انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 7:54pm

پاسخ به موضوع  [ 75 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی
 خودتان فیلتر مادون قرمز بسازید 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان این تاپیک خیلی وقته خوابیده
کسی حرکت جدیدی نکرده؟

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

یکشنبه 5 مرداد1393 - 10:05am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام من امتحان کردم فیلم رو اگر نور بدهید بعد ظاهر کنید بهتر جواب میده من انجام دادم فیلم 36 تایی رو نور دادم ظاهر کردم سه لایه برا دوربین گوشی خیلی خوب جواب گرفتم فقط نور مادون قرمز رو میبینم یه حد خیلی خیلی خیلی کم نور مرعی این عکساشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 3 اسفند1393 - 2:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من هم فیلم نور خورده رو امتحان کردم هم نور نخورده
فیلم نور نخورده عکسهای قهوای میده نور مادون قرمز قهوه ای رنگه و میزان نور مرعی بیشتره
هر دو فیلم جواب میده اما نور خورده عالی میشه و نور مادون قرمز به رنگ بنفش

یکشنبه 3 اسفند1393 - 2:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام به دوستان
من فیلتر مادون قرمز رو درست کردم فقط سوالی که دارم من اگر برم منطقه مورد نظر و عکس بگیرم و بار هم باشه درون عکس قابل مشاهده هستش مانند نور کنترل یا باید عکس رو با نرم افزار ویرایش کنم؟

یکشنبه 3 اسفند1393 - 2:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با دولایه کردن فیلم نور خورده بهترین نتیجه رو گرفتم من از چمنزار عکس گرفتم چمن بنفش رنگ مایل به ابی بود نتیجه خوبی داد ساعت 3 بعداظهر هم بیشترین برامد را داشت

دوشنبه 4 اسفند1393 - 1:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
یعنی میشه روی دوربین شکاری هم قرار داد و دید در شب بشه ...

ساختن دوربین نظامی شب بین توسط سه جوان افغان
http://www.darivoa.com/content/three-yo ... 80803.html

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 20 اسفند1393 - 10:14pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوربین دید درشب مکانیزم کارکرد دیگه ای داره اما اینی که تصویرشو شماگذاشتین درواقع با ال ای دی های مادون قرمزساخته شده اگه تشریف ببرید فروشگاه دوربین های مداربسته همچین دوربینی پیدامیشه وهزینه خریدش ازساختش کمتره اما متاسفانه پوشش کمی داره درحدچندمتر.دوربین دید درشب بایدحداقل1کیلومتربردداشته باشه.
چقدرزحمت کشیدن بنده خداها :))

چهارشنبه 20 اسفند1393 - 11:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
افغانستان

ساختن دوربین نظامی شب بین توسط سه جوان افغان

این سه جوان خلاق از ولایت دایکندی که برادر یکدیگر اند علاوه بر ساختن دوربین شب بین، طرح های جالب و موثر دیگری نیز دارند.
چاپ
سهیم ساختن:
با این دوربین مسافت صد متر را در تاریکی مطلق می توان دید

سه جوان خلاق که باهم برادر اند در ولایت دور افتادۀ دایکندی موفق به ساخت دوربینی شدند که بیشتر کاربرد نظامی داشته و کاربران را قادر خواهد ساخت تا در تاریکی مطلق شب مسافت بیش از ۱۰۰ متر را ببینند.

این سه جوان مبتکر برای تولید بیشتر این نوع دوربین، از دولت می‌خواهند که زمینۀ انکشاف و توسعۀ طرح هایشان را فراهم کند.

این سه برادر پس از ماه‌ها تلاش و پشتکار توانستند دوربینی بسازند که در صورت استفادۀ نظامی، سربازان را قادر می سازد که در تاریکی شب و با فاصله زیاد قادر به شناسایی دشمن باشند و تحرکات آنان را زیر نظر داشته باشند.

ولی، علی و هاشم زاهدی این دوربین را با بودجۀ شخصی شان در ولایت دایکندی ساخته اند و امیدوارند که با این وسیله دست ساخت شان بر توانمندی نیرو های امنیتی افغان کمک کنند.

علی زاهدی یکی از این سه برادر به رادیو آشنا صدای امریکا گفت که یک شب با یکی از دوستان سربازش از نزدیکی یک پوستۀ امنیتی می گذشت، اما سربازان پاسگاه پی نبردند که آنان با خود سلاح حمل می کنند.

علی می گوید که از آن پس اندیشۀ ساختن همچو دوربینی در ذهنش خطور کرد و علاقمند ساختن چنین چیزی شد. او می گوید که این دوربین هم سبک است و هم ارزانتر از وسایل شب بین است که نیرو های خارجی در عملیات شبانه از آن کار می گیرند.

این سه جوان مبتکر می گویند که اکنون برای بلند بردن طیف و مسافۀ دید این دوربین کار می کنند تا بتوان مسافات دورتر از صد متر را در تاریکی با آن دید.

علی اضافه کرد که تمام مواد اولیه این وسیله در افغانستان و حتا در بسیاری از خانه ها یافت می شود، مثل پرزه های یک رادیوی از کار افتادۀ اف ام، عینک و یا هم پوش عینک.

زاهدی اطمینان می دهد که در صورت حمایت دولت، قادر است تمام موتر های نظامی نیروهای افغان را نیز مجهز با همین سیستم نماید تا در عملیات شبانه بیشترین دستآورد را داشته باشند.

طرح دیگر نظامی

علی با هر دو برادرش اکنون پروژۀ ساختن موتری را رویدست دارند از راه دور اداره شده و می تواند ماین های کنار جاده را شناسایی کند. آنان به این باور اند که این "پیشمرگ" می تواند جان نیرو های افغان را محافظت کند.

علی می گوید که در بخش ملکی نیز طرح خوبی دارد و با این طرح می توان از جریان عادی آب برق تولید کرد، وسیلۀ که به گفتۀ وی می تواند در صنعت برق افغانستان تحول عظیمی ایجاد کند.

حبیب الله رادمنش، معاون والی دایکندی که این دوربین را از نزدیک دیده است، آن را وسیلۀ نایاب و ضروری برای سربازان افغان می خواند. رادمنش می گوید که از هر گونه کمک حکومت محلی دایکندی برای تشویق این سه جوان دریغ نخواهد شد.

هزینه ساخت این دوربین کوچک ساخته شده با دست کمتر از ۳۰ هزار افغانی است. طراحان این دوربین در نظر دارند تا طرح های مختلف و بسیار سبک تر آن را بسازند.

این دوربین در حال حاضر کمتر از نیم کیلو وزن دارد و قابلیت نصب بر روی سر، سرباز را نیز دارا می باشد که سرباز می تواند در تاریکی شب از این دوربین استفاده کند.

خواستیم نظر مقام های نظامی کشور را دراین باره داشته باشم که آنان برای کمک با این جوانان وکاربرد این وسیله برای نظامیان افغان موثرخواهد بود یا خیر، اما ظاهر عظیمی سخنگوی وزارت دفاع ملی کشور در مورد اظهار بی خبری کرد.

کمبود امکانات، عدم دسترسی جوانان افغان به لوازم مورد نیازشان و بی توجهی دولت ومسئولان درکشور درگذشته سبب شده است که دست آورد های جوانان افغان نا دیده گرفته شود که درنتیجه هزاران جوان افغان به دلیل عدم حمایت دولت وارگانهای مسئول ازکشور خارج شده اند.
.................................................................................................................................
قابل تحسینه...

جمعه 22 اسفند1393 - 10:36am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
shakib نوشته است:
دوربین دید درشب مکانیزم کارکرد دیگه ای داره اما اینی که تصویرشو شماگذاشتین درواقع با ال ای دی های مادون قرمزساخته شده اگه تشریف ببرید فروشگاه دوربین های مداربسته همچین دوربینی پیدامیشه وهزینه خریدش ازساختش کمتره اما متاسفانه پوشش کمی داره درحدچندمتر.دوربین دید درشب بایدحداقل1کیلومتربردداشته باشه.

آقا shakib سلام نباید افغانی هارو مسخره کنید هرچه باشن فارس هستند احترامشون واجبه ...

جمعه 22 اسفند1393 - 3:28pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

ارجمند نوشته است:
shakib نوشته است:

آقا shakib سلام نباید افغانی هارو مسخره کنید هرچه باشن فارس هستند احترامشون واجبه ...

افرین

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

یکشنبه 24 اسفند1393 - 4:55am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 75 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure