انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 31 اردیبهشت1403 - 9:41pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 452 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 46  بعدی
 تصویر و تفسیر(سوالات کاربران) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام با اجازه دستان جان
دوست عزیز از این زوایا مورد خاصی نیست یه خورده عکس سومش مشکوکه از کمی دورتر از پشتش هم عکس بگیرید بذارید :D

شنبه 18 خرداد1392 - 9:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استخوان هابصورت کمی پراکنده بودندوفک کنیم که استخوان حیوان بوده مانیم مترزیره این سنگ چین وبالایه سنگ چین که این علایم بودش روادامه دادیم به خاکه کبودرنگ خوردیم که بویه تقریباترش میدادش.مکان هم خانه است و200متربالاترازاین خانه قلعه ای قدیمی بوده است ومکان توشیبه ÷ایینه این قلعه قراردارد<وباوسیله ازداخل حفره که هستیم بازم همینجاکه این خاکه کبودرنگ درامده بازم قیچی میشه؟؟؟

یکشنبه 19 خرداد1392 - 9:37am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
ali7777 نوشته است:
استخوان هابصورت کمی پراکنده بودندوفک کنیم که استخوان حیوان بوده مانیم مترزیره این سنگ چین وبالایه سنگ چین که این علایم بودش روادامه دادیم به خاکه کبودرنگ خوردیم که بویه تقریباترش میدادش.مکان هم خانه است و200متربالاترازاین خانه قلعه ای قدیمی بوده است ومکان توشیبه ÷ایینه این قلعه قراردارد<وباوسیله ازداخل حفره که هستیم بازم همینجاکه این خاکه کبودرنگ درامده بازم قیچی میشه؟؟؟

خاک کبودی که گفتید یه خورده چرب میزنه؟ این بو اگه گاز باشه باید نامطبوع و بعد از مدتی تموم بشه ویا خیلی کم بشه؟

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

یکشنبه 19 خرداد1392 - 7:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حالته چسبنده داره كه مثه موم خاك ميچسبه واون حالت نامطبوعونداره بيشتربوش مثه بويه كاربيت ميمونه وكلاماازاون 1متري كه ازسنگ چين شمافرمودين كاوش نماييد40سانتشوكاوش كرديم كه يك گوشه يه خاك نزديك به كبودواينجوريه؟؟؟؟ 

دوشنبه 20 خرداد1392 - 8:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سلام دوستان خسته نباشید میتونید به من کمک کنید ممنون میشم
چند وقت پیش با دوستام به وسیله یک ردیاب (جئو تارا ترکیه )یک منطقه که پر از تکه سفال وکوزه بود رو گشتیم ردیاب ما رو برد روی یک تل خاکی کوچک که ارتفاعش 3 متر بیشتر نبود از ظاهرش معلوم بود خاک برداری شده ردیاب نقطه رو برامون زد شب برای کار رفتیم نقطه رو 150 س تو 150 س کندیم رفتیم پایین در ادامه کار به تکه سفال و استخوان و تکه زغال بر می خوردیم تا اینکه بعد از 150 س رسیدیم به یک کفپوش اجر اندازه اجرها 25*25 و زخامت 10 بودند به شکل ماهرانه ای چیده شده بودند مانند موزاییک کف حیاط اجر ها روکه برداشتیم زیر اجر ها به اندازه 20 س ماسه بود وقتی اولین بیل رو به ماسه زدیم بوی ناخوشایندی مانند بوی فاضلاب اومد بیرون دوستانی که توگودال بودند زود اومدن بیرون 10 دقیقه صبر کردیم تا گاز کاملا خارج شد بعد دوباره دست به کار شدیم 20 س ماسه رو کندیم بعد رسیدیم به سنگ چین سنگها خیلی بزرگ نبودند تقریبا 30 س ارتفاع داشتند بعد از سنگ چین دوباره کمی ماسه بود بعد ازماسه رسیدیم به یک خاک خیلی سفت دوستام گفتند خاک بکر است ولی من راضی نشدم گفتم کار کنید خاک اون مرحله با وجود اینکه خیلی سفت بود ولی یکدست وبدون ریگ بود بعد از 50 س رسیدیم به یک تکه استخوان بزرگ که دوستام قانع شدن که خاک بکر نبود دوباره رسیدیم به ماسه ولی این دفعه ماسه خیس بود دوستام گفتند رسیدیم به آب (باید بگم نزدیک تپه یک گودال پر از اب وجود داره) نا امید شدند بر گشتیم خونه فردا صبح یک دوستم که دوست نزدیکش کارشناس باستانشناسی برامون سوال کرد کارشناس گفته بود به احتمال 90 درصد طلا توش باشه فقط راه رو اشتباهی رفتید دوباره یک شب دیگه رفتیم برای حفاری من گفتم به دوستام که باید مسیر اجر ها را دنبال کنیم دوباره مشغول شدیم مسیر اجرها رو دنبال کردیم ازسمت غرب تموم شد ازسمت شرق هم 50 سانت رفتیم باز هم تموم شد اجرها در مسیر شمال و جنوب ادامه داشتند از مسیر شمال 50س رفتیم به هیچی نرسیدیم از مسیر جنوب که رفتیم بعد از 50 س رسیدیم به اجرهایی که 3 ردیف روی هم بودند اون شب به پایان رسید وما به نتیجه نرسیدیم هنوزنرفتیم برای حفاری دنبال یکدستگاه نقطه زن خوب هستیم یکی از دوستام میگه اگه یک نفر ماهر پیدا بشه راهنمایمون کنه دستگاه نمی خواد شما میتونید راهنماییمون کنید با تشکر

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

دوشنبه 20 خرداد1392 - 10:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
سلام عزیزان میخوام تفسیر این عکس رو دوستان برای بنده زحمت بکشید ، البته بنده تا حدودی متوجه منظور این کروکی شدم ولی میخوام نظر دوستان رو هم بدونم ؛ در ضمن جوغن بالای سنگ با جوغن زیری با هم راه دارن یعنی به همان ابعاد روی جوغن مثل لوله به هم وصل هستن ، نکتۀ مهمش اینجاست که درگوشه سمت چپ سنگ یک جوغن گرد بزرگ وجود داره که به خاک منتهی میشه و از دوطرف مثل سر سره تراشیده شده به سمت وسط دایره و مثل قلب نوک تیز و بین دایره وسط و نوک اون یک شیار وجود داره ، سپاس @};- @};-

سلام اقا مهدی عزیز خیلی ساده است
یک مقبره خانوادگی که بزرگترین این جوغنها که مربوط به بزرگ این خانواده میباشد از انها جداست و مسیر را نشان میدهد و با توجه به شیار پای همون جوغن بزرگ محل مورد نظر شماست
فدات

دوشنبه 20 خرداد1392 - 11:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mani1063 نوشته است:
سلام دوستان خسته نباشید میتونید به من کمک کنید ممنون میشم
چند وقت پیش با دوستام به وسیله یک ردیاب (جئو تارا ترکیه )یک منطقه که پر از تکه سفال وکوزه بود رو گشتیم ردیاب ما رو برد روی یک تل خاکی کوچک که ارتفاعش 3 متر بیشتر نبود از ظاهرش معلوم بود خاک برداری شده ردیاب نقطه رو برامون زد شب برای کار رفتیم نقطه رو 150 س تو 150 س کندیم رفتیم پایین در ادامه کار به تکه سفال و استخوان و تکه زغال بر می خوردیم تا اینکه بعد از 150 س رسیدیم به یک کفپوش اجر اندازه اجرها 25*25 و زخامت 10 بودند به شکل ماهرانه ای چیده شده بودند مانند موزاییک کف حیاط اجر ها روکه برداشتیم زیر اجر ها به اندازه 20 س ماسه بود وقتی اولین بیل رو به ماسه زدیم بوی ناخوشایندی مانند بوی فاضلاب اومد بیرون دوستانی که توگودال بودند زود اومدن بیرون 10 دقیقه صبر کردیم تا گاز کاملا خارج شد بعد دوباره دست به کار شدیم 20 س ماسه رو کندیم بعد رسیدیم به سنگ چین سنگها خیلی بزرگ نبودند تقریبا 30 س ارتفاع داشتند بعد از سنگ چین دوباره کمی ماسه بود بعد ازماسه رسیدیم به یک خاک خیلی سفت دوستام گفتند خاک بکر است ولی من راضی نشدم گفتم کار کنید خاک اون مرحله با وجود اینکه خیلی سفت بود ولی یکدست وبدون ریگ بود بعد از 50 س رسیدیم به یک تکه استخوان بزرگ که دوستام قانع شدن که خاک بکر نبود دوباره رسیدیم به ماسه ولی این دفعه ماسه خیس بود دوستام گفتند رسیدیم به آب (باید بگم نزدیک تپه یک گودال پر از اب وجود داره) نا امید شدند بر گشتیم خونه فردا صبح یک دوستم که دوست نزدیکش کارشناس باستانشناسی برامون سوال کرد کارشناس گفته بود به احتمال 90 درصد طلا توش باشه فقط راه رو اشتباهی رفتید دوباره یک شب دیگه رفتیم برای حفاری من گفتم به دوستام که باید مسیر اجر ها را دنبال کنیم دوباره مشغول شدیم مسیر اجرها رو دنبال کردیم ازسمت غرب تموم شد ازسمت شرق هم 50 سانت رفتیم باز هم تموم شد اجرها در مسیر شمال و جنوب ادامه داشتند از مسیر شمال 50س رفتیم به هیچی نرسیدیم از مسیر جنوب که رفتیم بعد از 50 س رسیدیم به اجرهایی که 3 ردیف روی هم بودند اون شب به پایان رسید وما به نتیجه نرسیدیم هنوزنرفتیم برای حفاری دنبال یکدستگاه نقطه زن خوب هستیم یکی از دوستام میگه اگه یک نفر ماهر پیدا بشه راهنمایمون کنه دستگاه نمی خواد شما میتونید راهنماییمون کنید با تشکر

سلام مانی جان شما سوالاتونو تو همه پستها مطرح میکنید ما هم هی مجبوریم دنبال شما بیایم برای جواب دادن :D

دوشنبه 20 خرداد1392 - 11:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادمیشه نظرتونوبفرمایید؟؟؟

سه شنبه 21 خرداد1392 - 11:19am
مدیر سایت
مدیر سایت

parsi نوشته است:
مهدی نوشته است:
سلام عزیزان میخوام تفسیر این عکس رو دوستان برای بنده زحمت بکشید ، البته بنده تا حدودی متوجه منظور این کروکی شدم ولی میخوام نظر دوستان رو هم بدونم ؛ در ضمن جوغن بالای سنگ با جوغن زیری با هم راه دارن یعنی به همان ابعاد روی جوغن مثل لوله به هم وصل هستن ، نکتۀ مهمش اینجاست که درگوشه سمت چپ سنگ یک جوغن گرد بزرگ وجود داره که به خاک منتهی میشه و از دوطرف مثل سر سره تراشیده شده به سمت وسط دایره و مثل قلب نوک تیز و بین دایره وسط و نوک اون یک شیار وجود داره ، سپاس @};- @};-

سلام اقا مهدی عزیز خیلی ساده است
یک مقبره خانوادگی که بزرگترین این جوغنها که مربوط به بزرگ این خانواده میباشد از انها جداست و مسیر را نشان میدهد و با توجه به شیار پای همون جوغن بزرگ محل مورد نظر شماست
فدات

جناب پارسي دوست من ، به نظر شما دوجوغني كه از بالا و از كنار سنگ با يك ابعاد به هم راه دارن نشانه مقبره بوده !!!

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 21 خرداد1392 - 4:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا مهدی شما نگفتی اینا به راه داره داداش خوب اگه راه داره که بهتر در این صورت مقبره یزرگان هست دوست من چون اصل جوغن اینه و اونایی که دوستان به عنوان جوغن میفرستند کاسه مخصوص قبور هستند که این دو دو مقوله جدا از هم هستند ولی دوستان اونها رو یکی فرض میکنند و بارجوغن هم زیر خودش میباشد :D

سه شنبه 21 خرداد1392 - 7:57pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 452 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 46  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure