انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 24 اردیبهشت1403 - 6:50am

پاسخ به موضوع  [ 27 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3
 جانور شناسی 
نویسنده پیغام

سلام دوست عزیز
از اینکه محبت می فرمایید وبه سوالات این کمترین پاسخ می دهید سپاسگزارم
در مورد نکته اول در ماهی بودن این سنگ تردید نداشته باشید. البته سنگی در حدود 50 یا 60 کیلو می باشد ودر مورد نکته دوم سنگ نشان گراز بزرگ بوده که چند نفر براحتی نمی توانستند آن را حرکت دهند سوم اینکه در شمال ایران به گراز به محلی خی می گویند. چهارم اینکه این آثار در عمق جنگلهای هیرکانی شمال پیداشده و از دین و ایین مردم در آن دوره اطلاع ندارم . البته آثار دیگر در همینجا پیدا شده که بنده فکر کردم شاید برای تفسیر گراز با این توضیحاتی که قبلا داده بودید مربوط نباشد .به این محل کبوتر دره گفته می شود و درست در فاصله 18 متری ازگراز وروی اون تپه ای که مانع برای گراز به شمار می آید کبوتری بر روی سه تخم نشسته وروی دم کبوتر سه حرفبه ترتیب ص ووسطی نامعلوم و سومی ع نوشته بوده است وزیر نقش برجسته کبوتر یک خط عمودی وکنارش یک حرف شبیه لاتینH حفر بوده است و به پشت سر یعنی آنطرف نهر آب نگاه می کرد. البته متاسفانه این آثار را شکستند واز بین بردند. آیا همه آثار در آن حوالی برای تفسیر گراز و پیدا کردن قبر می باشد یا اینکه بقیه آثار دیگر مربوط به چیز دیگری است .آثار دیگر بغیر از اینهایی که گفتم وجود داشته ولی از بین بردند مثلا دیگی که در چار طرف دسته داشته و خیلی هم بزرگ وسنگین بوده بطوری که چند نفر نمی توانستند آن را حرکت بدهند و درپوش نیز داشته ولی متاسفانه شکستند.همه این آثار روی یک نیمدایره تقریبا و در یک موطه 200 تا 300 متری در داخل یک دره کوچک بوده است که به ترتیب چکمه و گراز و سنگ نشان کبوتر بر روی سه تخم در لانه نشسته و این عکسی که ارسال کردم و علامت^ و تخته سنگهای شبیه موج آب و یک تخته سنگ تراشده شده با ضخامت 40 سانت (شبیه پاکت سیگار فرض کنید که در پهلو 6 خط به ترتیب کوچک وبزرگ یکی در میان و روی درب پاکت سیگار دوخط عمودی و سومی مورب) و سنگ دیگ که خودم با چشم دیدم که دسته داشت ولی بعد از مدتی که به آنجا رفتم دسته های دیگ را شکستندو این دیگ در سمت آفتاب غروب و روی ارتفاع بوده و زیرش را حفاری کردند ولی به نظر چیزی گیرشان نیامد.سوال بنده این است آیا قبر تکی است و باارزش است و در چه نقطه ای باید پیدایش نمود. و این علامت ^ به چه معناست و آیا این علامت هشت به معنی تقاطع دو نهر تفسیر می شود یا چیز دیگری و آثار دیگر مربوط به دفینه یا دفینه های دیگری می شود یا نه و چگونه جستجو نمایم . با سپاس فراوان

دوشنبه 30 تیر1393 - 4:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود
اون چیزی که من از حرفهای شما فهمیدم و درک کردم میتونم این نظر رو بدم از بقیه دوستان و استاتید هم خواهش میکنم در مورد این موضوع به دوستمون کمک کنند شاید تفصیری که میدم اشتباه باشه
^ به معنای سخره و پرتگاه هست کبوتر هم نشان مزار هست H نشانه تونل است
اون خط عمودی که میفرمایید احتمالا رود خانه است H هم کنار خط عمود پس تونل کنار رود خانه هست مزار هم در سخره قرار دارد شما دقیقا جهت نگاه کبوتر را دنبال کنید

دوشنبه 30 تیر1393 - 8:37pm
YIM

سلام دوست عزیز
سپاس وتشکر بینهایت این کمترین را پذیرا باشید باز هم از اینکه وقت گذاشتید و به سوالات بنده کمترین پاسخ دادید بینهایت سپاسگزارم

دوشنبه 30 تیر1393 - 10:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم دوست عزیز
اگر مقدور بود از نتیجه ای که میگیرید ما را هم مطلع سازید

دوشنبه 30 تیر1393 - 11:21pm
YIM

درود دوست عزیز
با تشکر از جواب جنابعالی حتما اگر نتیجه مثبت بود به اطلاع شما خواهم رساند .در ضمن یک سوال دیگه هم دارم شاید در تحلیل این مورد کمک کند با توجه به توضیحاتی که قبلا داده بودید و نتیجه گرفتید که بعد از مانع برای گراز باید به آثار دیگری از جمله تقاطع دو نهر برسید در فاصله تقریبا 100 قدمی از پایین دست این عکس محل تقاطع دو نهر می باشد.که این عکسی که ارسال کردم به شکل ماهی و رد پای انسان و گراز به پهلو می باشد آیا می توان گفت بدن ماهی شبیه تقاطع دو نهر می باشدآیا هدف می تواند در پایین دست و در 100 قدمی جایی که دو نهر به هم می رسند باشد البته با توجه به توضیحاتی که برای کبوتر دادم شما فرمودید که آن خط عمود یعنی رودخانه وعلامت H یعنی تونل که کنار رودخانه است . با توضیحاتی که در بالا دادم فقط آن محل چنین مشخصاتی رادارد چون قبلا به صورت تصادفی آنجا را چک کردم وکنار رودخانه در محل تقاطع تخته سنگ بزرگی انگار تراشیده شده وجود داشت و بالای محل تقاطع دونهر هم سه تل بسیار کوچک به شکل مثلث وجود دارد در ضمن همان اندازه تخته سنگ که نقش ماهی روی آن است و به همان جنس در قسمت بالای محل تقاطع و بالای تخته سنگ تراشیده شده با همان وزن و ابعاد وجود دارد. آیا این ممکن است همان تونل باشد. با سپاس فراوان از اینکه با حوصله وقت اختصاص می دهید و پاسخ می فرمایید.

چهارشنبه 1 مرداد1393 - 1:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود دوست عزیز
نشان دوم شما کبوتر و |H است که اشاره به رودخانه داره ولی اشاره به تقاطع نداره ولی باز هم تقاطع را چک کنید اون سنگی که شما میگید ماهی اونو اصلا بهش فک نکنید درسته خیلی شبیه ماهی هست ولی نشانه هایی که برای دفینه کاربرد دارند به اون اندازه نیستن. شما گفتید علامت هشت هم کناره کبوتر هست دقت کنید اگه نوک هشت کمی ملایم باشه و تیز نباشه معنیش فرق میکنه اون تپه هایی که گفتید و چک کنید اگه خاکشون دست ریز باشه یکی از اونا قبر مورد نظر خواهد بود از افراد محلی اونجا هم کمک بگیرید احتمال داره که افراد محلی اون قبر مورد نظرو بشناسن.
نظر من اینه که اگر نشانه های شما درست باشد بی شک قبر کنار رودخانست و در جهت دید کبوتر باید جستجو کرد

چهارشنبه 1 مرداد1393 - 11:57pm
YIM

doroud dost aziz
sharmandeh farsi kiboard kar nakard
dar har sorat sepas az lotf shoma

جمعه 3 مرداد1393 - 8:27am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure