انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد1403 - 3:39am

پاسخ به موضوع  [ 738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 74  بعدی
 کارشناسی و تفسیرعلایم و آثار و اشیاء باستانی توسط باستانشناس 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

ali669 نوشته است:
سلام به دوستان گرامی از مهر 94 من چند تا عکس گداشتم الانم تو صفحه17 موجوده خیلی خواهش و تمنا کردم که استاد راهنمایی کنند و هر روز دو سه بار مراجعه میکردم ولی بد تر ناامید شدم البته استاد از سر لطفه که ما رو راهنمایی میکنند حالا از دوستان خواهش میکنم عکسای ما رو تو صفحه 17 پاک کنند بیخیالش شدم اشتباه کردیم خیلی خیلی معذرت میخوام ^:)^ X_X X_X

درود بر شما ، دوست عزیز استاد که گفتن محل در شعاع نزديك همين سنگه ، حالا بخاطر مشکلاتی که براشون پیش اومده نتونستن آنچنان به انجمن سر بزنن و دوستان رو راهنمایی کنن . ایشون اگه پاسخی هم میدن از بزرگواری خودشونه که بی منت و بدون چشم داشت اطلاعات خودشون رو در اختیارمون میذارن . من از دوستان دیگه ای که صاحب نظر هستن خواهش میکنم در حد توان و اطلاعاتشون کسانی رو که در اینجا سوالی مطرح میکنن راهنمایی کنن . آقای ali669 طبق نظر استاد باستانشناس منطقه مورد کاووش شما زیاد وسیع نیست ، پس پیشنهاد میکنم با یه ردیاب منطقه رو اسکن کن و بعد با یه نقطه زن مکان رو پیدا کن . در هر صورت اگه استاد راهنمایی هم کنن چون از روی عکس هست و خودشون در مکان حضور ندارن بازم به سیستم نیاز داری . موفق باشی . :YMPEACE:

جمعه 3 اردیبهشت1395 - 4:30pm

با سلام خدمت استاد گرامي.قبلا يه عکس گذاشتم که فراموش کرديد بنده رو راهنمايي کنيد.خواهشا اين دفعه فراموش نشود
عکس شماره 1دو تا صورت تراشيده شده است که داخل ان خالي است.از داخل اونا عکس شماره 2سنگ بزرگي که به صورت دستي قرار داده اند.ولي ميگن که جنس اونو بردن.عکس شماره 3جلوي صورتک هاست.ولي اون سنگ به دليل کوچک بودن قابل حمله(معلوم نيس از کجا افتاده پايين)
عکس شماره 4سمت چپ صورتک که جهت شمال رو نشون ميده.دو تا عکس از نما هاي مختلفه ولي کاسه ها خيلي صيقلي هستند.
عکس شماره 5شبيه به مثلثه که سمت راست صورتک است(از ديد پشت)
و در اخر عکس شماره 6بالاي تپه قلبي که تراشيده شده.
(و در ضمن کل تپه سنگي است)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 10 اردیبهشت1395 - 12:13pm

اینم بقیه عکسا استاد
در ضمن فیلم هم دارم اگه خواستید میفرستم

جمعه 10 اردیبهشت1395 - 12:22pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
armin1362 نوشته است:
با سلام خدمت استاد گرامي.قبلا يه عکس گذاشتم که فراموش کرديد بنده رو راهنمايي کنيد.خواهشا اين دفعه فراموش نشود
عکس شماره 1دو تا صورت تراشيده شده است که داخل ان خالي است.از داخل اونا عکس شماره 2سنگ بزرگي که به صورت دستي قرار داده اند.ولي ميگن که جنس اونو بردن.عکس شماره 3جلوي صورتک هاست.ولي اون سنگ به دليل کوچک بودن قابل حمله(معلوم نيس از کجا افتاده پايين)
عکس شماره 4سمت چپ صورتک که جهت شمال رو نشون ميده.دو تا عکس از نما هاي مختلفه ولي کاسه ها خيلي صيقلي هستند.
عکس شماره 5شبيه به مثلثه که سمت راست صورتک است(از ديد پشت)
و در اخر عکس شماره 6بالاي تپه قلبي که تراشيده شده.
(و در ضمن کل تپه سنگي است)

درود بر شما
آثار بر روی سنگ ها مربوط به دوران نوسنگی هستند که ارتباطی با دوران دفینه گذاری ندارد
@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

شنبه 10 اردیبهشت1395 - 12:46am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

pejhvak نوشته است:
سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم بخصوص استاد باستانشناس و سایر دوستان گرامی ، استاد لطفا نظرتون رو در مورد جوغان زیر بفرمایید . این جوغان به قطر حدود 20 سانتیمتر و عمق حدود 15 سانتیمتر بر روی تخته سنگی به اندازه حدود 3 متر در 4 متر که بر بالای کوهی هست قرار داره . یک طرف این تخته سنگ دره و دارای شیبی تند و یک طرف آن سطحی هموار و همونطور که از عکس ها پیداست زمین کشاورزی هست . بر روی این سنگ دو جوغان کوچک و کم عمق هم قرار داره. با توجه به عکسها آیا میتونه نشان دهنده چیزی باشه؟ ممنون بخاطر وقتی که میزارید.
پیوست:
1.jpg
پیوست:
3.JPG
پیوست:
4.JPG

درود بر شما
اگر بر کف صخره ای این منطقه خوب دقت کنید برای زمانی انتخاب شده است که جمعی در آن بشینند
علت بوجود آمدن این کاسه سنگ بزرگ هم استفاده از آب باران جمع شده در آن در مراسم آئینی بوده که این جمع آن را برگزار میکردند
@};-

کانال تخصصی باستان شناسی

شنبه 10 اردیبهشت1395 - 12:52am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

HORMAZD نوشته است:
با درود به باستانشناس عزیز لطفا نظرتون راجع به این جوغن چیه ؟
قطر تقریبا یک متر و بیست ،سی دقیق با متر اندازه نزدم.عمق هم چون تا لب با آب پر بود و متر همرام نبود تقریبا(با یه چوباندازه زدم ) 40 سانت بیشتر و کمتر .جهت فلش جوغن جنوب شرقی آب ریزگاه هم شمال شرقی.
ممنون از لطفتون
در پناه شادی ها

درود بر شما
viewtopic.php?f=26&t=88&start=4980
viewtopic.php?f=26&t=88&start=4990

@};-

کانال تخصصی باستان شناسی

شنبه 10 اردیبهشت1395 - 12:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

باستانشناس نوشته است:
pejhvak نوشته است:
سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم بخصوص استاد باستانشناس و سایر دوستان گرامی ، استاد لطفا نظرتون رو در مورد جوغان زیر بفرمایید . این جوغان به قطر حدود 20 سانتیمتر و عمق حدود 15 سانتیمتر بر روی تخته سنگی به اندازه حدود 3 متر در 4 متر که بر بالای کوهی هست قرار داره . یک طرف این تخته سنگ دره و دارای شیبی تند و یک طرف آن سطحی هموار و همونطور که از عکس ها پیداست زمین کشاورزی هست . بر روی این سنگ دو جوغان کوچک و کم عمق هم قرار داره. با توجه به عکسها آیا میتونه نشان دهنده چیزی باشه؟ ممنون بخاطر وقتی که میزارید.
پیوست:
1.jpg
پیوست:
3.JPG
پیوست:
4.JPG

درود بر شما
اگر بر کف صخره ای این منطقه خوب دقت کنید برای زمانی انتخاب شده است که جمعی در آن بشینند
علت بوجود آمدن این کاسه سنگ بزرگ هم استفاده از آب باران جمع شده در آن در مراسم آئینی بوده که این جمع آن را برگزار میکردند
@};-

استاد عزیز از پاسخ کارشناسانه شما بینهایت سپاسگذارم ^:)^ و آرزوی سلامتی و طول عمر برای شما دارم . :YMPRAY:

شنبه 10 اردیبهشت1395 - 1:23am

استاد عزیز خیلی ممنون از پاسختون :-BD

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 10:09pm

سلام به استاد گرامی
این سنگا توی یه دشت باز هست ۵۰۰ متر با جاده مالرو فاصله داره
ممنون میشم راهنمایی کنید

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 10:35pm

این عکس جا مونده بود :D

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 10:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 74  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure