انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 1:11pm

پاسخ به موضوع  [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 ... 63  بعدی
 مگنومتر تصویری EPE - PIC Magnetometry Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
فکر میکنم قبلا در مورد این سنسور نظر دادم! بله میتونه از FGM-3 بهتر باشه ولی چون هر کدوم مدار راه انداز خودشو لازم داره طبیعتا به مدار هم بستگی داره. روابط قدرت در اینطور سیستمها هم جوری نیست که بگیم چند برابر قویتره! برای اینکه تنها 20 درصد از نظر عمق جواب بهتری بده سنسور باید به میزان قابل ملاحظه ای حساس تر باشه. طبیعتا در سنسور ها هم مساله قدرت مفهوم خاصی نداره و بیشتر بحث حساسیت در عین دقت و ضریب نویز پایین مهم هست. بهرحال اگر مدار تصویری و مناسب براش دارین ارزش داره روش کار کنین. وگرنه با این تستهایی که صرفا آهن و آهنربا مورد تست قرار میگیره نمیشه به جایی رسید. باید مدار خوبی براش باشه و حالت دیتالاگر هم داشته باشه تا بشه به کامپیوتر متصلش کرد و ازش اسکن تصویری گرفت. مدار این تاپیک با اینکه با سنسور FGM-3 کار میکنه همه این مشخصات رو داره و نمیشه سنسورش رو هم عوض کرد.

ممنون استاد عزیز @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 27 آذر1394 - 12:14am

سلام دوستان از اصفهان کسی هست که بتونه کمک کنه

یکشنبه 13 دی1394 - 11:37pm

با سلام تازه از استانبول برگشتم و ده دوازده تا کیت دلتا پالس سه اس واسه دوستام و شیش تا سنسور ems100واسه خودم گرفتم و نمیدونم خود طراح سایت لوگوتوک که نهار هم مهمان اون بودم میگفت سنسور ems100به مراتب قویتر از fgm3 هست نمیدونم میتونم این سنسور ها را تو پروژه دیتالاگر استفاده کنم یا نه اگه جواب بده انشالله تست فیلم میزارم

یکشنبه 11 بهمن1394 - 3:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اقای کریمیان. من از شنا شناخت دارم و میدونم کارتون درست هست. حتی تو انجمن تعمیرکاران ایران هم چند نفر رو کمک کردید که یکیشون رو کامل میشناسم. لطفا تست کردید جواب بدید. من چند مورد پ.خ هم تو سایت همسایه دادم لطفا صندوق رو خالی کنید . خوب شد شما رو اینجا پیدا کردم. دوستان از تجربیات استاد کریمیان استفاده کنید

یکشنبه 11 بهمن1394 - 10:00pm

shekastkhorde نوشته است:
سلام اقای کریمیان. من از شنا شناخت دارم و میدونم کارتون درست هست. حتی تو انجمن تعمیرکاران ایران هم چند نفر رو کمک کردید که یکیشون رو کامل میشناسم. لطفا تست کردید جواب بدید. من چند مورد پ.خ هم تو سایت همسایه دادم لطفا صندوق رو خالی کنید . خوب شد شما رو اینجا پیدا کردم. دوستان از تجربیات استاد کریمیان استفاده کنید

با سلام شما لطف دارید بلی نام کاربری من اتیلا تو انجمن های دیگه هست که تو انجمن فلز جو از تجربیات اساتید این فروم و علی الخصوص استاد حمید امدم بهره کامل ببرم و من دسترسی کامل به قطعات و سنسور ها وکیت ها و دستگاهای خارج از کشور دارم و حتی تغییراتی که اقای سیف اللهی تو ردیاب جوتارا زحمت کشیدن تونستیم با دسته هایی که از ترکیه اورده بودم نتیجه بهتری حتی از خودکارخانه سازنده بگیریم و از انجایی که ارتباط کامل و خوبی با طراحای ترکیه دارم اینبار سنسور ems100گرفتم و اگه اقا حمید و اساتید کمکم کنن صد درصد میتونیم از این سنسورا کپی بگیریم مطمعنم که کار زیاد سختی هم نیست من حاظرم هر نوع همکاری با دوستان جهت راه اندازی این دستگاه و ساخت سنسورهاش انجام بدم که فقط سنسورا سه تا ایسی دارن که تو ۴۰۴۷ و ایسیhco4 که دوتاش هم ایسی چهارده پایه و فقط مونده ایسی هشت پایه که اونم بتونم بخونم یا استاد حمید کمکم کنن تمومه

سه شنبه 12 بهمن1394 - 12:30am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
آقای کرمیان عزیز ضمن تشکر از شما بابت فعالیت توی این بخش ، منتظر اعلام نتایجتون هستیم.
موفق باشین
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 24 بهمن1394 - 11:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه

با اجازه ی اساتید
در مورد استفاده از سنسورهای مگنتومتر یه سری فاکتورها هست که اگر رعایت بشه اصلا به چیز خاص دیگه ای نیاز نیست یکیش اینه که باید از یه نرم افزار خوب وقوی مثل همون ویژولایزر استفاده بشه که کد قوی براش نوشتن و همینطور از این طرف هم برای خود مدار سنسور هم باید بعد از آشکارسازی و قبل از اتصال به نرم افزار یه کد خوب نوشته بشه ،خب خروجی LC_100 آنالوگه و قدر خیلی خوبی هم داره ما اول باید موجهایی که از یک فلز ساطع میشه رو بگیریم و به بهترین نحو به نرم افزار انتقال بدیم چون یک موج از فلز ساطع نمیشه بلکه هزاران موج هستش که اگر بتونیم این موجهارو به خوبی بگیریم خروجی قوی هم خواهیم داشت ضمنا سنسور قدرت دریافت داره به شرطی که از خروجی بتونیم اینارو دریافت کنیم فرض مثال یه COPMASS دیدم که قدرتش 10000 نانو تسلا بود حالا فکر کنید اینو بتونیم خروجی بگیریم برای یه آهن ربای فکر میکنم 5*5 باید بتونه از 20 متری تشخیص بده بعد با یه کد خوب معرکه میشه که البته FLC هم دست کمی از این نداره و همینطور یه سافت ور هم برای خوندن کد فلزات لازمه که واقعا الزامی هست متاسفانه به دلیل آگاهی خیلی کم از این نوع سنسور که ارتش امریکا بی دلیل ازش استفاده نمیکنه ما میبریمش زیر سوال البته برای خودمون زیرسوال میره در حالی که بهترین اکتشافات با همین سنسورها صورت میگیره و بهترین نوع دفینه یابی هم استفاده از این سنسورهاست
1- نرم افزار پرقدرت
2- سافت ور برای خوندن کد فلزات (هر فلزی و هر قطبی مثل کاتیون و آنیون یه کد مخصوص داره حتی طلا هم وقتی آشکار میشه یه کد منفی داره ،مس کد منفی داره و..... خیلی مهمه که بعضی ها حتی از این موضوع هیچ اطلاعی ندارن در حالی که نرم افزار ویژولایزر در اختیار گذاشته )
3- تشخیص و حالتهای رنگی محیط نرم افزار با وجود اینکه خیلی سادست یه دلیل اسکن اشتباه ما اصلا نمیشه تحلیلش کرد.
در مجموع بهترین نوع سنس همین سنس مگنتی به شمار میره که به دلیل بی اطلاعی ما پناه به فلزیاب میبریم که با وجود اینکه میدونیم کم نتیجه و یا اصلا بی نتیجه است متاسفانه چون علمش رو نداریم سر خودمون شیره میمالیم که آقا مگنت چرنده و هزار جور دلایل که بدون داشتن ذره ای بار علمی اضهار نظر میکنیم

حالا این تصویر رو ببینید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 4 اسفند1394 - 1:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenha62 نوشته است:
سلام به همه

با اجازه ی اساتید
در مورد استفاده از سنسورهای مگنتومتر یه سری فاکتورها هست که اگر رعایت بشه اصلا به چیز خاص دیگه ای نیاز نیست یکیش اینه که باید از یه نرم افزار خوب وقوی مثل همون ویژولایزر استفاده بشه که کد قوی براش نوشتن و همینطور از این طرف هم برای خود مدار سنسور هم باید بعد از آشکارسازی و قبل از اتصال به نرم افزار یه کد خوب نوشته بشه ،خب خروجی LC_100 آنالوگه و قدر خیلی خوبی هم داره ما اول باید موجهایی که از یک فلز ساطع میشه رو بگیریم و به بهترین نحو به نرم افزار انتقال بدیم چون یک موج از فلز ساطع نمیشه بلکه هزاران موج هستش که اگر بتونیم این موجهارو به خوبی بگیریم خروجی قوی هم خواهیم داشت ضمنا سنسور قدرت دریافت داره به شرطی که از خروجی بتونیم اینارو دریافت کنیم فرض مثال یه COPMASS دیدم که قدرتش 10000 نانو تسلا بود حالا فکر کنید اینو بتونیم خروجی بگیریم برای یه آهن ربای فکر میکنم 5*5 باید بتونه از 20 متری تشخیص بده بعد با یه کد خوب معرکه میشه که البته FLC هم دست کمی از این نداره و همینطور یه سافت ور هم برای خوندن کد فلزات لازمه که واقعا الزامی هست متاسفانه به دلیل آگاهی خیلی کم از این نوع سنسور که ارتش امریکا بی دلیل ازش استفاده نمیکنه ما میبریمش زیر سوال البته برای خودمون زیرسوال میره در حالی که بهترین اکتشافات با همین سنسورها صورت میگیره و بهترین نوع دفینه یابی هم استفاده از این سنسورهاست
1- نرم افزار پرقدرت
2- سافت ور برای خوندن کد فلزات (هر فلزی و هر قطبی مثل کاتیون و آنیون یه کد مخصوص داره حتی طلا هم وقتی آشکار میشه یه کد منفی داره ،مس کد منفی داره و..... خیلی مهمه که بعضی ها حتی از این موضوع هیچ اطلاعی ندارن در حالی که نرم افزار ویژولایزر در اختیار گذاشته )
3- تشخیص و حالتهای رنگی محیط نرم افزار با وجود اینکه خیلی سادست یه دلیل اسکن اشتباه ما اصلا نمیشه تحلیلش کرد.
در مجموع بهترین نوع سنس همین سنس مگنتی به شمار میره که به دلیل بی اطلاعی ما پناه به فلزیاب میبریم که با وجود اینکه میدونیم کم نتیجه و یا اصلا بی نتیجه است متاسفانه چون علمش رو نداریم سر خودمون شیره میمالیم که آقا مگنت چرنده و هزار جور دلایل که بدون داشتن ذره ای بار علمی اضهار نظر میکنیم

حالا این تصویر رو ببینید

سلام جناب محسن عزیز
ممنون بابت مطلبتون اما این مداری که ما اینجا دارم دیتا لاگرش فرق داره اساسی تو سیستم ما اطلاعات مکانی از روی gps+اعداد هر سنسور(و یکی هم تفریق این اعداد در دو فایل نوت پد) در سطر و ردیفهای که زده شده رو یکبار میکروارسال میکنه که با فایل و پسوند نوت پد .فکرنکنم بشه به ویژئولایزر انتقال داد دادهاش رو البته خیلی خوشحال میشم اگر کسی از دوستان راه حلی برای این موضوع داشته باشه امتحانش کنم یا ماژولی که با خریدش اینکار انجام بشه .
وحتی انتقال به نرم افارهای دیگه(البته به جز اسنوفر و سورفر که بلدم :D )
شاد باشید

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 1:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohsenha62 نوشته است:
سلام به همه

با اجازه ی اساتید
1- نرم افزار پرقدرت

حالا این تصویر رو ببینید

سلام
این تصویر واقعی هست اگه اینطوره کدوم دستگاه این تصویرو گرفته

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 2:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب علی عزیز
این تصویر از نمونه اسکن ها OKM Rover c2 هست که باهاش تبلیغ میشه اما در واقع دستگاه جالبی نیست و خطای زیادی داره

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 2:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 ... 63  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 58 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure