انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 10:12pm

پاسخ به موضوع  [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 63  بعدی
 مگنومتر تصویری EPE - PIC Magnetometry Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

علیجان اتفاقا میخواستم عرض کنم که 4 سنسور هم دیدم ولی فرق چندانی با 2 سنسور نداره!
در مورد ماجول جی پی اس متوجه نشدم منظورتون از پیشنهاد چیه! چون توی مدار که ذکر شده باید چی باشه. همون یا مشابهش رو ببینین در بازار هست اگر خواستین اضافه کنین. وگرنه از نظر من ماجول جی پی اس ضروری نیست و بیشتر هزینه رو بالا میبره تا کارایی خاصی داشته باشه. جی پی اس هم که میدونین بسته به کیفیت آنتن و گیرنده و پردازشگری که داره معلوم نیست چقدر طول بکشه تا سیگنال رو از ماهواره دریافت کنه و دقت ماجولها هم با هم فرق داره. دقت کنین اینجا ماجول جی پی اسی که مثلا 10 متر خطا داشته باشه تقریبا بیفایدست! :D الان حتی ماجول جی پی اس موبایلهای جدید هم چند متر خطا داره! در صورتیکه اگر مختصات دقیق نقاطی که زده میشه نیاز باشه باید این دقت در حد کمتر از 1 متر باشه که فقط در جی پی اس های حرفه ای امکانپذیره! فکر نمیکنم چنین ماجول جی پی اس دقیق و با کیفیتی توی بازار داشته باشیم و اگر هم باشه قیمتش بالاست. اگر هم قرار باشه با دقت چند متر مشخص بکنه دیگه بدرد کار این دستگاه نمیخوره و کلا هزینه بیخودی میشه.
بهرحال من توصیه میکنم فعلا قید جی پی اس رو بزنین و اگر در نهایت خیلی از نتیجه کار دستگاه راضی بودین شاید ارزش پیدا کنه دنبال ماجول جی پی اس خوب برین.

چهارشنبه 16 بهمن1392 - 11:17pm

ممنون مهندس جان از پاسختون . راستش ما بحثی با سازنده داشتیم جهت اسکن در منطقه کوهستانی که ایشون گفتند با این دستگاه تا ۸ متر داخل سنگ با تست تحویل میدم و داخل خاک معمولی تا ۴۰ متر اسکن . بنظر شما این حرف منطقی هست ؟

چهارشنبه 16 بهمن1392 - 11:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
علیجان اتفاقا میخواستم عرض کنم که 4 سنسور هم دیدم ولی فرق چندانی با 2 سنسور نداره!
در مورد ماجول جی پی اس متوجه نشدم منظورتون از پیشنهاد چیه! چون توی مدار که ذکر شده باید چی باشه. همون یا مشابهش رو ببینین در بازار هست اگر خواستین اضافه کنین. وگرنه از نظر من ماجول جی پی اس ضروری نیست و بیشتر هزینه رو بالا میبره تا کارایی خاصی داشته باشه. جی پی اس هم که میدونین بسته به کیفیت آنتن و گیرنده و پردازشگری که داره معلوم نیست چقدر طول بکشه تا سیگنال رو از ماهواره دریافت کنه و دقت ماجولها هم با هم فرق داره. دقت کنین اینجا ماجول جی پی اسی که مثلا 10 متر خطا داشته باشه تقریبا بیفایدست! :D الان حتی ماجول جی پی اس موبایلهای جدید هم چند متر خطا داره! در صورتیکه اگر مختصات دقیق نقاطی که زده میشه نیاز باشه باید این دقت در حد کمتر از 1 متر باشه که فقط در جی پی اس های حرفه ای امکانپذیره! فکر نمیکنم چنین ماجول جی پی اس دقیق و با کیفیتی توی بازار داشته باشیم و اگر هم باشه قیمتش بالاست. اگر هم قرار باشه با دقت چند متر مشخص بکنه دیگه بدرد کار این دستگاه نمیخوره و کلا هزینه بیخودی میشه.
بهرحال من توصیه میکنم فعلا قید جی پی اس رو بزنین و اگر در نهایت خیلی از نتیجه کار دستگاه راضی بودین شاید ارزش پیدا کنه دنبال ماجول جی پی اس خوب برین.

سلام و درود بر شما
:-*
این که شما میفرمایید کاملا صحیح است. مشکل در اینجاست که این دستگاه برای اسکنهای متفاوت تمایزی قائل نمیشود. یعنی همه را پشت سر هم رسم میکند. البته شاید تمایزی دارد که من متوجه نشده ام. به هر حال ایشان مختصات را بر حسب مختصات جغرافیایی کنار مقادیر سنسورها اول و آخر هر اسکنی قرار میدهد. پس این به تمایز اسکنها کمک زیادی میکند. لذا خواهشمندم اگر ماژول سازگاری دیدید معرفی کنید.
یا حق

چهارشنبه 16 بهمن1392 - 11:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من امروز یه ماژول دیدم به قیمت 85000 تومان بغل کوچه آلیک که 4 پایه بود یکی منفی یکی مثبت و یکی tr و یکی tx ولی رو مدار فقط یک ورودی داره به اسم slg نمیدونم میخوره یا نه منفی و مثبت جاش معلومه ولی tr وtx چه ربطی به slg داره
من سنسورام مثل اینکه خالی بندی در اومده فعلا یه یون یاب و یه گیرنده مادون قرمز گذاشتم جاش هنوز تست خاصی انجام ندادم ولی اگه نتیجه ای گرفتم حتما میگم (عکس مدار یون یابو میزارم) ولی حرفای خوبی برای گفتن داره راستی امروز یه کار عجیب کردم و این مدارو با چنس ریختم تو یه کوزه (پایه 7 و 5 ads رو وصل کردم به ورودی این دستگاه ) اثار و علائم عجیبی میده مخصوصا توی تصویر فکر کنم تو تفکیک خیلی کمک کنه اجازه بدید یکم روش کار کنم نتیجرو به همه دوستان میگم نظر حمید آقا و علی آقا چیه
راستی کار ایسی دما تو مدار چیه
با تشکر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 16 بهمن1392 - 12:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
من امروز یه ماژول دیدم به قیمت 85000 تومان بغل کوچه آلیک که 4 پایه بود یکی منفی یکی مثبت و یکی tr و یکی tx ولی رو مدار فقط یک ورودی داره به اسم slg نمیدونم میخوره یا نه منفی و مثبت جاش معلومه ولی tr وtx چه ربطی به slg داره
من سنسورام مثل اینکه خالی بندی در اومده فعلا یه یون یاب و یه گیرنده مادون قرمز گذاشتم جاش هنوز تست خاصی انجام ندادم ولی اگه نتیجه ای گرفتم حتما میگم (عکس مدار یون یابو میزارم) ولی حرفای خوبی برای گفتن داره راستی امروز یه کار عجیب کردم و این مدارو با چنس ریختم تو یه کوزه (پایه 7 و 5 ads رو وصل کردم به ورودی این دستگاه ) اثار و علائم عجیبی میده مخصوصا توی تصویر فکر کنم تو تفکیک خیلی کمک کنه اجازه بدید یکم روش کار کنم نتیجرو به همه دوستان میگم نظر حمید آقا و علی آقا چیه
راستی کار ایسی دما تو مدار چیه
با تشکر

سلام رستم عزیز

ابتدا عرض کنم که بنده از لحاظاطلاعات الکترونیکی در برابر شما و مهندس حمید عرض اندام نمیکنم.
راجع به این ترکیب خجسته عرض کنم که اتفاقا دیشب دستگاه arc geo logger رو داشتم (کاتالوگشو) بررسی کردم که یه لحظه به ذهنم رسید از مدار این مگنتومتر (بدون سنسور) برای نمونه برداری از مدار فلزیاب قبل از مبدل فرکانس به ولتاژ استفاده کنیم. حتی از باروگرافش هم میشه استفاده کرد.
بسیار میتونه مفید باشه و البته ایده شما قابل تحسین است.
درود بر شما

پنج شنبه 16 بهمن1392 - 1:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم پس یا علی شروع کنیم اگر آقا حمید هم کمک کنه که نور علا نور میشه
برای استارت پایه 5 ads رو به یکی از ورودیها وصل کن نکتش اینه که منفی مدارو نصب نکن انقدر قوی میشه که یه سکرو از 1 متری میزنه ولی یه مشکل داره همه چیزو میزنه مثلا دست منو از 1.5 متری و کاغذو از 1 متری نمیدونم رو چه اساسی کار میکنه ولی با کمک هم پیداش میکنیم
راستی نگفتید آیسی دما تو این مدار کجا به کار میاد

پنج شنبه 16 بهمن1392 - 1:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام ميخوام قطعات رو سفارش بدم فقط برا سنسورها دوستان از كجا تهيه كردند؟

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

پنج شنبه 17 بهمن1392 - 10:11am
مدیر کل
مدیر کل

امیر جان تاپیک رو خوب مطالعه کنین! این سنسور ها رو تا بحال کسی داخل ایران گیر نیاورده. جناب علیخان هم از خارج کشور توسط دوستشون سفارش دادن که بعد مدتها براشون ارسال شد.
رستم عزیز هم که ظاهرا مشغول شعبده بازی هستن! :D من نمیدونم پایه 5 ایسی 7816 در مدار چنس اصلا چه ربطی به اینجا داره! خواهشا از این کارها اگر خواستین بکنین برای خودتون بکنین. وگرنه اینجا انجمن چشم بندی و شعبده بازی نیست! :D

جمعه 17 بهمن1392 - 2:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید اقای عزیز یک جوری صحبت میکنید که انگار من دارم دروغ میگیم [-X
من پایه 5 آیسی 7816 رو وصل کردم به ورودی این مدار اتفاقی که افتاد رو توضیح دادم علی آقا هم که کلیتشو تایید کرد حالا شما چرا ناراحت میشید نمیدونم
بازم اگه چیزی گفتم که اشتباه بود ببخشید

جمعه 18 بهمن1392 - 10:37am
مدیر کل
مدیر کل

شما اول برو دیتاشیت ADS7816 رو نگاه کن ببین پایه 5 که CS_ به معنی Chip Select هست چکار میکنه بعد بیا این داستانها رو تعریف کن! هر کاری هم کردی برای خودت کردی! لطف کن دیگه این شیرین کاریها رو توی انجمن مطرح نکن! این چندمین بار شماست و آخرین تذکری که من به شما میدم! در غیر این صورت شرمنده حضور شعبده بازی شما در این انجمن میشیم!!!

جمعه 18 بهمن1392 - 2:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 63  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behzad1363 , hamoda79 و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure