انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 12:07pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 261 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 27  بعدی
 کارشناسی و تحلیل علائم باستانی توسط استاد دکتر محبی 
نویسنده پیغام

سلام بر شما هنردوستان و مشتاقان این شاخه از علم باستانی یعنی علم رمزگشایی نمادهای باستانی.
دوستان بنده پوریا مشفقی اپراتوز سایت های استاد محبی افتخار این رو داشتم که با ایشون 6سال کاری فعالیت کنم چه در حیطه ی رمزگشایی و چه در تالیف و گرداوری کتاب هایی که استاد جوان مولف اون بودند. بنده ودوستان با کسب اجازه از ایشون تصمیم گرفتیم تاپیکی در این تالار ایجاد کنیم تا از تحلیل های گروه چهار نفره که متشکل از استاد و اساتید برتر ایران و ترکیه هستند ما و شما دوستان عضو و بازدیدکننده انجمن فلزجو بهرمند شویم تا به کمک مشاوره و کارشناسی های اساتید و شما سروران عزیز در باب نمادهای باستانی به درک کلی و تحلیلی از مواردی که یاد شد برسیم تا کمکی به ارتقاء سطح آگاهی در مورد این شاخه از علوم باستانی در کشور عزیزمان کرده باشیم که تا حد امکان مانع از تخریب نمادهای باستانی که معرف فرهنگ و تمدن هر اقلیمی هستش بشیم و از حفاری های بیهوده که تبعات به مراتب بدتری ازلحاظ مخاطره به جامعه و افراد میشه جلوگیری کنیم.
جا داره همینجا از مدیر محترم مجموعه آقای مهندس مجتبی تقدیر و تشکر کنیم بخاطر زحماتشون که بی وقفه هستش و تشکر ویژه ای هم داشته باشیم بخاطر همکاری برای ایجاد این تاپیک. @};- @};-
منتظر سوالای پرمحتوای شما عزیزان هستیم تا همونطور که گفتیم کمکی بشه برای یادگیری سایر دوستان و بازدیکنندگان.

پنج شنبه 13 فروردین1394 - 5:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام ،ما هم از اینکه یک استاد به جمع اساتید عزیز این انجمن برای موفقیت هرچه بیشتر اعضا پیوستند کمال تشکر و سرور خودمون رو تقدیم به استاد محبی میکنیم.
با ارزوی موفقیت روز افزون برای تمام اعضا.
درود

جهالت بیش از دانایی احساس امنیت ایجاد میکند

پنج شنبه 13 فروردین1394 - 9:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
ممنون از لطفتون
یک سوال ایا نسخه رو کاغذ پاپیروس شدنیه؟
و پاپیروس مال چه دوره ای هست؟
چون من هر چی پاپیروس دیدم همش تابلوی نقاشی بوده

شنیدن کی بود مانند دیدن

پنج شنبه 13 فروردین1394 - 9:55pm
YIM

سلام استاد
از این جوغن خودم عکس گرفتم نزدیک راه مالرو هستش
سنگی که جوغن روشه خودش شبیه خرس هستش
جوغن دایره نیست حالت بیضی و شبیه چشم انسان است و کنارش درختان کهن سال هستش
عمق آن 15 سانت و عرضش هم 15 میشه
وزن سنگ آن نیز 2 تن میشه به راحتی
داخل آن بسیار سیقلی میباشد
ممنون و تشکر بابات زحمتای که به شما میدم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 13 فروردین1394 - 12:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر اساتید بزرگوار چند روز پیش به سنگی به شکل لوبیا برخورد کردم که ابعادش حدودا یک و نیم متر در هشتاد سانت میباشد که روی این سنگ یه جوغن قرار داره و کف این جوغن یه فلش مثلثی شکل هست و در پهلوی این سنگ هم جای ثم بزرگی مثل ثم شتر هستش اگه ممکنه تفسیرش رو بفرمایید قبلا از راهنمایی که میفرمایید کمال تشکر را دارم

جمعه 13 فروردین1394 - 12:24am

godarz نوشته است:
با سلام ،ما هم از اینکه یک استاد به جمع اساتید عزیز این انجمن برای موفقیت هرچه بیشتر اعضا پیوستند کمال تشکر و سرور خودمون رو تقدیم به استاد محبی میکنیم.
درود

سلام اقا گودرز ممنونم. انشالا که استاد محبی (ramzyab) و اساتید همراهشون همراه ما و همه دوستان انجمنی باشن و بتونند در اینجا سوالات رو حدالامکان تحلیل و رمزگشایی کنند تا هممون استفاده کنیم و شما گودرز جان هم کمک بقیه در این راه باشید

جمعه 13 فروردین1394 - 1:33am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تهـــــــران
godarz نوشته است:
درود

باسلام حضور شما بزرگوار جناب گودرز. سپاسگذارم ازی اینکه به این بنده خقیر لطف داشتید. باشد که خداوند هم کمک کند که در خدمت به شما بزرگواران روسفید باشم
درپناه حق سرفراز و پایدار باشید

عقل سرمایه ای است که هرگز تمام نمیشود

جمعه 13 فروردین1394 - 1:46am
ICQ YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تهـــــــران
gerdash نوشته است:
سلام استاد
از این جوغن خودم عکس گرفتم نزدیک راه مالرو هستش
سنگی که جوغن روشه خودش شبیه خرس هستش
جوغن دایره نیست حالت بیضی و شبیه چشم انسان است و کنارش درختان کهن سال هستش
عمق آن 15 سانت و عرضش هم 15 میشه
وزن سنگ آن نیز 2 تن میشه به راحتی
داخل آن بسیار سیقلی میباشد
ممنون و تشکر بابات زحمتای که به شما میدم

سلام دوست عزیز
توضیحاتتان خوب و جامع بود.
بنده هم چند سوالی ازش ما درخصوص همین جوغان دارم. اولی اینکه شکلش مخروطی است یا خیر؟ دومی اینکه در قسمت شمال شرقی و شرق و شمال غربی و غرب این سنگ متحرکی که جوغان روی آن نقل هستش سنگ چین یا تل کوچک خاکی هست یا نه؟ ضمنا لطف کن جهات جغرافیای رو مشخص کن تا گمانه درستی بتونیم با کمک دوستان برای مورد شما بزنیم

عقل سرمایه ای است که هرگز تمام نمیشود

جمعه 13 فروردین1394 - 1:56am
ICQ YIM
مدیر کل
مدیر کل

moshfeghi نوشته است:
سلام بر شما هنردوستان و مشتاقان این شاخه از علم باستانی یعنی علم رمزگشایی نمادهای باستانی.
دوستان بنده پوریا مشفقی اپراتوز سایت های استاد محبی افتخار این رو داشتم که با ایشون 6سال کاری فعالیت کنم چه در حیطه ی رمزگشایی و چه در تالیف و گرداوری کتاب هایی که استاد جوان مولف اون بودند. بنده ودوستان با کسب اجازه از ایشون تصمیم گرفتیم تاپیکی در این تالار ایجاد کنیم تا از تحلیل های گروه چهار نفره که متشکل از استاد و اساتید برتر ایران و ترکیه هستند ما و شما دوستان عضو و بازدیدکننده انجمن فلزجو بهرمند شویم تا به کمک مشاوره و کارشناسی های اساتید و شما سروران عزیز در باب نمادهای باستانی به درک کلی و تحلیلی از مواردی که یاد شد برسیم تا کمکی به ارتقاء سطح آگاهی در مورد این شاخه از علوم باستانی در کشور عزیزمان کرده باشیم که تا حد امکان مانع از تخریب نمادهای باستانی که معرف فرهنگ و تمدن هر اقلیمی هستش بشیم و از حفاری های بیهوده که تبعات به مراتب بدتری ازلحاظ مخاطره به جامعه و افراد میشه جلوگیری کنیم.
جا داره همینجا از مدیر محترم مجموعه آقای مهندس مجتبی تقدیر و تشکر کنیم بخاطر زحماتشون که بی وقفه هستش و تشکر ویژه ای هم داشته باشیم بخاطر همکاری برای ایجاد این تاپیک. @};- @};-
منتظر سوالای پرمحتوای شما عزیزان هستیم تا همونطور که گفتیم کمکی بشه برای یادگیری سایر دوستان و بازدیکنندگان.

خواهش میکنم دوست من مسئولیت این تاپیک برعهده شما میباشد لطفا جوابگوی این دوستان عزیزم باشید و سعی کنید جوابها رو بصورت عمومی پاسخ بدین تا دیگران هم شاید همین سئوالات رو داشته باشند . موفق باشید دوست عزیز :)

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

جمعه 13 فروردین1394 - 2:17am
آواتار کاربر

سلام خدمت دکتر محبی گرامی، قبرهایی پیدا کردم،کمی در سراشیبی تپه هستن،مسیر آب هم بوده در گذشته که الان خشک شده،پایین تر از قبرها سنگی سفید به شکل قلب وجود داره،قبرها اکثراً دایره ای و یکی یا دوتا از قبرها بیضی شکل اما کوچیک،هستن،روی قبرها از سنگ و خاک تشکیل شده

ممنون میشم نظرتون بگید

روزی ده دقیقه بخندید،تحول عظیمی رخ میده :-)

جمعه 13 فروردین1394 - 3:27am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 261 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure