انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 6:45pm

پاسخ به موضوع  [ 6 پست ] 
 2جوغن و 1 یا 2 ردپا روی سنگ - اساتید محترم راهنمایی بفرمایند 
نویسنده پیغام

دوستان سلام،این تخته سنگی که میبینید بالای کوه قرار داره اینجا قبلا قبرستان بوده،این سنگ دوجوغن گرد درانتهای سنگ ویک یادو ردپاهم درآنطرف یعنی شمال سنگ داره.من دورتادور تخته سنگ روبررسی کردم پشت اون دوتا جوغن پایین سنگ یه جوغن دیگه هست که توی دیوارش یه جوغن کوچیک دیگه هست که اشاره به سمت جوغنهاوردپاهای روی سنگ میکنه،درست اونطرف تخته سنگ بتزهم یه جوغن کوچک با یه دایره کوچیک جلوترش قرار داره که حسابی منو گیج کرده. خواهش میکنم منو ازنظرات سازندتون باخبر کنید،هرچیز دیگه ای لازم بود درخدمتم،ممنونم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 21 خرداد1393 - 1:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست عزیز.
در ابتدا باید بگم که من کارشناس نیستم.ولی با توجه به مختصر تجربیاتی که دارم و چیزهایی که یاد گرفتم،،چیزهایی رو که به نظرم میرسه رو خدمتت میگم،باشد که کمکی بکنه.
اول اینکه چیزی که به نظر من میرسه،شما با یک اتاق یا دخمه که احتمالا دارای بار خوبی هست مواجه هستید.
با دقت اطرف این سه تا جوغن(سوراخ) رو بررسی کن و دنبال نشانه های دیگه احتمالی باش.
چیز دیگه ایی که به نظرم میرسه در حین بررسی دقت کن تا شاید جایی شبیه به یک درب پلمپ شده یا سنگچین و یا خاکی که مشکوک باشه زیرش در ورودی هست پیدا کنی.
یکی از احتمالات این هست که فاصله بین اون 3 جوغن،،ممکنه فاصله حدودی رو با درب ورودی و یا فاصله تا دفینه رو معلوم منه و یا حتی فاصله بین جوغنهای سوراخ تا جوغنی که شکل رد پا هست هم میتونه مهم باشه.
در یکی از تصاویر من یم جوغن مسطتیل دیدم که به اون دقت کن که نشانکی درون یا بیرونش هست یا نه که مسیر حرکت رو نشون بده.
ضمنا جهت اون شار(کانال) هم میتونه به سمت در هدایتت کنه. فقط به فاصله ها دقت کن.مخصوصا فاصله اون 3تا جوغن سوراخ خیلی میتونه مهم باشه و طبق گفته اساتیدله بینشون و فاصله هر کدوم از سوراخها،تا جوغن مربع میتونه به تر تیب،فاصلشون تا درب و فاصله تا دفینه و حتی عمق حفاری رو بهت شون بده
ببخشید ،اینا چیزایی بود که به ذهن من رسید. ولی ظاهرآ جای خیلی خوبی هست

سه شنبه 27 خرداد1393 - 9:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ضمنآدر روبرو جوغن مستطیل،به دنبال در ورودر به شکل برامدگی یا سنگچین و یا فرورفتگی باش که شبیه خود مستطیل باشه.حتی خود سنگ هم که جوغن روش هست میتونه سنگ هدف باشه.دستگاه ردیاب میتونه کمکت بکنه

سه شنبه 27 خرداد1393 - 9:08pm

سالامون عزیز سلام .داداش من درجهت شمال این جوغنها به تقاطع 2سنگ بزرگ برخوردم که 2سنگ 1متری جلوی درش چسبیده بود،یکی ازسنگهارو کندم ولی یکی دیگش و هرکاری کردم فقط تونستم کمی تکونش بدم،احتمال داره همون در ورودی باشه؟جلوی همون سنگهای 1متری 20سانت زیر خاک یه نشونه دیگه بود،یه جوغن کوچک که یه سوراخ جهت نمادر2سانتیش قرارداره که به همین سنگی که درنیومد اشاره میکنه

سه شنبه 27 خرداد1393 - 11:39pm

سلام یادم رفت بگم که جلوی همون جوغن مربع که گفتی چندتا جای اسکنه (سوراخ ریز)(3تا)قرار داره که توی یک خط واز بزرگ به کوچیک کنده شدند که اونها هم به سمت همون سنگی که گفتم احتمالا جلوی درورودیه اشاره میکنند

چهارشنبه 27 خرداد1393 - 12:44am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

andishmand نوشته است:
سلام یادم رفت بگم که جلوی همون جوغن مربع که گفتی چندتا جای اسکنه (سوراخ ریز)(3تا)قرار داره که توی یک خط واز بزرگ به کوچیک کنده شدند که اونها هم به سمت همون سنگی که گفتم احتمالا جلوی درورودیه اشاره میکنند

این نوع اسکنه که میگید نشانگر مسیر می تونه باشه

اندیشه هایتان را روی فرکانس شادی تنظیم کنید تا بهشت را در روی زمین تجربه کنید..

جمعه 30 خرداد1393 - 9:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure