انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 12:35pm

پاسخ به موضوع  [ 25 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3
 شناخت صحيح آثار و علائم باستاني 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باستانشناس نوشته است:
در باستان روش هاي مختلفي براي برش سنگ ها بكار ميرفته
حال اين سنگ در ساخت يك معبد يا در سازه يك قلعه باشد
--------
در شكل زير اثر خطوطي را مي بينيد كه براي ايجاد برش در سنگ و حمل آن در باستان ايجاد شده
كه متاسفانه برخي اين علائم را با گنج ارتباط مي دهند!!

بعد ايجاد اين شيار ها چوب هايي درون اين شيارها قرار مي گرفت و چوب ها را خيس ميكردند به مرور و با تورم چوب سنگ ها شكافته مي شدند.

با سلام
مرسی از زحماتتان
یعنی کترک امروزی میتونه الهام گرفته از هنر پیشینان گذشته باشه؟ مثل این مطلب و تصویر؟
و دیگه اینکه محتویات کترک اگه تجریه بشه چی میتونه باشه؟ @};-
مرسی :-*

چهارشنبه 7 مرداد1394 - 7:48pm

محل اقامت: gorgan
استاد با سلام بسیار اموزنده بود ممنون.استاد یه سوال دارم یه وقتایی سمت ما میگن مثلا زیر این زمین یه دروازه شهر است یا تو چندین متر زیر زمین مثلا یه شهر پیدا میکنن .سوالم اینه چه اتفاقی می افته که یک شهر میره زیر زمین مخصوصا تو مناطقی که زمین نه رانش داره نه طوفان یا باد شدید .نمیدونم تونستم منظورمو بفهمونم یا نه .عذر خاهی میکنم از شما و همه اگه جای این سوال اینجا نبود.پیشاپیش تشکر میکنم

همچون شاه شطرنج باش که حتی بعد از باخت کسی جرات بیرون انداختنش از صفحه زندگی را ندارد

یکشنبه 18 مرداد1394 - 1:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام خدمت اوستاد بزرگ از اینکه این تایپیک رو زدین بسیار عالی شد اوستاد اگه بطور کلی به مبحث سمبلها ونگارها هم پرداخته بشه خوب میشه تا واقعا ببینیم با اون چه تو کتابها هم نوشته یکیه یا واقعا سر کاریم بازم ممنون از وقتت @};- @};- :YMCOWBOY:

((خاص فقط خداسسسسسسسسسسست))

یکشنبه 18 مرداد1394 - 5:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به استاد باستانشناس عزیز
دوست خوبم امیدوارم هرروز زندگی واست تو سراشیبی باشه و همیشه خبرای خوب ازت بشنویم، خیلی وقت بود از مطالب سراپا دوستانه،و علمی و خالی از افراطت انرژی نگرفته بودیم امیدوارم هرروز از وجود نازنینت دوستان فیض ببرن.
البته استاد بیرون از سایت همیشه گردن من حق دارن.
بازم از دوست خوبم بخاطر این تاپیک که بهترین اسمو براش انتخاب کرده تشکر میکنم.
با درود

جهالت بیش از دانایی احساس امنیت ایجاد میکند

دوشنبه 19 مرداد1394 - 2:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Korosh5959 نوشته است:
استاد با سلام بسیار اموزنده بود ممنون.استاد یه سوال دارم یه وقتایی سمت ما میگن مثلا زیر این زمین یه دروازه شهر است یا تو چندین متر زیر زمین مثلا یه شهر پیدا میکنن .سوالم اینه چه اتفاقی می افته که یک شهر میره زیر زمین مخصوصا تو مناطقی که زمین نه رانش داره نه طوفان یا باد شدید .نمیدونم تونستم منظورمو بفهمونم یا نه .عذر خاهی میکنم از شما و همه اگه جای این سوال اینجا نبود.پیشاپیش تشکر میکنم

سلام دوست عزیز!
با کسب اجازه از محضر استاد باستان شناس عزیز.. .
در گذشته بخاطر عدم وجود امنیت بعضی از اجتماعات یا شهرها در غارها و زیر زمین شکل میگرفت تا از گزند بلایا محفوظ بمونن...
برخی شهر ها هم به واسطه ی حمله ی دشمنان یا امثالهم باخاک یکسان میشد و فقط مجموعه های زیر زمینیشون مثل انبارها یا پناهگاهها سالم میموند... حتی بعداز ظهور تمدن هم باز شهرهایی در زیر زمین ساخته میشد....

پنج شنبه 22 مرداد1394 - 7:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 25 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 61 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure