انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 19 اردیبهشت1403 - 10:27am

پاسخ به موضوع  [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 ... 137  بعدی
 علائم در حین حفاری مانند:کوزه شکسته-استخوان-زغال-سنگهای تراش 
نویسنده پیغام
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

مهدی6 نوشته است:
سلام استاد. تهرانی
اقا من در باره این پست اقا بردیا یه چیزی بگم نظر کارشناسی نیست در باره تایپ
منم هروقت با تبلت وصل میشم میخوام یه پستی بزارم باید دقت کنم که کلمه چی نوشته میشه وگرنه تبلت از حافظه ی خودش استفاده میکنه و یه چیز دیگه نوشته میشه
این که نوشته )نفرمایید( خیلی برام اتفاق افتاده که من تایپ کردم بفرمایید ولی کلمه اول ی که تو حافظه بوده نفرمایید بوده و همون انتخاب شده
@};-

سلام مهدی عزیز .
اشتباه تایپی برای همه اتفاق میفته .
چون کلمه در جمله به کار رفته ،منظورشو رسانده.
بازم ممنون از راهنمایی شما

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 1:21pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

bardia92 نوشته است:
سلام استاد تهرانی.استاد یکی از دوستان جایی رو به عمق 170cmحفاری کردن که به یه کوزه 18cmایستاده رسیدن که یه. طرف اون دسته داره محبت کنید.منت سر من بگذارید نفرماید در ادامه چه کاری باید انجام دهند.علامت ی کار یه سنگ سیاه ایستاده بوده.
با تشکر

سلام
چون شما در مکان بوده واشنایی داشته اید ،راهنمایی هایم را به صورت سوال طرح میکنم تا شما با تجزیه وتحلیل سوالات به جواب مورد نظرتان برسید .
چه علائمی که دورو بر این کوزه بوده ؟-داخل کوزه؟روی آن وزیر آن چی بوده؟شکل ونوع کوزه چه کاربردی داشته؟ رنگ خاک یا چیزی که در داخل آن ان بوده ارتباط مستقیم با جهت داره .ایا کوزه در روی اخرین لایه (خاک بکر)ودهانه آن رو به بالا بوده؟مکان اصلی قبرستانه یا طبق اشارات معطوف به این محل شده است؟

من بارها به دوستان یاداور شده ام که با دو جمله توصیف از مکانی،نمیشه راهنمایی ونظر منطقی ارائه داد .
دوستان یادشون باشه :درسته که برخی اشارات وعلائم در دفینه گذاری فراگیر است .ولی نمیشه یک تجربه را برای نمونه های بعدی در مکان وموقعیت جغرافیایی دیگه با فرهنگ ومشخصات دیگر ،تعمیم داد . . بلکه باید این تجربه راه گشایی برای دست یافتن به تجربیات دیگر باشد.
مثال:دفینه گذاری سنگ خوکی که بر روی یک بند(آبشار خشک)قرار دارد را با سنگ خوک ایستاده بر روی یک تل دست ساز یکی دانست .یا کوزه ی ایستاده ی ساده که در بین لایه ها به کار رفته را با کوزه ی ایستاده ی نقش دار ویا لعاب دار در بین خاک دستی یک دست ،مثل هم معنی کرد .

موفق باشید

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 1:50pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

الف لام نوشته است:
جناب تهرانی سلام دور وبر این سنگ چندتا سنگ هم بود بهش چسبیده بود و ما اونهارو گرفتیم تا این سنگ تابلوشد و اگر دقت کنین یک سم این خوک بالا هست و به مسافت دورتری اشاره میکند که درحالدویدن هست ...اگر به چاه اشاره کند چاه مربوطه راپیداکردم رد کاردست از نزدیک کاملا مشخص و خصوصیت معمول همه نشانه هاروداره و اندازه این سنگ ۱متربیست هست که در کنار یک رودخانه خیلی باستانی هست ووقت نکردم برم علامت دوم روبگردم چون خیلی کوهنوردی داره..باتشکر فقط بگین بارش ممکنه چی باشه...

به نظر من این نشانه نیست .
چون نشانه وعلائم را در جایی قرار می دهند که عوامل طبیعی در آن کمتر اثر گذار باشه.چرا؟
چون اگر مقداری از خاک دور سنگ را برداریم ویا مقداری خاک بر اثر بارش ویا عوامل دیگر ،به دور این سنگ اضافه گردد،این نشانه شکل اصلی خود را از دست می دهد.
سپاس

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 1:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
سلام تهرانی جان دو شب پیش دوستان کنار قبرستان قدیمی محلی توجهشان را جلب میکنه ,چند تا خشت بوده که بر میدارند زیرش سی سانتی خاک معمولی بوده , بعد یک سر کوزه. وتا عمق 1/7 تیکه های همان کوزه پیدا میشه البته تا عمق دو متر فقط زغال و خاکستر بوده و تو دو متری زغال تمام میشه و ته کوزه ته چاله پیدا میشه ,وتو عمق 1/7 یک استخان دنده در میاد , فقط لازم هست بگم که قطر چاله نود سانت هست ,

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 5:21pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

jafar نوشته است:
سلام تهرانی جان دو شب پیش دوستان کنار قبرستان قدیمی محلی توجهشان را جلب میکنه ,چند تا خشت بوده که بر میدارند زیرش سی سانتی خاک معمولی بوده , بعد یک سر کوزه. وتا عمق 1/7 تیکه های همان کوزه پیدا میشه البته تا عمق دو متر فقط زغال و خاکستر بوده و تو دو متری زغال تمام میشه و ته کوزه ته چاله پیدا میشه ,وتو عمق 1/7 یک استخان دنده در میاد , فقط لازم هست بگم که قطر چاله نود سانت هست ,

سلام
جعفر عزیز
از کناره های مکان حفر شده ،کمی قطر کار رابیشتر کن ،علائم بیشتر نمایان شوند .

چیزی که فعلا جلب نظر میکنه همین دنده هستش که اگر برای انسان باشه،فایده نداره.
پس قطر کار را بیشتر کن وعلائم را برایم بفرست.

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 7:56pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

از تمام دوستان واساتید تقاضامندم که اگر علائمی جدید در حین حفاری پیدا میکنند ومعنی آن برای انها تا حدودی تثبیت شده است،برای استفاده دیگر دوستان،به اشتراک بگذارند.
با تشکر منتظریم

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 8:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان گرامی سلام..تجربیاتم رو درباره جایگاه سنگ نگارها در طول مدت مدید کوهنوردی هام که منجربه کشف موارد شده در اختیاردوستان قرارمیدم.دوستان رودخانه های کوچیک و فرعی که سنگای کوچیک دارند وممکنه فصلی هم باشن بیشتردر کوه پایه ها دنبال اسنادش بگردین باتوجه به ییلاق قشلاق بودن این رودخانهها....دوستان تمرکزتون رو فقط دررودخانههای دارای سنگ بزرگ برای پیداکردن سندبگزارید. علامتهای خیلی تابلو یابه قبراشاره دارند یا به چیز دندانگیری اشاره نمی کنند .مگراینکه به علام دوم اشاره میکنندکه کار رو پیچیده میکنه...دوستان بعضی مواردبوده که اسنادغارهای پلمپ درسنگهای کف رود خانه بزرگ وشیک بوده ودرفصل خاصی نمایان میشود واین به درک خاص بازه زمانی زندگی دراونجا برمیگرده..علامتهای اصلی تثبیتی هیچوقت تابلو نبوده ودر جاهای کاملا غیر متعارف .که هیچ کس فکرش رو نمیکنه هست.درقاعده چشمه ها به معنای واقعی باید دقیق وارسی شود ..درموردی علامت فلش به همراه پنجه پلنگ بود که دقیقا بین ۲تاسنگ بزرگ یک متر صخره بود که این علامت را روی صخره زده بودندتا ۲قدمیش نرسیده بودم متوجهش نمیشدم چون اون ۲تاسنگ مانع دید بودند.متاسفانه عکس ندارم تابستان عکسش رو براتون میگیرم میزارم تاریزه کاریهای رمزگشایی رو متوجه بشید.درموردی.دست.راست.بودکه زیرباران وروی سنگ کف رودخانه بود کاملا سابیده شده بود وازروی اون هیچ چیز نمیشد فهمید اما علامت دوم اون درحدودا ۳۰متری در ارتفاع بالاتری ماهی بود و با اندازه گیری یال تا دهن ماهی که حدودا۲۰سانت بود مسافت تقربی تا مکان رو که همون ۲۰متربود رورمزگشایی کردیم ....دوستان نوک قله ها یادتون نره.یاعلی

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 12:42pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

ممنون جناب الف لام.

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 1:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون جناب الف لام.جناب استاد تهرانی ممنون بابت توجه وجوابی که به سوالم دادید.من جایی که دوستان کار میکردن حضور نداشتم متاسفانه چون این دوست من اطلاعات زیادی در مورد دفینه نداره موقع حفاری به خاک و علایم کار بی توجه بوده. نتونست به هیچکدام. از سوالات شما پاسخ بده .بخاطر زحماتی که در این انجمن میکشید. سپاس گذارم

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 3:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان سلام به این علامت دقت کنین درست در زیر چشمه و جایی بود که فقط بادقت زیاد میشه به اون پی برد. و من با اندازه گیری فاصله ۲تاضلعش ازهم و تبدبل به قدم به یک تپه دستساز کوچیک و غیرطبیعی رسیدم درست دربالا و درمسیرنوک فلش. این فلش خودش علامت دوم بود حدودا ۳۰متر قبل از این فلش یک سنگ تراشیده شده خیلی تابلو بزرگ ۲در۳متری بود که شبیه به یک پرنده یاماهی بزرگ بود وقتی این فلش روپیداکردم فهمیدم به کجا اشاره میکنه......این علامت فلش مدام با اب در تماس بوده و سابیده شده در طی این سالها امادر طول زندگی ادم دفن کننده (۷۰تا)۱۱۰)سال مطمعنن سالم میمونه واون اون بنده خدااصلا ملاحضه اینو نکرده چند هزار سال بعد ما میایم سراغش ......خاستم طبیعت حاکم بر رمز گشایی علامتهارو در حد بضاعتم بگم امیدوارم مفید دوستان باشه.......یاعلی

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 5:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 ... 137  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure