انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 19 اردیبهشت1403 - 2:55pm

پاسخ به موضوع  [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 ... 137  بعدی
 علائم در حین حفاری مانند:کوزه شکسته-استخوان-زغال-سنگهای تراش 
نویسنده پیغام

با سلام خدمت کارشناسان محترم
من در یک خانه قدیمی با قدمت نزدیک یه 400 سال پیش شاقول زدم شاقول حفره خالی زا نشان داد و چون مادر بزرگ ماردم و نسل های قبل از ان گفته بودن که در این مکان و در یکی در اتاق ها که شاقول نشان داد یک حفره است شروع به کندن کردم و بعد از 20 سانت کندن به خاک کاملا دستی رسیدم که کی چاه را نسان می داد که با ان خاک پر شده بود و بعد از بیرون اوردن خاک دستی این گوداد در حدود 2 متر به مقدادری سفال شکسته بر خوردم و بعد چیزی در حدود 50 سانت کندن به 2 اتاق 4 ظلعی و 5 ظلعی یکی در غرب و دیگزی در شرق بودن و در برخورد اتاق و چاله مقداری سفال شکسته و پوست تخم غاز ریخته بود و استخوان حیوان بود در یکی از اتاق های 4 ظلعی عدد سر کوزه شکسته رو به بالا و یک عدد هسته هلو و مقداری پوست تخم غاز و استخوان بود و در اتاق 5 ظلعی هم 5 عدد سر کوزه شکسته بود با 3 تیکه زغال با همان چیزهای مشابه در ان اتاق
وکف و دیواره ها کاملا محکم هستن و خاک دستی دیگر نیست
و در هر کدام اتاقک ها یکی عدد سنگ گرد مشکی بود
به نظر شما من باید چه کار کنم ممنون

شنبه 6 اردیبهشت1393 - 9:55pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

skysat2012 نوشته است:
با سلام خدمت کارشناسان محترم
من در یک خانه قدیمی با قدمت نزدیک یه 400 سال پیش شاقول زدم شاقول حفره خالی زا نشان داد و چون مادر بزرگ ماردم و نسل های قبل از ان گفته بودن که در این مکان و در یکی در اتاق ها که شاقول نشان داد یک حفره است شروع به کندن کردم و بعد از 20 سانت کندن به خاک کاملا دستی رسیدم که کی چاه را نسان می داد که با ان خاک پر شده بود و بعد از بیرون اوردن خاک دستی این گوداد در حدود 2 متر به مقدادری سفال شکسته بر خوردم و بعد چیزی در حدود 50 سانت کندن به 2 اتاق 4 ظلعی و 5 ظلعی یکی در غرب و دیگزی در شرق بودن و در برخورد اتاق و چاله مقداری سفال شکسته و پوست تخم غاز ریخته بود و استخوان حیوان بود در یکی از اتاق های 4 ظلعی عدد سر کوزه شکسته رو به بالا و یک عدد هسته هلو و مقداری پوست تخم غاز و استخوان بود و در اتاق 5 ظلعی هم 5 عدد سر کوزه شکسته بود با 3 تیکه زغال با همان چیزهای مشابه در ان اتاق
وکف و دیواره ها کاملا محکم هستن و خاک دستی دیگر نیست
و در هر کدام اتاقک ها یکی عدد سنگ گرد مشکی بود
به نظر شما من باید چه کار کنم ممنون

سلام
در بیشتر ساختمانهای قدیمی به چنین مواردی بر میخوریم .علی هذا باید دید که آیا ساختمان در روی مکان باستانی بنا شده یا استنادی برآن شده است .در این صورت میشود نظر مستحکمی داد .
ولاغیر نمیتوان این چنین علائم را دال بردفینه گذاری شرط کرد .یاحق

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 7:02pm

با سلام در جای قدیمی بنا شده چند خانه ان و تر ار ان هم مال در او دن ممنون

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 11:21pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

skysat2012 نوشته است:
با سلام در جای قدیمی بنا شده چند خانه ان و تر ار ان هم مال در او دن ممنون

سلام دوست من .
اگر جنسی هم در آمده باشه ،جای تعجب نیست .
صحبت ما دفینه گذاری هستش والا داخل خونه های قدیمی که بر اثر حوادث روزگار روی هم ریخته اند،می شود اجناسی پیدا کرد ولی دفینه نیست .
در ضمن گوشت به شایعات که از این جا بار درآمد ه ویا از آن جا بار درامد ه،بدهکار نباشه .چون کسی که بار در میاره ،در حد توانش آثار بیرون آمده را از بین میبره وبه کسی هم نمیتونه بگه که من بار درآورده ام .چون..........
نمونه اش این که شخصی دوروبر یک قلعه کار کرده که به پایه ی ساروجی حصار دور قلعه برخورد کرده .یه خورده از ساروج پایه میکنه وبعد خسته میشه وهمینطور ولش میکنه ........
وقتی مردم این مورد را دیده اند:همه میگن که از انجا بار در امده که میراث میاد مکان را میبینه ومیگه که این پایه ی ساروجی دور قلعه بوده وقلعه را ثبت میکنه...............

صرفا جهت اطلاع دوستان

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 1:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان گرامی نضرتون درباره این خوک چیه بارش خوبه یانه .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 2:58pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

الف لام نوشته است:
دوستان گرامی نضرتون درباره این خوک چیه بارش خوبه یانه .

سلام دوست من
به نظرم کار دست روی آن انجام نگرفته ویا این که من نمی توانم تشخیص بدهم .
دربیشتر مجسمه های حیوانات از سنگ های بزرگتر استفاده می شود ویه طوری برای شما قابل در ک هستش ویا دور ان را سنگ یا قلوه سنگ میریزند که نه زیاد تابو بشه ونه کور .
اگر این خوک باشه ،دورو بران به شعاع 50-70 باید نشانه ی دیگری باشه که شاید تمام کننده باشه.

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 4:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام استاد تهرانی.استاد یکی از دوستان جایی رو به عمق 170cmحفاری کردن که به یه کوزه 18cmایستاده رسیدن که یه. طرف اون دسته داره محبت کنید.منت سر من بگذارید نفرماید در ادامه چه کاری باید انجام دهند.علامت ی کار یه سنگ سیاه ایستاده بوده.
با تشکر

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 7:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام استاد. تهرانی
اقا من در باره این پست اقا بردیا یه چیزی بگم نظر کارشناسی نیست در باره تایپ
منم هروقت با تبلت وصل میشم میخوام یه پستی بزارم باید دقت کنم که کلمه چی نوشته میشه وگرنه تبلت از حافظه ی خودش استفاده میکنه و یه چیز دیگه نوشته میشه
این که نوشته )نفرمایید( خیلی برام اتفاق افتاده که من تایپ کردم بفرمایید ولی کلمه اول ی که تو حافظه بوده نفرمایید بوده و همون انتخاب شده
@};-

سه شنبه 8 اردیبهشت1393 - 12:51am
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب تهرانی سلام دور وبر این سنگ چندتا سنگ هم بود بهش چسبیده بود و ما اونهارو گرفتیم تا این سنگ تابلوشد و اگر دقت کنین یک سم این خوک بالا هست و به مسافت دورتری اشاره میکند که درحالدویدن هست ...اگر به چاه اشاره کند چاه مربوطه راپیداکردم رد کاردست از نزدیک کاملا مشخص و خصوصیت معمول همه نشانه هاروداره و اندازه این سنگ ۱متربیست هست که در کنار یک رودخانه خیلی باستانی هست ووقت نکردم برم علامت دوم روبگردم چون خیلی کوهنوردی داره..باتشکر فقط بگین بارش ممکنه چی باشه...

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 7:37am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

jafar نوشته است:
تهرانی جان ضمن تشکر از لطفت بابت پاسخگویی ارزشمندتان ,درست فرمودید جوغن درست در سمت غرب تپه هست ,اما فاصله جوغن تا تپه نود متر هست ,جوغن لوزی با قطر نود سانت وعمق 15یا 20 سانت میباشد جوغن گرد که داخلش کنده شده قطره 15سانت وعمقش بیست تا سی سانت هست که داخلش گشادتر هست ,,رو تپه را که برداشتم یک چهل سانتی کاملا سفت بود بعد یک کودال با قطر چهل سانت وعمق پنجاه سانت خاک دستی داشت اما همان طور که گفتم اطرافش بسیار سفت بود,بعد ان باز دوباره زمین سفت شد..یه چیز دیگه جوغن گرد کاملا عمودی کنده نشده کمی کج هست.

سلام
زیر سازه ی خشتی چه چیز هایی بود؟ خاکستر -کوزه- استخوان و یا هر چیز دیگر

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 1:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 ... 137  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure