انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 10:27am

پاسخ به موضوع  [ 30 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی
 قبرهای اشکانی 
نویسنده پیغام

با درود به عزیزان
همانطور که برخی از دوستان خواستند چیدمان و ساختار قبر های اشکانی رو براتون آماده کردم..

اینها نتیجه کاوش شخصی من هست امیدوارم مفید واقع بشه.

http://s5.picofile.com/file/8109233234/ ... E2%80%8Bml

پنج شنبه 26 دی1392 - 5:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون اقا فرزاد..
من چند تا از قبرهای اشکانی رو که حفاری کردم به این صورت نبودن..البته اونا داخل شکفت بودن..به نظر شما اونایی که توی شکفت هم هست امکان این که اتاقکی داشته باشه هست؟؟

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

پنج شنبه 26 دی1392 - 6:16pm

ALI.D نوشته است:
ممنون اقا فرزاد..
من چند تا از قبرهای اشکانی رو که حفاری کردم به این صورت نبودن..البته اونا داخل شکفت بودن..به نظر شما اونایی که توی شکفت هم هست امکان این که اتاقکی داشته باشه هست؟؟

سلام علی آقا//کاوش من روی قبرهای داخل زمین بوده اما با دیدن این ساختار عجیب و تونلهای طولانی و پر خطر احتمال این رو میدم که دارای اتاقک باشه///اشکانیان مردم سخت کوشی بودند

پنج شنبه 26 دی1392 - 6:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من از این قبرها زیاد دیدم..توی همه این موارد تلی از سنگ درست میکنن ودرست وسط این تل اندازه یه اتاق خالی میکنن و یه سنگ صاف میزارن روش و یه راهرو هم به بیرون باز میکنن و در اونم باز سنگ چین میکنن و حالا یا به شکل گرد هست یا بیضی...توی شکل نمایی از بالا کشیدم که بهتر متوجه بشید.اون قرمز هم سنگ تختی هست که روی اتاق میزارن و باز سنگ میرزن روی اونم..این اتاقک وسط سنگ چین به چه منظور استفاده میشده؟؟من دیدم توی همین اتاق استخوان هم بوده و بعضا مهره یا چند تا دونه سکه...

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 26 دی1392 - 6:31pm

علی آقا در مواردی که من کاوش کردم بسیار زمانبر بود و مو به مو اون رو یادم هست///این شکلی که شما کشیدید کل ساختمان قبر هست ویا ادامه دار هست؟؟در خاک بوده ویا در شکاف کوه؟؟

پنج شنبه 26 دی1392 - 6:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینا سنگ چین روی خاک هستن که بعضا روی قله کوه یا توی دامنه ها هست....این نما از بالا هستش.

پنج شنبه 26 دی1392 - 6:52pm

من یک بار قبری با ساختار تقریبا اینچنینی کاوش کردم که به صورت تک قبر بود یعنی هیچ قبر دیگری در کنارش نبود//این قبر در کنار یک راه مال رو بسیار قدیمی بود در کنار یک سنگ میل قرار داشت که اعتقاد من بر این هست افرادی که در راه میمردن رو به خاطر دوری راه در این مکانها دفن میکردن//چند شئ تزیینی کوچک در قبر بوده و در زیر قبر هم که کاوش کردم چیزی پیدا نکردم//به خاطر ضیق وقت ساختار سنگ چینی دارن

پنج شنبه 26 دی1392 - 7:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این موردی رو که من کشیدم عکسش رو شاید بیش از 1000 قبر این شکلی باشه توی منطقه...خب پس این موارد زیرشون چیزی نمیتونه باشه.درسته؟؟؟

پنج شنبه 26 دی1392 - 7:08pm
استادیار
استادیار

ALI.D نوشته است:
این موردی رو که من کشیدم عکسش رو شاید بیش از 1000 قبر این شکلی باشه توی منطقه...خب پس این موارد زیرشون چیزی نمیتونه باشه.درسته؟؟؟

درسته :)

پنج شنبه 26 دی1392 - 9:57pm

ALI.D نوشته است:

این قبور معروف به خرف خونه هستند که قدمت اونها از اواخر دوران هخامنشی تا ابتدای دوران ساسانی هست این قبور تدفین آن به صورت جنینی هست که چند شئ زینتی مثه دستبند .دشنه در زیر گردن/سفال در بالای سر و چند سکه در پشت زانو هستند//عمق زیادی ندارند و روی اونها با سنگ پوشونده شده

شنبه 28 دی1392 - 2:26pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 30 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 108 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure