انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 3:14pm

پاسخ به موضوع  [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 63  بعدی
 مگنومتر تصویری EPE - PIC Magnetometry Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام استاد بینا و دوستان
من فکر میکنم سنسورای این مدار رو کسی نتونسته تهیه کنه چون حتی یه تست کوچیک هم تو انجمن نیس که بچه ها گذاشته باشن
به هر حال من دوست دارم این مدار رو راه بندازم تمام قطعاتش هم دارم بجز سنسورهاش که اگه کسی میتونه تهیه کنه لطفی به بچه ها بکنه و این کار رو انجام بده البته حق الزحمه هم بگیره
ممنون از همه @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

سه شنبه 16 دی1393 - 2:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام من شماتيك سنسور fgm-3رو دارم بدردتون ميخوره

پنج شنبه 25 دی1393 - 8:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام .
ضمن تشکر از تلاش دوستان برای به نتیجه رساندن این مدار ، لطفا آخرین دستاوردها و تلاش خود را اعلام فرمایید . با تشکر.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 5 بهمن1393 - 11:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان من مدار دستگاه را ساخته ام ولی هنوز خروجی نگرفته ام

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 12:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست عزیز آقا سامان
ایشون در پست اختصاصی سوالی پرسیدند که اینجا هم جواب میدم بلکه مفید باشد.

ببخشید دیر شد. اون تیکه آلومینیم که در صفحه 474 اشاره شده برای تظیم سنسورها استفاده میشه که من استفاده نکردم بلکه از شکل صفحه 473 استفاده کردم.
شما مطابق شکل سنسور یک رو توی لوله پلاستیکی ثابت قرار بده (البته اول اون فیبرشو وصل کن بعد توی لوله فیکسش کن.) اگر لوله گشاد بود و سنسور بازی میکرد شما دور سنسور کاغذ بپیچ تا فیت لوله بشه و اصلا حرکت و بازی نداشته باشه.
حالا سنسور بالایی فاصله اش تا پایینی حدود 50 سانتیمتره. یه خورده کمتر یا بیشتر ایراد نداره.
برای نقاط دو و سه من از فوم استفاده کردم. یعنی یه حلقه فوم (دور لوله های کولر گازی برای جلوگیری از اتلاف سرما استفاده میشه یا نازکترش روی کارتن موز میکشن ضربه نبینه) دور قسمت پایین سنسور بالایی پیچیدم جوری که توی لوله گیر کنه و هم زمان مقدار کمی در جهت فلشهای سبز بازی کنه.
آخر هم پیچ های 4 و 5 رو که پلاستیکی هستند وصل کردم. البته من چهار تا پیچ بستم مثل شکلی که طراحی کردم.
بعد که وصل شد بگو تا طبق مقاله راهنمایی کنم سنسورا رو تنظیم نهایی کنید.
یا حق

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 22 اسفند1393 - 6:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
یکی دیگر از دوستان هم سنسورها را تهیه کردند و از من راجع به پراب و تنظیمش سوال کردند. با اجازه ایشان من اینجا هم جواب میدهم انشاا.. مفید باشد.

قبل از نصب سنسورها ولتاژها روحتما چک کنید.
ال ای ده ها را هم روی جعبه نسب کنید بعدا به درد می خورند. بازر هم داشته باشید بهتره.
یه کابل یو اس بی بخر و از اون استفاده کن چون برای فرکانسهای بالا مناسب تره.
یونیت از سنسورها دور باشه بهتره چون وسایل فلزی یونیت و باطری ها و نویز به نظر من تاثیر مخرب داره.
پراب سنسورها رو همونجور به همون شکل بساز چون نسبت به چرخش حساسند و باید جهتش همیشه مثلا از غرب به شرق باشه حتی موقعی که خودت برمیگردی باید سنسورها همون حالت بمونن ! یعنی موقعیت سنورها نسبت به شما ل همیشه باید ثابت باشه. به همین دلیل دسته مهمه. (صفحه 547)
تنظیمش سخت نیست ولی حوصله میخواد چون خود من هم هنوز فرصت نداشتم تنظیمش کنم. :D

صفحه 476
جایی که میدان مغناطیسی به جز زمین نیست مثلا بیابان دور از برق و کابل و موبایل و آهن ... پراب را از شرق به غرب روی دوتا مثلا آجر قرار دهید. اعدادی که سنورها میخوانند را ببینید وسعی کنید آن سنسوری که پیچ پلاستیکی دارد جوری تنظیم کنید که اختلاف کمترین شود.
در مرحله بعدی پراب را روی آجر بغلتانید و باز آنقدر با پیچها ور بروید که تفاوت اعداد سنسورها روی ال سی دی مینیمم شود.
آخر هم با یه چسبی یا چیز مناسبی سنورها را فیکس کنید و السلام
یا حق

یکشنبه 24 اسفند1393 - 10:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب علیخان ممنون بابت توضیحاتی که میفرمایید @};-
ایا با این سیستم تست هم انجام دادید؟
سنسور هارو از کجا و به چه قیمتی تهیه کردید؟
ممنون

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

شنبه 1 فروردین1394 - 11:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alikhan نوشته است:
سلام
یکی دیگر از دوستان هم سنسورها را تهیه کردند و از من راجع به پراب و تنظیمش سوال کردند. با اجازه ایشان من اینجا هم جواب میدهم انشاا.. مفید باشد.

قبل از نصب سنسورها ولتاژها روحتما چک کنید.
ال ای ده ها را هم روی جعبه نسب کنید بعدا به درد می خورند. بازر هم داشته باشید بهتره.
یه کابل یو اس بی بخر و از اون استفاده کن چون برای فرکانسهای بالا مناسب تره.
یونیت از سنسورها دور باشه بهتره چون وسایل فلزی یونیت و باطری ها و نویز به نظر من تاثیر مخرب داره.
پراب سنسورها رو همونجور به همون شکل بساز چون نسبت به چرخش حساسند و باید جهتش همیشه مثلا از غرب به شرق باشه حتی موقعی که خودت برمیگردی باید سنسورها همون حالت بمونن ! یعنی موقعیت سنورها نسبت به شما ل همیشه باید ثابت باشه. به همین دلیل دسته مهمه. (صفحه 547)
تنظیمش سخت نیست ولی حوصله میخواد چون خود من هم هنوز فرصت نداشتم تنظیمش کنم. :D

صفحه 476
جایی که میدان مغناطیسی به جز زمین نیست مثلا بیابان دور از برق و کابل و موبایل و آهن ... پراب را از شرق به غرب روی دوتا مثلا آجر قرار دهید. اعدادی که سنورها میخوانند را ببینید وسعی کنید آن سنسوری که پیچ پلاستیکی دارد جوری تنظیم کنید که اختلاف کمترین شود.
در مرحله بعدی پراب را روی آجر بغلتانید و باز آنقدر با پیچها ور بروید که تفاوت اعداد سنسورها روی ال سی دی مینیمم شود.
آخر هم با یه چسبی یا چیز مناسبی سنورها را فیکس کنید و السلام
یا حق

سلام خسته نباشید این سنسورها مدل fgm3 هستند فقط کدوم شماره این سنسور رو استفاده کردید میشه دیتا شیت این سنسورها که به این سیستم می خوره رو قرار بدید.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

دوشنبه 24 فروردین1394 - 11:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام امیر جان این سنسورها در دو مدله fgm-3 و fgm-3h ساخته میشه که نوع fgm-3 برا این مدار مناسبه گرچه نوع 3h از حساسیت بیشتری برخورداره ولی بدرد این طرح نمیخوره
این فایل هم مطالعه کنی بد نیس یه طرحیه که با همین سنسورها به صورت بوقی عمل میکنه
پیوست:
fgm3.zip

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

پنج شنبه 27 فروردین1394 - 5:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان در مورد این مگنومتر نظرتون چیه برای نقطه زنی و پیدا کردن محل دقیق جنس در ابعاد 19 در 10 خوب .حفره یابیش چطوره .

چهارشنبه 8 اردیبهشت1394 - 3:01am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 63  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure