انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 27 اردیبهشت1403 - 8:02am

پاسخ به موضوع  [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 63  بعدی
 مگنومتر تصویری EPE - PIC Magnetometry Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

علیجان به شما تبریک میگم خسته نباشین. :ymhug:
خوب بود اول میفرمودین از چه ویندوزی استفاده کردین و جواب داد؟!
در خصوص پورت سریال هم نظر من بصورت توصیه اکید این هست که بخصوص با توجه به اینکه شما قصد دارین لپ تاپ همراهتون ببرین و خب بلحاظ قیمت و ریسک از دست دادنش هم توجیه اقتصادی خوبی نداره ؛ خیلی بهتره یک لپ تاپ قدیمی دارای پورت سریال که با قیمت 200-300 هم پیدا میشه تهیه کنین تا هم مشکل پورت سریال برطرف بشه و هم چیز زیاد قیمتی نیست که بابت خرابی یا از دست دادنش حین کار زیاد نگران باشین!
اما اگر مبدل سریال به یو اس بی رو خواستین ؛ در درجه اول بنظر من بهتره از مبدلهای آماده موجود در بازار که مشخصا کار میکنن استفاده کنین. چون این مبدل های قابل ساخت خودشون اول باید ساخته و تست بشن تا معلوم بشه اصلا درست عمل میکنن تا بعد بیایم اونو با پروژه اصلیمون تست کنیم! :D در هر صورت بنده مطمئن نیستم میشه از مبدل استفاده کرد یا نه. ولی حدس میزنم که این کار باید قابل انجام باشه.
از شما هم خواهش میکنم در اسرع وقت تستهایی رو با دستگاهتون روی زمین انجام بدین و نتیجه تصویرش روی نرم افزار رو بذارین تا همه دوستان استفاده ببرن. :x

دوشنبه 22 دی1392 - 2:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
علیجان به شما تبریک میگم خسته نباشین. :ymhug:
خوب بود اول میفرمودین از چه ویندوزی استفاده کردین و جواب داد؟!
در خصوص پورت سریال هم نظر من بصورت توصیه اکید این هست که بخصوص با توجه به اینکه شما قصد دارین لپ تاپ همراهتون ببرین و خب بلحاظ قیمت و ریسک از دست دادنش هم توجیه اقتصادی خوبی نداره ؛ خیلی بهتره یک لپ تاپ قدیمی دارای پورت سریال که با قیمت 200-300 هم پیدا میشه تهیه کنین تا هم مشکل پورت سریال برطرف بشه و هم چیز زیاد قیمتی نیست که بابت خرابی یا از دست دادنش حین کار زیاد نگران باشین!
اما اگر مبدل سریال به یو اس بی رو خواستین ؛ در درجه اول بنظر من بهتره از مبدلهای آماده موجود در بازار که مشخصا کار میکنن استفاده کنین. چون این مبدل های قابل ساخت خودشون اول باید ساخته و تست بشن تا معلوم بشه اصلا درست عمل میکنن تا بعد بیایم اونو با پروژه اصلیمون تست کنیم! :D در هر صورت بنده مطمئن نیستم میشه از مبدل استفاده کرد یا نه. ولی حدس میزنم که این کار باید قابل انجام باشه.
از شما هم خواهش میکنم در اسرع وقت تستهایی رو با دستگاهتون روی زمین انجام بدین و نتیجه تصویرش روی نرم افزار رو بذارین تا همه دوستان استفاده ببرن. :x

سلام دوست عزیز
من از ویندوز ایکس پی استفاده کردم با پورت مستقیم سریال .
دستگاه که اطلاعات رو فرستاد روی ال سی دی هم پیامی مبنی بر ارسال با OCX ظاهر شد و بعد مینویسه که ارسال تمام شد و run کنید یعنی دوباره به حالت کاوش برگردید.
برای تست هم چشم اولین فرصت باید سنسورها رو نال کنم. ولی مشکل پیچ غیر اهنی است که گیر نیاوردم. اما با همین وضع سعی می کنم یه اسکن بگیرم.
یا حق

دوشنبه 23 دی1392 - 3:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت مهندس حمید و سایر اساتید
البته من در حد اساتید و بزرگان نیستم که بخوام نظر بدم ولی محض کنجکاوی یه سوال داشتم:مهندس حمید عزیز من مدتها قبل یه سنسور مغناطیسی درست کرده بودم که تونستم یه حفره رو تا عمق 3 متر تشخیص بده البته بعد از کندن مشخص شد اون زیر یه کانال هست :D .تو خونه هم تست میکردم مثلا به لامپ کم مصرف از فاصله 5 متری حساسیت نشون میداد یا آهن ربای اسپیکر از یک متری .به نظرتون میشه از اون در این مدار استفاده کرد.ممنونم

من نه از جنس خدایم و نه از جنس بلور ،من همانم که خدا میداند

سه شنبه 23 دی1392 - 1:47am
مدیر کل
مدیر کل

ضمن تشکر از علیخان عزیز ایشالا موفق باشین. ما منتظر ادامه کار شما هستیم.

abasazad عزیز خدمت شما عرض کنم چیزی که فرمودین همین که تونستین واقعا حفره رو شناسایی کنین نشون میده که احتمالا باید چیز بدرد بخوری باشه! ولی اینکه چیزی قابل استفاده در این مدار باشه نه فکر نمیکنم. چون این مدار سنسور خاص خودش رو لازم داره و مشخصات این سنسور کاملا خاص هست.
با این حال از شما هم خواهش میکنم اگر چنین سنسور یا دستگاهی ساختین که کار مشابهی رو میتونه انجام بده ؛ در همین بخش مگنومترها تاپیکی براش باز کنین و مدار و اطلاعات ساخت رو بذارین تا دوستان هم بتونن استفاده کنن و شاید تونستیم عملکردش رو بهبود هم بدیم.

سه شنبه 23 دی1392 - 2:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
عباس جان من هم با نظر داداش حمید موافقم مطمعنم اگر این مدار با این مشخصاتی که گفتید باشه مشکل خیلی از دوستان حل میشه پس لطف کنید مدار واطلاعاتش رو در انجمن قرار بدید تا داداش حمید نظر خودش رو اعلام کنه .
با تشکر

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

سه شنبه 24 دی1392 - 9:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

داداش حمید غیر از این سنسور fgm-3 سنسور دیگه ای سراق دارید که قدرتش از این سنسور هم با لاتر باشه اگر اطلاعی دارید لطفا مشخصاتش رو بهم بدید ممنون میشم.

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

سه شنبه 24 دی1392 - 9:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

چشم مهندس حمید عزیز
به دیده منت.امروز فایلش رو پیدا می کنم و تقدیم دوستان میکنم.یه مورد هم میخواستم بگم: من قبلا یه مطلب داشتم در مورد FMG3 که به همین صورت بسته شده بود اما خروجی اون بجای رفتن به 4013 و بعد میکرو رفته بود 555 و بعد یه بازر.من هم از اون اقتباس کردم و مداری رو که گفتم ساختم.به نظرتون نمیشه خروجی سنور رو که گفتم از 5 متری به لامپ کم مصرف حساسه به 4013 داد .چون همین سنسور fgm3 هم مغناطیس سنج هستش و کار دیگری نمیکنه؟ممنونم.البته این رو هم بگم اون سنسوری که ساختم با آنتن تلسکوپی 1 متری کار میکرد.

من نه از جنس خدایم و نه از جنس بلور ،من همانم که خدا میداند

سه شنبه 24 دی1392 - 11:17am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم abasazad عزیز خیلی ممنون.
البته باید مدار رو بذارین تا بعد بشه نظر داد. از نظر مداری احتمالا اندکی بهبود میشه درش ایجاد کرد. ولی خود سنسور بحث دقت و قطبیت و حساسیت رو داره و شاید بظاهر داخلش چیز خاصی نیست اما از نظر این پارامترها باید خیلی خوب و دقیق ساخته شده باشه تا حساسیت مورد نظر ما رو بتونه داشته باشه.

سه شنبه 24 دی1392 - 7:47pm
مدیر کل
مدیر کل

میکرو جان سنسور که توی دنیا زیاد وجود داره! اما این یکی به نسبت معروف هست و اطلاعات کار باهاش و مدارات مرتبط باهاش هم زیاده. بهرصورت هیچکدوم در بازار ما پیدا نمیشن!

سه شنبه 24 دی1392 - 7:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام من ساختمش ولی هنوز سنسوراش نریسیده ولی به مشکل خوردم وقتی باطری رو وصل میکنم اینجوری مینویسه
EPE MAGNETOMETR
EEPROM CHIPS 2
و بعد
WAITING PC TRIG
و تو همین صفحه میمونه به کامپیوترم وصل کردم ولی همینه
ممنون میشم راهنماییم کنید

سه شنبه 24 دی1392 - 8:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 63  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure