انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 11:01am

پاسخ به موضوع  [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 63  بعدی
 مگنومتر تصویری EPE - PIC Magnetometry Logger 
نویسنده پیغام

سلام بچه ها این فیلمو یکی از بچه ها ی سازنده فرستاده بود برام نحوه کار مگنومتره که فقط به طلا حساسه و برای تست از اهن ربا تلویزیون استفاده شده البته دستگاه دست سازه اما سنسورش از انور اب تهیه شده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 22 تیر1392 - 10:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حميد جان فكركنم اين pdf در ساخت سنسورfgm-3 كمكتون كنه

http://uplod.ir/z9fci4fd474p/detail.pdf.htm

و اينهم يك قسمت pcb سنسور flc100

پیوست:
senzor flc gornja pcb.jpg

شنبه 22 تیر1392 - 10:52pm
مدیر کل
مدیر کل

ناصر جان ممنون ولی عرض کردم که این FLC-100 هست! روش هم دقت کنین نوشته. FGM-3 همون شماتیک قبلی هست که ساده هم هست ولی موضوع اینه که خیلی بعیده سیم پیچش رو بشه دقیق دراورد. و چون باید دو تا سنسور عین هم ساخته بشه که برای همه هم یک جور کار بکنه خیلی مشکل تر هم میشه!

شنبه 22 تیر1392 - 11:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
لیست قیمت ماه ژانویه 2013برای خرید FGM -3

یکشنبه 23 تیر1392 - 11:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
اطلاعاتی که من تا الان از سنسور کسب کردم این هست که مدارش باید درست باشه ولی طریقه پیچیدن سیم پیچ بسیار خاصه! ظرفیتشون باید حدود 1 میلی هانری باشه که از سیم بسیار نازکی هم باید استفاده بشه. هسته سیم پیچ ترکیبی از شیشه و فلز خاصی هست!!! :D دو سیم پیچ وضعیت کاملا خاصی باید نسبت به هم داشته باشن که تنظیم کردنش واقعا کار مشکلیه. و در نهایت اگر هم جواب بده میزان حساسیتش قابل مقایسه با سنسور اصلی نیست چون بنظر میاد در ساختار اطراف سیم پیچ از فلزات مخصوصی هم استفاده شده.
خلاصه من یک مورد هم تا الان پیدا نکردم که گفته باشن این سنسور رو ساختن و عین خودش کار کرده! نمونه هایی هم که بوده گفتن یا کار نمیکنه یا یه چیز فوق العاده ضعیف که اصلا با سنسور اصلی قابل قیاس نیست!
با این اوصاف فکر میکنم فایده نداره سنسور بخواد ساخته بشه. باید این سنسور رو گیر اورد. قیمتش هم البته حداقل 100 تومن هست!

سلام آقا حميد sybot خيلي مي توه كمك كنه هم رو flc100 كاركرده و هم FGM -3 اگر ميشه ازش دعوت كنيد بياد كمك.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

یکشنبه 23 تیر1392 - 4:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان
اين مدار يك سنسور خيلي مشابه به fgm-3 هست با اين تفاوت كه در مدارخود fgm-3 از ترانزيستور استفاده شده ولي در اين مدار از 555 استفاده شده
پیوست:
KOT_1666.jpg

پیوست:
схема.jpg

ولتاژ تغذيه اش رو هم ميتونين تا 15 ولت اعمال كنين
از دوستان كسي ميتونه اينو درست كنه واطلاع بده من وقت نميكنم

یکشنبه 23 تیر1392 - 5:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

naser1 نوشته است:
حميد جان فكركنم اين pdf در ساخت سنسورfgm-3 كمكتون كنه

http://uplod.ir/z9fci4fd474p/detail.pdf.htm

و اينهم يك قسمت pcb سنسور flc100

پیوست:
senzor flc gornja pcb.jpg

سلام اين flc-100 شما شماتيك هم داره؟

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

دوشنبه 24 تیر1392 - 8:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس حمید عزیز
من سنسورها رو یکی از دوستانم خرید و تا چند هفته دیگه ان شاا.. به دستم میرسند. حدود 120 دلار هزینش شد
فقط یه مشکلی! این دستگاه از ای سی PIC16F877-20 استفاده میکنه که من فعلا نتونستم پیداش کنم! به نظر شما از نوع آ استفاده کنم جواب میده!!!
ممنون

شنبه 29 تیر1392 - 10:27pm
مدیر کل
مدیر کل

علیجان تبریک میگم! :ymhug: حالا 120 دلار دو تاش شده یا دونه ای؟! نکنه نوع h بوده باشه! اون حساسیتش به قدری بالاتره که اصلا نمیشه ازش توی این مدارات استفاده کرد. باید خود FGM-3 باشه.
امیدوارم جواب بده! شما اول میکرو رو تحقیق میکردی. ما اینقدر حواسمون به سنسور رفت که اصلا متوجه شماره دقیق میکرو نشدیم. فکر میکنم این هم از نوع آ جواب بده. حالا تحقیق میکنم باز.
در ضمن اگر دوستان این سنسور رو بخوان شما میتونی تهیه کنی؟ در غیر این صورت احتمالا این تاپیک اختصاصا متعلق به شما خواهد شد! :D

شنبه 29 تیر1392 - 11:01pm
مدیر کل
مدیر کل

علیجان متاسفانه شما باید حتما میکرو رو از نوع 20- استفاده کنین چون مدار از کریستال 20 مگاهرتز استفاده کرده و بنابراین نوع 04- که ظاهرا در بازار هست چون تا 4 مگاهرتز کریستال رو پشتیبانی میکنه قابل استفاده نیست! مهم ترین مساله میکرو همین هست. نوع آ بودن فکر نمیکنم اشکالی داشته باشه.

شنبه 29 تیر1392 - 11:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 63  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure