انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 فروردین1403 - 9:12pm

پاسخ به موضوع  [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 63  بعدی
 مگنومتر تصویری EPE - PIC Magnetometry Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون داوود عزیز.
بله مطلب شما در مورد حساسیت سنسور FGM-3 درست هست و سطح حساسیت این سنسور در حد تغییر 50 +/- میکرو تسلاست که حساسیت بالایی بنظر نمیاد! چرا که سنسورهای موجود در موبایل هم حدود 1 میکرو تسلا حساسیت دارن و از این نظر بهتر هستن. از طرفی میدان مغناطیسی خود زمین هم بطور متوسط در جاهای مختلف دور و بر 50 میکرو تسلاست. با این حساب متاسفانه حرف شما درست هست و من هم فکر نمیکنم این مگنتو متر در تشخیص دفینه دارای حساسیت خوبی باشه. مگر اینکه مغناطیس اون دفینه بالا باشه یا فلز آهن درش وجود داشته باشه و عمق هم کم باشه.
اما از طرفی این 10 نانو تسلا هم که شما فرمودین خیلی حساسیت بالایی هست و کار کردن با چنین حساسیتی خیلی خیلی دشواره! آیا شما برای حرفتون مرجعی هم دارین و دستگاه یا سنسوری که دارای چنین حساسیتی باشه میشناسین که معرفی کنین؟

چهارشنبه 30 بهمن1392 - 9:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اختیار دارید آقا حمید
بله ، من چون خودم شدیدا به فکر ساخت این مگنومتر بودم ، به آقای کارل مورلند یه پیام خصوصی فرستادم ، ایشون گفتن که توی این رنج حساسیت به نتیجه ای نمیرسی . در مورد معرفی دستگاه باید بگم حتی اگه موردی هم باشه ، بدلیلی که شما هم فرمودین مشکل بشه باهاش کار کرد .
البته تحقیق من هنوز ادامه داره ولی نمیخوام قبل ازینکه به نتیجه ای برسه اینجا قولی به کسی بدم.

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

چهارشنبه 30 بهمن1392 - 10:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

davood_zzz نوشته است:
با سلام
دوستان اگه یه توجهی به دیتا شیت FGM-3 بکنید ، متوجه میشید که حساسیت این سنسور از50- تا 50+ میکرو تسلا است و این در حالی است که نیاز به یه دستگاهی با حساسیت 10 نانو تسلا داریم تا بتونیم به منظور حفره یابی یا باستانشناسی از اون استفاده کنیم .
این دستگاه یه کاردستیه دوستان که اولین بار نقشه اش را یه مجله خارجی انتشار داده .بیشترین توقعی هم که میشه ازش داشت لوله های آهنی قطور در عمق ماکزیموم 2متر هست .
Alikhan: شما قرار بود نتایج تست بذارید داداش پس چی شد؟

سلام دوست عزیز :x
همون طور که عرض کردم تست اولیه با موفقیت بود ولی برای تستی که شما ممکنه مد نظرتون باشه متاسفانه حتی یه باغچه هم در اختیار من نیست چه رسد به باغ یا دفینه یا... :D
حرف شما هم کاملا درسته حساسیت سنورها در رنج +_50میکرو هستند .
اما اندکی تامل نشون میدهد که نانو کمتر از میکرو است و رزولوشن 10 نانوتسلایی این سنسور یک وسیله قابل عرضه میکند.
به عبارتی این سنورها از -50000 تا +50000 نانو تسلا رو با رزولوشن 10 نانو تسلا اندازه میگیرند.(1)
حساسیت بیشتر هم باعث میشه صخره ها و سنگهای بستر روی کار تاثیر منفی داشته باشند. (2)
یا حق
مراجع
1-fluxgate magnetometer by Carl Moreland- page 1
2- Seeing beneath the soil -Anthony Clark-page 87

چهارشنبه 30 بهمن1392 - 10:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
سلام به همه دوستان من مگنومتر با fgm-3 (البته با 2 سنسوره) و به روش دیفرانسیلی ساختم اصلا کارایی جالبی نداشت سنسورهاش هم اصلی بودن کسی بخواد میتونم براش تهیه کنم اما ساختش رو به کسی توصیه نمی کنم چون اصلا چیز حرفه ی نیست.

تمام آنچه از زندگی باید آموخت تنها یک کلمه است...

چهارشنبه 30 بهمن1392 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Alikhan:در مورد رزولوشن 10نانو تسلایی حق با شماست. من فقط نظرمو گفتم ، که البته ممکنه اشتباه باشه وکلا حق باشما باشه ، چرا که تجربه بیشتری دارید تو این زمینه
البته منم دلایل خودمو دارم
سوال من از آقای کارل این بود که از بین مگنومتر های موجود در انجمن کدوم یکی را پیشنهاد میکنید؟ فلوکس گیت ، ای پی ای ، پروتون یا ...؟
جواب کارل:
Sorry for the late reply... proton precession (PPM) has better sensitivity but is difficult to build. I believe the Geotech web site has a PPM project but it is rather dated. See the Magnetometry forum for this and other up-to-date work, and ask questions there.

Regards,
Carl
ترجمه: " پی پی ام(مگنومتر انحراف پروتن) حساسیت بهتری دارد ولی ساختنش مشکل است.
یه پروژه پی پی ام تو سایت ما هست ولی تقریبا تاریخ گذشته است. برای تحقیق بیشتر و نتایج بروز تر از انجمن مگنومتری دیدن کنید و سوالتون رو اونجا مطرح کنید"
به نظر من این سنسور فرق زیادی با سنسور FLC100 که توی دستگاههای او کا ام استفاده شده نداره . هردو از نوع فلوکس گیت هستن ، و طبق تحقیقات من تا این لحظه روش فلوکس گیت برای دفینه یابی پیشنهاد نشده.

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 2:20pm

داوود نوشته است:
سلام بر دوستان .من چند عدد از این سنسورهای کم یاب :| و گران قیمت fgm-3رو دارم که از انگلیس خریداری کردم . و حاضر به همکاری با کسانی که میتون در درست کردن این وسیله به من کمک کنن میباشم .

هفت تا ازش دارم .

جمعه 2 اسفند1392 - 3:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

davood_zzz نوشته است:
Alikhan:در مورد رزولوشن 10نانو تسلایی حق با شماست. من فقط نظرمو گفتم ، که البته ممکنه اشتباه باشه وکلا حق باشما باشه ، چرا که تجربه بیشتری دارید تو این زمینه
البته منم دلایل خودمو دارم
سوال من از آقای کارل این بود که از بین مگنومتر های موجود در انجمن کدوم یکی را پیشنهاد میکنید؟ فلوکس گیت ، ای پی ای ، پروتون یا ...؟
جواب کارل:
Sorry for the late reply... proton precession (PPM) has better sensitivity but is difficult to build. I believe the Geotech web site has a PPM project but it is rather dated. See the Magnetometry forum for this and other up-to-date work, and ask questions there.

Regards,
Carl
ترجمه: " پی پی ام(مگنومتر انحراف پروتن) حساسیت بهتری دارد ولی ساختنش مشکل است.
یه پروژه پی پی ام تو سایت ما هست ولی تقریبا تاریخ گذشته است. برای تحقیق بیشتر و نتایج بروز تر از انجمن مگنومتری دیدن کنید و سوالتون رو اونجا مطرح کنید"
به نظر من این سنسور فرق زیادی با سنسور FLC100 که توی دستگاههای او کا ام استفاده شده نداره . هردو از نوع فلوکس گیت هستن ، و طبق تحقیقات من تا این لحظه روش فلوکس گیت برای دفینه یابی پیشنهاد نشده.

سلام آدرس انجمن مگنومتري رو داري ؟

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

چهارشنبه 7 اسفند1392 - 8:42am

دوستان همین طور که عرض شد بنده چند عدد سنسور fgm-3ومدلهای دیگه رواز خارج با پیشنهاد شخصی به نام قوامی که خودشو مهندس خطاب میکنه وادعا میکرد میتونه وسیله مورد نظر رو با این سنسورها درست کنه خریداری کردم ولی ایشان بر خلاف وعده عمل کرد و نتونست و بدقول دراومد .فی الحال بنده تمایل به همکاری مهندسی دوستانی رادارم که در این زمینه فعالیت میکنند .که بتونیم وسیله مورد نظر رو باکمک همدیگه تولید کنیم .بنده میتونم هر قطعه یا وسیله مورد نیاز رواز خازج تهیه کنم لطفا در صورت امکان ایمیل یا تلفن بزارید .تا در ارتباط باشیم

چهارشنبه 7 اسفند1392 - 10:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام امیر، یه سری به اینجا بزن بدک نیست
http://www.thunting.com/smf/magnetometers-b179.0/

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

چهارشنبه 7 اسفند1392 - 9:06pm

داوود نوشته است:
دوستان همین طور که عرض شد بنده چند عدد سنسور fgm-3ومدلهای دیگه رواز خارج با پیشنهاد شخصی به نام قوامی که خودشو مهندس خطاب میکنه وادعا میکرد میتونه وسیله مورد نظر رو با این سنسورها درست کنه خریداری کردم ولی ایشان بر خلاف وعده عمل کرد و نتونست و بدقول دراومد .فی الحال بنده تمایل به همکاری مهندسی دوستانی رادارم که در این زمینه فعالیت میکنند .که بتونیم وسیله مورد نظر رو باکمک همدیگه تولید کنیم .بنده میتونم هر قطعه یا وسیله مورد نیاز رواز خازج تهیه کنم لطفا در صورت امکان ایمیل یا تلفن بزارید .تا در ارتباط باشیم
البته از سنسورهای flc100نیز چند تایی موجود دارم باتشکر

پنج شنبه 22 اسفند1392 - 5:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 63  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure