انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 12:48pm

پاسخ به موضوع  [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 121 , 122 , 123 , 124 , 125 , 126 , 127 ... 137  بعدی
 علائم در حین حفاری مانند:کوزه شکسته-استخوان-زغال-سنگهای تراش 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

stkmelodi_20 نوشته است:
این رگه ذغالی مربوط به نشیمن گاه بوده م هیچ علام خاصی رو شامل نمیشه بنده خیلی به این موارد برخوردم قبلا در این منطقه اتش روشتن شده که به مرور زمان زیر تلی از خاک و سنگ مونده که کاهی هم در این مکانها سفال شکسته هم پیبدا میشه

با تشکر جناب stkmelodi_20
ولی به نظر من جایی که آتش روشن بشه ذغال و خاکستر و سیاهی ناشی از آتش نمیتونه چندین سال بدون تغییر بمونه که لایه های خاک آن محل را مدفون کنن
شما تغییرات جوی ( باد و باران و . . . ) در نظر بگیرید
با سپاس @};-

جمعه 6 شهریور1394 - 5:03am

hamedkk نوشته است:
آقای الف لام محترم و با سواد. لطفا هر چه زود تر فاتحه این گروه رو بخونید و با ادامه توکل های خودتون به گنج یابی ادامه بدید. بعضی ها هر جا میرسن فکر میکنن مسجده. شروع میکنن دعا خوندن و از این داستانا. عزیز من اگه با دعا و توکل بود که الان هیچ گنجی زیر خاک نمونده بود. در ضمن شما با این حرف ها داری حتی به خدا هم توهین میکنی و خدا رو در حد کسی که منتظره دعاهای شما رو دریافت کنه تا حق الزحمه شما رو با زیر خاکی پرداخت کنه پایین میاری. تا حالا به این دقت کردی ؟
واقعا خیلی از این مذهبی ها با رفتارشون بزرگترین توهین ها رو به خدا میکنن. مطمئن باش خدایی رو که بخواد در حد یه گنجیاب برای من نوعی خدایی کنه اصلا قبول ندارم. چون به قول شما اگه بخواد میده و دیگه شما لزومی نداره با دعا کردن نظر خدا رو عوض کنی و بهش یادآوری کنی که تا حالا که به من گنج ندادی اشتباه کردی و تو تصمیمت تجدید نظر کن. حالا ببینم چه جوابی داری بدی. من خودم شخصا دستگاهی که کار ساده ای مثل پیدا کردن سکه از زیر کاغذ انجام بده رو به صد تا دعا و توکل ترجیح میدم. چون از نتیجه اون حداقل مطمئنم نه اینکه اگر دعا ها به نتیجه نرسید بازم خود فریبی کنم و بگم که حتما خدا نخواسته. اینا رو بهش نمیگن بندگی خالصانه. میگن چاپلوسی مذهبی
من شما رو نمیشناسم. فقط فکر شما رو از رو کلامت میشناسم. پس فکر نکن مساله شخصیه. اما با گشتن تو اصول کافی و امثالهم هرگز و تاکید میکنم هرگز به چیزی نخواهی رسید. خوشحال میشم دوستان دیگه هم در این مورد نظر بدن

..........................
ایول با این جواب دندان شکنت.

هخامنش1

چهارشنبه 18 شهریور1394 - 10:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

masoud50 نوشته است:
stkmelodi_20 نوشته است:
این رگه ذغالی مربوط به نشیمن گاه بوده م هیچ علام خاصی رو شامل نمیشه بنده خیلی به این موارد برخوردم قبلا در این منطقه اتش روشتن شده که به مرور زمان زیر تلی از خاک و سنگ مونده که کاهی هم در این مکانها سفال شکسته هم پیبدا میشه

با تشکر جناب stkmelodi_20
ولی به نظر من جایی که آتش روشن بشه ذغال و خاکستر و سیاهی ناشی از آتش نمیتونه چندین سال بدون تغییر بمونه که لایه های خاک آن محل را مدفون کنن
شما تغییرات جوی ( باد و باران و . . . ) در نظر بگیرید
با سپاس @};-

با سلام
اگر خاك تپه داراي كوزه شكسته و نشانه هاي نشيمن باشد ميتواند اثار مربوط به اقوام قديمي تر ساكن تپه باشد كه باز هم ربطي به دفينه ندارد
كلا در تصاوير شما لايه چين دفينه موجود نيست

یکشنبه 22 شهریور1394 - 6:57pm

دوستان و اساتید بزرگوار در مورد سنگ لار اگر اطلاعاتی دارند کمک کنن....مرسی

سه شنبه 31 شهریور1394 - 6:52pm

سلام خدمت همه اساتید گرامی . پیدا کردن سنگ های بیضی شکل بر روی هم و چند دندان اسب حین حفاری به چه معنی میباشد.

یکشنبه 5 مهر1394 - 11:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

nornor_65 نوشته است:
سلام خدمت همه اساتید گرامی . پیدا کردن سنگ های بیضی شکل بر روی هم و چند دندان اسب حین حفاری به چه معنی میباشد.

سلام دوست عزیز صرفا با تکیه بر وجود دندان اسبو سنگ بیضی نمیشه گفت نشانه هستند یانه.درکل نشانه های زیر زمین از قبیل کوزه درهرجهتی باشه.سنگهایی با اشکال مختلف یا هرچیز دیگری زمانی نشانه محسوب میشه که طبق اثار و علایم بیرونی دفینه کاوش بشه ولاغیر مربوط به یک منطقه مسکونی هست.
البته شما اگر عکسی از اون سنگها و یک مقدار توضیحات هم راجع به منطقه کاوش بفرمایید اساتیدبادید بازتر میتونند راهنمایی کنند @};-

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

دوشنبه 6 مهر1394 - 1:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام

ابن سنگارو تو حفاری پیدا کردم
نشونه چی می تونه باشه ؟
جنس سنگم ابسیدین هستش ... باتشکر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 10 مهر1394 - 4:26pm
آواتار کاربر

با سلام خدمت اساتید محترم
سئوالی دشتم در مورد یک تل خاکی که ظاهرا نزدیک یک آتشکده است . یک رودخانه هم در کنارش قرار داره که خشک شده . این تل خاکی ، رو تا یه جاهایی تونستیم با ماشین صاف کنیم . اولش خاک بود بعد خاک و کوزه بود و بعد 6 تا کوزه سالم در دو طرف تپه قرارداشت که متاسفانه شکست و در مرکز تپه یک کاسه به سمت پایین بود . بعد از اون در 3 نقطه از تپه تقریبا خاک سیاه چرب به صورت دایره ای به قطر 1متر بود . بعد از اون خاک و گچ بود که عکس زیر مال اون زمان هستش. بعد خاک و گچ سنگهای نامنظم وبعدش زغال بود . حدود 3.5 متر از تپه رفته . می خواستم اگه امکانش هست راهنمایی بفرمایید .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 26 مهر1394 - 1:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: IR
it.expert نوشته است:
با سلام خدمت اساتید محترم
سئوالی دشتم در مورد یک تل خاکی که ظاهرا نزدیک یک آتشکده است . یک رودخانه هم در کنارش قرار داره که خشک شده . این تل خاکی ، رو تا یه جاهایی تونستیم با ماشین صاف کنیم . اولش خاک بود بعد خاک و کوزه بود و بعد 6 تا کوزه سالم در دو طرف تپه قرارداشت که متاسفانه شکست و در مرکز تپه یک کاسه به سمت پایین بود . بعد از اون در 3 نقطه از تپه تقریبا خاک سیاه چرب به صورت دایره ای به قطر 1متر بود . بعد از اون خاک و گچ بود که عکس زیر مال اون زمان هستش. بعد خاک و گچ سنگهای نامنظم وبعدش زغال بود . حدود 3.5 متر از تپه رفته . می خواستم اگه امکانش هست راهنمایی بفرمایید .

درود دوست عزیز.

بهترین راه برای حفاری در این منطقه یه ردیابه خوب هست.
پیشنهاد من ردیاب انجمن رو تهیه کنید و محل رو ردیابی کنید. FPL 35
آرزوی موفقیق برای شما.

بترس از خدا و میازار کس ره رستگاری همین است و بس

دوشنبه 18 آبان1394 - 9:44pm

درود بر استاد تهرانی که برای من خیلی عزیز هستین امیدوارم هرجا که هستین خوب و خوش سلامت باشین و دیگر دوستان

سوالی دارم یا شاید هم تبدیل بشه به سوالاتی و ممنون میشم راهنماییم کنید

حیاط خونه قدیمی وقتی بیل میزنم جای بیل آیینه ایی میشه رنگ خاک روشن هست و تو خاک انگار اکلیل پاشیدن و سنگ یا ریشه های سوخته یا هرچیزی که از خاک در میارم و نصفشون میکنم وسطشون هم انگار اکلیل پاشیدن تو خورد همه چیز رفته هرچیز از خاک بیرون بیاد برق میزنه و همچنین کوزه شکسته ها میخاستم بدونم علت چیست

سپاس از لطف و صداقتتون

جمعه 22 آبان1394 - 5:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 121 , 122 , 123 , 124 , 125 , 126 , 127 ... 137  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure