انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 8:58am

پاسخ به موضوع  [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 59 , 60 ... 137  بعدی
 علائم در حین حفاری مانند:کوزه شکسته-استخوان-زغال-سنگهای تراش 
نویسنده پیغام
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

mehdi2344 نوشته است:
سلام. اساتيد عزيز ديروز يکي از دوستان در مورد جايي ک مشغول خفاري هستند از من کمک خواستند بنده ام گفتم نظر اساتيد رو بدونم. در مکاني در کوهاييه شماک کشور طبق نسخه ب ٧ تومرلوس با ارتفاع ٧ متر برخورد ميکنن. يکي از تپهارو شروع ب حفاري ميکنن ب نشانه اي بر نميخورن ميرن رو تپه اولي کار ميمنن تو عمق ٢متري سنگ اسياب در ميلثارن و ۵٠سانت پايينترش يه کوزه دسته دار پيدا مکنن ک ب سمت غرب و شرق بوده. و دور تا دورش سنگچينه و ۵٠ سانت پايين ترش يه جنازه با چنتا مهره در ميارن حالا موندن چيکار کنن. ب نظر شما جاشون درسته؟

سلام
بله .
یا باید ستگاه خوبی داشته باشید که مستقیما بری روی بار
شناختن علائم اصلی از علائم فرعی(علائمی که باعث سردر گمی میشوند) خیلی مهمه .
بیشتر این علائم برای بار های سنگین ومقبره ی افراد عالی مقام به کار می روند .

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

پنج شنبه 22 خرداد1393 - 4:15pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

دوستان گرامی
آیا کسی در مورد تنورک (قطردهانه 50 قطر ته آن 70 وارتفاع 80 سانت )که یکی از علائم دفینه گذاری هستش ،چیزی میدونه؟یا برخورده؟که در عمق 2متری پیدا شده.داخلش 5 عدد سنگ که یکی از آنها مثلثی وبه رنگ سبز و20 سانت خاکسترخالص در تهش بود .دور تنورک با سنگچین مهار شده بود .هواکش تنورک به سمت غرب وبا سنگ های تراش خورده درست شده بود .

هر کس هر تجربه ونظری داره ،عنوان کنه.
سپاسگزارم .

پنج شنبه 22 خرداد1393 - 4:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

tehrani39111355 نوشته است:
دوستان گرامی
آیا کسی در مورد تنورک (قطردهانه 50 قطر ته آن 70 وارتفاع 80 سانت )که یکی از علائم دفینه گذاری هستش ،چیزی میدونه؟یا برخورده؟که در عمق 2متری پیدا شده.داخلش 5 عدد سنگ که یکی از آنها مثلثی وبه رنگ سبز و20 سانت خاکسترخالص در تهش بود .دور تنورک با سنگچین مهار شده بود .هواکش تنورک به سمت غرب وبا سنگ های تراش خورده درست شده بود .

سپاسگزارم .

سلام استاد به سلامتی برگشتید!!!!این به نقل از یکی از یه سایت !!1
دفینه ای را که داخل تنور میگذاشتند معمولا قسمت کف در متراژ ۷۰ سانتی جاسازی میکردند و علائمی که در تنوره هایی که شامل دفینه هستند در داخل دیواره تنوره به صورت شعمدان یا گل نگاره مشخص میکردند و در اکثر تنوره ها از داخل تنوره به تنور دیگه در بقل آن راه داره که ازبالا آثاری نداره و فقط آثار یک تنور مشخص است ولی وقتی به داخل میروید متوجه میشوید که تنوری دیگر به صورت مخفی در کنار آن موجوده که اگر به این صورت باشه دفینه در آتاق دوم در کف است .

بهترین گنج دنیا یه مادره که قلبش به عشق فرزندش میزنه
بهترین قلب دنیا یه رفیقه که همه جوره پا در کابته
به سلامتی همه ی گنج های دوست داشتنی.....

پنج شنبه 22 خرداد1393 - 5:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان گرامی

سپاسگزارم .

استاد منطقه شما به احتمال زیاد کردستانه
اگر درسته اعلام بفرمایید تا نظر خودم رو اعلام کنم

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

پنج شنبه 22 خرداد1393 - 7:13pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

دوست من شما درباره تنورک نظری داری بفرما.
اگه دوست داشتی.
مکان من هم مشخصه.ایران زمین

پنج شنبه 22 خرداد1393 - 11:17pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

tetrus09 نوشته است:
دوستان گرامی

سپاسگزارم .

دفینه ای را که داخل تنور میگذاشتند معمولا قسمت کف در متراژ ۷۰ سانتی جاسازی میکردند و علائمی که در تنوره هایی که شامل دفینه هستند در داخل دیواره تنوره به صورت شعمدان یا گل نگاره مشخص میکردند و در اکثر تنوره ها از داخل تنوره به تنور دیگه در بقل آن راه داره که ازبالا آثاری نداره و فقط آثار یک تنور مشخص است ولی وقتی به داخل میروید متوجه میشوید که تنوری دیگر به صورت مخفی در کنار آن موجوده که اگر به این صورت باشه دفینه در آتاق دوم در کف است .

ممنون عزیز

پنج شنبه 22 خرداد1393 - 11:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگه دوست داشتی.

شما خودت استادی و مطمعنا بیشتر از من کارنکرده باشی کمتر هم کارنکردی
اگر بنده تو مسایل ریز میشم چون مناطق مختلف نحوه عملکرد فرق می کنه
هم به دلیل مسایل فرهنگی و هم به دلیل مسایل جغرافیایی
مثلا جاهایی که خیلی سطح سفره های آب زیر زمینی پایینه با مناطقی که دو سه متری به آب می رسید خیلی متفاوته
به همین دلیل معمولا در شهر های شمالی که به دریا نزدیک هستند دو سه متری میشه به بار رسید
همچنین در البرز و به خصوص البرز مرکزی ارتفاع کار خیلی زیاده
سوال من به این دلیل بود که می خواستم بدونم منطقه شما در قلمرو حکومت مادها بوده یا سکاها
بنده ترجیح می دم سکوت کنم تا اینکه دوستان رو به اشتباه بندازم
اگر از سوال بنده ناراحت شدید یا سوء تفاهمی پیش اومد عذر خواهی می کنم
بنده به لحاظ زحمتی که برای انجمن میکشید احترام ویژه برای شما و سایر اساتید قایلم

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

جمعه 23 خرداد1393 - 2:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام استاد تهرانی عزیز.
استاد ما یک جایی رو پیدا کردیم که کنار یه کوهی هست که مردم محلی اونجا میگفتن روی این کوه قبلا قلعه بوده و تو پایه کوه مجاورش ما 3 تا زاغه پیدا کردیم که کنار همدیگه هستن میشه گفت 3 تا اتاقک 2.5 در 6 هست که تو سمت راستیه حفاری زده بودن ولی تا 70 سانت بیشتر پایین نرفتن و ول کرده بودن.از لایه خاکی که تو قسمت حفاری زده بودن حدود 20 سانت پایین تر یک لایه زغال دور تا دور حفاری بود به عمق 5 سانت.با ردیاب انجمن هر 3 تا زاغه رو زدم تو سمت راستی که حفاری زده بودن نقره رو زد و مد طلا رو تو هر 3تا زاغه که میزدم وسطی رو نشون میداد.ما همونی که حفاری زده بودنو ادامه دادیم.خاک خیلی سفت بود و کوزه شکسته ریز و خاک آهکی درست زیر لایه زغال تا آخر حفاری ما بود تو عمق 1.5 متری به یک سنگ خودیم که مثل گچ بود ولی زرد رنگ و گرد به قطر 40 سانت و عمق 15 سانت تا حدود 1 متر زیر همون سنگ رفتیم پایین ولی بازم خاک سفت بود برای همین حفاری رو تعطیل کردیم و برگشتیم.نظر شما در مورد این مورد چی هست

جمعه 23 خرداد1393 - 7:07pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

tetrus09 نوشته است:
دوستان گرامی

سپاسگزارم .

ممنون دوست عزیز

شنبه 23 خرداد1393 - 12:28am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

karajniaz نوشته است:
اگه دوست داشتی.

شما خودت استادی و مطمعنا بیشتر از من کارنکرده باشی کمتر هم کارنکردی
اگر بنده تو مسایل ریز میشم چون مناطق مختلف نحوه عملکرد فرق می کنه
هم به دلیل مسایل فرهنگی و هم به دلیل مسایل جغرافیایی
مثلا جاهایی که خیلی سطح سفره های آب زیر زمینی پایینه با مناطقی که دو سه متری به آب می رسید خیلی متفاوته
به همین دلیل معمولا در شهر های شمالی که به دریا نزدیک هستند دو سه متری میشه به بار رسید
همچنین در البرز و به خصوص البرز مرکزی ارتفاع کار خیلی زیاده
سوال من به این دلیل بود که می خواستم بدونم منطقه شما در قلمرو حکومت مادها بوده یا سکاها
بنده ترجیح می دم سکوت کنم تا اینکه دوستان رو به اشتباه بندازم
اگر از سوال بنده ناراحت شدید یا سوء تفاهمی پیش اومد عذر خواهی می کنم
بنده به لحاظ زحمتی که برای انجمن میکشید احترام ویژه برای شما و سایر اساتید قایلم

قربان تو دوست گرامی.
نه خیر.ناراحت نشدم.ولی مشخص شدن محل جغرافیایی ازلحاظ امنیت وجوانب دیگر زیاد خوشایند نیست.
خصوصی هرسوالی داری درخدمتیم.
خیلی گلی ....عزیز

شنبه 23 خرداد1393 - 12:49am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 59 , 60 ... 137  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure