انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 اردیبهشت1403 - 1:32am

پاسخ به موضوع  [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 63  بعدی
 مگنومتر تصویری EPE - PIC Magnetometry Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس حمید عزیز

برای کابل اتصال به کامپیوتر صفحه 543 مقاله ستون وسط-13 خط به آخر گفته
connect a standard serial port (the same type as you use with a modem) into ...
حالا چند جور از این کابلها وجود دارند شاخصترین آنها کابلهای straight و cross هستند.
اگر به مقاله earth resistivity logger هم نگاه کنیم صفحه 362 ستون اول زیر عنوان دانلود دیتا گفته که از کابل straight استفاده کنید.
برای این دستگاه هم مستقیم درست کنیم؟ نظرتون چیه؟
شیلد پین 1 هستش که به بدنه سوکت وصل میشه یا پین 5 کنم که زمین مداره؟
ممنون
لینک های مفید
http://edc.tversu.ru/elib/inf/0059/pcha ... ECT-3.html

http://ltxfaq.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/25

سه شنبه 9 دی1392 - 1:44am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم علیجان.
البته اگر به تصاویر دقت کنین هم مشخص هست. شما سوکتی که روی جعبه دستگاه لازم هست (مادگی) از پشتش اتصالات لازم رو انجام میدین. برای اتصالش به پورت سریال کامپیوتر هم از یک کابل استاندارد سریال مستقیم Straight استفاده میکنین. یعنی پین به پین دو فیش طرفین کابل باید به هم وصل باشه. در واقع در این کابل 9 پینی سریال از پین 1 تا 9 هر طرف عینا به شماره 1 تا 9 طرف دیگه وصل هست.
زمین مدار هم همون پین 5 هست که میتونین به شیلد وصلش کنین.

سه شنبه 9 دی1392 - 2:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم علیجان.
البته اگر به تصاویر دقت کنین هم مشخص هست. شما سوکتی که روی جعبه دستگاه لازم هست (مادگی) از پشتش اتصالات لازم رو انجام میدین. برای اتصالش به پورت سریال کامپیوتر هم از یک کابل استاندارد سریال مستقیم Straight استفاده میکنین. یعنی پین به پین دو فیش طرفین کابل باید به هم وصل باشه. در واقع در این کابل 9 پینی سریال از پین 1 تا 9 هر طرف عینا به شماره 1 تا 9 طرف دیگه وصل هست.
زمین مدار هم همون پین 5 هست که میتونین به شیلد وصلش کنین.

درود بر دوست همیشگی و با مرام :-*

سه شنبه 9 دی1392 - 3:26am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم علیجان :-* این تاپیک هم شده خصوصی من و شما! چون این سنسور ها که فعلا دست کسی نیست و همه منتظر کار شما هستیم. از این حیث واقعا تاپیک جالبی هست! :D حالا مراقب باشین فقط بلایی سر سنسور ها نیاد. :-s

سه شنبه 10 دی1392 - 3:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم علیجان :-* این تاپیک هم شده خصوصی من و شما! چون این سنسور ها که فعلا دست کسی نیست و همه منتظر کار شما هستیم. از این حیث واقعا تاپیک جالبی هست! :D حالا مراقب باشین فقط بلایی سر سنسور ها نیاد. :-s

سلام دوست عزیز
سنسورها رو تو چندتا پلاستیک پیچیدم گذاشتم تو کمد! حواسم هست اساسی! :x
فردا ببرم با یه پی سی چککنم ببینم میشه اطلاعات منتقل کرد یا نه!
یا حق
تشکر فراوان
1

سه شنبه 10 دی1392 - 2:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یه سوال از اساتید عزیز و زحمتکش دارم و اون اینکه دستگاههای مگنومتر رو از نظر عمق و کارایی چطور باید تست بگیریم تا ببینیم تو دفینه یابی میشه روش حساب کرد یا نه خواهشا راهنمایی کنید

جمعه 13 دی1392 - 5:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام الیجان عزیز میشه عکس پی سی بی رو بزاری تا منم بسازم

جمعه 13 دی1392 - 6:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام رستم خان

همه اطلاعات تو پست اول هستند. پی سی بی پشت و رو- لیست قطعات و ...
شما سنسور اف جی ام 3 تهیه کردید؟
یا حق

جمعه 13 دی1392 - 7:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون فایل پی دی افشو واسه چاپ میخوام اگر مقدور باشه
من یکی از دوستان میگه تو اتریش 2 تاش با هزینه کامل پستی میشه 79 یرو ولی قیمت همونجاش 15 یرو حالا اگه درست گفته باشه یا خودش میاره یا میگم پستش کنه
اگه سنسورا اومد رو کمک شما و آقا حمید حساب میکنم با تشکر
راستی میخوام با سنسورای مگنتیک موبایل هم تست بگیرم نظرتون چیه

شنبه 14 دی1392 - 9:56pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم رستم جان. خیلی خوبه اگر شما این سنسورهای FGM-3 رو بتونین تهیه کنین! البته حواستون باشه پسوند دیگه ای نباید داشته باشه! این مورد رو قبلا توی تاپیک بحث کردیم.
بهرحال من به شما توصیه میکنم صبر کنین جناب علیخان کارشون تموم بشه و ایشالا نتایج رو گزارش بدن تا ببینیم این دستگاه تا چه حدی ارزش و جوابدهی داره.
در مورد سنسور مگنت موبایل هم خیر اگر منظورتون به خود موبایل باشه که طبیعتا قابل اتصال نیست! اگرم سنسورهای داخلش که در بازار یافت میشن منظورتون باشه باز هم نمیشه. این مورد رو قبلا تحقیق کردیم سنسور سازگار با FGM-3 در بازار وجود نداره و نمونه های ساده ای هم که موجود هستن حساسیتشون خیلی پایین هست و اصلا به درد این کار نمیخورن.

شنبه 14 دی1392 - 10:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 63  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Valed و 60 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure