انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 8:00pm

پاسخ به موضوع  [ 10 پست ] 
 دوستان از کجا نسخه پیدا میکنید؟ 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان از کجا میشه نسخه پیدا کرد؟ هنگام حفاری قبر؟ و....لطفا اطلاعاتتون از دوستان دریغ نکنید / سپاس عزیزان @};-

شنبه 3 مرداد1393 - 1:18am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام ممنون دوست عزیز موضوع خوبی رو مطرح کردی من هم یه مشکلی دارم در یک مکان کاملا باستانی و قدیمی که دارای یک قلعه بزرگ و یک تومولوس بزرگ میباشد که هر علایمی بگی داره از بزرگ وکوچک ولی چند سال پیش یکی از دوستان در کنار تپه که چشمه هم داره رو میکنه که به یک سنگ میخوره که اونجوری که توضیح داد مطمئن شدم نقشه یا نسخه اون مکان بوده ولی متاسفانه یک نامرد سرش کلاه میذاره و میبره ودر آخر قسم خورده بود ازش گرفتن و پس ندادن بهش حالا ببخشید دوستان زیاد شد ما دستمون از اون سنگ کوتاه شده آیا راهی داره نسخه دومی هم در جای دیگری از اون مکان باشه و پیدا کرد اگر نه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید @};- @};- @};-

شنبه 3 مرداد1393 - 1:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
امیدوار نوشته است:
سلام ممنون دوست عزیز موضوع خوبی رو مطرح کردی من هم یه مشکلی دارم در یک مکان کاملا باستانی و قدیمی که دارای یک قلعه بزرگ و یک تومولوس بزرگ میباشد که هر علایمی بگی داره از بزرگ وکوچک ولی چند سال پیش یکی از دوستان در کنار تپه که چشمه هم داره رو میکنه که به یک سنگ میخوره که اونجوری که توضیح داد مطمئن شدم نقشه یا نسخه اون مکان بوده ولی متاسفانه یک نامرد سرش کلاه میذاره و میبره ودر آخر قسم خورده بود ازش گرفتن و پس ندادن بهش حالا ببخشید دوستان زیاد شد ما دستمون از اون سنگ کوتاه شده آیا راهی داره نسخه دومی هم در جای دیگری از اون مکان باشه و پیدا کرد اگر نه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید @};- @};- @};-

شما از همون نشونه ها كه ميگيد عكس بزاريد تا دوستان كمكتون كنن سعي كنيد كه تصاوير جامع باشه

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

شنبه 4 مرداد1393 - 9:37am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام دوست من .
افرادی که در ایران نسخه دارند بسیار اندک وانگشت شمارند .مابقی مردم از سرنسخه هایی که این افراد برای تعیین موقعیت نسخه ی اصلی ،پخش میکنند ،چیز هایی درست یا اضافه میکنند .
هرکس گفت نسخه دارم ،بگو کتاب یا لوح یا پوست یا چوب که نسخه در روی آن است را نشانم بده .میبینی که سریع شروع به پیچوندنت میکنه .
بهترین نسخه علائم شناسی وتجربه هستش که اونم با مشقت بسیار بدست میاد .

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

شنبه 4 مرداد1393 - 6:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
tehrani39111355 نوشته است:
سلام دوست من .
افرادی که در ایران نسخه دارند بسیار اندک وانگشت شمارند .مابقی مردم از سرنسخه هایی که این افراد برای تعیین موقعیت نسخه ی اصلی ،پخش میکنند ،چیز هایی درست یا اضافه میکنند .
هرکس گفت نسخه دارم ،بگو کتاب یا لوح یا پوست یا چوب که نسخه در روی آن است را نشانم بده .میبینی که سریع شروع به پیچوندنت میکنه .
بهترین نسخه علائم شناسی وتجربه هستش که اونم با مشقت بسیار بدست میاد .

:ymhug: :ymapplause: :ymapplause: :ymhug: @};-

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

شنبه 4 مرداد1393 - 10:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
سلام با همه ی احترامی که برای آقای تهرانی قائلم ولی با این نظرشون مخالفم @};-
ما نسخه ی درست داریم از انگشتان دست هم خیلی بیشتره اینکه یه عده سرنسخه دارن و کاغذ نوشته رو قبول دارم ولی اصل سند هم در دست افراد مختلف هست
گاها یک روستا به خاطر اهمیت فراوانی که داشت و قدمتش کتاب نسخه خودش رو داره و گاهی هم یک منطقه شامل چند روستا سندها بنام قاضی معتمد زمان بوده که اون هم کتاب خودش رو داره و به کرات دیدم افراد با این مدارک موفق شدند.

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

یکشنبه 5 مرداد1393 - 10:47am

درست است
نسخه بسیار زیاد است.بیشتر آنها پوچ هستن در اختیار ماها قرار میگیرد.اکثرا بارشان رفته است.

پنج شنبه 9 مرداد1393 - 11:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در برخی از دوره ها و سلسله ها طی تاریخ، مردمی بودند ک به دنبال گنج بودند.. این نیست ک فقط توی زمان ما مردم میرن دنبال دفینه و این مسائل.. طبق آخرین اطلاعاتی ک دارم در زمان حکومت زندیه افراد زیادی دنبال این مسائل زیرخاکی بودن و طبق قانون اون زمان هم جرم محسوب میشده و فرد مجرم مجازاتی براش درنظر داشتن.. البته اگ حین ارتکاب جرم میگرفتنش و ثابت میشده ک برای زیرخاکی کنده زمینو حالا یا جنسو باهاش میگرفتن یا هرچیزه دیگه.. نسخه هم باور نکنید دوستان دست منوشما نمی افته اصلیش! مگه اینکه خدا بهت بده توی حفاری ی کتاب یا چنتا نسخه با وسایل باشه.. بنظرم حرف آقای تهرانی رو گوش بدید ضرر نمیکنید ;)

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

شنبه 11 مرداد1393 - 4:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز به فکر نمیدانم پوستی فلا نباشید نسخه فقط سنگی.......همون پوستی هم به سندسنگی نهایتا ختم میشه ...کی گنجشو فقط به پوست مینویسه و ولش میکنه..اگه پوست گم بشه چی...مگر اینکه برای حفاضت توسفید خانه ای چیزی بزاره...که اونم باز باید با سند سنگی پیداش کنی.....همین الانش نیست روزی که برم جنگل و سند پیدانکنم ...البته ما توشمالیم و جنگلهای انبوه و جاهای بکر بینهایت...اینه که کسیکه تو اینکار میادباید اینکار شغلش باشه وحداقل هفته ۱جلسه رو مفصل وقت بزاره ....نسخه فقط اطراف چشمه ها هر چند کوچیک باشه فقط د ارای قلوه سنگهای بزرگ باشه....به نضرم اول با یک قبر سند دار که یچیزی دستتون رو بگیره شروع کنید وبعد برید سراغ لقمه گردن کلفت.......یاعلی

جمعه 17 مرداد1393 - 8:17am

سلام بر شما.
دوست عزیز نسخه رو از کسی که نسخه داره دیگه:d
فکر کنم تو هر شهری چندنفری باشن کتابدار باشن.نسخه های زیادی تو سطح ایران پراکنده هستش بعضیاشو شاید بالای صد نفر دیده باشن.اما کتابهارو فقط افراد معدودی دیدن..بیشترین کتابها در قسمت شمالی کشور هستش و دست ارامنه. ودوستان اذری و شمالی.دعانویسای قدیمی هم عده ای دارن یا داشتن والان ندارن.
خیلیاش بصورت دست به دست رسیده به اخریناشون که الان زنده ان و اجدادی هستش.تعداد کمیشون هم از زیر خاک پیدا شدن. و تعداد زیادی هم از اتشکده ها و قبرهای مریدان اتشکده و اذردانها.

سه شنبه 8 دی1393 - 3:09am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 10 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure