انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 13 خرداد1403 - 3:27pm

پاسخ به موضوع  [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 445 , 446 , 447 , 448 , 449 , 450 , 451 ... 640  بعدی
 قسمت گذاشتن تصاویر و سوالات 
نویسنده پیغام

دوستان و استاتید بزرگوار لطف کنن راهنمایی بفرمایند ممنون می شم/ http://uupload.ir/files/4xlx_2016-05-17-4248_copy.jpg http://uupload.ir/files/lbr7_2016-05-17-4249_copy_2.jpg http://uupload.ir/files/h69_2016-06-26-4303_copy.jpg http://uupload.ir/files/1irb_lk_copy_4.jpg این سنگ جوغن در یک منطقه بکر دست نخورده در جنوب ایران میباشد امتداد این سنگ جوغن دار که در امتداد شمال شرقی قرار دارد و امتداد جوغن کم عمقی که بر لبه یک حوض سنگی حک شده در جهت شرق به غرب قرار دارد و در گوشه راست ان حوض واقع هست (این حوض در ضلع شمالی سنگ به فاصله تقریبی ۶ متر از سنگ جوغن در بشت اطاق قرار دارد)یکدیگر را در فاصله ۱۵ متری قطع میکنن که در ان نقطه اثار سنگ چین به صورت چهار گوش بیداست //در ضمن در روبروی سنگ جوغن رشته کوهی قرار دارد که اثار دیوار قلعه و یک غار بوضوع بیداست که البته من هنوز بالا نرفتم / http://uupload.ir/files/e73e_2016-06-26-4304_copy.jpg در فاصله جنوب این منطقه تنگه ای وجود داره که اثار یک برجک و دیوار حفاظتی به خوبی بیداست و قسمتی از ان هنوز سالم و از سنگو ساروج است و در کنار برجک اثار زیادی از قبور بیداست /عکسها بیوست میباشد //به تجارب شما دوستان نیازمندم http://uupload.ir/files/9fok_pp_copy.jpg

جمعه 3 مهر1394 - 9:18pm

سلام دوست عزیز-خسته نباشید.من چند تا عکس دارم که از اساتید خواهش میکنم منو راهنمایی کنن.یک دنیا سپاس

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 3 مهر1394 - 11:04pm

پیوست:
IMG-20150920-WA0009.jpg
ariya نوشته است:
دوستان در این قسمت میتونند تصاویر وسوالات خودشونو بذارند

سلام استاد عزیز میخواستم نظرتان را در مورد این عکس بدونم یا اگه میشه واسم ترجمه بکنید
ممنون میشم.

شنبه 3 مهر1394 - 2:03am

سلام استاد عزیز میخواستم نظرتان را در مورد این عکس بدونم یا اگه میشه واسم ترجمه بکنید
ممنون میشم.

شنبه 4 مهر1394 - 3:31am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

روش کار من اينه اول ردياب میزنم بعد دنبال علائم میگردم. با ردياب مکانی رو سنس کرده بودم ولی بدلیل رفت و آمد زیاد نميشد رفت و دنبال نشانه های محیطی گشت از این جریان حدودا هشت ماه میگذره چن روز پیش رفتم و از مکان فیلم گرفتم و اومدم فيلمهارو نگا کردم با دقت بیشتر. دقیقا روی همون تپه و طرف مقابل هدفی که من سنس کرده بودم سنگ یک در یک بزرگی بود که عکسشو براتون میزارم انگار یک دست اسب روش نقش کردن و نوک سم دقیقا مکانی رو نشون ميده که من سنس کردم و دقیقا همونجا يه سنگ ساروج چهل سانتی با چن تا سنگ چال کردن و سنگ بزرگ ديگه ای هست که قسمتی از سطح خود سنگ بلندتر و اندازه ی نصف آجره و حدود پنج سانت از سطح خود سنگ بلندتره اينا خیلی توجهم جلب کردن و تمام. فقط اساتید در مورد عکسی که میزارم نظر بدن. ممنونتون میشم

دوشنبه 6 مهر1394 - 10:40am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

نمای دورتر از سنگ که به هدف سنس شده اشاره داره

دوشنبه 6 مهر1394 - 10:51am

با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی
به عرض می رساند آب انبار یک خانه قدیمی که راه ورودی آن بعد از پایین رفتن هفت پله از سمت حیاط می باشد ،توسط نقطه زن چک شد و یک هدف در کف آب انبار توسط نقطه زن تعیین گردید و بعد از 30 سانتی متر حفاری در نقطه هدف ، یک ظرف سفالی شبیه کشک ساب کشف شد که در نقاطی از ظرف رنگ سبز نمایان بود و هیچ نقش و نگاری روی ظرف وجود نداشت و همچنین دهانه ظرف رو به بالا بوده و عمق ظرف نیز 12 سانتی متر بود .
در صورت امکان بفرمایید با توجه به توضیحات فوق امکان وجود دفینه در این نقطه می باشد یا خیر ؟
با تشکر

دوشنبه 6 مهر1394 - 11:58am

پیوست:
zaban.jpg
دوستان و اساتید عزیز و خواهشمندم نسبت به ترجمه و یا تفسیر عکس زیر بنده را راهنمایی کنید . با تشکر

البته هر دو تصویر جدا از یکدیگر میباشند سپاس

دوشنبه 6 مهر1394 - 12:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

pooya123 نوشته است:
سلام خدمت اساتید و دوستان
عکس لاکپشت و طاق یا ایوان کوچک رو براتون میذارم لطفا نظرتون را اعلام فرمائید
222222.JPG

[attachment=1]11111.JPG[/attachment

سلام اقا پویا.
مورد شما والا به هیچ نشانی شباهت نداره حال اگر کنارش غاری هم باشه یا گوردخمه ای که دیگران مورد کاوش قرار دادند نمیتونه دلیلی بر نشانه بودن این مورد باشه.
لاک پشت جز نشانه های حکومتی محسوب میشه و به خزانه اشاره داره.
حال نظر اساتید هم جویا بشید خارج از لطف نمیتونه باشه @};-

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

دوشنبه 6 مهر1394 - 12:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

farshadbokan نوشته است:
سلام راهنمای کنید؟؟

اقا فرشاد جوغنهای گرد میتونه به گورهایی در اطراف سنگ اشاره کنه/جوغنهای مربعی هم اگر در دل صخره کوهی باشه به گوردخمه در دل همون سنگو کوه اشاره میکنه مگراینکه جوغن بندانگشتی کنارش باشه که در ان صورت باید اطرافش به دنبال مقبره اتاقی باشید و اگر در روی سنگی درسطح زمین باشه به دو قبر اتاقی در نزدیکی همان سنگها اشاره میکنه.
نشانه های اخر موارد:
نشان قبور جوغنهای :چیدمان سنگهای دایره ای.مستطیلی و مثلثی/تورفتگی به همراه مقداری توده سنگ/توده سنگهای انباشته شده روی هم یکی دومورد شاید تپه کوچک دستی.
باز نظر اساتید ارجحیت داره @};-

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

دوشنبه 6 مهر1394 - 12:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6393 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 445 , 446 , 447 , 448 , 449 , 450 , 451 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure