انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 29 اردیبهشت1403 - 2:36am

پاسخ به موضوع  [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98 ... 137  بعدی
 علائم در حین حفاری مانند:کوزه شکسته-استخوان-زغال-سنگهای تراش 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

نمیشه پست فرستاد جریان چیه با اندروید هم نشد

سه شنبه 2 دی1393 - 8:22pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

shayanii نوشته است:
سلام و درودبه شمااستاد باستانشناس عزیز
پیروزی شمااستادعزیزم آرزوی من است انشاالله

سلامی هم به استادتهرانی عزیز خوشحالم که باز سلامت وسرحال هستید
انشاالله که همیشه موفق وسرحال باشید منتظرتجربیات وجواب سوالاتمون درپستهای قبلی هستیم

قربان تو عزیز
چشم در خدمتیم .
جناب باستانشناس منتظر نظرات ارزنده شما هستیم .درسته که توی حفاری آماتور ،نمیشه به دلخواه کار انجام دادچون توی کار تاریکی و ترس ولرز وفرار نمیشه ................................... .
ولی نقل تجربه ی کوچکی از شما در بعضی مواقع گره گشای بزرگی خواهد بود .

سپاس :ymhug:

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

آخرین بار توسط tehrani39111355 در چهارشنبه 2 دی1393 - 12:00am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 2 دی1393 - 11:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اينكه دوستان واستادهادارن اين بخش خوبه وزحمت ميكشن ولي كتابيه بيشتروجامعيت داره
ولي وجاباجامنطقه بامنطقه ودوران بادوران فرق داره ونوعه همه چيزززززززززززززززززززززز
مثلانشانه تثبيتي ايي بودبه شكله زن بارداركه هرجانزديكشونقطه ميگرفتم نميز دش ولي كارحوالي بودش دورترازاون هيچ نشانه ايي دومي نداشت چون نشان تثبيتي بودوهمه اهله فن هاميدونند
پس تجربه ميخادواين مبحث سرفصله قانوني نداره كه بشه استناده منزل كرد
موفق باشيد

سه شنبه 2 دی1393 - 11:49pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام دوستان .نکته ای هست که میخوام خدمتتان عرض کنم .روی سخنم با شخص خاصی نیست .کسی برداشت خاصی نکنه .
دوستی سوالی میپرسه ،این انتظار را خواهد داشت که جوابش داده بشه.ولی این اتفاق نمیفته ودوستان گله مند می شوند.
این حق را هم باید برای ما قائل باشند که شاید جواب سوال را ندانیم وتفسیر مان موجب اتلاف وقت و.........بشه ..چون میدانید که همه چیز را همگان دانند و مخصوصا این حرفه که بیشتر بر پایه ی حدس وگمانه وتجربه است .
پس خواهشم اینه که اگر جواب پستی داده نشد فکر نکنند که خدای نکرده نیت سوء در آن نهفته است .

ارادت پیشکش همگی

سه شنبه 2 دی1393 - 11:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

كاري بود لايه گذاري ها دقيق عكسه همه ايناكه ميگن وروتين هست بودش باتجربه م ديدم لايه هارو
اثارشتره خابيده جلوش سنگ فرش بودوازخاكه سياه شروع ميشدوتيله تااخره كاربود

@};-

سه شنبه 2 دی1393 - 11:58pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

hafar نوشته است:
با سلام به همه دوستان و ارزوی خوشبختی برای همه. بنده چند سال است با موضوع حفاریی در خانه درگیر هستم حدودا 4 سال پیش با هر شرایطی به صورت اتفاقی یه دستگاه اوردم ونقطه ای رو که به اونجا مشکوک بودم اسکن کردم.وباهرشرایطی شروع به حفاری نمودم بعداز70سانتیمتر برخوردم به لایه ای ازخاک سیاه وسوخته مخلوط باکوزه شکسته واستخوان قلمی خورد شده وقلوه سنگهای رودخانه ای که ضخامت این لایه70سانتیمتر بود بعدازاون به یک لایه خاک صابونی کوبیده شده به قطر70 سانتیمتر بعداز اون رسیدم به لاییه زغال بقطر 12 سانتیمتر به مساحت 3متر در2متر یاداوری کنم که این لایه ذغاله، نه خاک سوخته،چون خورده های ذغال هنوز مشخصه ودست رو سیاه میکنه.بعداز اون دوباره لایه قلوه سنگ وکوزه شکسته واستخوان تکرارشده به همون قطر،بعدازاون لایه خاک صابونی ولی به رنگ سیاه باز هم 70سانتیمتر،بعد رسیدم به خاک رس بیار سخت ومحکم به ارتفاع 1متر،بعدش خاک کمکم نرم شده تاحدود 2متر خلاصه بعد7متر هنگام کار خوردم به فضای توخالی که نشست کرده بود به ابعاد 1متردر1متر،برا همین ادامه دادم ،تو10متری به اب برخورد کردم 2متر ازآب رفتم پایینتر باهمن خاک رس شیشه ای وماسه ای،تو12 متری خوردم به رگه گچ و نا امیدی.بعداز یک ری استارت رفتم که که پمپ آب شناور که موقع کار استفاده کرده بودم بیارم بالا.دیدم که بدنه چاهی که حفر کردم به شدت ریزش کرده وپمپ آب روغیرقابل دسترس نموده،که درهنگام عملیات نجات پمپ آب،ناگهانی دستم به لایه ای خوردکه از شن وماسه آب رفتی که به قطر 8سانتیمتر وعرض 80 سانتیمترکه تشکیل شده ازماسه بادی نرم خورده سنگهای نخودی وسنگهایی به اندازه بادام زمینی دربدنه چاه که به طرف شمال (30NE)که تو ارتفاع 8متریه که در ادامه همو نشست حفره ای بوده که قبلا خدمتتون عرض نمودم یعنی دوتانشت درامتدادهم میشه تونل پرشده یاریزش کرده بطول 2وعرض 1متر،شروع کردم به حفاری افقی به هوای دریچه قنات بعداز یک متر پیشروی دوباره فضای توخالی ریزش کرده یعنی نیازی به کندن نداشت بادست خالی هم جابه جا می شد،الان 4متر جلو رفتم و هنگام کار بوییی بسیار ضعیف مانند کاربیت که مخلوط با بوی لجن مونده ی جدول پیاده روهای شهریست،خاک هم گاهی سست وگاهی موقتا کمی سفت میشود ولی در همه حال ورقه میشود ونور لامپ شیشه های خاک رو درخشان میکنه،ولکه های کپک زده سبز رنگ که حاشیه لکه ها حنایی رنگه،داره زیادتر میشه واستقامت خاک کمتر،وحفره های کوچک که گاهی یک گردو وگاهی چند گردو باهم توشون جا میشه،اگه میشه راهنماییم کنید و نظراتتون رو بدین که استفاده کنم،مخصوصا اساتید باتجربه عزیز.بادرود فراوان

سلام دوست من
اولین چیزی که شما باید در نظر بگیری، امنیت وحفظ جانه .چون کار در خاک های دست ریز وبه صورت افقی تونل زدن خطرناکه وحتما ریزش میکنه .چون این هم یکی از انواع تله برای حفظ ماله.
تنها را ه موفق شدن در این جور جاها در صورت نداشتن کروکی وسند اینه که یا علائم شناس خوبی باشی؟یا با تلاش وپشتکار همه ی خاک دستریز را الک کنی وبه خاک بکر برسانی؟یا با دستگاه به هدف نزدیک بشی.
معمولا این طور جاها که از فندانسیون خاک ریزی شده اند،مساحتی کمتر از 5*5 ندارندوبه بالاتر.
این نکته را قبلا هم یاداور شده ام که تنها لایه ریزی مکان وعلائم ملاک نیست .شاید مکان قبلا خالی شده باشد.چون کسی که سند درست داشته باشد نیاز به به هم ریختن کل مکان ندارد .باررا برمیدارد وخیلی راحت جای آن را دوباره پر ومثل اول درست میکند
..پس اولین گام اینه که از بودن بار در مکان مطمئن بشی که اگر ردیاب زن خوبی سراغ داشته باشی ،با اوکی کردن مکان خیالت راحت تر میشه وبعد نقطه زن.
که البته این هم نظر منه .
در پناه حق

چهارشنبه 2 دی1393 - 12:24am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

الف لام نوشته است:
نمیشه پست فرستاد جریان چیه با اندروید هم نشد

مشکلی نیست .نسخه ی مرور گرت را چک کن .

چهارشنبه 2 دی1393 - 12:28am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
tehrani39111355 نوشته است:
shayanii نوشته است:
سلام و درودبه شمااستاد باستانشناس عزیز
پیروزی شمااستادعزیزم آرزوی من است انشاالله

سلامی هم به استادتهرانی عزیز خوشحالم که باز سلامت وسرحال هستید
انشاالله که همیشه موفق وسرحال باشید منتظرتجربیات وجواب سوالاتمون درپستهای قبلی هستیم

قربان تو عزیز
چشم در خدمتیم .
جناب باستانشناس منتظر نظرات ارزنده شما هستیم .درسته که توی حفاری آماتور ،نمیشه به دلخواه کار انجام دادچون توی کار تاریکی و ترس ولرز وفرار نمیشه ................................... .
ولی نقل تجربه ی کوچکی از شما در بعضی مواقع گره گشای بزرگی خواهد بود .

سپاس :ymhug:

درود بر شما
من در خدمت شما و دوستان عزيز هستم
@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

چهارشنبه 2 دی1393 - 12:36am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

Tr&ts نوشته است:
اينكه دوستان واستادهادارن اين بخش خوبه وزحمت ميكشن ولي كتابيه بيشتروجامعيت داره
ولي وجاباجامنطقه بامنطقه ودوران بادوران فرق داره ونوعه همه چيزززززززززززززززززززززز
مثلانشانه تثبيتي ايي بودبه شكله زن بارداركه هرجانزديكشونقطه ميگرفتم نميز دش ولي كارحوالي بودش دورترازاون هيچ نشانه ايي دومي نداشت چون نشان تثبيتي بودوهمه اهله فن هاميدونند
پس تجربه ميخادواين مبحث سرفصله قانوني نداره كه بشه استناده منزل كرد
موفق باشيد

درود
درست فرمایش کردی .
ولی بیان تجربه ها موجب ایجاد حلقه ای خواهد شد که با کنار هم گذاشتن آنها،سرحلقه ی ان میشود هدف .
هدف کلی از ایجاد این تایپیک همین بوده و بیشتر حول تجربه ایراد سخن شده .
حتی نکات ریزی در استناد های کتابی نهفته است که با تجربه به دست میاد و نطفه ی تجربه ی گرانبهاتری را خواهد بست .
پس نمیشه کتاب هایی که دوستان واساتید زحمت کشیده اند نوشته اند ویا ترجمه کرده اند را نیز انکار کرد .
شاید دوستی نکته ای از این کتابها استخراج کرد ودر اختیار ما گذاشت که ما با صد بار خواندن آن هم متوجه نشویم وبه آن نرسیم .

حق یارتان

چهارشنبه 2 دی1393 - 12:43am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

Tr&ts نوشته است:
كاري بود لايه گذاري ها دقيق عكسه همه ايناكه ميگن وروتين هست بودش باتجربه م ديدم لايه هارو
اثارشتره خابيده جلوش سنگ فرش بودوازخاكه سياه شروع ميشدوتيله تااخره كاربود

@};-

درود دوست من
اگر امکان داره بیشتر توضیح بفرمایید .

چهارشنبه 2 دی1393 - 12:48am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98 ... 137  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure