انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 1:53am

پاسخ به موضوع  [ 33 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 میتونه پلمپ باشه؟ 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا محسن درسته گاز طلا وجود نداره ولی گازی که توی فضای بسته ایجاد میشه خیلی خیلی خطرناک هست...یه مثال سادش رو میزنم...شاید شنیده باشی که بعضیا توی چاه اب خفه میشن!!!!من به شخصه اینو دیدم و این باعثش یک فضای خالی بسیار کوچیک هست که سالهای سال بسته بود و خود به خود گازی تولید میکنه که خیلی خطرناک هست..حالا فضای بسته های بزرگ که بدتر هست..در کل اگر هم خواستید کاری کنید فقط لباس و ماسک مخصوص انجام بدید...موفق باشید

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

چهارشنبه 6 آذر1392 - 9:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام. علی آقا حرف شما کاملا درسته. طلا گاز نداره و بعضی گازهای سمی داخل تونلها هست که خیلی خطرناکه و استشمامش باعث بیهوش شدن و گاهی فوت فرد میشه. ولی منظور بنده به قضیه انفجارش بود. چون حتی اگه گازهای اشتعال زا مثل متان هم وجود داشته باشه اونقدر غلظت نداره که انفجار ایجاد بکنه. همه ما خیلی شنیدیم که در فلان معدن زغال سنگ در چین در اثر انفجار تعدادی معدنچی فوت کردند این به دلیل اینه که زغال سنگ در اثر خراش خوردن به مقدار زیاد گاز متان تولید میکنه که در اثر تجمع در داخل تونل با کوچکترین جرقه ای منجر به انفجار میشه ولی این نکته قابل توجهه که متان فقط در اثر عملیات میکانیکی استخراج تولید میشه و زغال سنگ در حالت طبیعی اصلا گاز متان ایجاد نمیکنه. و ممکنه در تونلهای بکر این گازها فقط منجر به مسمومیت بشه. منظور من فقط در مورد شکستن ساروچ بود ولی داخل تونل رفتن داستان خودشو داره که همونطور که شما فرمودین ماسک و لباس مخصوص و خیلی چیزای امنیتی دیگه ای میخواد :x

پنج شنبه 7 آذر1392 - 2:02pm
آواتار کاربر

اقا محسن عزیز برای کار با کتراک باید چند سوراخ تو سنگ ایجاد کنه و ماده کتراکو تزریق کنه وقتی سنگو سوراخ کردی دیگه چه احتیاجیبه کتراکه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سوراخ شد کار تمومه که....

جمعه 15 آذر1392 - 9:32pm

سلام من یه کاربر تازه وارد این انجمن هستم ولی تو این رشته به واسطه حفاریهای زیادی که انجام دادم کم تجربه نیستم . اقایونی که نظرتون اینه که وارد شدن به مکان دفینه خطری نداره و گاز تهدیدی نمیکنه جان عزیزاتون قسمتون میدم بی اطلاع از موضوعی و وقتی تجربهه ای ندارید حرفی نزنید که باعث از بین رفتن فردی بشید که خانوادشم بدبخت و داغدار کنید. 3 نفر داخل راهرویی بودیم که گاز مارو زد . دوست نزدیکم که جلوی من بود فوت کرد .من هنوز بعد 3 سال سرفه های شدید دارم که بعضی شبا نمیتونم بخوابم . فقط 1 نفرمون چیزیش نشد که وقتی اون صحنه رو دید دیگه سراغ این کار نیومد.نمیتونید تصور کنید چطور ادم از پا میفته . نفسم بیرون اومد ولی دیگه برنگشت. احساس میکردم ریه هام داره مچاله میشه.دستام مثل فلج ها مچاله شده بودن توهم.شاید بگید دارم چرت میگم ولی خاهشا مواظب این موضوع باشید. از این حرفا سودی به من نمیرسه ولی وظیفمه اینارو به دوستای عزیزم گوشزد کنم .طولانی شد حرفام ولی به نظرم ارزششو کاملا داره که بخونید

یکشنبه 17 آذر1392 - 9:15pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
majidr عزیز ممنون از تجربه ای که داشتین و بیان کردین.
امیدوارم دوستان عزیز آویزه گوششون کنن و به راحتی به کام خطرات نرن.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 18 آذر1392 - 12:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
majidr جان شما راست میگین چون واقعا ادم رو میکشه
ولی بعضی جاها گازی وجود نداره و اکثر خطرات داخل غارها جاهای بسته هستش ..
این رو میخوام بهتون بگم که 2 نفر یه حفاری کرده بودن ولی متاسفانه یکیشون مرد و یکیشون هم فلج شد
ولی میدونین چقد در اورده بودن.......3تا مومیایی .251تا مجسمه ی طلا و 4تا کوزه بر از سکه

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

دوشنبه 18 آذر1392 - 12:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
ولی در مورد این پلمپ نظر من این است که کاملا طبیعی میباشد

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

دوشنبه 18 آذر1392 - 12:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

hamed_arin_1367 نوشته است:
اقا محسن عزیز برای کار با کتراک باید چند سوراخ تو سنگ ایجاد کنه و ماده کتراکو تزریق کنه وقتی سنگو سوراخ کردی دیگه چه احتیاجیبه کتراکه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سوراخ شد کار تمومه که....

سلام. حامد جان بستگی داره ساروچ چقدر ضخامت داشته باشه و از چه جنسی باشه. مثلا یه دیوار ساروچی توی فضای باز که تحت عوامل زیادی فرسایش پیدا کرده با چنتا ضربه پتک نابود میشه و یه ساروچم هست که وقتی با دریل به جونش میفتی 5سانتم نمیتونی نفوذ کنی. من کلی عرض کردم که کتراک از بین برنده ساروچه. چون یه تجربه خودم در این مورد داشتم که توی زمستون پوستمون کنده شد تا تونستیم فقط 3تا سوراخ 10 سانتی توی ساروچ بزنیم و در آخرم با 2بار کتراک ریزی تونستیم موفق بشیم نابودش کنیم.

دوشنبه 18 آذر1392 - 7:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
الان راه درست و صحیح باز کردن در یک خزانه یا یک اتاق که داخلش طلا هست چیه؟
آیا همین که درش وا شد طرف رو نفله میکنه؟

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

سه شنبه 19 آذر1392 - 7:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ariana2014 نوشته است:
ولی در مورد این پلمپ نظر من این است که کاملا طبیعی میباشد

منم با آریانا هم عقیده ام کاملا طبیعی هست
اون قسمت دایره سنگ روش ریخته

چهارشنبه 20 آذر1392 - 2:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 33 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 73 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure