انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 8:08pm

پاسخ به موضوع  [ 31 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 کجا را بکاویم؟ 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت تمام دوستان
من میخاستم با گذاشتن این موضوع از کاوش جاهایی ک ارزش ندارن پرهیز کنم!!
به نظر شما چ جاهایی ارزش کاوش را دارن؟؟ب عبارت دیگر چ خصوصیاتی برای مکان کاوش پیشنهاد میکنید؟
عزیزان تجربیات خودشون رو بذارند تا افراد تازه کار مثل خودم جاهای بی مورد را کاوش نکنند!! باتشکر پیشاپیش

سه شنبه 4 آذر1393 - 11:39am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
MINLAB2 نوشته است:
سلام خدمت تمام دوستان
من میخاستم با گذاشتن این موضوع از کاوش جاهایی ک ارزش ندارن پرهیز کنم!!
به نظر شما چ جاهایی ارزش کاوش را دارن؟؟ب عبارت دیگر چ خصوصیاتی برای مکان کاوش پیشنهاد میکنید؟
عزیزان تجربیات خودشون رو بذارند تا افراد تازه کار مثل خودم جاهای بی مورد را کاوش نکنند!! باتشکر پیشاپیش

کدام استان هستید؟

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

سه شنبه 4 آذر1393 - 8:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزيز تنها توصيه اى که به شما ميکنم اين است که دنبال گزينه هاى بزرگ از قبيل سفيد خانه,مقبره هاى سردارى و هر آنچه در عمق بالاست نباشيد.بهترين گزينه براى کاوش قبر است.از ميان آنها گبرى و سلجوقى بهترين گزينه هستند.سلجوقيان در عمق نهايت 1/5 و گبريان در 2 الى 2/5 ميباشند.تعداد کمى از آنها در عمق بالا هستند.همگى آنها در شيب 30 الى 40 درجه همراه با سنگچين ريشه دار در خاک قرار دارند و در ارتفاعات و کوهستان موجود ميباشند.
اگر نوع خوب آنها را بيابيد قطعا ميلياردى دريافت خواهى نمود.
پيروز و شاد باشيد.

سه شنبه 4 آذر1393 - 10:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام وقت بخیر
دوست عزیز)ایران):مگر قبور دوران امیانه اسلامی مانند سلجوقی هم بار دارن؟
میشه لطف بفرمایید طرز تشخیص قبور سلجوقی و اینکه کدومشون حاءز اهمیت هست رو بفرمایید

سه شنبه 4 آذر1393 - 11:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.جاهای برو برای کاوش که نشانه داشته باشه مثل جوغن یا فلش یا...........

باگفته های دیگران که می گویند فلان جا گنج دارد وقت خودت را تلف نکن

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

سه شنبه 4 آذر1393 - 11:46pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
گورهای بعد از اسلام فاقد هدایا می باشد
سلجوقیان با ورود به ایران نزدیک به هزار سال پیش و پذیرش اسلام از این آیین پیروی کردند

گورهای گبری(واژه غلط که اعراب ایرانیان قبل از اسلام را خطاب میکردند)
با توجه به جغرافیا, آب و هوا توپوگرافی منطقه شکل می گیرد
که نیاز به توضیح کامل دارد
شکل تدفین از 3500 سال پیش تا اوایل اسلام , با روش ها و شکلهای مختلف صورت می گرفت

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

سه شنبه 4 آذر1393 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کلن اونای که روبه قبله هستندو بیخیال شید

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

چهارشنبه 4 آذر1393 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کلا همه چیزو بیخیال شید

این نیز بگذرد

چهارشنبه 4 آذر1393 - 2:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله دوسته خوبم.منظور دوره ى سلجوقيان است که سنگچين ها بصورت دايره شکل به قطر حدودا 1/5 متر هستند.دوره تاريخى ربطى به شخص مدفون زير خاک ندارند.قبرهاى سلجوقى مهره خور هستند و در بعضى از آنها هداياى خوبى وجود دارد مخصوصا قبرهايى که در منطقه بصورت تک هستند.از روى تجربه شخصى عرض ميکنم دوست عزيز.داستان دفينه از قبر جداست.در دفينه يابى بايد مناطقى را که در گذشته محل زندگى بودند را يافت که وجود چشمه و مرتع قابل کشت از نشانه هاى آن است.نشانه هاى مرجع را بايد شناخت و سپس به صورت عمومى بوسيله دستگاه به جستجو پرداخت که پروسه بسيار وقت گيرى ميباشد.بنابراين بهترين گزينه همان قبر است.
به هيچ عنوان با اين طرز فکر که در قبرهاى اسلامى چيزى وجود ندارد پيش نرويد.برخى از آنها داراى وسيله هستند.از يک قبر 135 سکه طلاى محمد رسول الله که در يک مشربه سفالى بود دريافت کردم که سکه ها قطعا مربوط به دوره ى اسلامى بودند.بنابراين نميتوان گفت قبرهاى اسلامى فاقد هرگونه وسيله اند.در گذشته ى دور هرکس با نگرش و طرز فکر خود زندگى ميکرد و فرهنگ,نگرش و طرز فکر آنها مانند مردم امروزى نبوده که طبق يک اصول خاص مانند مراسم و آيين تدفين امروزى پيروى کنند.بسيارى از آنها از گذشتگان خود پيروى ميکردند.پس ما انسانهاى امروزى از طرز فکر آن دوره ى انسانها بى اطلاع هستيم بنابراين از روى اين حدس و گمان ها بهتر است دست به کارى در مورد آن اطمينان کامل نداريم نزنيم.

پيروز و سربلند باشيد

چهارشنبه 5 آذر1393 - 3:49am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: دیار آزادمردان، زاگرس جنوبی
در بعضی از قبور اسلامی هم احتمال وجود هدایا هستش. البته به ندرت. در گذشته ها اگه بانویی به علت بیماری میمرد اگرچه مسلمان میبود با همان زیورالات دفن میکردن. تاکید میکنم که بعضیشون و قطعا شامل همه نمیشد.
پیروز باشید.

جور دشمن چه کند گر نکشد طالب دوست
گنج و مار و گل و خار و غم و شادی به همند

چهارشنبه 5 آذر1393 - 1:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 31 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure