انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 اردیبهشت1403 - 1:55am

پاسخ به موضوع  [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 63  بعدی
 مگنومتر تصویری EPE - PIC Magnetometry Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mrmr16 نوشته است:
سلام دوستان

لطف می کنید بگید که کار مگنومتر چیه ؟. کارکردش چطوریه ؟. زیز خاک رو میزنه تا چندمتر ؟ و..

سلام
مگنتومتر یعنی مغناطیس سنج. اگر فلز یا هر چیز دیگری در میدان مغناطیسی زمین تغییری ایجاد کنه با مگنتومتر میشه پیداش کرد.
برای دفینه یابی و همچین چیزایی ظاهرا مفیده. نقل قول از دوستان در صفحات قبل " ممکنه تا 5 متر هم جواب بده که برای فلزات غیر مغناطیسی احتمالا کمتر باشه"
یا حق

سه شنبه 1 مرداد1392 - 10:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
اون فیلمی که تو چند صفحه پیش هست از این سنسور استفاده میکنه.میتونید ببینید اما فقط به اهنربا برای تست میشه استفاده کرد

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

سه شنبه 1 مرداد1392 - 10:37pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چرا همه گیر دادین به این مدار که سنسوراش گیر نمیاد....حالا اگه انالوگ باشه کار نمیده من یکی دارم که سنسوراش باید بسازین ولی نمیدونم بدرد دفینه میخوره یا نه بازم زحمتش میفته گردن اقا حمید که نظربدن البته مدار مگنتومتر زیاد دارم متاسفانه یا خیلی قدیم هستن یا با استفاده از همون سنسورfgm ساخته شدن این یکی بنظرم بهتره ............

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 15 مرداد1392 - 1:40am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون بهرام جان.
مدار شما هم مربوط مگنومتر نسبتا معروف پروتون هست که باز هم قسمت اصلیش ساخت سنسورش هست! ولی حساسیتش در حد مدار معرفی شده با سنسور FGM-3 نیست.
کلا روی مگنومتر ها هم آنقدر نمیشه حساب کرد. ابتدای تاپیک هم عرض کردم. حالا سنسورش خوب باشه شاید جای امیدواری داشته باشه وگرنه هیچ فایده نداره!

چهارشنبه 15 مرداد1392 - 1:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پس با این توصیف شما فقط دو راه میمونه یا باید یک مگنو خوب پیدا کنیم که سنسورش دست ساز باشه وهم حساس یا اینکه سنسور معروف بسازیم که بازم به گفته شما یک کار نشدنی هستش.
ی راه دیگه اینه که اگه کسی قطعات سنسور FGM میتونه پیدا کنه بسازه قسمت سیمپیچشو با ازمون خطا بدست بیاره.....حالا نکته اصلی کسی هستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت :-BD

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 16 مرداد1392 - 12:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمید جان

سنسورهای من بالاخره رسیدند 2 تا fgm-3! :ymhug:
من فیبر روزدم و میکرو همپروگرام کردم و مدارو راه انداختم البته بدون سنسور.
چند تا سوال هست. اولیش اینکه اگر از ماژول جی پی اس استفاده نکنم وضعیت سویچ s5 که دو قسمت a , b داره چی میشه؟
ممنون

چهارشنبه 27 آذر1392 - 4:38pm
مدیر کل
مدیر کل

خب تبریک میگم علیجان! خسته نباشین. چه عجب بالاخره این سنسورهای شما رسید. فکر میکردم دیگه قضیه به تاریخ پیوسته! :D
ماژول جی پی اس در این مدار صرفا جنبه انتخابی داره و وجودش الزامی نیست. اگر ازش استفاده نکنین اطلاعاتی که بعنوان مختصات جغرافیایی روی صفحه نمایش داده میشن یا به کامپیوتر ارسال میشن دیگه دارای معنی خاصی نیستن! در این صورت سوکت SK2 رو نباید به جایی وصل کنین.
کلید S5 در واقع یک کلید دو پل (6 پایه) برای تعویض حالت بین PC و GPS هست که در صورتیکه هیچوقت از ماجول GPS نخواین استفاده بکنین دیگه با این کلید هم زیاد سر و کار نخواهید داشت. با این وجود بهتره این کلید رو بدون هیچ تغییری متصل کنین.

چهارشنبه 27 آذر1392 - 5:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس جان

این سنسور خریدن هم داستانی شد مهندس جان! البته گیرش گمرک پست بود که واقعا قابل پیش بینی نیستند!!!
من کلیدها رو هم وصل می کنم و خبرش رو میگم خدمت شما.
ممنون
@};-

چهارشنبه 27 آذر1392 - 10:18pm
مدیر سایت
مدیر سایت

alikhan نوشته است:
سلام مهندس جان

این سنسور خریدن هم داستانی شد مهندس جان! البته گیرش گمرک پست بود که واقعا قابل پیش بینی نیستند!!!
من کلیدها رو هم وصل می کنم و خبرش رو میگم خدمت شما.
ممنون
@};-

alikhan جان مبارکه ، خلاصه رسید ،

چهارشنبه 27 آذر1392 - 10:48pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید جان ، فکر کنم سال گذشته بود که یکی از دوستان ادرس سایتی رو بهم داد که الان یادم نیست ، تو اون سایت یه دستگاه کوچیک بود که روش led گراف داشت و بجای کویل هم یه لوله پلیمری که بصورت حرف T بود داشت که به گفته فروشنده در دو سر این لوله T مانند سنسور مغناطیس سنج قرار داشت ، نمیدونم دیده باشی این دستگاه رو یا نه ، سوالم اینکه با توجه به نبود سنسورFGM3 ، در این دستگاه از چه سنسوری استفاده شده ، البته با توجه به شکل ظاهری دستگاه ، احتمال زیاد هم اون سنسور ها هم دست ساز داخل بودن

چهارشنبه 27 آذر1392 - 11:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 63  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure