انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 11 اردیبهشت1403 - 1:31am

پاسخ به موضوع  [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 137  بعدی
 علائم در حین حفاری مانند:کوزه شکسته-استخوان-زغال-سنگهای تراش 
نویسنده پیغام
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

دوست عزیزم ali7777 منطقه ی کاوش را دقیق وکامل توضیح بده .اگه نظری داشتم حضورتان عرض میکنم .مثل:آیا با سند منطقه را پیدا کرده ای؟آیا جای حفاری داخل تخت دست سازه یا .....؟آیا مصالح دفینه گذاری و لایه گذاری استفاده شده است؟جهت نوک تخم مرغ-آیاسفالها از یک جنس بود ه اند؟استخوانها کدام قسمت حیوان یا پرنده بود ه اند؟نحوه قرار گیری سفالها واستخوان ها چه شکل بوده است؟ استخوانها سالم بوده اند یا شکسته ؟کوزه ی سالم چه وسیله ای بوده؟ مانند:پی سوز-گلاپاچ -قوری -جام-.......رنگ سنگ ها؟لپه سنگ بودند یا مانند توپ؟ ایا ازبکر بودن خاک مورد نظر مطمئن هستید ؟چون دفینه گذار .......
دوستان یادتون باشه علائم در حفاری این حکم را دارند:کوچکترین علامت ،بزرگترین راهنمایی!!!!!!

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

دوشنبه 20 آبان1392 - 6:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تهرانی جان شما دیگه کی هستی بابا یه پا استادی واسه ی خودت میگم من اسمتون رو میذارم استاد کالبد شکافی دفینه ها
مثل این پزشکایی که میخوان جراحی بکنن تمام جزییات رو بررسی میکنن یه پا دکتری تو این کار چنان به جزییات داری نگاه میکنی که من موندم چی صدات کنم فوق تخصص کالبد شکافی دفینه

سه شنبه 20 آبان1392 - 12:51am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
واقعا احسن به دوستان با علم و دانش ما مخصوصا آقای تهرانی بخطر مطالب ارزندشون :ymapplause: :ymapplause:

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

سه شنبه 20 آبان1392 - 1:32am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

اول اینکه تشکر خالصانه اینجانب پیشکش مدیر این سایت که زمینه تبادل تجربیات بین دوستان را فراهم نموده اند.دوست ندارم زیادی مبالغه نمایم اما هر وقت که با گشت وگذار در این سایت تجربه ای کسب میکنم ،خودمو مدیون دوستان میدونم .
استاد دستان ما نزد شما شاگردیم واز مطالب ارزنده شما بسیار استفاده نموده ایم.مخصوصا در بحث تفسیر نشانه ها .
واز دوستان خوبم بسیار تشکر میکنم به خاطر نظرات گرمشون که مایه انرژی وحرکت هستند .
پست های استاد آریا در خصوص جوغن ها نظیر ندارند که مصداق کلامشون برای اینجانب محرض گردید و در آینده نزدیک چند نمونه ازتجربیات اساتید محترم که در منطقه ی ما مشهود هستند را برای دوستان به نمایش می گذارم .

سه شنبه 21 آبان1392 - 7:07pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سنگ ماهی که طبق تجربه اساتید پیدا شده ودلالت بر مقبره بانوی بزرگوار دارد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 21 آبان1392 - 7:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام tehrani39111355.منطقه داخله خونه قديمي بودش وقبلاقلعه بوده بالاترازخونه ومنطقه بسيارقديمي ونزديكه اتشكده هم هست.سندنداشته .توعمقه 2متري يه لايه 10سانتي مثه خط كش زغال گذاشته شده بودش .زيرش استخوان استخوانش بزرگ وبودش ازپاودندون توش بودش زيادبعدش پوسته تخم مرغ كه خيلي ريزريزشده بودش ديگه جهتش بااون كوچيكي نميشه تشخيص دادش.بعدش كوزه ساده وبعدلعاب دارخوردخوردبه رنگه سبزوابي وطرح دار.چندمدل رنگي بود.زيره اين اثاروپايين نرفتيم 1متربه سمته جلوكه رفتيم يك كوزه 10سانتي توخاك بودش بعدزيره همونو1متررفتم چندتاسنگه گردمثه توپ بودش وبعدشم يه سنگ چين كه سنگ چينوبرداشتيم لايه سنگ چين كوزه شكسته يه ساده ام بودش 2تادونه. زيره سنگ چين بكرشدش وسفت كه ادامه نداديم م م ديگه ؟

چهارشنبه 21 آبان1392 - 12:32am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

دوست خوبم علی 7777.دارین توی خونه خرابه قدیمی کار میکنید.

چهارشنبه 21 آبان1392 - 1:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نه باباخونه خرابه چيه .خونه هست كفه اونجابه ايناخورديم

پنج شنبه 23 آبان1392 - 4:16pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

دوست عزیز علی 7777.
شما فرمایش کردید که راهنمایی کنید .بنده هم با توجه به توضیحات شما نظرم را گفتم ودلیل هم دارم .1- فرمودین که منطقه داخل خونه قديمي بودش که این خودش دلیلی بر اینه که جای شما یک اتاق قدیمی بوده که براثر حوادث روزگار خراب وبر روی هم انباشته شده2- لایه 10سانتی که می فرمایید زغال هستش ،درسته .ولی لایه گذاری دفینه رگه زغال وخاکسترچند بار تکرار میشه .پس نتیجه میگیریم که اون لایه بر اثر آتش سوزی به وجود آمده .3-کوزه های شکسته ساده -رنگی وطرح دار یک جا به کار نمی روند ولا اینکه دقیقا روی بار باشی .4-اون سنگ های گرد هم برای درب وسایل منزل مثل کوزه آب-خمره آردو.... استفاده میشوند5- ازاستخوانی که برای جهت یابی استفاده می شود مثل دندان وران ،هیچ وقت پیش هم به کار نمی روند .چون در معانی با هم تضاد دارند6-سنگچینی که فرمودید:پایه ساختمان هستش .چون داخل سنگچین دفینه به طرز ماهرانه ای از علائم مختلف استفاده میشه .7-پوسته تخم مرغ هم که در داخل اتاق معنیش معلومه .
در ضمن اگر نظراتم مایه رنجش شما شده ،پوزش می طلبم .موفق باشید.
اساتید ودوستان هم لطف کنند نظر بدهند.........

پنج شنبه 23 آبان1392 - 7:24pm

سلام دوستان . خسته نباشید .
من چند روز تاپیک میزنم ولی نمیدونم چرا اجرا نمیشه :|
با اجازه از صاحب تاپیک میخوام یه عکسی بدم و اگر کسی میتونه راهنماییم کنه .
اگه هستید عکس رو بدم نگاه کنید

پنج شنبه 23 آبان1392 - 9:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 137  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 93 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure