انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 5:38pm

پاسخ به موضوع  [ 13 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 چاه با ورودی تنگ سنگی 
نویسنده پیغام

سلام دوستان.خواهشا جواب بدبد
بنده یه جایی رو در کوه دیدم.در شیب حدود 30 درجه یه سنگی هست که قسمت زیادش ساروجه ...ورودیش تنگه.حدودا 30 سانت قطرش.ولی داخلش خالیه .فکر کنم خیلی هم عمیقه. چون یه چوب بلند انداختیم صدای سقوطش چند ثانیه اومد.
عموی من جارو نشون داد بهم.طبق نسخه ی یکی از پیرمردای فامیل.
گفته بود داخل چاه سه تا خط هست.شبیه الف.
دیگه چیزی نگفته.منظورش چی بوده؟؟؟؟؟؟
بنظرتون چی داره؟گنجش کجاست؟ته چاه؟یا اتاق داره؟تله که داره احتمالا....!!!
ورودیش رو نمیدونیم چطور باز کنیم خیلی قطوره؟؟؟؟
جای بدی هم هست.اگه شد میرم عکس میگیرم نشونتون میدم.

چهارشنبه 26 آذر1393 - 10:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

علي جان تا عکس نباشه مشخص نميشه و نظری نميشه داد

پنج شنبه 26 آذر1393 - 1:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
سلام
سه خط الف نشان یک قبره که بارش خزانه ست
مورد شما صدرصد تله هم داره
موفق باشید

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

پنج شنبه 26 آذر1393 - 2:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یه همچین موردی رو هم من دارم تو این سایت که هرکاری میکنم عکسام لود نمیشه شاید چون حجمشون زیاده..در زیر یه صخره بزرگ که کنار یک دره قرار گرفته سه حلقه چاه قرار داره که با در های تنگ اما بسیار عمیق و حدس میزنم 3 تا 40 متر عمق دارن و کاملا هم در تخته سنگ به زیبایی تراشیده شدند.یکی از چاهها تا پایین اون در دو طرف پلکان تعبیه شده و بالای چاه و روی لبه کناری چاه یهک کاسه سنگ هست و بالای اون کاسه سنگ یک کاسه سنگ دیگه قرار داره که شیارش به سمت همین کاسه سنگ پایین هست.این سه حلقه چاه در یک مسیر هستند.بالای صخره هم روی تخته سنگ بزرگی که در نوک صخره قرار داره یک نقشه هست..به صوتی افقی و در طول همدیگه.اول 4 یا سه خط الف که در بالا به هم متصل میشن.دوم دو نماد به صورت حرف لام یعنی(ل)بدینگونه که چهار حرف ل رو به هم بچسبونیم دوتا در وسط و دوتا در اطراف بصورت مخالف هم.و زیر اون هم نقش برجسته یک بز کوهی..و نماد سوم هم نقش یک زن هست که فقط یک پا داره و علامت خطی در جلوی دامن اون تعبیه شده.

پنج شنبه 27 آذر1393 - 8:47am

سید جواد نوشته است:
سلام
سه خط الف نشان یک قبره که بارش خزانه ست
مورد شما صدرصد تله هم داره
موفق باشید

سلام.منم فکر میکنم همینطور باشه.ولی مشکل اول ما رفتن به داخلش هست :(

پنج شنبه 27 آذر1393 - 6:18pm

amir6777 نوشته است:
یه همچین موردی رو هم من دارم تو این سایت که هرکاری میکنم عکسام لود نمیشه شاید چون حجمشون زیاده..در زیر یه صخره بزرگ که کنار یک دره قرار گرفته سه حلقه چاه قرار داره که با در های تنگ اما بسیار عمیق و حدس میزنم 3 تا 40 متر عمق دارن و کاملا هم در تخته سنگ به زیبایی تراشیده شدند.یکی از چاهها تا پایین اون در دو طرف پلکان تعبیه شده و بالای چاه و روی لبه کناری چاه یهک کاسه سنگ هست و بالای اون کاسه سنگ یک کاسه سنگ دیگه قرار داره که شیارش به سمت همین کاسه سنگ پایین هست.این سه حلقه چاه در یک مسیر هستند.بالای صخره هم روی تخته سنگ بزرگی که در نوک صخره قرار داره یک نقشه هست..به صوتی افقی و در طول همدیگه.اول 4 یا سه خط الف که در بالا به هم متصل میشن.دوم دو نماد به صورت حرف لام یعنی(ل)بدینگونه که چهار حرف ل رو به هم بچسبونیم دوتا در وسط و دوتا در اطراف بصورت مخالف هم.و زیر اون هم نقش برجسته یک بز کوهی..و نماد سوم هم نقش یک زن هست که فقط یک پا داره و علامت خطی در جلوی دامن اون تعبیه شده.

ممنون از پاسختون.
اتفاقا به ما هم گفته بودن 3 تا چاه اون اطراف هست.ولی تو یکیش باره.که ما اصلی رو پیدا کردیم.

پنج شنبه 27 آذر1393 - 6:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
دوست عزیز برو دنبال نسخه ش
داخل چاه هم که بتونی بری باز نیاز به نسخه داری مورد شما کاربره حتما برو دنبال مدرکش

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

پنج شنبه 27 آذر1393 - 7:08pm

سید جواد نوشته است:
دوست عزیز برو دنبال نسخه ش
داخل چاه هم که بتونی بری باز نیاز به نسخه داری مورد شما کاربره حتما برو دنبال مدرکش

نسخه دست ما نیست.اون پیرمرد فامیلمون هم فوت شده. :(

پنج شنبه 27 آذر1393 - 9:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اميرجان شما با چهار تله مکانيکی رو برو هستيد تله اول تله ضربه ای هست که با چهار خط نشون داده شده و به شکل شن کش هست و با حرکت اهرم با ضربه از رو برو يا پشت سر مواجع خواهيد شد در مرحله بعد تله پرس شدن وجود داره که از سقف قالب سنگ سفوط خواهد کرد که در شکل به صورت ال شکل هستن در مرحله سوم که بنده هم چندباری باهاش مواجع شدم تله پاشش هست بطوريکه ماده سمی به شکل گرد و غبار به سمت شما پرتاپ ميشه که بيشتر به طرف چشم ها سوق داره. که به شکل به ظاهر سگه و در مرحله چهارم اگه دقت نکنی با حرکت رو محل مورد نظر زيرپات خالى شده و سقوط رو به همراه داره ،،اين نوع دفاين 3 وزيری يا دو وزيرى ناميده ميشه بنابراين مواظب باش و با راه حلش برو جلو

جمعه 27 آذر1393 - 12:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اي کاش يکی از اين موارد به تور من ميخورد

جمعه 27 آذر1393 - 1:03am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 13 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure