انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:31am

پاسخ به موضوع  [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 57 , 58 , 59 , 60 , 61 , 62 , 63  بعدی
 مگنومتر تصویری EPE - PIC Magnetometry Logger 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام مهندس جان
ممنون بابت پاسختون
اگه ممکنه میخواستم خواهش کنم یه نگاهی به شماتیک مدار بندازین
توی این سیستم بعد از نال کردنش با زدن کلید RECORD یه ردیف رو اسکن میگیریم و در آخر ردیف دوباره کلید RECORD زده میشه تا اسکن متوقف بشه
تا جایی که میدونم داده ها توی 2 تا آیسی 24LC256 ذخیره میشن که در نهایت به سیستم ارسال میشن
حالا عرض بنده این بود که پالسهای از سنسورها همزمان که در حافظه ذخیره میشن توسط مداری از طریق بلوتوث به نرم افزار ویژلایزر ارسال بشه.
در واقع به نظر میاد بدون دستکاری نرم افزاری بشه با سخت افزار چنین امکانی فراهم کرد.
نهایتا بازم خواهش میکنم این موضوع رو بررسی و راهکاری ارائه بفرمائید.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 18 دی1396 - 12:00pm
مدیر کل
مدیر کل

اینجور که شما میفرمایین ممکنه این کار امکانپذیر باشه. ولی بنده به مختصات کار این مدار اشراف ندارم و نمیتونم نظر بدم به چه شکل این کار ممکنه.

پنج شنبه 20 دی1396 - 12:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به استاد حمید بزرگوار و دوستان خوب فلزجو
من با این سیستم خیلی کاووش رفتم و اسکنهای متعددی گرفتم که به نظر من قابل قبول بود چون نتیجه اسکنها اکثرا با نتیجه کار یکی بود
اما این رو در نظر داشته باشید که حفره های در بسته یا محصور رو بهتر اشکار میکنه :-? که هنوز نمیدونم چرا
یعنی جایی رو که حفره یا تونل تشخیص میدادم بعد از حفاری هم همون بود اما خوب هنوز شانس به ما رو نکرده تا به چیزی برسیم (امید به خدا)
جالبه که این سنسورها بسیار حساس و دقیق هستند طوری که من فکر میکنم هیچ مدار لایو اسکنی که تو بازار هست نمیتونه به خوبی عمل کرد این سنسورها رو نشون بده (البته میدونم که خروجی این سنسورها فرکانسی هست نه ولتاژ)مگه این که یه مدار برا همین سنسورها طراحی بشه که دست استاد و بچه هایی رو میبوسه که به برنامه نویسی اشراف دارن
خروجی این سنسورها از 20 کیلو هرتز(شاید هم کمی کمتر بسته به محیط داره ) تا 300 کیلو هرتز تغییر میکنه در بیشترین فاصله اهنربا و کمترین فاصله اما به صورت هرتز به هرتز بالا و پایین میشه یعنی یه پیچ گشتی اهنربایی رو در فاصله 2.5 تا 3 متری به صورت تغییر 100 هرتزی تو خروجی نشون میده اما مداری که بتونه تو رنج کیلو هرتز مقادیر تغییرات هرتزی رو دقیق نشون بده تو بازار ندیدم مگه فرکانس متر که اون هم باید طوری تغییر کنه که بتونه این تغییرات رو به صورت تصویری یا سه بعدی به ما نشون بده با این تفاسیر احتمالا بتونه عمق بالایی رو برا حفره کاووش کنه
موفق و پیروز باشید @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

یکشنبه 8 بهمن1396 - 3:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اسکن مورد مشکوک که هیچی نبود
پیوست:
derakt.jpg

اسکن خونه قدیمی که زیرش این تونل مسدود شده بود
پیوست:
tonl.jpg

دو مورد تست جهت مقایسه فلز و تونل خالی کنار هم
پیوست:
G.jpg

حفره بین سنگی که با ردیاب زده شده بود و بعد از اسکن و حفاری با لودر متاسفانه فضای خالی بود فقط
پیوست:
loder333.jpg

گرچه این مدت هیچ چیزی گیرمون نیومد اما تجربهایه خوبی بدست اوردم

پیروز باشید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 8 بهمن1396 - 4:21pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از شما. خسته نباشین. @};-

یکشنبه 8 بهمن1396 - 5:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون از شما. خسته نباشین. @};-

سلامت باشید استاد
استاد عزیز میشه یه مداری رو که بتونه تو رنج کیلو هرتز مقادیر هرتز رو نشون بده معرفی کنید ^:)^
ایا با اردینیو میشه ساخت؟
اگه بله کدوم مدار آردینیو رو پیشنهاد میکنید؟
ممنووووووووووون از بزرگواری شما @};- @};-

سه شنبه 9 بهمن1396 - 1:55am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر منظور شما این باشه که فرکانسی مثل 300 کیلوهرتز رو بشه با دقت 1 هرتز اندازه گرفت؛ در این صورت کار مشکل هست و به یک فرکانس متر 6 رقمی نیازه که با قطعات معمول هم نمیتونه تا 6 رقم دقت داشته باشه. اما چون منظور شما فقط مشاهده تغییرات بصورت هرتز به هرتز هست و دقت واقعی اندازه گیری براتون مهم نیست فکر میکنم ساخت چنین مداری ممکن باشه. بنده مدار خاصی مد نظرم نیست. در عین حال شاید بتونین از مدارات مبدل فرکانس به ولتاژ استفاده کنین و میزان تغییرات ولتاژ خروجی رو ملاک کار قرار بدین تا راحت تر باشه.

سه شنبه 9 بهمن1396 - 2:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
اگر منظور شما این باشه که فرکانسی مثل 300 کیلوهرتز رو بشه با دقت 1 هرتز اندازه گرفت؛ در این صورت کار مشکل هست و به یک فرکانس متر 6 رقمی نیازه که با قطعات معمول هم نمیتونه تا 6 رقم دقت داشته باشه. اما چون منظور شما فقط مشاهده تغییرات بصورت هرتز به هرتز هست و دقت واقعی اندازه گیری براتون مهم نیست فکر میکنم ساخت چنین مداری ممکن باشه. بنده مدار خاصی مد نظرم نیست. در عین حال شاید بتونین از مدارات مبدل فرکانس به ولتاژ استفاده کنین و میزان تغییرات ولتاژ خروجی رو ملاک کار قرار بدین تا راحت تر باشه.

ممنون استاد عزیز
بله من میخوام با دقت 1 هرتز اندازه گیری بشه و اگه بشه به ولتاژتبدیل بشه خیلی خوب میشه اما با همون دقت و اگه هم نه مهم نیست فقط این که بتونم اونو ذخیره کنم که بتونم به تصویر تبدیلش کنم
استاد نظرتون با اردینیو چیه ایا کارایی داره یا نه ؟
ممنون استاد عزیز :x @};-

سه شنبه 10 بهمن1396 - 9:50am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر بنا به ذخیره سازی باشه که به یک دیتالاگر جداگانه هم نیاز دارین و خودش یک پروژه مجزاست.
بله با آردوینو هم میشه این کارها رو انجام داد ولی بهرحال باید برنامشو بنویسین و مدار مبدل فرکانس به ولتاژ یا فرکانس متر هم ضروری هست.

سه شنبه 10 بهمن1396 - 2:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
اگر بنا به ذخیره سازی باشه که به یک دیتالاگر جداگانه هم نیاز دارین و خودش یک پروژه مجزاست.
بله با آردوینو هم میشه این کارها رو انجام داد ولی بهرحال باید برنامشو بنویسین و مدار مبدل فرکانس به ولتاژ یا فرکانس متر هم ضروری هست.

ممنون استاد عزیز
اگه این کار انجام بشه به جرات میشه گفت که این سنسور توانایی زدن حفره در عمق 10 متر رو هم داره
اما متاسفانه من برنامه نویسی بلد نیستم ومبدل ولتاژ هم که تو این رنج فرکانس کار کنه و دقت لازم رو داره داشته باشه رو نتونستم پیدا کنم اگه ممکنه خواهشا یه ای سی یا مدار خوب معرفی کنید که بتونه این کار رو برام انجام بده
من چند نمونه مدتر درست کردم اما خیلی ضعیف عمل کردن
حتی مداری رو که دوستان برا flc100 زحمت کشیدن رو درست کردم ولی برا همون پیچ گوشتی که تو 2.5 متر تو فرکانس متر نتیجه داد با این مدار تو نهایتا 40 سانت نتیجه گرفتم
خواهشا اگه ممکنه راهنمایی کنید
ممنون از شما استاد گرانقدر @};- :x

پنج شنبه 11 بهمن1396 - 2:06am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 622 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 57 , 58 , 59 , 60 , 61 , 62 , 63  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mouloud , Reza1569 و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure