انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 1:56pm

پاسخ به موضوع  [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 58 , 59 , 60 , 61 , 62 , 63  بعدی
 مگنومتر تصویری EPE - PIC Magnetometry Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

archilO نوشته است:
حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
اگر منظور شما این باشه که فرکانسی مثل 300 کیلوهرتز رو بشه با دقت 1 هرتز اندازه گرفت؛ در این صورت کار مشکل هست و به یک فرکانس متر 6 رقمی نیازه که با قطعات معمول هم نمیتونه تا 6 رقم دقت داشته باشه. اما چون منظور شما فقط مشاهده تغییرات بصورت هرتز به هرتز هست و دقت واقعی اندازه گیری براتون مهم نیست فکر میکنم ساخت چنین مداری ممکن باشه. بنده مدار خاصی مد نظرم نیست. در عین حال شاید بتونین از مدارات مبدل فرکانس به ولتاژ استفاده کنین و میزان تغییرات ولتاژ خروجی رو ملاک کار قرار بدین تا راحت تر باشه.

ممنون استاد عزیز
بله من میخوام با دقت 1 هرتز اندازه گیری بشه و اگه بشه به ولتاژتبدیل بشه خیلی خوب میشه اما با همون دقت و اگه هم نه مهم نیست فقط این که بتونم اونو ذخیره کنم که بتونم به تصویر تبدیلش کنم
استاد نظرتون با اردینیو چیه ایا کارایی داره یا نه ؟
ممنون استاد عزیز :x @};-

شما منظورتون اینه که خروجی سنسورها به با دیتالاگر جدید ذخیره بشه؟

پنج شنبه 12 بهمن1396 - 10:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alikhan نوشته است:
archilO نوشته است:
حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
اگر منظور شما این باشه که فرکانسی مثل 300 کیلوهرتز رو بشه با دقت 1 هرتز اندازه گرفت؛ در این صورت کار مشکل هست و به یک فرکانس متر 6 رقمی نیازه که با قطعات معمول هم نمیتونه تا 6 رقم دقت داشته باشه. اما چون منظور شما فقط مشاهده تغییرات بصورت هرتز به هرتز هست و دقت واقعی اندازه گیری براتون مهم نیست فکر میکنم ساخت چنین مداری ممکن باشه. بنده مدار خاصی مد نظرم نیست. در عین حال شاید بتونین از مدارات مبدل فرکانس به ولتاژ استفاده کنین و میزان تغییرات ولتاژ خروجی رو ملاک کار قرار بدین تا راحت تر باشه.

ممنون استاد عزیز
بله من میخوام با دقت 1 هرتز اندازه گیری بشه و اگه بشه به ولتاژتبدیل بشه خیلی خوب میشه اما با همون دقت و اگه هم نه مهم نیست فقط این که بتونم اونو ذخیره کنم که بتونم به تصویر تبدیلش کنم
استاد نظرتون با اردینیو چیه ایا کارایی داره یا نه ؟
ممنون استاد عزیز :x @};-

شما منظورتون اینه که خروجی سنسورها به با دیتالاگر جدید ذخیره بشه؟

سلام علی خان عزیز
بله بشه با همین دقته 1 هرتز ذخیره بشه یا مسقیم به سیستم انتقال پیدا کنه

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

جمعه 13 بهمن1396 - 4:00am
کاربر فعال
کاربر فعال

منم دنبال این سنسور بدجوری میگردم،فقط میدونم که سازنده اون مرده،یکی هم بود تو تلگرام که یه درایور واسه این سنسور ساخته بود که که دو سنسوره هم بود قابلیت اتصال به ویژوالر رو داشت،عین دستگاههای او کا ام که همه قابلیتها رو داشت،ادعا میکرد که نهایت رزولیشن رو میخونه

یکشنبه 22 بهمن1396 - 9:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kelaran نوشته است:
منم دنبال این سنسور بدجوری میگردم،فقط میدونم که سازنده اون مرده،یکی هم بود تو تلگرام که یه درایور واسه این سنسور ساخته بود که که دو سنسوره هم بود قابلیت اتصال به ویژوالر رو داشت،عین دستگاههای او کا ام که همه قابلیتها رو داشت،ادعا میکرد که نهایت رزولیشن رو میخونه

سلام دوست عزیز
بله این سنسورها به شرط داشتن یه درایور قوی مانند درایور جان بکر که قابلیت اتصال به ویژوالیزر رو داشته باشه بهترین عمق رو با بهترین رزولیشن رو میزنن
اگه دوستی باشه که با برنامه نویسی اشنایی داشته باشه میتونه یه برنامه خوب برا این سنسورها بنویسه و مدار براش طراحی کنه

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

پنج شنبه 26 بهمن1396 - 3:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
فکر نمیکنم با دیتالاگری که در این مدار استفاده شده بشه لایو اسکن داشت. برای لایو اسکن علاوه بر قابلیت نرم افزار باید دستگاه هم داده ها رو بصورت پیوسته و منظم به کامپیوتر ارسال کنه درحالیکه در این مدارات داده ها بصورت یک جدول دفعتا به کامپیوتر ارسال میشه که لازمه اون انجام اسکن بصورت کامل قبل از اتصال به کامپیوتر هست. حالا دوستانی که با این مدار کار کردن بهتر میتونن نظر بدن.
فارغ از این بحث نظر شخصی من در مورد دستگاههای لایو اسکن این هست که بیشتر جنبه تجاری و مشتری پسند داره تا اینکه واقعا دردی از کاوشگر دوا کنه! در واقع ایده لایو اسکن هر چند به ظاهر کاوش رو سریع تر و ساده تر میکنه اما دقت اون در حد اسکن بصورت یک جا نیست. شما وقتی با روش عادی اسکن میگیرین فرصت کافی دارین تا به کمک تنظیمات نرم افزار تحلیل دقیق تر و درست تری از تصویر داشته باشین در حالیکه در لایو اسکن نه تنها چنین امکانی وجود نداره بلکه بسیاری از جزئیات عملا حذف شده یا از دید اپراتور مخفی باقی میمونه.

مشکلی نداره من کار کردم خواستید کلیپ میذارم

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

سه شنبه 10 مهر1397 - 10:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم کلیپ

http://s9.picofile.com/file/8338859292/1_1_.mp4.html

سه شنبه 10 مهر1397 - 10:41pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
asadof جان خوبی داداش
راستی کلیپی که زحمت کشیدی رو دیدم لطفا بگین آیا همین مدار مگنومتر جان بکره ؟
سنورش رو ems گذاشتین درسته؟
ممکنه لطفا اطلاعات دقیقی از ساختش بزارین؟
ممنون

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 21 مهر1397 - 11:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bina نوشته است:
سلام دوستان
asadof جان خوبی داداش
راستی کلیپی که زحمت کشیدی رو دیدم لطفا بگین آیا همین مدار مگنومتر جان بکره ؟
سنورش رو ems گذاشتین درسته؟
ممکنه لطفا اطلاعات دقیقی از ساختش بزارین؟
ممنون

خودتون رو الاف سنسور نکنید اینا برای فروشنده ها خوبه پول به جیب بزنند.
از همون زمین شناسی که چهار تا پراب داره استفاده کن بهتره یه چاه قدیمی پر شده رو دقیق زد. در ضمن منطقه سنگلاخ نباشه اول اب بریزید رو خاک کاملا خیس بشه بعد پراب رو داخل خاک فرو کنید

چهارشنبه 25 مهر1397 - 9:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اگه میشه یه راهنمای فارسی برای استفاده از این سیستم بزارید چطوری اسکن باید کرد مثلا باید دگمه مال رو زد بعد اسکن کنیم موقعی که رکورد رو میزنیم نمیشه دیگه و ایستاد دقیق اسکن کرد چه کنیم که بتونیم دقیق اسکن کنیم.با تشکر

دوشنبه 17 آذر1398 - 1:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان من این سیستم رو کامل کردم کابل براش درست کردم وقتی میخوام دیتا رو بزنم رو کامپیوتر نرم افزار ارور میده ولی گزینه ended transfer رو ال سی دی میاد نمیدونم مشکل از چیه تا حالا 10 تا max232 عوض کردم همه مسیرهای مدار و چک کردم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا

پنج شنبه 12 دی1398 - 10:33am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 58 , 59 , 60 , 61 , 62 , 63  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: vashteh و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure