انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 7:21am

پاسخ به موضوع  [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 63  بعدی
 مگنومتر تصویری EPE - PIC Magnetometry Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
archilO جان سلام خسته نباشید.
چکار کردید مهندس ؟ تست جدید گرفتی ؟ ما منتظر نظرات و تستها و تحلیلهای شما هستیم؟ @};-

سلام هوشيار عزيز
بله تستهايه زيادي باهاش گرفتم اما همه نااميد كننده بودن نميدونم اين طرح اصلا ميتونه حفره رو تو دو سه متري بگيره يا نه چون فقط برا حفره هايه سطح خوب جواب ميده مثل چاه كه 50 سانت هم با سطح زمين فاصله نداره ولي مثلا يه قنات رو اسكن ميكنم كه نهايتا تو دو متريه اصلا اثري از قنات نشون نميده يا شايدم فقط حفره هايه محصور رو ميتونه بزنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-?
خلاصه حسابي قاط زدم از دستش اما نا اميد نميشم تا به يه نتيجه برسم بالاخره
پيروز باشيد @};- @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 10 اردیبهشت1395 - 1:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
archilO نوشته است:
hoshyar191 نوشته است:
archilO جان سلام خسته نباشید.
چکار کردید مهندس ؟ تست جدید گرفتی ؟ ما منتظر نظرات و تستها و تحلیلهای شما هستیم؟ @};-

سلام هوشيار عزيز
بله تستهايه زيادي باهاش گرفتم اما همه نااميد كننده بودن نميدونم اين طرح اصلا ميتونه حفره رو تو دو سه متري بگيره يا نه چون فقط برا حفره هايه سطح خوب جواب ميده مثل چاه كه 50 سانت هم با سطح زمين فاصله نداره ولي مثلا يه قنات رو اسكن ميكنم كه نهايتا تو دو متريه اصلا اثري از قنات نشون نميده يا شايدم فقط حفره هايه محصور رو ميتونه بزنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-?
خلاصه حسابي قاط زدم از دستش اما نا اميد نميشم تا به يه نتيجه برسم بالاخره
پيروز باشيد @};- @};- @};-

درود بر شما منتظر نتایج شما هستیم @};-

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 12:38pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت استاد حميد عزيز و همه دوستان گرامي
استاد من طي اين چند وقت خيلي با اين مدار و سنسورها كلنجار رفتم اما دريغ از يه جواب خوب
به نظر ميرسه كه تنظيم اين سنسورها قلق خاصي داره(البته من راهنما رو خوندم و طبق همون تنظيم كردم و راهنمايي دوستان رو هم در نظر گرفتم) يا مدار برا اين سنسورها بهينه نيس چون هر كاري ميكنم اعداد بعد از تنظيم به هم ميريزه
اين سنسورها فوق العاده حساسن طوري كه يه پيچ كوشتي رو كه حالت اهن ربايي داره رو در 2 متري اشكار ميكنه اما با تغيير عدد كم يعني وقتي سنسورها رو يه جا ثابت ميزاري و پيچ كوشتي رو نزديك مياري اعداد تغيير ميكنن و بعد كه دور ميكني به حالت اول بر ميگردن اما برا اسكن وقتي سنسورها رو تنظيم ميكني و اعداد تقريبا يكي ميشن با رعايت جهت غرب به شرق وقتي راه مافتي اعداد ديونه ميشن و خيلي بالا و پايين ميشن اين تستها رو در چند جايه مختلف انجام دادم البته من به اين شك دارم كه ايا اين سنسورها يا كلا مگنومترها ميتونن حفره يا كانالي رو كه تازه ايجاد شده رو اشكار كنن يا بايد حتما حفره قديمي باشه
لطفا استاد عزيز اين مدار رو از نظر طراحي بررسي كنيد و ببينيد جايي هست كه برا ثباته بهتر بشه تغيير داد يا نه چون ميدونم خيلي از بچه ها منتظر نتيجه اين مدارن كه الكي هزينه نكنن
ممنون از شما و همه دوستان @};- @};- @};-

شنبه 22 خرداد1395 - 12:54pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون از شما. خسته نباشین.
اگر دستگاه در حالت ثابت دارای ثبات خوبی هست ؛ فکر نمیکنم مدار از حیث الکترونیکی مشکلی داشته باشه. بخصوص که امکان تغییر در بخش دیجیتال رو هم نداریم. بهرحال در حین حرکت مسائل مربوط به اسکلت سنسورهاست که در کنار نحوه اپراتوری اهمیت پیدا میکنه.
از حیث تفاوت حفره قدیمی و جدید هم بحث خوبی رو مطرح کردین. باید دید حفره اصلا چرا باید توسط یک مگنتومتر قابل سنس باشه؟! آیا علت متفاوت شدت میدان مغناطیسی یک فضای خالی نسبت به زمین اطرافش هست؟ من زیاد اینطور فکر نمیکنم و لااقل تفاوت این میدان مغناطیسی باید بسیار ضعیف باشه تا حدی که نمیشه از تغییرش چیز زیادی متوجه شد. بنده هم بیشتر احتمال میدم حفره قدیمی میتونه سنس بشه یا حداقل اینکه سنس اون خیلی قویتر خواهد بود.
در عین حال باید توجه داشته باشین اگر شرایط آلودگی زمین به چیزی مثل اکسید آهن وجود داشته باشه و به خاک حالت مغناطیسی بده ؛ عملا استفاده از این سیستم غیر ممکن میشه! چون سیستمهای مگنتومتر به تغییرات مغناطیسی بسیار حساس هستن و شرط استفاده همین هست که سطح خاک آلودگی مغناطیسی نداشته باشه. وگرنه در چنین شرایطی فقط دستگاه زمین شناسی برای حفره یابی قابل استفادست که در کل بنظر من بهترین و کم خطا ترین نوع دستگاه برای این منظور هم هست.

شنبه 22 خرداد1395 - 2:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خیلی ممنون از شما. خسته نباشین.
اگر دستگاه در حالت ثابت دارای ثبات خوبی هست ؛ فکر نمیکنم مدار از حیث الکترونیکی مشکلی داشته باشه. بخصوص که امکان تغییر در بخش دیجیتال رو هم نداریم. بهرحال در حین حرکت مسائل مربوط به اسکلت سنسورهاست که در کنار نحوه اپراتوری اهمیت پیدا میکنه.
از حیث تفاوت حفره قدیمی و جدید هم بحث خوبی رو مطرح کردین. باید دید حفره اصلا چرا باید توسط یک مگنتومتر قابل سنس باشه؟! آیا علت متفاوت شدت میدان مغناطیسی یک فضای خالی نسبت به زمین اطرافش هست؟ من زیاد اینطور فکر نمیکنم و لااقل تفاوت این میدان مغناطیسی باید بسیار ضعیف باشه تا حدی که نمیشه از تغییرش چیز زیادی متوجه شد. بنده هم بیشتر احتمال میدم حفره قدیمی میتونه سنس بشه یا حداقل اینکه سنس اون خیلی قویتر خواهد بود.
در عین حال باید توجه داشته باشین اگر شرایط آلودگی زمین به چیزی مثل اکسید آهن وجود داشته باشه و به خاک حالت مغناطیسی بده ؛ عملا استفاده از این سیستم غیر ممکن میشه! چون سیستمهای مگنتومتر به تغییرات مغناطیسی بسیار حساس هستن و شرط استفاده همین هست که سطح خاک آلودگی مغناطیسی نداشته باشه. وگرنه در چنین شرایطی فقط دستگاه زمین شناسی برای حفره یابی قابل استفادست که در کل بنظر من بهترین و کم خطا ترین نوع دستگاه برای این منظور هم هست.

استاد عزيز ممنون بابت پاسخ گويي شما
در مورد سنسورها هم بايد بگم كه الومينيوم خالص هيچ گونه تاثيري روي اعدادش نميزاره و ميشه راحت از اون استفاده كرد كه تو كاتالوگ هم به الومينيوم اشاره كرده و از نبشي الومينيوم هم فقط براي هم محور كردن دو سنسور استفاده كرده كه ميشه از لوله المينيوم هم استفاده كرد و همه اين موارد رو من تست كردم كه تو نتيجه هيچ تاثيري نداشته
چرا اين سنسورها به چرخش دوره خودشون حساسن ايا همه سنسورها اينجورين
چرا برندهايه تجاري اينجور نيستن ايا سنسورهاشون باهم فرق ميكنه يا طريقه اسمبل سنسورها فرق دارن
ايا ميشه مشكل از نرم افزار هاي مورد استفاده برا مشاهده اسكن باشه يعني اين نرم افزارها كه تو زمين شناسي مطرح شده مثل اسنافلر و اسنوفر بدرد اين مدار نخورن اخه نتيجه اسكن با نرم افزار پيشنهادي خودش و بقيه نرم افزارها فرق ميكنه
ايا راهكاري به ذهنتون ميرسه كه تو بهبود پروژه كمك كننده باشه ؟
اگه ممكنه يه نگاه به كاتالوگ اين مدار بندازين شايد نكته ريزي داشته باشه كه ما متوجه نشديم
اون عزيزاني هم كه تو اين راه پيش قدم شدن و اين مدار رو ساختن اگه براشون امكان داره كمك كنن
بازم ممنون استاد حميد عزيز وتمام عزيزان فلزجو @};- @};-

یکشنبه 22 خرداد1395 - 12:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست عزیز
من این مدار رو نساختم ولی تا اونجایی که بنده اطلاع دارم باید هم نسبت به چرخش دور خودشون حساس باشند چون در واقع نسبت به میدان مغناطیسی زمین عکس العمل نشون میدن.

شما باید در یک راستا شمال - جنوب یا برعکس و شرق - غرب یا برعکس حرکت کنید و اسکن رو انجام بدین. بنظر من سیستم شما درست کار میکنه ولی باید قلق کار رو بدست بیارید. در ضمن شما در کاتالوگ اصلی نگاه کنید که آیا هر دو سنسور در یک راستا هستند و یا شاید اختلاف زاویه باهم دارند.

یکشنبه 22 خرداد1395 - 1:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

great-arman نوشته است:
سلام دوست عزیز
من این مدار رو نساختم ولی تا اونجایی که بنده اطلاع دارم باید هم نسبت به چرخش دور خودشون حساس باشند چون در واقع نسبت به میدان مغناطیسی زمین عکس العمل نشون میدن.

شما باید در یک راستا شمال - جنوب یا برعکس و شرق - غرب یا برعکس حرکت کنید و اسکن رو انجام بدین. بنظر من سیستم شما درست کار میکنه ولی باید قلق کار رو بدست بیارید. در ضمن شما در کاتالوگ اصلی نگاه کنید که آیا هر دو سنسور در یک راستا هستند و یا شاید اختلاف زاویه باهم دارند.

سلام ممنون از نظرت برادر
بله هر دو سنسور باید هم محور باشن تو کاتالوگ هم همین طور گفته
اما اون قلق رو خوب اومدی که هنوز نشده بدست بیارمش اما نااومید نمیشم
در ضمن برا تستهایه جدید باید دنبال حفره های قدیمی بگردم :D تا ببینم نتیجه چی میشه

موفق باشید @};-

یکشنبه 23 خرداد1395 - 12:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حمید عزیز اگه تو یه اتاقک جنس باشه و اون اتاقک رو یونه جنس یا گاز جنس پر کرده باشه و اطراف اتاقک هم الوده کرده باشه تفاوتی تو مقدار مغناطیس اون اتاقک میزاره؟ نسبت به این که توش جنس نباشه و اتاقک یا حفره خالی باشه؟
ممنون @};- @};-

یکشنبه 23 خرداد1395 - 12:27pm
مدیر کل
مدیر کل

بله بسته به نوع فلزات قطعا کمی تاثیر داره. حالا اینکه در چه حدی باشه که این مگنتومتر بتونه تفاوتی در تصویر نشون بده مطمئن نیستم! این سیستم چون در ذات خودش فلزیاب نیست نمیشه تحت شرایط مختلف روش حساب کرد که فلز رو بزنه. تنها فلزی که واقعا میتونه سنس کنه آهن هست. از این گذشته موردی که شما مثال زدین با یک فلزیاب دارای لوپ بزرگ تا عمق بالایی قابل سنس هست! نتیجه با فلزیاب خیلی مطمئن تر خواهد بود و اصلا مگنتومتر ممکنه در عمق بالا چنین هدفی رو مشخص نکنه.

یکشنبه 23 خرداد1395 - 3:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بله بسته به نوع فلزات قطعا کمی تاثیر داره. حالا اینکه در چه حدی باشه که این مگنتومتر بتونه تفاوتی در تصویر نشون بده مطمئن نیستم! این سیستم چون در ذات خودش فلزیاب نیست نمیشه تحت شرایط مختلف روش حساب کرد که فلز رو بزنه. تنها فلزی که واقعا میتونه سنس کنه آهن هست. از این گذشته موردی که شما مثال زدین با یک فلزیاب دارای لوپ بزرگ تا عمق بالایی قابل سنس هست! نتیجه با فلزیاب خیلی مطمئن تر خواهد بود و اصلا مگنتومتر ممکنه در عمق بالا چنین هدفی رو مشخص نکنه.

استاد حمید عزیز ممنون بابت پاسخگویی شما
چرا اين سنسورها به چرخش دوره خودشون حساسن ايا همه سنسورها اينجورين
چرا برندهايه تجاري اينجور نيستن ايا سنسورهاشون باهم فرق ميكنه يا طريقه اسمبل سنسورها فرق دارن
ايا ميشه مشكل از نرم افزار هاي مورد استفاده برا مشاهده اسكن باشه يعني اين نرم افزارها كه تو زمين شناسي مطرح شده مثل اسنافلر و اسنوفر بدرد اين مدار نخورن اخه نتيجه اسكن با نرم افزار پيشنهادي خودش و بقيه نرم افزارها فرق ميكنه
ايا راهكاري به ذهنتون ميرسه كه تو بهبود پروژه كمك كننده باشه ؟
اگه ممكنه يه نگاه به كاتالوگ اين مدار بندازين شايد نكته ريزي داشته باشه كه ما متوجه نشديم
بازم ممنون ازشما

دوشنبه 24 خرداد1395 - 7:15am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 63  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure