انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 24 اردیبهشت1403 - 7:09pm

پاسخ به موضوع  [ 57 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 تالار پاسخگویی سوالات کاربران در زمینه آثار توسط آقای دستان 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستانی که سوالات در زمینه تفاسیر آثار و عکس های گرفته شده زمینه ی آثار شناسی دارند میتوانند در این تالار سوالاتشان را از آقای دستان عزیز بپرسند تا ایشان قبول زحمت نموده و پاسخ آنها را بدهند

جمعه 17 آبان1392 - 3:41pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
مهدی6 نوشته است:
دوستانی که سوالات در زمینه تفاسیر آثار عکس گرفته شده و سوال در مورد آثار شناسی دارند میتوانند در این تالار سوالاتشان رو از آقای دستان عزیز بپرسند تا ایشان قبول زحمت نموده و پاسخ آنها را بدهند

خیلی ممنون که زحمت کشیدین مهدی جان ولی به نظر من اگه سوالات طبق روال قبل ادامه پیدا کنه بهتره، چون اینجوری هر کسی میخواد سوالش رو چند جا طرح کنه و باید یکی یکی همه رو بررسی کنه و بطور کلی یه محدودیتهایی پیش میاد و حجم انجمن هم بالا میره...
به نظر من تو همون تایپیکهای قبلی هرکسی سوالات خودش رو میپرسه و من و آقای پارسی و بقیه دوستان میان نظراتشون رو میدن و نظرات هرچند هم اشتباه باشه کسی نمیتونه دخالتی داشته باشه.

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

جمعه 17 آبان1392 - 4:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام استاد دستان به نظر من اینطوری این بحثهای حاشیه ای پیش نمیاد و دوستان با آزمون و خطایی وه در باره ی یک استاد بدست میارند بعد از اون به این نتیجه میرسند که سولات خودشون رو از کدوم استاد ارجمند بپرسند در این حالت چند مزیت مثبت برای انجمن و دوستان که عضو هستن داره
1. بعد از گذشت مدتی استادی که راهنمایی های درست انجام داده و دوستان به نتیجه های خوبی رسیده اند معلوم میشه تا از آن به بعد بچه کمتر به آزمون و خطا و حفاریهای بی مورد دست بزنند
2. البته اگر به اساتید جسارت نشه اساتید هم با توجه بیشتری به سوالات کاربران پاسخ میدهند هرچند این وظیفه بر گردن آنها نیست که پاسخ گو باشند ولی چون در فضای مجازی انجمنی به وجود آمده و دوستان به این انجمن دل بسته اند به طوری مجازی هم زحمت پاسخ دادن به سولات بردوش این عزیزان افتاده که جز زحمت چیز دیگه نداره ولی این اساتید گرانقدر دارن از خود گذشتگی میکنند پس چه بهتر اهداف انجمن و بچه ب اساس معیارهای صحیح برنامه ریزی بشه تا دوستان به حق محد و ال محمد به اهدافشون برسن
3. یکی دیگه اونکه استاد ی که زحمت بیشتر میکشه و سولات کاربرانش رو بی جواب نمیذاره معلوم میشه
4. اساتید با وسواس بیشتری به سوالات پاسخ میدن چون حتما کاربران این سوالات رو از بقیه اساتید هم خواهند پریسد تا جوابها رو با هم مقایسه نمایند

اگر دوستان با این موافقند لطفا نظر بدن

جمعه 17 آبان1392 - 4:35pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

مهدی6 نوشته است:
سلام استاد دستان به نظر من اینطوری این بحثهای حاشیه ای پیش نمیاد و دوستان با آزمون و خطایی وه در باره ی یک استاد بدست میارند بعد از اون به این نتیجه میرسند که سولات خودشون رو از کدوم استاد ارجمند بپرسند در این حالت چند مزیت مثبت برای انجمن و دوستان که عضو هستن داره
1. بعد از گذشت مدتی استادی که راهنمایی های درست انجام داده و دوستان به نتیجه های خوبی رسیده اند معلوم میشه تا از آن به بعد بچه کمتر به آزمون و خطا و حفاریهای بی مورد دست بزنند
2. البته اگر به اساتید جسارت نشه اساتید هم با توجه بیشتری به سوالات کاربران پاسخ میدهند هرچند این وظیفه بر گردن آنها نیست که پاسخ گو باشند ولی چون در فضای مجازی انجمنی به وجود آمده و دوستان به این انجمن دل بسته اند به طوری مجازی هم زحمت پاسخ دادن به سولات بردوش این عزیزان افتاده که جز زحمت چیز دیگه نداره ولی این اساتید گرانقدر دارن از خود گذشتگی میکنند پس چه بهتر اهداف انجمن و بچه ب اساس معیارهای صحیح برنامه ریزی بشه تا دوستان به حق محد و ال محمد به اهدافشون برسن
3. یکی دیگه اونکه استاد ی که زحمت بیشتر میکشه و سولات کاربرانش رو بی جواب نمیذاره معلوم میشه
4. اساتید با وسواس بیشتری به سوالات پاسخ میدن چون حتما کاربران این سوالات رو از بقیه اساتید هم خواهند پریسد تا جوابها رو با هم مقایسه نمایند

اگر دوستان با این موافقند لطفا نظر بدن

مثل اینکه دیگه ما راهی نداریم باید قبول کنیم :)) :))
خب مهدی جان بگو میخوای مسابقه برگزار کنی :D شوخی کردم
بهرحال خیلی هم خوب و بجا هست درصورتی که این کار باعث نشه سوءتفاهمی بین دوستان پیش بیاره! همه ما قصدمون کمک به دوستانمونه و همینطور بالابردن سطح علمی انجمن هست.

جمعه 17 آبان1392 - 5:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود ویزه بر استاد دستان و خاندان پاکش
نمیدونم باید کجا درود میفرستادم . چون این تایپیک اول بود اینجا درود فرستادم.ايشالله سوءتفاهم نشه :D

جمعه 17 آبان1392 - 6:40pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت استاد دستان عزیز

من داشتم یه منطقه رو که علائمی پیدا کردم تو گوگل بررسی میکردم به یه سطحی برخوردم که شبیه جوغن هستش میخوام نظر تونو بدونم اصلا این میتونه شکل جوغن باشه و به نظرت رابطه ای بین این و علائم هست یا نه این منطقه در استان اصفهانه

تصویر

باتشکر

جمعه 17 آبان1392 - 8:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اساتید محترم که دارن زحمت میکشن من یه طرحی دارم که انشالله منجر به تحریر جزوه ای بشه تا دوستان بتونند از این استفاده بکنند البته با کمک شما اساتید و کاربران محترم همانطوری که اساتید و کاربران محترم مستحضرند کتابهایی که درا ین زمینه وجود داره بعضی اوقات بدرد مناطق ایران ما نمیخوره و اصولا قابل استناد به آثار مناطق ما بعضی اوقات نمی تونه باشه و این رو بر اثر تجربه این اساتید پی بردند
حتی نه تنها این نوشته های کتابها نمیتونه جامعیت برای مناطق ایران داشته باشه بلکه در خود ایران نیز تفسیر علامت از یه منطقه با منطقه دیگر فرق داره بنابر این ابتدا باید بررسی بشه برای کجاست تا تفسیر بشه
من مناطق ایران را به 10 قسمت تقسیم کردم شامل(شمال -جنوب -شرق -غرب- شمال شرقی -شمال غربی -جنوب شرقی -جنوب غربی -مرکزی) و برای اینکه بحث امنیتی پیش نیاد و دوستان از این مسله بیم نداشته باشن نیاز به گفتن شهر یا استان نمیباشد و تنها بیان مختصات میتونه کفایت کنه (مثلا کسانی که در گیلان مازندزان تهران قزوین و... میباشد بالطبع در شمال واقع میشوند و.......) این یه حسن داره که ابتدا اون استاد یا پاسخ دهنده ی محترم میتونه بفهمه با توجه به چه منطقه ای باید راهنمایی کنه و دوم در تدوین این جزوه یا کتاب بسیار میتونه به دوستان کمک کنه
پس دوستان سوال کننده حتما لطف کنند فقط جهت را مشخص نمایند و اساتید محترم هم از دوستان درخواست بکتتد که در کدام مختصات 10 گانه واقع شده است
بعدازینکه راهنمایی انجام شد و دوستی که پاسخ سوالش رو گرفته و رفته عملیات حفر رو انجام داده زحمت بکشه بیاد در همون تالا و نسبت به همون پرسشی کرده و پاسخ دریافت کرده و رفته حفاری را انجام داده بیاد و بازخورد بده اینجا هم به خاطر مساءل امنیتی نیاز نیست که بگه چی شده چی پیدا شده فقط با یک کلمه
(راهنمایی مثبت بود) یا (راهنمایی منفی بود) بعد ما این مطالب رو جمع آوری میکنیم و استفاده از آمار ریاضی میگم که مثلا نشان شیر در مناطق شمال بیشترین احتمال اینکه در فلان قسمت باشه بیشتره
گفتم استفاده از ریاضی و آمار
چونکه امکان داره این استاد محترم درست راهنمایی کرده باشه و دقیقا هدف همونکایی بوده که این استاد گفته ولی این آقای سوال کننده به هزار دلیل ممکنه نتونسته به هدف برسه و اومده برای اون سوال و پاسخ بازخورد منفی داده پس به این نکته هم توجه کنیم
پس دوستان اصلا کار سختی نیست فقط یه کم حوصله میخواد تا بتونیم جزوه ای از آثار شناسی تهیه کنیم که بدرد ما بخوره و کمتر دوستان به خطا و مشکلات بسیار زیادی که از روی تفاسیر نا مناسب آثار متوجه اشون میشه نجلت پیدا کنند
خلاصه مطالب
1. دوستانی که سوال میکنند منطقه 10 گانه رو مشخص نمایند و اساتید محترم حتما از دوست سوال کننده این موضوع را بخواد
2.دوست و کاربر سوال کننده بعد از عملیات حفاری توجه بعد از عملیات حفاری زحمت بکشه بیاد تو همون تالار بازخورد همون سوال رو با یه کلمه (مثبت یا منفی ) بده
اکر به 2 تا نکته تکجه کنیم تو سوال و جوابمون به میتونیم پایه گذار یه کار خیر و باشیم که همه میتونند استفاده ببرند
در پایان اگر نقطه نظر هست مطرح بشه تا به یه تضمیم مناسب برسیم

جمعه 17 آبان1392 - 9:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام استاد لطفا در مورد آثار زیر نظر خود را اعلام نمایید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 17 آبان1392 - 11:35pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

مهدی جان مورد شما بسیار مناسب و خوبه و در یک پست به صورت کلی توضیح خواهم داد

شنبه 18 آبان1392 - 9:11pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

پاسخ سوال آقا مهدی6 عزیز:

دوستان این یک مکان باستانی شش دنگ میباشد، که تو کروکی اون میشه به وضوع استقرار چند دوره و تمدن بر روی هم رو دید. تو عکس هایی که قرار داردم تپه هایی که هم دوره هستند همراه با نقششون رو ذکر کردم و توضیحاتی درباه آنها دادم که انشالله در یک پست به صورت کامل و با جزئیات درباره ساختار بانک و معماری اون و انواع قلعه ها و شکل قرار گیری او توضیح خواهم داد و این مشابه با این میباشد که همه آنها بر اساس یک قالب و طرح ساخته و الگو برداری شده اند، مثلا در عکس قلعه بزرگ با تپه 1 و 2 دوره ای قدیمی تر نسبت به تپه های همجوار داره ولی این را هم باید به یاد داشت که بر رو یک قلعه یا تپه میتواند چندین تمدن شکل گرفته باشد و در هر دوره ای برای هدفی خواص در نظر گرفته شده باشد. درباره امازده هایی که در اطراف این تپه ها وجود دارد هم میتوان بنا به دلایل زیادی باشد که من یک مقاله در این باره قرار میدهم که تمام این دلایل رو تک به تک توضح داده.

پیوست:
1.jpg

پیوست:
2.jpg

موفق باشید...

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 20 آبان1392 - 10:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 57 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure