انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 7:17pm

پاسخ به موضوع  [ 38 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 از کجا آمد این تفسیرات!؟ 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

برای نتیجه بهتر عکس مکانی تهیه کنید به اساتید نشون بدین(من شاگردی بیش نیستم)

در مورد تپه ابعاد اون حدودأ چقدره . تپه خاکی هست یا سنگی یا خاک و سنگ؟(منظور سنگ بزرگ و چشمگیر)

احتمالا باید ورودی داشته باشه( اگر سواد من بکشه) . کار شتر سنگینه . تو کار وارد بشید متوجه میشین

جمعه 6 آذر1393 - 1:35am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
میرزا نوشته است:
با سلام خدمت دوستان

دوستان عزیز بنده فقط منتقد هستم اگر که باعث ناراحتیتون شد میتونید حذف کنید

دوستان عزیز چند سوال اول طرح میکنم امیدوارم جوابشو بدید.

دفینه شتر دو کوهان که در روبرویش یک تپه دارد دقیقا دفینه اش کجا میباشد یا احتمال دفینه کجا میرود؟

دفینه سنگ پالان کجایش قرار دارد در صورتی که امتداد سنگ پالان بسمت غروب خورشید باشد؟

دفینه سنگ مار در صورتی که امتداد نوک مار بسمت یک سنگچین اشاره کند باید کجا را کاوش کرد؟

چگونه میشود فهمید یک جوغن به قبر اشاره میکند و بار ان ارزش دارد یا ندارد؟

این سوالهای بنده و امیدوارم برای هر یک یک جواب قانع کننده وجود داشته باشد. با تشکر از همگی دوستان.

درود بر جناب میرزا
ممنون از اینکه این بحث رو آغاز کردید
من در قسمت باستان شناسی میتونم در خدمتتون باشم
هر نماد یا سنگ تراشی علامت یا نشان گنج نیست و چه بسیار آثار این کشور بر اثر عدم شناخت و گنج یابی نابود شدند
حال این نماد شتر باشد یا فیل
باید عکس از محل بگیرید حال اگر نخواستید عمومی دیده بشه خصوصی بفرستید تا خدمتتون عرض کنم داستانش چی هست
در مورد جوغن هم در یک تایپیک دیگر هم عرض کردم
شما با جوغن نمیتونید به بار داخل آن پی ببرید بلکه بیشتر سازه و ساختمان قبر تاثیر در نشان دادن طبقه اجتماعی و غنی و فقیر بودن صاحب آن قبر هست
جوغن ها نشان دهنده محل قبر ویا محل جمع شدن آب باران برای پرندگان بوده تا ثواب آن نصیب متوفی بشه
پیروز باشید
@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

یکشنبه 9 آذر1393 - 3:11pm

با سلام

اقای باستانشناس تاحدودی جواب شما منطقی تر هستش نسبت به دگر کسان رهرو!
به هر حال ممنون شدم
و البته از جناب پارسی که بیشتر درمورد جوغن و اثار نظر پرداز میباشند خواهش دارم در این موضوع مارا همراهی کنند و جواب سوالات بنده را بدهند.بنده عکسی ندارم اما شما فرض کنید! با فرض کردن و نظر پردازی گویا خیلیها موفق هم شده اند!

یکشنبه 9 آذر1393 - 5:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میرزا نوشته است:
با سلام

اقای باستانشناس تاحدودی جواب شما منطقی تر هستش نسبت به دگر کسان رهرو!
به هر حال ممنون شدم
و البته از جناب پارسی که بیشتر درمورد جوغن و اثار نظر پرداز میباشند خواهش دارم در این موضوع مارا همراهی کنند و جواب سوالات بنده را بدهند.بنده عکسی ندارم اما شما فرض کنید! با فرض کردن و نظر پردازی گویا خیلیها موفق هم شده اند!

میرزای عزیز
دوست خوبم چرا حرف الکی میزنی
برادر من در جای جای این انجمن همه گفتن که همه ی علائم نشانه ی دفینه نیست
برادر من مگه دوست عزیزمون نفرمودند که علائم شناسی حتی 10% کار هم نمیشه
مگه خوده بنده نگفتم عکس بزار شاید اون شتری که میگی شاید شتر نباشه
شاید اون ماری که میفرمایی فقط یک خط باشه و جناب عالی فک کنی که اون شکل ماره
اگه هر خط و نشونی دفینه داشت و در اوردنش راحت بود الان همه...
دوست خوبم کسایی که اینجا جواب سوال میدن و راهنمایی میکنن بر اثاث تجربه ی شخصیشونه
چیزی که میگن باب میل شما نیست دوست محترم میتونید برید و خودتون تجربه کسب کنید
حق بی احترامی به اشخاص این انجمن رو ندارید
دوست محترم کسی که منتقد هستش باید چیزی هم بلد باشه
پس لطفا جواب اون سوالم در مورد اون شتر رو بفرمایید
بسیار ممنون

این نیز بگذرد

یکشنبه 9 آذر1393 - 6:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز چرا تایپیک اضافی میزنی اینهمه تا یپیک هست توی اینها بنویس ...ضاهر انجمن رو اینقدر شلوغ نکنین برادران .....یاعلی

یکشنبه 9 آذر1393 - 7:58pm

سلام
واقعا از کجا میاید این تفسیرات؟ این بنده خدا یک سوال پرسید ببین چجور جوابشو دادن به هر حال بنظر من کسی که فقط تو بحثا ابراز وجودی کنه و ادعای استادی کنه بشخصه میگم که هیچ چیزی حالیش نیست و فقط میخاد خودشو نشان بده.البته قصد جسارت نیست اما حقیقت همینه.

سه شنبه 9 دی1393 - 6:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

astara نوشته است:
سلام
واقعا از کجا میاید این تفسیرات؟ این بنده خدا یک سوال پرسید ببین چجور جوابشو دادن به هر حال بنظر من کسی که فقط تو بحثا ابراز وجودی کنه و ادعای استادی کنه بشخصه میگم که هیچ چیزی حالیش نیست و فقط میخاد خودشو نشان بده.البته قصد جسارت نیست اما حقیقت همینه.

درود دوست عزیز این تفسیرات نتیجه ی تحقیقات و حفاری ها و رمز گشایی های خیلی از دوستان هستش
دوست خوبم توی این انجمن اساتید و اعضایی هست که واقعا به گردن ما حق دارن و اینگونه سخن گفتن در خور و شایسته ی این عزیزان نیست
موفق باشید مولا یارت

این نیز بگذرد

چهارشنبه 9 دی1393 - 1:27am

دوست عزیز مشکل اینه که همه امروزه وقتی از خواب پا میشن برای خودشون کارشناس میشوند و میتونید در تمام انجمنها این رو ملاحضه بفرمایید افراد حرفه ای و تجربی معدودند و البته در این انجمن هم نمونه های این افراد حرفه ای هستش که واقعا اطلاعاتی در انجمن گذاشته اند که بصورت کاملا تجربه وار بوده نه که از روی خواندن یک کتاب یا دوکتاب کارشناس شده باشند...
جریان این کارشناسان نو ظهور بمانند همین خواننده هاییست که روزانه سیدی و کاست وارد بازار میکنند.
خواننده های قدیمی و واقعی وقتی ترانه ای میخوانند دم از عشق واقعی و حقیقت میباشد و انسان متوجه میشود که چه میگوینند
اما خواننده های نوظهور بیشتر به خزعبل خوانی و توهم سرایی مشغولند(دقیقا مانند کارشناسان نوظهور!)
مشکل اینه برادر من. این تفسیراتی که شما در کتابها میبینی تعداد کمیشان تجربی هستش اکثر موارد موهوم میباشد و از هوا امده اند......

جمعه 11 دی1393 - 2:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

astara نوشته است:
دوست عزیز مشکل اینه که همه امروزه وقتی از خواب پا میشن برای خودشون کارشناس میشوند و میتونید در تمام انجمنها این رو ملاحضه بفرمایید افراد حرفه ای و تجربی معدودند و البته در این انجمن هم نمونه های این افراد حرفه ای هستش که واقعا اطلاعاتی در انجمن گذاشته اند که بصورت کاملا تجربه وار بوده نه که از روی خواندن یک کتاب یا دوکتاب کارشناس شده باشند...
جریان این کارشناسان نو ظهور بمانند همین خواننده هاییست که روزانه سیدی و کاست وارد بازار میکنند.
خواننده های قدیمی و واقعی وقتی ترانه ای میخوانند دم از عشق واقعی و حقیقت میباشد و انسان متوجه میشود که چه میگوینند
اما خواننده های نوظهور بیشتر به خزعبل خوانی و توهم سرایی مشغولند(دقیقا مانند کارشناسان نوظهور!)
مشکل اینه برادر من. این تفسیراتی که شما در کتابها میبینی تعداد کمیشان تجربی هستش اکثر موارد موهوم میباشد و از هوا امده اند......

ممنون دوست خوبم از بیانات شما
اما خدا میداند که در این انجمن عزیزان نه لاف زدند و نه ادعا
فقط خالصانه راهنمایی کردند و تجربیاتشون رو قرار دادند
دوست خوب اون کارشناسان نو ظهور برای پر کردن جیب خودشونن و منفعت میبرند
نه اعضای این انجمن
مولا یارت دوست عزیز

این نیز بگذرد

جمعه 12 دی1393 - 5:10am

برادر من .یچیز میگم یچیز میشنوی..بیخیال شما و امثال شما بقول معروف همیشه پشت پرده سخن میگویید.
ما ایرانیان همیشه مغلطه و سفسطه کردن هنرمان بوده و هستش.بجای رک بودن سعی در ملایمت داریم که کار خیلی اشتباهیه.
امیدوارم همه موفق باشند.متاسفانه جو انچنان دوستانه هستش که اصلا قبول حقایق در حد مرگ میباشد.

جمعه 12 دی1393 - 9:55am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 38 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure