انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 7:59pm

پاسخ به موضوع  [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 63  بعدی
 مگنومتر تصویری EPE - PIC Magnetometry Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون ناصر جان. بنده همین شماتیک منظورم بود که دارم روش کار میکنم!
من سنسور رو با این شماتیک شبیه سازی کردم به هیچ عنوان کار نمیکنه. اصلا تطابقی با اطلاعات دیتاشیت خود سنسور نداره. بنظر میاد شماتیک ایرادی داشته باشه. اما بفرض درست بودن هم ظرفیت سیم پیچ ها باید عدد دقیقی باشه و اینجوری قابل ساخت نیست. اگر هم من در شبیه سازی مشکل رو پیدا کنم باز دوستان اینجوری نمیتونن بسازن چون ساختش نیاز به اسیلوسکوپ داره و درست کردن دقیق سیم پیچ ها و تنظیم کردن دقیقشون کار بسیار مشکلی هست. ممکنه به عنوان یک جور سنسور کار بکنه اما اصلا مطابق مشخصات سنسور اصلی در نمیاد.

سلام آقا حميد ممنون ميشيم شماتيك رو درست كنين به نظر سيستم خوب و حرفه اي مياد.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

شنبه 22 تیر1392 - 10:10am
مدیر سایت
مدیر سایت

naser1 نوشته است:
و اين هم يه نمونه بهتر از اين دستگاه كه توسط آقاي ishar hunter درست شده فكر كنم عاليه
و اينهم لينكش:
http://www.geotech1.com/forums/showthre ... r-Geo-king

ممنون ناصر جان ، خواهشنا دوستانیکه زحمت میکشن از سایتهای ذیگه اطلاعات میزرارن تو سایت ، اگه واسشون مقدوره کل فایل رو برای دانلود بزارن تو سایت خودمون ، چون geo فیلتر و با این سرعت کم اینترنت نمیشه راحت وارد این سایت ها شد ، بازم تشکر

شنبه 22 تیر1392 - 11:24am
مدیر کل
مدیر کل

اطلاعاتی که من تا الان از سنسور کسب کردم این هست که مدارش باید درست باشه ولی طریقه پیچیدن سیم پیچ بسیار خاصه! ظرفیتشون باید حدود 1 میلی هانری باشه که از سیم بسیار نازکی هم باید استفاده بشه. هسته سیم پیچ ترکیبی از شیشه و فلز خاصی هست!!! :D دو سیم پیچ وضعیت کاملا خاصی باید نسبت به هم داشته باشن که تنظیم کردنش واقعا کار مشکلیه. و در نهایت اگر هم جواب بده میزان حساسیتش قابل مقایسه با سنسور اصلی نیست چون بنظر میاد در ساختار اطراف سیم پیچ از فلزات مخصوصی هم استفاده شده.
خلاصه من یک مورد هم تا الان پیدا نکردم که گفته باشن این سنسور رو ساختن و عین خودش کار کرده! نمونه هایی هم که بوده گفتن یا کار نمیکنه یا یه چیز فوق العاده ضعیف که اصلا با سنسور اصلی قابل قیاس نیست!
با این اوصاف فکر میکنم فایده نداره سنسور بخواد ساخته بشه. باید این سنسور رو گیر اورد. قیمتش هم البته حداقل 100 تومن هست!

شنبه 22 تیر1392 - 11:26am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
اطلاعاتی که من تا الان از سنسور کسب کردم این هست که مدارش باید درست باشه ولی طریقه پیچیدن سیم پیچ بسیار خاصه! ظرفیتشون باید حدود 1 میلی هانری باشه که از سیم بسیار نازکی هم باید استفاده بشه. هسته سیم پیچ ترکیبی از شیشه و فلز خاصی هست!!! :D دو سیم پیچ وضعیت کاملا خاصی باید نسبت به هم داشته باشن که تنظیم کردنش واقعا کار مشکلیه. و در نهایت اگر هم جواب بده میزان حساسیتش قابل مقایسه با سنسور اصلی نیست چون بنظر میاد در ساختار اطراف سیم پیچ از فلزات مخصوصی هم استفاده شده.
خلاصه من یک مورد هم تا الان پیدا نکردم که گفته باشن این سنسور رو ساختن و عین خودش کار کرده! نمونه هایی هم که بوده گفتن یا کار نمیکنه یا یه چیز فوق العاده ضعیف که اصلا با سنسور اصلی قابل قیاس نیست!
با این اوصاف فکر میکنم فایده نداره سنسور بخواد ساخته بشه. باید این سنسور رو گیر اورد. قیمتش هم البته حداقل 100 تومن هست!

حمید جان ، اگه با این سنسور میشه دستگاههای خوبی که در نظر دارین رو ساخت ، خوب همه دوستان بسیج بشیم برای بدست اوردن این سنسور ، شما رهکارها شو بفرمائید تا دربارش تصمیم گرفته بشه ، کار که نشد نداره

شنبه 22 تیر1392 - 11:33am
مدیر کل
مدیر کل

ناصر جان تصاویری که شما گذاشتین مربوط به یک دستگاه ظاهرا جی پی آر هست و به مگنومتر ربطی نداره! این دستگاه هم اطلاعاتش موجود نیست و فقط برای فروش اونجا مطرح شده!
من از شما خواهش میکنم در هر بخشی صرفا مطلب مرتبط رو قرار بدین که باعث اشتباه دوستان هم نشه.

شنبه 22 تیر1392 - 12:28pm
مدیر کل
مدیر کل

ارتین عزیز بنده که قبلا عرض کردم با این سنسور خیلی کار ها میشه کرد و چندین مدار مگنومتر مختلف میشه باهاش ساخت که البته فکر میکنم این مدار یکی از بهتریناش هست! ولی توقع شما از یک مگنومتر نباید خیلی هم زیاد باشه. چون مگنومتر در واقع یعنی مغناطیس سنج! اگر فلز آهنی زیر زمین باشه صرفنظر از قدمتش ممکنه تا عمق 5 متر هم بزنه. ولی برای فلزات غیر آهنی این مساله بستگی به میزان قدیمی بودن داره و ممکنه عمق کمتری بزنه. حساسیت سنسور و تنظیم درستش هم تاثیر گذاره.
حالا اگر میخواین بسیج بشین خب پرس و جو کنین این سنسور کجا گیر میاد و قیمتش چنده؟ قبلا دوستان قولهایی داده بودن ولی ظاهرا خبری نیست!

شنبه 22 تیر1392 - 12:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ارتین عزیز بنده که قبلا عرض کردم با این سنسور خیلی کار ها میشه کرد و چندین مدار مگنومتر مختلف میشه باهاش ساخت که البته فکر میکنم این مدار یکی از بهتریناش هست! ولی توقع شما از یک مگنومتر نباید خیلی هم زیاد باشه. چون مگنومتر در واقع یعنی مغناطیس سنج! اگر فلز آهنی زیر زمین باشه صرفنظر از قدمتش ممکنه تا عمق 5 متر هم بزنه. ولی برای فلزات غیر آهنی این مساله بستگی به میزان قدیمی بودن داره و ممکنه عمق کمتری بزنه. حساسیت سنسور و تنظیم درستش هم تاثیر گذاره.
حالا اگر میخواین بسیج بشین خب پرس و جو کنین این سنسور کجا گیر میاد و قیمتش چنده؟ قبلا دوستان قولهایی داده بودن ولی ظاهرا خبری نیست!

سلام آقا حميد اين سنسور رو نميشه ساخت حتما بايد آماده تهيه اش كنيم؟؟؟؟؟

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

شنبه 22 تیر1392 - 4:18pm
مدیر سایت
مدیر سایت

amir1377 نوشته است:
حمید نوشته است:

سلام آقا حميد اين سنسور رو نميشه ساخت حتما بايد آماده تهيه اش كنيم؟؟؟؟؟

امیر جان این سنسور ساختش به همین راحتی ها نیست ، مدارش بنظر ساده میاد و به گفته اقا حمید اصل اون سیم پیچه

شنبه 22 تیر1392 - 4:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا حميد نظرتون در مورد اين سنسور چيه؟ آيسيها مشخص شده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 22 تیر1392 - 5:51pm
مدیر کل
مدیر کل

ناصر جان فکر میکنم این سنسور FLC-100 باشه که حساسیتش بیشتر و قیمتش هم تقریبا 3 برابر هست! البته اینم فکر نمیکنم گیر بیاد. بهرحال چون سیستمش فرق میکنه قابل جایگزینی مستقیم بجای FGM-3 نیست.

شنبه 22 تیر1392 - 6:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 63  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: محمد 1900 و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure