انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 5:01pm

پاسخ به موضوع  [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77 ... 137  بعدی
 علائم در حین حفاری مانند:کوزه شکسته-استخوان-زغال-سنگهای تراش 
نویسنده پیغام

keyhanjam نوشته است:
davod bahari نوشته است:
davod bahari نوشته است:
سلام استاد تهرانی عزیز
دوستان بنده یه تل خاکی به ارتفاع 1.5متر که در امتداد تپه هستش با ردیاب ونقطه زن زدن که هردو یک نقطه را نشان داده اند
دستگاه عمق بالاتر از 3متر رانشان داده است بعد از یک متر حفاری بوی بدی که شبیه فاضلاب بوده است وبعد به یک کوزه برخورد کرده اند متوجه حالت ان نشده اند وانرا شکسته اند ودر عمق 1.5 متری به صخره رسیده اند
بنظر شما ممکن است در زیر صخره بار باشد؟

استاد لطفا ما رو راهنمایی کنید.

به اختمال زیاد دستگاه اون کوزه رو گرفته

سلام اقای تهرانی کوزه در عمق 1متر بوده ودستگاه عمق بالاتر از 3متر را نشان داده

یکشنبه 13 مهر1393 - 12:12pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

davod bahari نوشته است:
davod bahari نوشته است:
سلام استاد تهرانی عزیز
دوستان بنده یه تل خاکی به ارتفاع 1.5متر که در امتداد تپه هستش با ردیاب ونقطه زن زدن که هردو یک نقطه را نشان داده اند
دستگاه عمق بالاتر از 3متر رانشان داده است بعد از یک متر حفاری بوی بدی که شبیه فاضلاب بوده است وبعد به یک کوزه برخورد کرده اند متوجه حالت ان نشده اند وانرا شکسته اند ودر عمق 1.5 متری به صخره رسیده اند
بنظر شما ممکن است در زیر صخره بار باشد؟

سلام

علائم دیگری نبود؟ جنس خاک ولایه ها؟
به احتمال زیاد علاوه بر کوزه ای شکسته اید ،علامت دیگه هست که نشانگر ادامه ی مسیر می باشد.حتی لایه گذاری اگر انجام گرفته باشه خودش میتونه راهگشا باشه .

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

یکشنبه 13 مهر1393 - 6:07pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

jafar نوشته است:
سلام استاد شرمنده که تو این تایپیک این سوال را میکنم ,اخه دیدم تو تایپیک تصاویر شرکت نمیکنید. یه سخره هست که کلاغ افچنگ بهش میگن. رفتم دیدم یه سنگ خیلی بزرگ بود که رو سنگ دیگه ای سواره. سنگ به اندازه ده در ده میشه که زیرش خالی هست و رو دوتا پایه رو سنگ زیرش سواره واقعا جای تعجب داره که چطوری نیفتاده. یه حوض زیرش هست ( منظورم رو سنگی هست که سنگ بزرگ روش سواره. سیستم که زدم با همه فرکانسا محل را نشان میداد ) حالا موندم امکانش هست که محل دارای بار باشه یا این که تاثیر ذهن من بوده که ردیاب اونجا راگرفته. میشه راهنماییم کنی.

سلام دوست من
نمی دونم چی بگم؟بر حسب احتمال نمیشه نظر داد و دانسته ای در این خصوص ندارم .
شرمنده دوست عزیز .
درمورد تاثیر ذهن هم خدمتتون عرض کنم که برای همه ما ثبیت شده است.باز هم خودت بهتر میدونی که چه طوری دستگاه زده ای؟

یکشنبه 13 مهر1393 - 6:16pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

parva نوشته است:
با سلام اقای تهرانی منطقه مسکونی است ودرحین حفر چاه به این نشان برخورده انددرشهرهای شمالی

سلام
خیلی ازعلائم با توجه به مکان و علامت های دیگر و ساختمان و جنس خاک معنی پیدا میکنند.در غیر این صورت سنگ با اشکال مختلف ،خیلی جاها پیدا میشه یا اینکه تصوری ساختگی ازشون داشته باشیم و یا بسازیم .

یکشنبه 13 مهر1393 - 6:24pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

tehrani39111355 نوشته است:
mohammadreza نوشته است:
سلام استاد تهرانی عزیز. در صورت امکان لطفا بفرمایید آیا این عکس یک کفش تراش خورده وجود دارد یا نه؟ (داخل دایره مشخص شده است) ممنون از شما استاد گرامی

سلام دوست من.
بله درسته. اگه برجسته تراش خورده باشه که ارزشش بیشتره .

سلام
عکس هایی که دوستمون فرستاد را نگاه کردم .

شما با یک مقبره سرو کار دارید .

یکشنبه 13 مهر1393 - 6:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
mohammadreza نوشته است:
سلام استاد تهرانی عزیز. در صورت امکان لطفا بفرمایید آیا این عکس یک کفش تراش خورده وجود دارد یا نه؟ (داخل دایره مشخص شده است) ممنون از شما استاد گرامی

سلام دوست من.
بله درسته. اگه برجسته تراش خورده باشه که ارزشش بیشتره .

سلام
عکس هایی که دوستمون فرستاد را نگاه کردم .

شما با یک مقبره سرو کار دارید .

سلام خیلی ممنون استاد عزیز. دقیقا درست فرمودید. سپاس

یکشنبه 13 مهر1393 - 7:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
mohammadreza نوشته است:

محمد جان واقعا افرین به این تیز بینی

شنیدن کی بود مانند دیدن

یکشنبه 13 مهر1393 - 10:51pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان به نضرمن اگر ادم خبره علم علاعم شناسی زیر و روی خاک بشه با ور کنید زودتر به نتیجه میرسید..تا اینکه ادم به فکر اپراتور خوب ودستگاه خوب باشه....به نضرمن دستگاه جایی باید استفاده بشه که سند یا نسخه مربوطه تکان خورده باشه یا جا توسط سیل یا زلزله به هم ریخته شده باشه که درباره بارهای بزرگ به نضرم منتفیه چون ملات و سنگچین زیادی به عنوان استحکام بنا به کار میبرن و تمهیدات دیگه....نسخه یاسند سنگی اگر جای بکر باشه با داشتن کتاب رموز گنج خدایان و گنجور به راحتی باور کنید تا روی بار میرید همین کتاب اسرار وچشم طلایی والبته اساتید عزیزانجمن کافیه تا ادم نیاز به دستگاه فلان نداشته باشه. البته دستگاه انجمن باقیمت پایین اگر واقعا همینجوری با شه که میگن خوبه ادم بگیره .... وگرنه بایک ردیاب برنجی که ۱۰۰هزار تومان هم نمیشه ادم میتونه موفق بشه فقط باید ادم امیدش به خداباشه ....دوستان نضرتون رو بفرمایید........یاعلی

دوشنبه 14 مهر1393 - 9:59am

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان و اساتید
سوالی برای من پیش آمده که از سرورانی که تجربه عملی در این مورد را دارند تقاضای راهنمایی دارم و آن اینست که لایه ای از خاکی بسیار سبک و مثل ماسه بادی و پودر مانند به رنگ نقره ای و به ضخامت تقریباً پنجاه سانت به چه مفهوم است؟
(توضیح اینکه در بعضی از قسمتهای این لایه که آب به آن رسیده به رنگ سیمان امروزی شده و مقداری سفت شده ولی با کلنگ به سختی قابل کندن می باشد، و این لایه در عمق حدوداً یک متری یا کمتر از یک تل خاکی کوچک به ابعاد تقریباً 2*3 در آمده که در چند قدمی آن چند چشمه قدیمی قرار دارد و یکه و تنها نگاره موجود در حوالی چشمه ها یک عدد بز می باشد که از فاصله حدوداً پانصد متری به سمت چشمه ها حرکت می کند).
سپاس.

دوشنبه 14 مهر1393 - 10:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
keyhanjam نوشته است:
mohammadreza نوشته است:

محمد جان واقعا افرین به این تیز بینی

سلام keyhanjam جان، ممنون. لطف دارید. باور کنید در این کار فقط با تجربه و دقت در نشانه ها هم میشه به موفقیت رسید. دستگاه فقط میتونه 20 درصد کارو راه بندازه. اکثر کسانی که در این کار خبره و صاحب نظرند، اصلا دستگاه رو قبول ندارند. در رابطه با این پا هم صدها نفر از کنارش رد شده بودند بدون اینکه حتی بهش توجه کنن. موفق باشید

دوشنبه 14 مهر1393 - 2:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 71 , 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77 ... 137  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure