انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 4 اردیبهشت1403 - 1:15am

پاسخ به موضوع  [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 18  بعدی
 دوربين هاي يون ياب 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
حمید نوشته است:
و البته اصلا مورد بحث ما این قطعات خاص نبود جناب پادمهر! :D شما اگر اصل مطلب رو قبول دارین میتونین تایید کنین که حداقل جلو بعضی کلاهبرداریها گرفته بشه.

اگر از دوستان کسی آشنایی در آلمان داره زحمت بکشه و دیتا شیت (BP109) رو تهیه کنه و در اختیار بقیه قرار بده.

یکشنبه 30 فروردین1394 - 3:16pm
مدیر کل
مدیر کل

شما ظاهرا فقط قصد خودنمایی در خصوص اینجور چیزها رو دارین! عرض کردم در ارتباط با موضوع مورد بحث تاپیک آیا قبول دارین دوربین های گنجیاب موجود در بازار کارایی ندارن و کلاهبرداری هستن یا خیر؟! فلان قطعه به چه درد ما و این بحث میخوره؟! :D
BP109 هم ظاهرا نوعی اسکنر و آنالیزر امواج نوری ساخت شرکت Thorlabs آلمان هست که در انواع مختلف مثل مادون قرمز یا ماوراءبنفش وجود داره و تصور نمیکنم ربطی به موضوع یونیابی و دفینه یابی داشته باشه. این هم دفترچه راهنمای نوع مادون قرمزش هست که برای داشتنش نیازی به حضور در آلمان نبود!!! :D
http://www.thorlabs.com/thorcat/13500/B ... Manual.pdf
حالا شما اگر اطلاعات خاصی در کاربرد احتمالی اینجور تکنولوژی ها در دفینه یابی دارین لطف کنین تاپیکی بزنین تا دوستان روشن بشن.

یکشنبه 30 فروردین1394 - 5:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
حمید نوشته است:
شما ظاهرا فقط قصد خودنمایی در خصوص اینجور چیزها رو دارین! عرض کردم در ارتباط با موضوع مورد بحث تاپیک آیا قبول دارین دوربین های گنجیاب موجود در بازار کارایی ندارن و کلاهبرداری هستن یا خیر؟! فلان قطعه به چه درد ما و این بحث میخوره؟! :D
BP109 هم ظاهرا نوعی اسکنر و آنالیزر امواج نوری ساخت شرکت Thorlabs آلمان هست که در انواع مختلف مثل مادون قرمز یا ماوراءبنفش وجود داره و تصور نمیکنم ربطی به موضوع یونیابی و دفینه یابی داشته باشه. این هم دفترچه راهنمای نوع مادون قرمزش هست که برای داشتنش نیازی به حضور در آلمان نبود!!! :D
http://www.thorlabs.com/thorcat/13500/B ... Manual.pdf
حالا شما اگر اطلاعات خاصی در کاربرد احتمالی اینجور تکنولوژی ها در دفینه یابی دارین لطف کنین تاپیکی بزنین تا دوستان روشن بشن.

خودنمایی؟!!!
استاد چقدر توی نت به زحمت افتادین تا این کاتالوگ رو پیدا کردین؟ اینکه چیزه به درد بخوری نیست! عرض کردم آلمان چون اگر عزیزی اینکار رو بکنه معلوم میشه که سطح دسترسی کشورهای جهان سوم با کشورهای پیشرفته از جهت دسترسی به منابع چقدر تفاوت داره! در اینکه این محیط متعلق به شخص جنابعالی هست شکی نیست! اما ظاهرا شدیدا دچار نخوت شدید! هنوز اتفاقی نیوفتاده دوست عزیز!، پس یکم آرومتر!!!

یکشنبه 30 فروردین1394 - 6:21pm
مدیر سایت
مدیر سایت

پادمهر نوشته است:
حمید نوشته است:
و البته اصلا مورد بحث ما این قطعات خاص نبود جناب پادمهر! :D شما اگر اصل مطلب رو قبول دارین میتونین تایید کنین که حداقل جلو بعضی کلاهبرداریها گرفته بشه.

اگر از دوستان کسی آشنایی در آلمان داره زحمت بکشه و دیتا شیت (BP109) رو تهیه کنه و در اختیار بقیه قرار بده.

درود
این سیستم یه جور فیلتر برای دریافت و رویت امواج مادون قرمز و یو وی یا همون ماوراء بنفش در رنج معمول و بیخطرش یعنی بالای 200 نانومتر طول موج هست!
خب حالا مگه بحث سر رویت امواج مادون قرمز و ماورا بنفش هست!؟
من نمیدونم چرا دوستان اصول اولیه بحث علمی رو رعایت نمیکنن!
وقتی بحث درباره ی رویت یونهاست بنظرتون این قطعه چه کاری میخواد واسه ما بکنه!؟
خب سیتم رویت امواج ماورابنفش و مادون قرمز که چیز پیچیده ای نیست و در خیلی از دوربینهای گوشیهای تلفن هم برای گرفتن عکسهای هنری و سرگرمی وجود داره و چیز عجیبی نیست!
ضمنا امواج ماورا بنفش و مادون قرمز هم کاملا عادی در اطراف ما هستن و بزرگترین منشا انتشارش هم خورشید هست و در رنج امواج نوری مرئی هم هست !
حالا مگه اینکه شما ادعا بکنید فلزات مدفون امواج ماورابنفش از خودشون منتشر میکنن و این امواج هم توانایی عبور از لایه های خاک رو دارن که این سیستمهای دریافت امواج ماورابنفش بکار بیاد و اینم که از ریشه قابل انکار هست!
کلا امیدوارم منظورتون رو صریح و روان مثل تمام بحث های علمی مرسوم توی تمام جوامع علمی بیان کنید تا اونموقع بشه بهتر درباره ی مفید بودن یا نبودن این سیستمها در امر دفینه یابی و فلزیابی نظر داد.
در اینصورت هم خواننده با مطالعه پی به اصل ماجرا میبره و بهتر میتونه تصمیم بگیره!
دقت کنید که چهارچوب بحث علمی کاملا مشخص هست و اینجوری میشه به نتایج مثمر ثمر رسید در غیر اینصورت دانشی که نشه ازش سود برد با نبودش هیچ تفاوتی نداره.
پیروز باشید.

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

آخرین بار توسط کوهیار در یکشنبه 30 فروردین1394 - 7:00pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 30 فروردین1394 - 6:31pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب پادمهر همون یک کلمه خودنمایی رو شما خوندی؟ مابقی جواب نداشت؟! جالبه شما دقیقا در تاپیک دیگری خودت داری میگی فلانی داره از طریق این دوربین ها کلاهبرداری میکنه! viewtopic.php?f=24&t=2543&start=10#p110067 ولی شخصیت شما جوریه که نمیتونی کسی رو تایید کنی! این برداشت من از چند ماه حضور شما در اینجاست! لذا با اینکه میدونی من دارم درست میگم و موافق حرف من هم هستی اما با وجود اصرار بنده به گرفتن تایید این موضوع از شما ؛ حالت روحی و شخصیتی خاص شما اجازه تایید حرف من رو نداد!!! این هم واقعا جای تاسف داره.
دوست عزیز که ظاهرا خیلی هم ادعای سواد داری! شما حرف دقیقت دیتاشیت این قطعه بود! در صورتی که این یک سنسور یا قطعه ساده نیست که لفظ دیتاشیت در موردش صحیح باشه. مطالبی که در دفترچه راهنماش نوشته شده هم کاملتر از یک دیتاشیت معمولی هست. هر وقت از همین دفترچه چیزی در اومد که برای اهداف کاربران ما کاربردی داشت تازه شما میتونی ادعا کنی اگر تشریف ببریم آلمان با اطلاعات سری و محرمانه بیشتری روبرو خواهیم شد! لازمه توضیح بدم دفترچه ای که قرار دادم دقیقا مربوط به همون وسیله ای میشد که مد نظر شماست. شرکت سازندش هم آلمانی هست. هیچ ارتباطی هم به دفینه یابی نداره. پس ذکر کلمه خودنمایی برای نوع برخورد شما دقیقا درست بود!
ما یادمون نرفته شما همون کهیالی بودین که با بحثهای سخیف و توام با توهین مکرر به کاربران مختلف بارها تحریم شدین تا دوباره اجازه حضور در فلزجو رو پیدا کردین! خیلیها در اون زمان اعتقاد داشتن فلانی ادم واردی هست و اگر در انجمن باشه فلان میشه و بهمان میشه! خب پس از چند ماه چی شد؟ هیچ جز ادعا و خودنمایی و کشاندن دیگران به دنبال خود! شما حتی اگر یک مگنومتر ساختی از جواب ندادنش گفتی ولی نگفتی چی باید ساخت که جواب بده! کلا هیچ فعالیتی که دیگران واقعا ازش سودی ببرن از شما ندیدم. بنده هم از امثال شمایی که فقط باید بقیه فکر کنن آدم باسوادی هستی اصلا خوشم نمیاد! اگر به سواد باشه ادم باسواد زیاده. ولی باسوادی که از سوادش کسی سود نبره همون بهتر که جلو چشم ما نباشه! :D

یکشنبه 30 فروردین1394 - 6:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
حمید نوشته است:
جناب پادمهر همون یک کلمه خودنمایی رو شما خوندی؟ مابقی جواب نداشت؟! جالبه شما دقیقا در تاپیک دیگری خودت داری میگی فلانی داره از طریق این دوربین ها کلاهبرداری میکنه! viewtopic.php?f=24&t=2543&start=10#p110067 ولی شخصیت شما جوریه که نمیتونی کسی رو تایید کنی! این برداشت من از چند ماه حضور شما در اینجاست! لذا با اینکه میدونی من دارم درست میگم و موافق حرف من هم هستی اما با وجود اصرار بنده به گرفتن تایید این موضوع از شما ؛ حالت روحی و شخصیتی خاص شما اجازه تایید حرف من رو نداد!!! این هم واقعا جای تاسف داره.
دوست عزیز که ظاهرا خیلی هم ادعای سواد داری! شما حرف دقیقت دیتاشیت این قطعه بود! در صورتی که این یک سنسور یا قطعه ساده نیست که لفظ دیتاشیت در موردش صحیح باشه. مطالبی که در دفترچه راهنماش نوشته شده هم کاملتر از یک دیتاشیت معمولی هست. هر وقت از همین دفترچه چیزی در اومد که برای اهداف کاربران ما کاربردی داشت تازه شما میتونی ادعا کنی اگر تشریف ببریم آلمان با اطلاعات سری و محرمانه بیشتری روبرو خواهیم شد! لازمه توضیح بدم دفترچه ای که قرار دادم دقیقا مربوط به همون وسیله ای میشد که مد نظر شماست. شرکت سازندش هم آلمانی هست. هیچ ارتباطی هم به دفینه یابی نداره. پس ذکر کلمه خودنمایی برای نوع برخورد شما دقیقا درست بود!
ما یادمون نرفته شما همون کهیالی بودین که با بحثهای سخیف و توام با توهین مکرر به کاربران مختلف بارها تحریم شدین تا دوباره اجازه حضور در فلزجو رو پیدا کردین! خیلیها در اون زمان اعتقاد داشتن فلانی ادم واردی هست و اگر در انجمن باشه فلان میشه و بهمان میشه! خب پس از چند ماه چی شد؟ هیچ جز ادعا و خودنمایی و کشاندن دیگران به دنبال خود! شما حتی اگر یک مگنومتر ساختی از جواب ندادنش گفتی ولی نگفتی چی باید ساخت که جواب بده! کلا هیچ فعالیتی که دیگران واقعا ازش سودی ببرن از شما ندیدم. بنده هم از امثال شمایی که فقط باید بقیه فکر کنن آدم باسوادی هستی اصلا خوشم نمیاد! اگر به سواد باشه ادم باسواد زیاده. ولی باسوادی که از سوادش کسی سود نبره همون بهتر که جلو چشم ما نباشه! :D

:D

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

یکشنبه 30 فروردین1394 - 10:40pm
مدیر کل
مدیر کل

جالبه ایشون در یکی از انجمن های خارجی تاپیکی باز کردن و بنده و مجتبی رو در انجمن فلزجو کلاهبردار معرفی کردن! در اثبات حرفشون هم عکس ردیاب 35 رو گذاشتن! =)) نمیدونم واقعا ما با چه موجودات مضحکی سر و کار داریم! یکی نیست بگه تو یک کلمه جواب حرف فنی ما رو نمیتونی بدی ؛ خودت صد تا دستگاه داری میفروشی توی شهر کرج ؛ در این انجمن هم خیرت به کسی نرسیده ؛ حالا این کارهای بچه گانه چه مفهومی داره؟ هر کی میاد اینجا پاشو کج میذاره باهاش برخورد میکنیم میره این حرکات رو در میاره! :D حالا مثلا به خارجیها چه ربطی داره؟ اگر ارتباط داشت بنده کافی بود فقط مدار فلزیاب خودمو بذارم توی این انجمنها که معروفیت جهانی پیدا کنم! :D هر کی دیگه بود همین کار رو هم شاید میکرد. حالا داستان غم انگیز ما ایرانیها شده این که خوب هم رو نگیم و بد همدیگه رو ببریم برای اجنبی؟ واقعا جدا از اینکه ایشون حق داره چنین کاری بکنه یا خیر ؛ بنده به نوبه خودم ننگ دارم که ایشون هموطن ما باشه! بقول معروف از بچگی هم یاد ما دادن که دعوای توی خونه مال توی خونست. به غریبه ها ربطی نداره. این کار ایشون خیلی بیشتر ماهیت زشت و افکار کودکانه و صرفا سودجویانش رو مشخص کرد. از روز اولی هم که این جناب تشریف اوردن توی انجمن فقط سایر فروشنده ها رو کلاهبردار خطاب کردن و بعد ادعای سواد و در نهایت هم دستگاه گذاشتن توی قسمت خرید و فروش کاربران! برو اقا جون با احمق که طرف نیستی! بزرگتر از تو رو هم زدیم زمین چون امثال شما فقط فکر جیب خودتون هستین ولی من نه! پس اگر به افکار عمومی باشه قطعا همیشه برنده منم! همونطور که تا الان بودم. شما هم جز اینکه خودتونو خراب کنین و مثل بعضی های دیگه مردم بیشتر شما رو بشناسن هیچ فایده ای نمیبرین. بمن هم کوچکترین ضرری وارد نمیشه جز اینکه معروفتر بشم! :D

دوشنبه 30 فروردین1394 - 12:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
حمید نوشته است:
جالبه ایشون در یکی از انجمن های خارجی تاپیکی باز کردن و بنده و مجتبی رو در انجمن فلزجو کلاهبردار معرفی کردن! در اثبات حرفشون هم عکس ردیاب 35 رو گذاشتن! =)) نمیدونم واقعا ما با چه موجودات مضحکی سر و کار داریم! یکی نیست بگه تو یک کلمه جواب حرف فنی ما رو نمیتونی بدی ؛ خودت صد تا دستگاه داری میفروشی توی شهر کرج ؛ در این انجمن هم خیرت به کسی نرسیده ؛ حالا این کارهای بچه گانه چه مفهومی داره؟ هر کی میاد اینجا پاشو کج میذاره باهاش برخورد میکنیم میره این حرکات رو در میاره! :D حالا مثلا به خارجیها چه ربطی داره؟ اگر ارتباط داشت بنده کافی بود فقط مدار فلزیاب خودمو بذارم توی این انجمنها که معروفیت جهانی پیدا کنم! :D هر کی دیگه بود همین کار رو هم شاید میکرد. حالا داستان غم انگیز ما ایرانیها شده این که خوب هم رو نگیم و بد همدیگه رو ببریم برای اجنبی؟ واقعا جدا از اینکه ایشون حق داره چنین کاری بکنه یا خیر ؛ بنده به نوبه خودم ننگ دارم که ایشون هموطن ما باشه! بقول معروف از بچگی هم یاد ما دادن که دعوای توی خونه مال توی خونست. به غریبه ها ربطی نداره. این کار ایشون خیلی بیشتر ماهیت زشت و افکار کودکانه و صرفا سودجویانش رو مشخص کرد. از روز اولی هم که این جناب تشریف اوردن توی انجمن فقط سایر فروشنده ها رو کلاهبردار خطاب کردن و بعد ادعای سواد و در نهایت هم دستگاه گذاشتن توی قسمت خرید و فروش کاربران! برو اقا جون با احمق که طرف نیستی! بزرگتر از تو رو هم زدیم زمین چون امثال شما فقط فکر جیب خودتون هستین ولی من نه! پس اگر به افکار عمومی باشه قطعا همیشه برنده منم! همونطور که تا الان بودم. شما هم جز اینکه خودتونو خراب کنین و مثل بعضی های دیگه مردم بیشتر شما رو بشناسن هیچ فایده ای نمیبرین. بمن هم کوچکترین ضرری وارد نمیشه جز اینکه معروفتر بشم! :D

احسنت ! :D
خداییش از روزی که این جناب(!) رو در تاپیک "3رگولاتور جناب کهیال" شناختم و معضلاتی که در اون تاپیک برای اساتید خوب انجمن همچون جاوید عزیز به بار آوردن و اهانت هایی که به شما کردن و قوانینی که زیر پا گذاشتن ، منتظر همچین برخوردی از جنابعالی با این شخص بودم مهندس بزرگوار . واقعا نمیدونم آخه چرا همچین افراد معلوم الحالی با این سابقه درخشان(!) رو چطور شما دوباره میتونید بپذیرید؟؟؟؟؟؟؟؟
مهندس یه درددل باهاتون دارم ، امیدوارم ناراحت نشید :(
واقعا چرا اجازه میدین بعضی ها بعد از صدهابار توهین و قانون شکنی و ... بازم فعالیت کنن؟؟؟
اون از ناصر بدرد نخور ، اینم از این جناب!
مهندس عزیز میدونم شما موافق آزادی بیان و عقیده هستید،اما تا چه حد؟ برخی واقعا صبر انسان رو سر میارن !!

آقای پادمهر یا همون کهیال !!!!
امیدوارم بدونید هیچکدوم از ما فراموش نکردیم که در گذشته چه ها کردید و چطور آدمی بودید ،یادمون هست که الفاظ بسیار رکیک مثل نقل و نبات ورد زبونتون بود !!!!!
از قدیم گفتن: " ادب مرد بِه زِ دولت اوست... "
متاسفانه شما از این نعمت الهی بی بهره هستید!
گمان نکنید الان ادای آدمای ... رو در میارید ما میگیم به به و چه چه ...
گمان نمیکنم چیزی در چنته داشته باشید ، ولی بازم هرچیزی که هستید(که نیستید) واسه خودتون هستید ، پس هارت و پورت تون رو نگه دارید واسه خودتون و اطرافیانتون لدفن !!!

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

دوشنبه 31 فروردین1394 - 5:09am

ادامه دعوا رو از طریق بچه های وزارت پیگیری میکنم. مطمئن باش برات گرون تموم میشه و اینبار خیلی خیلی معروف خواهی شد...

دوشنبه 31 فروردین1394 - 6:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

padmehr نوشته است:
ادامه دعوا رو از طریق بچه های وزارت پیگیری میکنم. مطمئن باش برات گرون تموم میشه و اینبار خیلی خیلی معروف خواهی شد...

دوستان عزیز این رفتارها بعید از شماها مخصوصا باسوادها و تحصیل کرده های این جمع
حالا شاید بگین به ما ارتباطی نداره ولی اگه این حرفها و بحث ها توی خصوصی دنبال میشد بله و صد البته اینطور بود ولی این مباحث توی تاپیک عمومی بیان میشه که ما و دوستان ناخواسته باهاشون روبرو میشیم خودتون میدونید که من توی اینگونه مسایل هیچ دخالتی نمیکنم و دوست ندارم خدای نکرده کسی از دستم ناراحت باشه حتی اگه حق هم با خودم باشه کوتاه میام یا موضوع رو به گونه ای مطرح میکنم که طرف مقابلم متوجه قضیه بشه طوری که بهش برنخوره و باعث رنجشش نشه و اعتقاد دارم که این مسایل خیلی راحت تر میشد حل بشه و با تهدید و این نوع برخوردها فقط وضع بدتر خواهد شد .دوستان یادشون باشه توی خونه نوع رفتار و برخورد با اجتماع فرق داره چون محیط خصوصیه و انجمن هم به همین صورته وقتی مساله ای توی عمومی بیان میشه دوستان همه میبینن و تاثیر گذار هست پس بیشتر مواظب رفتارها و حرفهایی که میزنیم باشیم
پایدار باشید @};-

دوشنبه 31 فروردین1394 - 2:26pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure