انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 1:58am

پاسخ به موضوع  [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 18  بعدی
 دوربين هاي يون ياب 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوست عزيز ،
من اين دوربينها رو از نزديك ديدم ولي باهاش كارنكردم . به ريخت وقيافه اين اسباب بازيها نمياد كه كاري از دستشون بربياد.
خواهشا سرمايه خودتون رو توي جيب اين واون وارونه نكنيد [-X

چهارشنبه 18 دی1392 - 11:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام به دوستان... من راجع به این موضوع تخقیق کردم و با یه پرفسور انگلیسی تو یه سایت آشنا شدم که سالها در این رابطه تخقیق کرده و نتیجه این رو کتاب نوشته و قیمت این کتاب 20 پوند هست و این هم سایتش دوستان تحقیق کنن و نتیجه رو واسه اطلاع دوستان اینجا بزارن http://www.treasurehunterssecretmanual.co.uk ....کلا کار این روش با یه دوربین عکاسی دیجیتال نیمه حرفه ای با حساسیتcctvمناسب ..البته دوربین حتما بدون فیلتر مادون قرمز فابریک باشه چون بعضی شرکتها واسه گرفتن عکس در فضای باز یه فیلتر ضعیف میزارن.....و یه فیلتر مادون قرمز 720 نانو متر که این فیلترو روی دوربین سوار میکنین و از محل بار در روز آفتابی عکس میگیرین و عکسو تو کامپیوتر چند مرحله روشن میکنین..اگه تو مکان هر نوع فلز قدیمی باشه بسته به نوع فلز هاله رنگی همون فلزو میبینین که رنگها و فلزات تو اون کتاب توضیح داده شده.....ولی فقط از بودن بار اطمینان حاصل میشهو واسه عمق و بقیه مسائل دستگاه لازمه....من کتابو دارم هرکی خواست پیام خصوصی بده

پنج شنبه 18 اردیبهشت1393 - 1:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به همگی
دوست عزیز ممنون از تلاش شما در این مورد
در بالا ذکر کردین که باید عکس رو چند مرحله روشن کرد میشه در مورد اینکار توضیح بیشتری بدی من منظور شما رو متوجه نشدم
با تشکر...............

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

پنج شنبه 18 اردیبهشت1393 - 3:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز میشه بگید که برای اینکار چه مدل دوربین با چه مارکی بهتر جواب میده

پنج شنبه 18 اردیبهشت1393 - 3:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام....تو کتاب پروفسور همه رو توضیح داده... چون با 720 نانو تصویر تاریکه یه کم باید روشنتر بشه تا وضوح پیدا کنه

جمعه 19 اردیبهشت1393 - 12:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
بنهور جان ممنون از راهنماییت من میخواستم بهت پیغام خصوصی بدم ولی نمیدونم چطوری اینکار رو بکنم اگر امکان داره با پیغام خصوصی ادرس ایمیلت رو برام بفرست
ممنون

جمعه 19 اردیبهشت1393 - 2:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بنهور عزیز در فیلمی که گذاشتید در عکس مادون قرمز چیزی به عنوان هاله ندیدم یا بهتر بگم همه جا قرمز بود پس از کجا طرف متوجه شد که در اون نقطه فلز وجود داره
با تشکر.................

جمعه 19 اردیبهشت1393 - 4:00pm
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
mehran1545 نوشته است:
با سلام به دوستان
8ماه پيش دوربيني ديدم كه دارنده دوربين ادعا ميكرد سخت افزاري از روسيه توش بكار بردند كه ميتونه لحظه تابش مستقيم آفتاب يون خارج شده از طلا روي سطح زمين براحتي با رنگ آبي يا سبز نشون بده بنظر شما امكانش هست؟ و اگه هست مكانسيم كارش چجوريه؟
ممنون ميشه صاحب نظران نظر بدند

:D
این دوربینهای حرارتی که به قول داش حمیدمون با لنز حرارتی تو بازار موجودن یه آشغال بیشتر نیستن خیلی سطحی هستن شما باید برای دفینه یابی بری سراغ اسکنرهای حرارتی که با سنسور های حرارتی :)] یا امثال این کار میکنن و میتونن بین -45 تا +150 رو شناسایی کنن و اطلاعات رو بدن به مدار تا تبدیل کنه به گرافیک و نمایش بده که شما رنگهای آبی قرمز و سبز و آبی و نارنجی و قهوه ای و ... رو میبینی و اگه دقیق تنظیم شه شکل گرافیکی بار رو هم میده البته نخرید مفت گرونن اگه بسازید بهتره ;)
ضمنا به هیچ وجه نمیگه بار چیه و جنس نمیده یا هرچیز دیگه فقط از روی حرارتی که فلز در روز جذب میکنه و در شب پس میده شناسایی و کار میکنه که در زمان غروب بهترین زمان برای استفاده از این اسکنر هاست .

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

جمعه 19 اردیبهشت1393 - 5:55pm
YIM WWW
مدیر کل
مدیر کل

خب دوستان حقیقتش بنده پارسال روی این قضیه کمی کار کردم و در نهایت تصمیم گرفتم اطلاعات رو در اختیار عزیزان فلزجو قرار بدم!
در واقع پس از اینکه مشخص شد داخل همین سایتهای ایرانی عده ای هستن که دوربین هایی رو به عنوان دوربین گنجیاب با قیمتی گزاف میفروشن ؛ بنده از روی تشابه یک سری مطالب و عکسها به این نتیجه رسیدم که منشا این قضیه در همین کتاب محرمانه جناب دیوید ویلانوا هست که دوستمون جناب بهنور هم اشاره کردن. لذا پس از اطمینان از اینکه این کتاب بصورت فایل در جایی منتشر نشده ؛ مبلغ رو پرداخت کردم و کتاب مزبور رو خریدم!
این مدت ذهن من مشغول بود که آیا میشه این فایل رو به نوعی در اختیار دوستان قرار داد یا نه؟! در نهایت تصمیم گرفتم فایل اصلی رو به لحاظ منع قانونی و احتمال سوء استفاده قرار ندم و بنابراین کتاب رو پس از کلی زحمت و شکستن قفل رمزنگاری و با رعایت ساختار تصاویر بطور کامل با مترجم گوگل به فارسی برگردوندم و به پی دی اف تبدیل کردم. فکر میکنم اینجوری مشکلی نداشته باشه و برای دوستانی هم که انگلیسیشون خوب نیست مناسب تره. تنها اشکال ترجمه بد گوگل هست که ممکنه اذیت بکنه و پیشاپیش از دوستان عذرخواهی میکنم! بهرحال باید زحمت بکشین بعضی از کلمات رو رمزگشایی کنین! بعنوان مثال منظور از کوه المپ در مقدونیه که بارها در متن کتاب اومده همون دوربین الیمپوس هست!!! :D
صحت و سقم محتوای این کتاب که بیشترش در زمینه تبدیل دوربینهای دیجیتال به نوعی گنجیاب هست رو به عهده خود دوستان میذارم. چون متاسفانه بنده فرصت و موقعیت تستهای به اصطلاح میدانی در این زمینه رو پیدا نکردم. از طرفی دلم نیومد این کتاب رو داشته باشم اما دوستان از محتویاتش بی اطلاع باشن یا مثل بعضیا این اطلاعات رو تبدیل به منبعی برای کسب سود کنم! پس قرار گیری این کتاب در اینجا بیشتر جهت اطلاع و همینطور جلوگیری از سودجویی عده ای در داخل کشور هست. اگر هم که واقعا نتایج مطلوب عملی در زمینه دفینه یابی با این روش حاصل شد که چه بهتر! پس فعالیت در این زمینه رو به عهده خود عزیزان میذاریم! :ymhug:
همونطور که عرض کردم بیشتر مطالب کتاب در زمینه دوربین یون یاب یا گنجیاب هست اما نکات دیگری در زمینه فلزیابی و کاوش در این کتاب وجود داره که مطالعش برای کسی خالی از لطف نیست.
پیوست:
FelezJoo_The_Successful_Treasure_Hunters_Secret_Manual_fa.zip

فایل اصلی:
پیوست:
The_Successful_Treasure_Hunters_Secret_Manual-compressed.zip

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 19 اردیبهشت1393 - 6:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با تشکر از اقا حمید.افرین.خیلی جالبه ولی حیف که ترجمش گیج کننده است.دوستان لطف کنند و مطلب رو به طور جدی دنبال کنند.

جمعه 19 اردیبهشت1393 - 7:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: saeed.jo , sahar1348 و 67 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure