انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 30 اردیبهشت1403 - 2:39am

پاسخ به موضوع  [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 137  بعدی
 علائم در حین حفاری مانند:کوزه شکسته-استخوان-زغال-سنگهای تراش 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

jafar نوشته است:
سید جان من الان سه سال کمتر هست که با ردیاب کار میکنم شش ماهی هست که با این سایت آشنا شدم ,مشکلی که من دارم این هست که تو شهر ما حتی یک نفر هم پیدا نمیشه که با ردیاب کار کنه و از علائم سر در بیاره ,من حدود دو ساله که همینجوری الکی کار میکردم ردیابیم اگه بگم بهتر بود دروغ نگفتم هر جا که نقطه میکردم حتما یا کوزه با استخان ( فرکانس مشابه) میگرفتم.اما از وقتی با اصول ردیابی آشنا شدم وسواسی شدم برای همین خطا هام. هم زیادتر شده ,برای همین فکر میکنم به یک همکار برای آموزش اصولی نیاز دارم ..والا موندم چکار کنم ,تنها چیزی که بازم منو تو این سایت میکشه دوستآن عزیزی هست که پیدا کردم و فکر میکنم معتاد این سایت شدم...!

ببین جعفر عزیز کلا ردیابی یا دستگاه زدن بکنار.من قبل این ماجراها یعنی با ردیاب بخوام یا با نقطه زن بخوام کار کنم اثار شناسی یادم گرفتم البته در حد خودم یعنی پایه کار رو یاد گرفتم من دیروز رفته بودم 2جا انتن بزنم اولین جاشو که دیدم گفتم بریم جای دومی اینجا خبری نیست .چرا ؟چون واسه خودش قانون داره اثار و علائم بکنار شرایط منطقه هم باید بخوره نمیشه توضیح داد من به مرور زمان تجربه کردم باور کن قبل حفاری خیلیها که میگن بیا دستگاه بزن قبلش میگم جات چطور جاییه اثارت چیه و بیوگرافی منطقشو در میارم باور کن خیلی کمک میکنه تا بیهوده خیلی جاهارو نری برای حفاری. من سربسته گفتم این موضوع رو :YMPEACE:

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

پنج شنبه 18 اردیبهشت1393 - 7:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
تهرانی جان جای گلنگهای قدیم خیلی ریز هست گفتم این مساله را بگم شاید مهم باشه

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

پنج شنبه 18 اردیبهشت1393 - 9:20pm

سلام جناب تهرانی
اگر لطف بفرمایید وبه سوال این کمترین پاسخ دهید سپاسگذارم
چاه پر شده با خاک نرم و دستی وبه رنگ مشکی درتمام عمق ومقداری پراکنده تکه کوزه های شکسته و تکه های شیشه و ذغال و رنگ دیواره چاه در تمام عمق به رنگ کرم روشن و تقریبا سفت(احتمالا آهک و ساروج) با قطر دهانه 90سانتیمتر و روی چاه با فلز دایره شکل مسی که پوسیده بوده است ,پیداشده با دستگاه عمق5 /10 متر اندازه گیری شدو خاک چاه به عمق 5 مترخالی گردید ولی زمین بکرو تقریبا سفت است ورنگ خاک هم قهوه ای است در ضمن در دو طرف دیواره چاه هر تقریبا 30سانتیمتر پله هایی وجود دارد و تعداد این پله ها 10 عدد است و پله آخر با کف چاه (5متر عمق) نیز تقریبا30 سانتیمتر فاصله داردو روی بدنه دیوار هیچ علامت دیگری وجود ندارد آیا این چاه دفینه دارد یا خیر اگر پاسخ مثبت است باید چگونه عمل شود . لطفا راهنمایی بفرمایید.با نهایت تشکر از تمامی دوستان و اساتید عزیز ازجمله استاد گرامی جناب تهرانی

جمعه 19 اردیبهشت1393 - 11:26pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

jafar نوشته است:
تهرانی جان جای گلنگهای قدیم خیلی ریز هست گفتم این مساله را بگم شاید مهم باشه

سلام جعفرجان
حقیقتش من چندمورد با چنین زاغه هایی برخورد داشتم که نتونستیم کارشو تکمیل کنیم.الان هم هروقت اسم زاغه وتونل به گوشم میخوره .........
بیشتر زاغه ها یا راه مقبره هستند یا دارای بارسنگین وچند مدل محافظت میشوند.
اگه سند داخل تونل را نداشته باشی کارت خیلی سخته.توی زاغه ها نمیشه زیاد به علاءم دل بست .چون بعضی وقتها علاءمی به کارمیبرند که به جای راهنمایی گمراه کننده است.
مگر اینکه شانسی کار کنی وتمام شاخه های تونل راخالی کنی که خیلی زمانبره.

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

جمعه 19 اردیبهشت1393 - 11:31pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

amir101 نوشته است:
سلام جناب تهرانی
اگر لطف بفرمایید وبه سوال این کمترین پاسخ دهید سپاسگذارم
چاه پر شده با خاک نرم و دستی وبه رنگ مشکی درتمام عمق ومقداری پراکنده تکه کوزه های شکسته و تکه های شیشه و ذغال و رنگ دیواره چاه در تمام عمق به رنگ کرم روشن و تقریبا سفت(احتمالا آهک و ساروج) با قطر دهانه 90سانتیمتر و روی چاه با فلز دایره شکل مسی که پوسیده بوده است ,پیداشده با دستگاه عمق5 /10 متر اندازه گیری شدو خاک چاه به عمق 5 مترخالی گردید ولی زمین بکرو تقریبا سفت است ورنگ خاک هم قهوه ای است در ضمن در دو طرف دیواره چاه هر تقریبا 30سانتیمتر پله هایی وجود دارد و تعداد این پله ها 10 عدد است و پله آخر با کف چاه (5متر عمق) نیز تقریبا30 سانتیمتر فاصله داردو روی بدنه دیوار هیچ علامت دیگری وجود ندارد آیا این چاه دفینه دارد یا خیر اگر پاسخ مثبت است باید چگونه عمل شود . لطفا راهنمایی بفرمایید.با نهایت تشکر از تمامی دوستان و اساتید عزیز ازجمله استاد گرامی جناب تهرانی

سلام
این چاه درچه مکان وموقعیتی قراردارد.از اسم شهر یا روستا یا فلان قلعه پرهیز شود .منظورم توضیح کامل از شرایط کلی آن است که مطمءن شوم برای دفینه است یانه.
درضمن از بکربودن کف آن مطمءنی؟

جمعه 19 اردیبهشت1393 - 11:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم تهرانی جان از پاسخگویی خوب شما

شنبه 20 اردیبهشت1393 - 6:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تهرانی جان شرمنده دارم وقت شریف را میگیرم ,میشه بفرمائید چرا این تونلها اینقدر تنگ هستند چون اینجوری که معلومه فقط سینه خیز میشه بری داخلش , آیا اینا هواکش هستند,.

شنبه 20 اردیبهشت1393 - 10:00am

استاد تهرانی سوالی پرسیدم توضیح نفرمودید.لطفا یه راهنمایی بفرمایید

شنبه 20 اردیبهشت1393 - 1:04pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

roya نوشته است:
استاد تهرانی سوالی پرسیدم توضیح نفرمودید.لطفا یه راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیز
درباره ی تخت دست ساز در پست های قبلی توضیحات مختصری داده ام .
اگه مورد خاصی دارید ،بفرما در حد بضاعتم در خدمتیم .

شنبه 20 اردیبهشت1393 - 1:39pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

jafar نوشته است:
تهرانی جان شرمنده دارم وقت شریف را میگیرم ,میشه بفرمائید چرا این تونلها اینقدر تنگ هستند چون اینجوری که معلومه فقط سینه خیز میشه بری داخلش , آیا اینا هواکش هستند,.

اگه دقت کرده باشی :خیلی از تونلها پر از خاک دستی که چند سانتی از بالای آن خالیه واینکه بعضی از تونل ها که با سنگ واجر مهار نشده اند، به علت ریزش در سالهای متمادی ،ارتفاع انها کم شده است .
وعلت تنگ وکوچک بودن تونل که به اندازه ی یک انسان نشسته می باشند ودورچین سنگی واجری ندارند،باعث میشود که تونل مقاومت بیشتری داشته باشد.
دیگه بیشتر از این چیزی به ذهنم نرسید

شنبه 20 اردیبهشت1393 - 1:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 137  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure