انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 29 اردیبهشت1403 - 1:41am

پاسخ به موضوع  [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98 , 99 ... 137  بعدی
 علائم در حین حفاری مانند:کوزه شکسته-استخوان-زغال-سنگهای تراش 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Tr&ts نوشته است:
كاري بود لايه گذاري ها دقيق عكسه همه ايناكه ميگن وروتين هست بودش باتجربه م ديدم لايه هارو
اثارشتره خابيده جلوش سنگ فرش بودوازخاكه سياه شروع ميشدوتيله تااخره كاربود

@};-

دوست خوبم لطفا کمی بیشتر در باره ی حفاری و مکان حفاری شتر و هر چیز دیگه در این باره توضیح دهید..با سپاس

این نیز بگذرد

چهارشنبه 2 دی1393 - 1:50am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان. مکانی که ق ب ر هست و حفاری شده .بعد لایه سطحی خاک نرم .بعد خاک نرم سنگهای سبز حنایی به ابعاد حدودی پنجاه در سی سانت بعد از اون سنگهای سفید تقریبا به همون ابعاد .همه سنگها تراش خورده و با قطر حدود ده سانت .بعد از سنگها خاک و اسکلت .اما چیزی داخلش نبود و کف اون همچنان خاک نرم هست و ریشه .عمق حدودی نزدیک یک و هفتاد. به گفته حفار های اونجا همچین سنگهایی به خصوص سبز حنایی تا الان اونجا دیده نشده.ایا ممکنه زیر اون خبری باشه. این در حالیه که ردیاب همچنان اونجا رو میزنه و برا نقطه زیر سر اسکلت نقطه فلز داره.نه روی سنگهای نه جاهای دیگه کار قیچی نمیشه. نمیدونم ایا منطقی هست کار ادامه پیدا کنه یا خیر.ممنون از راهنمایی شما .

چهارشنبه 2 دی1393 - 2:13am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
quester نوشته است:
سلام دوستان. مکانی که ق ب ر هست و حفاری شده .بعد لایه سطحی خاک نرم .بعد خاک نرم سنگهای سبز حنایی به ابعاد حدودی پنجاه در سی سانت بعد از اون سنگهای سفید تقریبا به همون ابعاد .همه سنگها تراش خورده و با قطر حدود ده سانت .بعد از سنگها خاک و اسکلت .اما چیزی داخلش نبود و کف اون همچنان خاک نرم هست و ریشه .عمق حدودی نزدیک یک و هفتاد. به گفته حفار های اونجا همچین سنگهایی به خصوص سبز حنایی تا الان اونجا دیده نشده.ایا ممکنه زیر اون خبری باشه. این در حالیه که ردیاب همچنان اونجا رو میزنه و برا نقطه زیر سر اسکلت نقطه فلز داره.نه روی سنگهای نه جاهای دیگه کار قیچی نمیشه. نمیدونم ایا منطقی هست کار ادامه پیدا کنه یا خیر.ممنون از راهنمایی شما .

درود
در كاوش قبرستانها اين نكته رو در نظر بگيريد كه هميشه تنها اون لايه فقط قبر نيست بلكه ممكنه اون محل در ادوار مختلف مورد استفاده قرار گرفته باشه
و احتمال وجود يك لايه يا چند لايه قبرستان در اون محل باشه
ولي اين نكته رو در نظر داشته باشيد كه اگر شما براي مثال گورستاني كه حفاري مي كنيد در اين لايه متعلق به عصر آهن III هست لايه زيرين اون عصر آهن II يا I هست و اشيا فلزي اون لايه ها ساده تر از اين دوره هاست
اما در مورد رديابي يا فلزيابي من اون قسمتي كه به باستان شناسي مربوط ميشه رو عرض ميكنم
تراكم و فشردگي استخوان,سفال,آهك و... در يك محل ايجاد ميدان مغناطيسي مي كنند كه در باستان شناسي براي تعيين دوره اون لايه استفاده ميشه و به اون مغناطيس شناسي گفته ميشه ,اين مغناطيس ميتونه تو كاركرد سيستمها خطا ايجاد كنه و به اشتباه جاي رو به شما به عنوان فلز نشون بده
نكته بعدي در اين هست كه با سنگ هاي كه شما توضيح داديد بيشتر از قبر اين محل به كف يك عمارت شبيه كه به هر دليلي امكان تخريب اون و كشته شدن اين فرد كه اسكلتش كشف شده هست ,چون در توضيحاتتون معماري خود گور توضيح داده نشده
@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

چهارشنبه 2 دی1393 - 2:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

قانون خاصی هم نیست که حتما بعد از شتر علامت کانال میاد یا .....در این مورد مثلث و علامت انتهایی جوغن دیواره کوچیک یا اثر انگشت هست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 3 دی1393 - 9:16am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام ببينيدمن دوس دارم فقط خودم تجربه كسب كنم تابه كتب ه رفرنس عرب وترك رجوع كنم
چون اينجاوطنمه چقدسلسله ودوره زيست كردندكه اونجاهانبوده
ايشالابرسم چشم پست ميذارم
مثالي ميزنم تجربي: ببينيدمثلا:/تنديس شتردردماونددرياچه تارداراي تفسيري جداگانه بودددددبه شتري كه درلرستان ديديم ازلحاظ لايه گذاري وعمق وطرزه قرارگيري
به خاطره دوره محيط جغرافيايي و... بايدديدمنطقه كجاس وخاك وخاك شناسي چي ميگه وهوش ميخادكمي
اثاره خاك هاقانون نداره وفرق داره
عمق هاهم درهرجاتفاوت داره
واينم ازمن تجربه به شماخيلي هافكرميكننداگه به اون درجه برسندكه بتوننداثارببينندتموم شده
نه امثال تنديس شترو.... جوري بالايه هايه الوده پيچ ميدندكه باوسيله هايه معمولي نميشه بازش كردش وعمقه زيادو...
فوت كوزه گري ميخادو....
ولي سعي كنيدخودتون تجربه كنيد
وانقدبايدازلحاظ تكنولوژي وعلم وديدومهارت بالاباشيدكه بتونيدبـبوريددد
وگرنه دس ازپادرازتره و...
ايشالاموفق باشيد

چهارشنبه 3 دی1393 - 9:48am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان یادتون باشه خودتون رو جای شخص دفن کننده بزارین که اگر خاست گنج رو توی منطقه پر از قلوه سنگ بزرگ بزاره..به نضرتون حکاکی میکرد یا مجسمه میتراشید ...که چه بسا لازم باشه نوه ونتیجه ها و مردم قبیله هم بتونن سریع جا رو پیداکنندت...من که بودم مجسمه میزدم ... چون پیچش لازم رو زیر زمین ایجاد کردم..

دارم روی یک مورد شیر و یک مورد گراز کار میکنم که برای رمزگزشایی من رو به منطقه مسطح پر از سنگهای بزرگ هدایت کرده ...ه نضرتون علامت دوم چی میتونه باشه؟

چهارشنبه 3 دی1393 - 10:05am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

تفاوت لايه ها در يك تپه استقراري دست نخورده چند هزارساله

کانال تخصصی باستان شناسی

چهارشنبه 3 دی1393 - 4:34pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

توجه به توپوگرافي زمين قبل از كار و انتخاب محل درست در زماني كه ما امكان كار بصورت علمي و درست را نداريم
در تصوير زير يك گمانه زني علمي را مشاهده مي كنيد
قبل از گمانه زني تمام قسمت هاي اين منطقه يك دست پوشيده از چمن بوده ,اما با توجه به تغيير توپوگرافي در يك قسمت و تعيين محدود تا توپوگرافي عادي زمين گمانه صورت گرفته و بصورت منظم به مركز ادامه پيدا كرده
در صورت غير عادي ما مجبور به زدن گمانه هاي كوچك و آگاه شدن از تغييرات موجود و حركت به سمتي هستيم كه چيدمان و دامنه آثار ما را هدايت مي كند

کانال تخصصی باستان شناسی

چهارشنبه 3 دی1393 - 4:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خب تجربه ايي ديگر: جاهايي كه طلاكارميشه خاك روسياه ميكنه وبه سطوح فوقاني هم ميكشونه
خيلي جاهااثاري مبني براثارهم ديده نميشه وميان خاكي سفت وبسيارطبيعي وبكرلايه ميكنندحتي ازجايي كه خاكي ديگرداره
حتي خاك روآهن دارميكنند و...
ديگه مطلبي ديگه كه به ذهنم ميرسه اينه بيشتراثارهايي كه فاصله نزديكه به منابعه ابي دارنداونارواولويت قراربدين
خيلي ازجاهاهستن كه اثاري ندارندبايدباذكاوت وتكنولوژي وتوپوگرافي عمل كرد بااستفاده ازفاكتورهايه اينكار
بايدبه چشمه علمه خاص وتخصصي ديده بشه
نه به ديده جيب پركردن و... وگرنه عطشه اين عوامل اون قسمتومحوميكنه
اينكاررررسخت ترازصحبت هاس كه بشه بايه شب رهه صدساله زدوزهي خياله باطل چون كارايه سربيشتررفته
...

چهارشنبه 3 دی1393 - 8:06pm

با سلام خدمت اساتید خسته نباشین وامیدوارم همیشه تندرست وسرحال باشین.
دوتا درخت رو به قبله که فاصلشون تقریبا 50 متره کناره درخت بزرگتره یه چاه اب هست وبالای اونا روی زمین به مساحت تقریبا10*4 متر ساروج روی زمین پهن شده شمال اینجا دوتا کوه یک اندازه وجنوب به فاصله یک کیلومتری یه قلعه که دیواراش هنوز هست توی تپه های اطراف هر چی گشتم نشونه ای ندیدم وبعیدم میدونم باشه چون از این سنگان که زود متلاشی میشن اسمشونو نمیدونم اگه راهنماییم کنین ممنون میشم @};-

پنج شنبه 4 دی1393 - 2:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98 , 99 ... 137  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure