انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 10:37am

پاسخ به موضوع  [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 ... 137  بعدی
 علائم در حین حفاری مانند:کوزه شکسته-استخوان-زغال-سنگهای تراش 
نویسنده پیغام
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
hamedkk نوشته است:
درود بر باستانشناس گرامی !
استاد عزیز در یک محله قدیمی توی شهر ما که سابقه پیداشدن جنس تو زیرزمین خونه ها وجود داره ، خونه ای هست که اهالی اون به زیرزمین خونه قدیمی خودشون مشکوک میشن و اونو حفاری می کنن . بعد از حدود نیم متر حفاری به دو تا خمره بزرگ با ارتفاع حدود یک متر میرسن که داخلش خالی بوده و روی درب اونو سنگ گذاشته بودن که با خاک پر نشه . سوال اینه که آیا ممکنه این علامت باشه و برای منصرف کردن حفار ها از ادامه حفاری اونجا گذاشته باشن یا معنی خاصی نداره . ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایین .
با سپاس فراوان @};-

درود بر شما
این خمره ها برای نگهداری غلات در قدیم استفاده می شد
سفال یا خمره و طرز قرارگیری آن نشان گنج نیست ,وسیله یا ابزاری که در مقابل فشار به راحتی شکسته و از بین می رود به عنوان نشان دادن جای بکار نمی رفت ,نشان یا علامت روی سنگ یا ملات های سفت و سخت ایجاد می گردید
البته باز نمیتوان گفت اونجا چیزی وجود نداره شاید کمی آن طرف تر یک پیکره هم پیدا می شد
درست است که سفال و خمره نشانه نیست ولی قدمت ,شکل و ظرافت آن میتواند به ما در مورد شناخت اون جا کمک کنه
پیروز باشید
@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

پنج شنبه 27 آذر1393 - 1:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد گرامی از توضیح کارشناسانه و بسیار خوبتان ممنونم. هرچند زیاد امیدی به من نداد اما اینکه فهمیدم کسی مثل شمارو با این آگاهی های واقع گرایانه تو انجمن داریم ، به اندازه پیدا کردن یه گنج خوشحال شدم. موفق باشید استاد عزیز @};-

پنج شنبه 27 آذر1393 - 3:44pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

shayanii نوشته است:
tehrani39111355 نوشته است:
با سلام
دوستان منو ببخشید.مدتی مشغله کاری داشتم.
دراسرع وقت جواب شما در تایپیک وخصوصی ارسال خواهد شد.

سلام استادعزیز
هرکجاکه هستیدخدا یارویاورتون باشه ماهمه ازته دل برات دعامیکنیم وآرزوی موفقیت ورسیدن به بهترین وباارزش ترین هدف رابرای شمابزرگوارداریم
استاد شماموفق بشید باتجربیات خودتون ماروهم به هدف میرسونی انشاالله.

درود
از ابراز لطف دوستان صمیمانه تشکر میکنم .امیدوارم همیشه وهرکجا که هستند پیروز وسلامت باشند .
قربان شما

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

پنج شنبه 27 آذر1393 - 4:27pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

باستانشناس نوشته است:
hamedkk نوشته است:
استاد عزیز در یک محله قدیمی توی شهر ما که سابقه پیداشدن جنس تو زیرزمین خونه ها وجود داره ، خونه ای هست که اهالی اون به زیرزمین خونه قدیمی خودشون مشکوک میشن و اونو حفاری می کنن . بعد از حدود نیم متر حفاری به دو تا خمره بزرگ با ارتفاع حدود یک متر میرسن که داخلش خالی بوده و روی درب اونو سنگ گذاشته بودن که با خاک پر نشه . سوال اینه که آیا ممکنه این علامت باشه و برای منصرف کردن حفار ها از ادامه حفاری اونجا گذاشته باشن یا معنی خاصی نداره . ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایین .
با سپاس فراوان @};-

درود بر شما
سفال یا خمره و طرز قرارگیری آن نشان گنج نیست ,وسیله یا ابزاری که در مقابل فشار به راحتی شکسته و از بین می رود به عنوان نشان دادن جای بکار نمی رفت ,نشان یا علامت روی سنگ یا ملات های سفت و سخت ایجاد می گردید
البته باز نمیتوان گفت اونجا چیزی وجود نداره شاید کمی آن طرف تر یک پیکره هم پیدا می شد
درست است که سفال و خمره نشانه نیست ولی قدمت ,شکل و ظرافت آن میتواند به ما در مورد شناخت اون جا کمک کنه
پیروز باشید
@};-

درود جناب باستانشناس
منتظر بیان تجربیات حضرت عالی در زمینه علائم در حین حفاری هستیم .شروع کن استفاده نماییم.منتظریم

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

یکشنبه 29 آذر1393 - 12:28am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان سلام چند مورد از رمزگشایی اثاری که خودم انجام دادم رو میخام خدمتتون اراعه بدم البته ارتباطی با موضوع این تایپیک نداره ولی چون پربازدیدهست اینجا قرارمیدم..بهضی از موارد مورد حفاری قرار گرفت و تست شد یعضی هم درحال انتضاره...نکته ای که در این موارد مکاشفه شد این حرف اقای باقری بود که در موارد حیوانی علامت انتهایی بعضی از مواقع یا عضو کوچکی از همون حیوان هست یا علامتهای کوجیک که ممکنه حتی در نگاه اول به حساب نیایند مانند اثر انگشت یا ...نکته مهم تر اینکه سندهای حیوانی همیشه حامل اطلاعات با ارزشی نه تنها درباره نقطه گنج حتی درباره نوع حفاری (کانل واحتمال وجود تله ) و حتی کروکی منطقه مربوطه به ما میدهند که این رو بابرسی دقیق وضعیت حیوان و توپوگرافی منطقه میشه فهمید.......امیدوارم در دریای علم دوستان قطره ای ماهم سهیم باشیم...دوستان ماروهم از نضراتتون بهره مند کنین

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 30 آذر1393 - 8:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

این پرنده از اون مواردی بود که با اندازه گیری دقیق کله میشد فاصله تا غار رو حساب کرد غارهم جوری بود که باید 1مترنیم میرفتی زیرزمین بعد تازه ورودی باز میشد

دراین عکس علامت دوم ماهی نصفه است که فقط دم داره و با اندازه گیری سر ماهی اول میشد به این سنگ رسید و حکاکی کانال روی ماهی اول وجود تونل و تله رو غیرقابل اجتناب میکنه... کمرماهی اولی دقیقا بر طبق توپوگرافی منطقه ترسیم شده (اول بلندی بعد صافی و بعد در قسمت سر کمی سراشیبی)....اینها همه مهر تاییدی بر کتاب بسیار با ارزش اسرار نشانه ها هست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 30 آذر1393 - 9:56am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
tehrani39111355 نوشته است:
باستانشناس نوشته است:
hamedkk نوشته است:
با سپاس فراوان @};-

درود بر شما
پیروز باشید
@};-

درود جناب باستانشناس
منتظر بیان تجربیات حضرت عالی در زمینه علائم در حین حفاری هستیم .شروع کن استفاده نماییم.منتظریم

درود بر جناب تهراني
در باستان شناسي گمانه زني براي مشخص كردن محدوده, شناخت دوره ها و اقوام ساكن در اون منطقه و محل بكار ميره نه براي گنج يابي
حال اين گمانه اگر بصورت علمي نباشه ,مخفيانه و شبانه انجام بگيره باعث تخريب يا از دست رفتن لايه ها ميشه
توصيه من به دوستان اين هست كه قبل از حفاري محل بدون هيچ وسيله ,نشان در منطقه يا شناختي به باستان شناسي
اول در مورد اون منطقه كمي تحقيق كنند يا از دوستان با تجربه اي مثل شما كمك بگيرند
تا هم تخريبي ايجاد نشه و هم كار بيهوده اي انجام نشه
هيچ كس نميتونه بگه در جاي كه كاوش ميشه چه چيزي بيرون خواهد آمد
كاوش هاي باستان شناسي براي مشخص كردن ديواره هاي كاخ شوش انجام مي شد اما از هر نقطه آن اثري نفيس بيرون كشيده شد
ولي خوب دقت كنيم كه آنجا كاخ داريوش هخامنشي بوده
آرزوي پيروزي براي شما دارم
@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

یکشنبه 30 آذر1393 - 11:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ايران سرای من است
سلام و درودبه شمااستاد باستانشناس عزیز
پیروزی شمااستادعزیزم آرزوی من است انشاالله

سلامی هم به استادتهرانی عزیز خوشحالم که باز سلامت وسرحال هستید
انشاالله که همیشه موفق وسرحال باشید منتظرتجربیات وجواب سوالاتمون درپستهای قبلی هستیم

دوشنبه 1 دی1393 - 7:02am

با سلام به همه دوستان و ارزوی خوشبختی برای همه. بنده چند سال است با موضوع حفاریی در خانه درگیر هستم حدودا 4 سال پیش با هر شرایطی به صورت اتفاقی یه دستگاه اوردم ونقطه ای رو که به اونجا مشکوک بودم اسکن کردم.وباهرشرایطی شروع به حفاری نمودم بعداز70سانتیمتر برخوردم به لایه ای ازخاک سیاه وسوخته مخلوط باکوزه شکسته واستخوان قلمی خورد شده وقلوه سنگهای رودخانه ای که ضخامت این لایه70سانتیمتر بود بعدازاون به یک لایه خاک صابونی کوبیده شده به قطر70 سانتیمتر بعداز اون رسیدم به لاییه زغال بقطر 12 سانتیمتر به مساحت 3متر در2متر یاداوری کنم که این لایه ذغاله، نه خاک سوخته،چون خورده های ذغال هنوز مشخصه ودست رو سیاه میکنه.بعداز اون دوباره لایه قلوه سنگ وکوزه شکسته واستخوان تکرارشده به همون قطر،بعدازاون لایه خاک صابونی ولی به رنگ سیاه باز هم 70سانتیمتر،بعد رسیدم به خاک رس بیار سخت ومحکم به ارتفاع 1متر،بعدش خاک کمکم نرم شده تاحدود 2متر خلاصه بعد7متر هنگام کار خوردم به فضای توخالی که نشست کرده بود به ابعاد 1متردر1متر،برا همین ادامه دادم ،تو10متری به اب برخورد کردم 2متر ازآب رفتم پایینتر باهمن خاک رس شیشه ای وماسه ای،تو12 متری خوردم به رگه گچ و نا امیدی.بعداز یک ری استارت رفتم که که پمپ آب شناور که موقع کار استفاده کرده بودم بیارم بالا.دیدم که بدنه چاهی که حفر کردم به شدت ریزش کرده وپمپ آب روغیرقابل دسترس نموده،که درهنگام عملیات نجات پمپ آب،ناگهانی دستم به لایه ای خوردکه از شن وماسه آب رفتی که به قطر 8سانتیمتر وعرض 80 سانتیمترکه تشکیل شده ازماسه بادی نرم خورده سنگهای نخودی وسنگهایی به اندازه بادام زمینی دربدنه چاه که به طرف شمال (30NE)که تو ارتفاع 8متریه که در ادامه همو نشست حفره ای بوده که قبلا خدمتتون عرض نمودم یعنی دوتانشت درامتدادهم میشه تونل پرشده یاریزش کرده بطول 2وعرض 1متر،شروع کردم به حفاری افقی به هوای دریچه قنات بعداز یک متر پیشروی دوباره فضای توخالی ریزش کرده یعنی نیازی به کندن نداشت بادست خالی هم جابه جا می شد،الان 4متر جلو رفتم و هنگام کار بوییی بسیار ضعیف مانند کاربیت که مخلوط با بوی لجن مونده ی جدول پیاده روهای شهریست،خاک هم گاهی سست وگاهی موقتا کمی سفت میشود ولی در همه حال ورقه میشود ونور لامپ شیشه های خاک رو درخشان میکنه،ولکه های کپک زده سبز رنگ که حاشیه لکه ها حنایی رنگه،داره زیادتر میشه واستقامت خاک کمتر،وحفره های کوچک که گاهی یک گردو وگاهی چند گردو باهم توشون جا میشه،اگه میشه راهنماییم کنید و نظراتتون رو بدین که استفاده کنم،مخصوصا اساتید باتجربه عزیز.بادرود فراوان

دوشنبه 1 دی1393 - 11:25pm

باسلام وآرزوی تندرستی برای همه دوستان،ازجناب استادتهرانی عزیز خواهش دارم درصورت امکان درمورد پست بنده نظرشون روبدن،چرا که اطمینان دارم خیلی به بنده کمک خواهد کرد.

باسپاس فراوان

سه شنبه 2 دی1393 - 7:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1370 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 ... 137  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure