انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 7:17am

پاسخ به موضوع  [ 52 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 غارها،کانال های هواکش،دالان ها،چاه ها و نحوه ورود به آنها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

interlock نوشته است:
tola17 نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
قبل از هر كاري به نظر من يك گربه يا سگي رو وارد غار كنيم تا از امنيت غار كمي خيالمون راحت بشه و بعد با ماسك و همون جور كه دوستمون گفتن با طناب دور كمر وارد غار بشيم
آرین نوشته است:
در ورود به چاه یا تونل طناب به دور کمر بسته بشه
و چند نفر بیرون از اونجا آماده و مواظب باشن

:D
سلام به همگی دوستان خوب اینکه چیز عجیبی نیست
فرق نمیکنه کجا باشی یا به چه چاه یا غاروارد میشین
فرستادن حیوون هم هیچ فایده ای توی این مورد نداره اگر تله بود میشود یه چیزی بگیم ولی خوب مشخصه عمق زیاد میشه هموا نمیرسه
موفق باشید :-BD

اولین مورد اینکه یکی از دوستان سرکه رو به عنوان ماسک برای ورود به چاه معرفی کرده:دوستان خواهش می کنم از جفنگیات و اراجیفی که برخی به نام با تجربه تو گوش شما فرو کردند دست بردارید.د.اول فکر کنیم بعد مشاوره بدیم در غیر این صورت بهتره سکوت کنیم

اوفففففففففففففف عمو کجا با این عجله
اولا باید بگم بهتره کمی یواش تر حرکت کنید با این شدت هم اگر خواستید رد شید قبلش دوتا بوغ بزنید :D
این طوری که شما پیش میرید باید یه تریلی هم ببریم واسمون کپسول رباط بیاره
قراره نصف شب دوتا بیل کلنگ ببریم حفاری کنیم و بیاییم اینطوری که شما توضیح میدید درسته که باید همیشه مراقب جون خودمون هم باشیم
ولی شما دوتا کتاب خوندید فکر نکنید شدید فیلسوف
بشینید یه کم رو بحث ها فکر کنید بعد پست بزنید توانایی هاتون رو به رخ مردم بکشیدبا این همه وسیله پلیس اومد تکلیف چیه اصلا میدونید چقدر دست پاتون گرفته میشه نمیدونید عزیز من چون شما دوست دارید بگید با علم چیکار میشه کرد اون ماسکی هم که شما میگید گاز با گاز فرق میکنه ماکه علم غیب نداریم بدونیم باید از چه فیلتری استفاده کنیم شما هر وقت خودتون ته چاه رفتید ازاین وسیله هاهم استفاده کردید جواب داد بعد توضیح بدید
چون من شخصا امتحان کردم خیلی هم خوب سرکه جواب داد اگر هم پست رو خوب مطالعه میکردید میدیدین که نوشتم سرکه هم فقط یه زمانی رو ایجاد میکنه تا از محل دور بشید
درضمن این روش ضرب تقسیمی هم که برای به دست اوردن عمق چاه نوشتید بدرد باسواد ها میخوره شما بهتره روشی بگید که برای همه مردم برای همه درامد ها ودر همه شرایط به ما کمک بکنه یه قرقره نخ بردارید سرش یه چیز سنگین ببندید بندازینش پایین هم میتونید عمق چاه رو بفهمید هم میتونید وقتی نخ رو اوردید بالا نگاه کنید ببینید تا کجاش خیس هست عمق اب هم میفهمید البته برای چاه اب فقط
اموزش ساخت ماسکم برای افرادی که نمیخوان هزینه کنند به ساده ترین شکل در بخش مسایل مربوط به حفاری .....دراموزش ساخت چند وسیله توضیح دادم
سرکه رو قول میدم که واقعا به دردتون میخوره اگر کسی بخواد بره حفاری و سرکه با خودش نبره واقعا که ضرر کرده تمام
البته از دست بنده ناراحت نشید ها دیدم تند جواب دادین گفتم خاکی باشیم مثل خودتون جواب دادیم :-*

اینجا در دنیای من گرگ ها هم افسردگی مفرط گرفته اند*دیگر گوسفند نمی درند*به نی چوپان دل می سپارند و گریه می کنند!

پنج شنبه 19 تیر1393 - 2:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم فراموش نکنید که شرط اول موفقیت توی اینکار سبک تر بودن هست و اگر حرفی زده میشه اول به جیبمون نگاه کنیم بعدبه شرایطه وموقعیت

اینجا در دنیای من گرگ ها هم افسردگی مفرط گرفته اند*دیگر گوسفند نمی درند*به نی چوپان دل می سپارند و گریه می کنند!

پنج شنبه 19 تیر1393 - 2:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

interlock نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
interlock نوشته است:
تصویر یک سیلندر هوای فشرده.البته نوع کامپوزیتی این سیلندرها هم وجود داره که سبکترند و حمل اونها راحت تره

حرفهاي شما در مورد اينكه سركه يا ماسك دست ساز به طور كامل خطر رو رفع نميكنه درسته اما بايد اينو در نظر داشته باشيد زماني كسي بخواد وارد غار بشه درب غار بايد باز باشه همين ورودي غار باعث رقيق شدن گاز سمي داخل غار ميشه يا حتي كاملا از بين ميره پس استفاده از يه ماسك ساده هم كفايت ميكنه البته بايد در نظر داشت كه عمق غار چقدر است اگر زياد باشه و غار داراي پيچو خم و پستي بلندي باشه حرفهاي شما درسته اما كسي كه مياد اينجا دنبال راه حل ميگرده نمياد ٥٠٠ هزار تومن بده يه ماسك ضد گاز خريداري كنه البته بازم صحبتهاي شما بجا بود كاوش گران اهرام مصر همگي از همين ماسك هاي دست ساز استفاده ميكردن البته به صورت اصولي @};-

سلام ادنستور عزیز.
اول اینکه کسی که چند ملیون یا چند ده ملیون خرج یه دستگاه می کنه آیا منطقیه که بقول شما مثلا 500 هزارتومن برای جونش خرج نکنه.
مطلب دوم لطف کنید شواهد و مستندات خودتون رو در مورد کاوش اهرام مصر با ماسک سرکه ارائه بدید.
بنده مستندی رو دیدم که محققان برای کاوش قسمتی از هرم از یک ربات استفاده می کردن. نمی گم تمام این هرم رو با ربات گشتند.نه. بلکه فقط کانال هایی رو که انسان نمی تونه در اون تردد کنه با ربات جستجو کردند.
http://goglet.ir/1392/70202?-?????-???? ... ??-????-???
اما امروز با توجه به در دسترس بودن تکنولوژی ساخت ربات استفاده و ساخت اونها بسیار مقرون به صرفه شده حتی نیازی به هزینه ی 500 هزارتومنی هم نیست.
مطلب سوم اینه که خیلی کم پیش میاد که شما با یه غار چند متری مواجه بشید و در خیلی از مواقع حتی نمی دونید غار و یا کانال شما چقدر طول داره پس چطور باید وارد این مکان ناشناخته شیم ثانیا در بسیاری از مواقع و بویژه در چاه ها سولفید هیدروژن حاصل از تجزیه ی بافت آلی درون اندامک های سربسته ای محبوس می شن و به محض کوچکترین تماس فرد با این این اندامک(اسمیه که خودم روش گذاشتم اسم دقیقش رو نمی دونم)پاره می شه و گاز وارد محیط می شه!اگر از روستاییان و افراد مقنی بپرسی در این مورد براتون توضیح میدن.این مورد بویژه در چاه های قدیمی که آشغال درون اون ریخته شده و یا حیوانی درون اون سقوط کرده مشاهده می شه.در این موقع آیا ماسک سرکه به داد شخص خواهد رسید؟
یه مورد دیگه که لازم به توضیحه اینه که کاوش گران اهرام مصر به هیچ وجه تنها با یه ماسک ساده ی دست ساز راه نمی افتادن و همه جا رو باش بگردن.اگر می خواستند یک هرم رو جستجو کنند شرایط خیلی زیادی رو در نظر می گرفتند.مثلا اینکه آیا در راهرویی که دارند حرکت می کنند احتمال انباشت گاز در اثر تجزیه ی مواد آلی وجود داره یا نه.
دوم اینکه به چه صورت می تونند امکان تهویه ی مناسب رو فراهم کنند.
و اما مطلب سوم اینکه درسته که کاوش های زیادی در قرن نوزده و یا اوایل قرن بیستم در این مکان ها صورت گرفته و بالطبع امکانات امروزی رو نداشتند اما مطمئن باشد به این شکلی که بسیاری از اساتید فن!!دیگران رو ترغیب به کشتن می کنند،عمل نمی کردند و ثانیا گازهایی مثل h2sگازی نیست که امروز و دیروز شناخته شده باشه بلکه مدت ها قبل از شکل گیری صنایع تبدیلی شیمیایی این گاز شناخته شده بوده و حتی امروز به عنوان یکی از معظلات صنعت با اون دست به گریبان هستند.پس قطعا این دوستان باستان شناس همه چیز رو رعایت می کردند و با ادعا هایی افراد همه چیز فهم(منظورم شما نیستید مرتضی جان بلکه منظورم بعضی از به اصطلاح اساتیده)جون خودشون رو به خطر نمی انداختند.

سلام
مطالب جالبی بود
مطمئنا کسی موفق میشه که کار درست و حسابی بر پایه علم و منطق انجام بده
دوست گرامی اینجا همه دوستان نصیحت میکنند که دستمال آغشته به سرکه جلوی بینی بگیر و برو تو دل غار i-)
از این دوستان گلم خواهش میکنم یک دستمال آغشته به سرکه رو فقط 2 دقیقه جلوی بینیشون بگیرند تا ببینیم دیگه راه میتونند برن.
متاسفانه انجمن ما پرشده از افرادی که فقط میشنوند و شنیده هارو برای دیگران تکرار میکنند که نمونه هاش رو زیاد می بینیم(متاسفانه درست و منطقی هم نمیشنوند)
بله...همه جا گفتن موقع حفاری سرکه و دستمال همراهتون باشه به این دلیل که اگر دچار گازگرفتگی شدید بوسیله اون سرکه بصورت اورژانسی التهابات گلو رو از بین ببرید تا این التهابات باعث گرفتگی ریه نشه.
والا دیگه نگفتن دستمال رو سرکه بزن بگذار جلوی دهانت و بسم ا...
امتحان کنید تا ببینید آیا میتونید 2 دقیقه تحمل کنید

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

پنج شنبه 19 تیر1393 - 5:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

tola17 نوشته است:
اینم فراموش نکنید که شرط اول موفقیت توی اینکار سبک تر بودن هست و اگر حرفی زده میشه اول به جیبمون نگاه کنیم بعدبه شرایطه وموقعیت

سلام ممنونم که پیگیری می کنید.
اول در مورد ماسک همونطور که گفتم شما ماسک رو برای h2sتهیه کنید.برای اینکار نیازی به داشتن علم غیب نیست.
دومین مورد:در مورد فرمول فکر نکنم هیچ کس نتونه از عهده ی یه ضرب و تقسیم ساده برنیاد.(لطفا یه بار دیگه یه نگاه به فرمول بنداز می بینید که واقها یه ضرب و تقسیم ساده است و هر کسی از عهده اش برمیاد) وانگهی شما مجازید به شیوه خودتون هم عمل کنید.و البته مطمئن باشید شیوه ای که گفتم بدرد همه نوع قشری و هر شرایطی می خوره.چه فقیر و چه غنی
سوم:یقین داشته باش که وقتی ته چاه هستی و یا داخل یه تونل سرکه به دادت نمی رسه.می گی نه برو از یه پزشک مشورت بگیر.من هدفم اینه که خدای نکرده خانواده ای داغدار نشه.
چهارم:"قراره نصف شب دوتا بیل کلنگ ببریم حفاری کنیم و بیاییم اینطوری که شما توضیح میدید درسته که باید همیشه مراقب جون خودمون هم باشیم
ولی شما دوتا کتاب خوندید فکر نکنید شدید فیلسوف"
نه برادر من ،من نه فیلسوفم و نه هیچ چیز دیگه.توضیحات و هشدارهایی که دادم در مورد ورود به مکان های سربسته مثل غارها و دالان هاست و اون هم برای ایمنی خودمون.برای کار در شرایط عادی (مثلا یه قبر گبری و یا سایر قبور که تو فضای باز هستند)نیازی به مراعات این مواردی که گفتم نیست.البته همراه داشتن یه ماسک نه دستگاه پا گیره و نه خیلی هزینه بردار.
چهارم:قبول دارم که کمی تند رفتم.اما باور کن عصبانیتم بیشتر سر اینه که می بینم یه عده با اطلاعات غلطی که میدن جون چندتا جوون رو به خطر می ندازند.البته نمی گم همه ی اون چیزی هم که گفتم بی عیب و نقصه،اونچه که لازم می دونستم گفتم امیدوارم به کار دوستان بیاد.
پنجم:وقتی پلیس میاد شما ابزار حفاری و احتمالا یه دستگاه(البته اگه پلیس ناغافل سر برسه و یا طرف ناوارد باشه)،چراغ قوه ،طناب و کلی چیز دیگه رو با خودتون دارید.هیچ کدوم از این وسایل جرم محسوب نمی شه و فقط همون یه فیلتر و ماسکی که جون شما رو نجات می ده می شه ابزار جرم؟؟

پنج شنبه 19 تیر1393 - 7:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب دوست عزیز ممنون از توضیحاتتون ولی معلوم نیست ما با چه نوع گازی رو بهرو هستیم مثلا شما برای گاز طلا چه نوع فیلتری رو پیشنهاد میکنید این رباطه هم خعلی گرونس
با این وجود من هنوز نظرم در مورد سرکه عوض نشده درسته که بعضی مواقع ضرر داره ولی من خودم دوبار استفاده کردم تا یه 20ثانیه خیلی کمکم کرده به همین دلیل به هیچ وجه نظرم عوض نمیشه یه بار توی یه غار یه بارم ته چاه یه جوری وقتی هوا کم میاری کمکت میکنه یه بارم وقتی رفتیم داخل غار سرمون سنگین شد نفسمون بالا نمیومد خیلی کمک کرد حداقل بهمون این فرصت رو داد تا فرار بکنیم به بیرون درسته که مدرک علمی برای ثابت کردنش ندارم ولی چون تجربه کردم جواب داده این پیشنهاد رو میدم خوب شما یه میانگین بگیرید الان80درصد حفار ها متمعا باشید ایمنی رو رعایت نمیکنند هیچ کدوم از وسایلی رو هم که گفته شده با خدشون نمیبرندولی این سرکه چیزی هست که به راحتی توی خونه هرکی گیرمیاد حمل سختی هم نداره یه جورایی میشه گفت کاچی بعض هیچی هست
به هر حال ممنون از اطلاعات مفیدتون ادامه بدید ببخشید اگر تندی شود
ولی من هنوز سرکه رو پیشنهاد میکنم
موفق باشید

پنج شنبه 19 تیر1393 - 8:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

tola17 نوشته است:
خوب دوست عزیز ممنون از توضیحاتتون ولی معلوم نیست ما با چه نوع گازی رو بهرو هستیم مثلا شما برای گاز طلا چه نوع فیلتری رو پیشنهاد میکنید این رباطه هم خعلی گرونس
با این وجود من هنوز نظرم در مورد سرکه عوض نشده درسته که بعضی مواقع ضرر داره ولی من خودم دوبار استفاده کردم تا یه 20ثانیه خیلی کمکم کرده به همین دلیل به هیچ وجه نظرم عوض نمیشه یه بار توی یه غار یه بارم ته چاه یه جوری وقتی هوا کم میاری کمکت میکنه یه بارم وقتی رفتیم داخل غار سرمون سنگین شد نفسمون بالا نمیومد خیلی کمک کرد حداقل بهمون این فرصت رو داد تا فرار بکنیم به بیرون درسته که مدرک علمی برای ثابت کردنش ندارم ولی چون تجربه کردم جواب داده این پیشنهاد رو میدم خوب شما یه میانگین بگیرید الان80درصد حفار ها متمعا باشید ایمنی رو رعایت نمیکنند هیچ کدوم از وسایلی رو هم که گفته شده با خدشون نمیبرندولی این سرکه چیزی هست که به راحتی توی خونه هرکی گیرمیاد حمل سختی هم نداره یه جورایی میشه گفت کاچی بعض هیچی هست
به هر حال ممنون از اطلاعات مفیدتون ادامه بدید ببخشید اگر تندی شود
ولی من هنوز سرکه رو پیشنهاد میکنم
موفق باشید

ممنونم که با حوصله مطالب رو خونید.
در مورد گاز طلا متاسفانه اطلاعاتی ندارم فقط یادمه یکی از دوستان مطالب جالبی رو در مورد گاز رادون که رادیواکتیوه تو تاپیک گاز دفینه و یا گاز طلا(دقیقا یادم نیست)گذاشته بود.
خواهش می کنم.هدف اینه که به هم کمک کنیم.
.من هم کمی تند رفتم. @};-
در مورد ربات بهتون قول می دم اگر دوستان همکاری کنند هزینش حتی به پونصد تومن هم نمی رسه.و وقتی نمونه ی اولیه ساخته شد نمونه های بعدی که با تجربه ی دوستان ساخته می شه به مراتب ارزونتر در میاد.
این ربات مخصوصا برای هواکش ها خیلی به کار میاد.
یه نگاه تو انجمن بندازید.بچه ها ردیاب ساختن،فلزیاب های پاالسی خیلی خوب ساختن که با مارک های معتبر برابری می کنه و حتی سیستم های تصویری.بنظرم فقط کمی همت می خواد.متاسفانه اطلاعات برق و الکترونیکم تنها در حد عوض کردن لامپ خونمه :D وگرنه خودم دست به کار می شدم.
امیدوارم تن همه ی دوستان سالم باشه و تو این راه کسی آسیب نبینه

پنج شنبه 19 تیر1393 - 8:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان خسته نباشید لازم دانستم به ماسک سرکه یک مطلب اضافه کنم داخل دستمال مقداری زغال پودر شده قرار بدید بعد سرکه به آن اضافه کنید و می توانید مقداری کمی هم از ابلیمو برای کاهش بوی تند سرکه اضافه کنید

یکشنبه 22 تیر1393 - 4:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
محمد کیا نوشته است:
دوستان خسته نباشید لازم دانستم به ماسک سرکه یک مطلب اضافه کنم داخل دستمال مقداری زغال پودر شده قرار بدید بعد سرکه به آن اضافه کنید و می توانید مقداری کمی هم از ابلیمو برای کاهش بوی تند سرکه اضافه کنید

اگر بجاي پودر زغال از قبل مقداري ذغال اكتيو تهيه كنيم خيلي بهتره كه ميشه به راحتي با قيمت پايين از آكواريم فروشيا تهيه كرد اين ذغال به صورت تكه هاي استوانه اي كوچك هستند كه براي تصيفه اب آلواريم و شفاف سازي استفاده ميشه فقط قبل استفاده بايد خوردش كنيم

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

یکشنبه 22 تیر1393 - 7:33am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام
باتشکر ازبرادر عزیزinterlockبا مطالب مفید وعلمی وهشدارهای به جا وبه حق.
بسیارجالب بود.

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

سه شنبه 23 تیر1393 - 12:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام و با تشکر از محبت دوستان
یکی از اعضای انجمن تاپیکی رو برای ساخت ربات با دوربین و سیستم کنترل رادیویی پیشنهاد دادند.

مورد اول اینکه اگر قصد استفاده از این ربات ها رو در تونل و یا دالان ها داریم نمی تونیم از سیستم هدایت رادیویی استفاده کنیم و ناچاریم که فرمان ها و سیگنال های ارسالی و دریافتی رو از طریق کابل منتقل کنیم.
مورد دوم :در همون تاپیک یکی از دوستان در مورد ربات هایی که در صنعت آب و فاضلاب برای چک کردن لوله ها و ویدئومتری استفاده می شه اطلاعات خوبی داده بودند.
یک سری عکس و لینک از همین ربات ها میذارم که فکر می کنم دوستان رو در ساخت ربات مورد نظرمون یاری کنه
http://robatsanat.com/%D8%B5%D9%81%D8%A ... fault.aspx
و یک سایت ایرانی
http://robatsanat.com/%D8%B5%D9%81%D8%A ... fault.aspx

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 24 تیر1393 - 11:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 52 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure