انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 12:46am

پاسخ به موضوع  [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 18  بعدی
 دوربين هاي يون ياب 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستان و مخصوصا استاد بزرگ اقا حمید.این تابیک دوربینهای یون یاب خیلی وقته که ساکت مونده و از اونهمه ادم مشتاقی که در به در دنبال کتاب دیوید ویلانوا بودن هیچ خبری نیست.به هر حال اقا حمید فیلتر مادون قرمز نتونستیم پیدا کنیم اما به دنبال جستجوی موضوع تو اینترنت بودم که به یک سایت خارجی در مورد فروش فیلترهای ایکس ری قابل نصب روی موبایل برخوردم که در مورد قابلیت نمایش اشخاص به صورت برهنه تو دوربین گوشی موبایل صحبت کرده بود حتی یک گوشی هم به نام 5005x با این تکنولوجی تولید شده که شدت اشکار سازی ایکس ری روی نمایشگر گوشی قابل کنترل هست و حتی میتوان اسکلت بدن شخص رو از دوربین گوشی دید.خاستم بدونم نظر شما در مورد این حرفها چیه و ایا میشه از این روش برای تصویربرداری از داخل زمین استفاده کرد.با تشکر فراوان

شنبه 28 تیر1393 - 10:14pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم دوست عزیز.
بله من هم اون تبلیغات رو دیدم. فکر میکنم در جای دیگه انجمن هم در موردشون صحبت شده! در واقع اگر استفاده از همین فیلتر ها باشه ربطی به اشعه ایکس نداره و همون بحث امواج مادون قرمز هست! حالا دوربینهایی هم ساختن که طیف وسیعی از کل امواج مادون قرمز رو میتونه دریافت کنه و از طریق تبدیل نرم افزاری تصویر رو به حالت مرئی تبدیل میکنن. در این سیستم امکان دیدن زیر زمین وجود نداره. نام بردن از اشعه ایکس در این دوربینها صرفا جنبه تبلیغاتی داره! اگر فروشنده ای چنین ادعایی داشت باید ازش تقاضای تستی بکنین که نشون بده دوربین قادر به دیدن درون اشیاء سخت هم هست.
اما شنیدم تحقیقاتی در حال انجام هست که سنسور هایی واقعا از نوع اشعه ایکس روی موبایل معمولی اضافه بشه و امکان دیدن داخل اجسام باهاش وجود داشته باشه! کاربردش هم دیدن اشیاء داخل دیوارها و یا موارد مشابه این هست و تا عمق چند سانتی متر میتونه کار کنه. نمیدونم در عمل چنین چیزی ساخته شده یا نه. بهرحال این داستان ارتباطی با مادون قرمز نداره. در صورت موجود بودنش میشه داخل زمین رو حداقل تا عمق کمی دید. برای عمق بالا سیستم بسیار قوی تری لازمه که بعید میدونم اجازه بدن در دسترس عموم قرار بگیره!

شنبه 28 تیر1393 - 11:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حميد عزيز
نظرتون در مورد اين تكنولوژي چيه؟ :D :-o

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 29 تیر1393 - 11:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اشعه ایکس قادر به آشکار سازی داخل اجسام سخت هست ولی خب می دونید که برای سلامتی مضره بنابراین منم با نظر مهندس حمید مبنی بر اینکه بعیده چنین تکنولوژی در دسترس عموم قرار بگیره
بنده سالها پیش یه دستگاه آنالیز خاک دیدم که از سنسور های ایکس ری استفاده می کرد و آلمانی هم بود ولی چون خیلی حجیم و سنگین بود نمیشد جابه جاش کرد و نهایتا میشد که بخشی از خاک اونجا رو بیاری و از وجود یون طلا اطلاع پیداکنی @};-

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

چهارشنبه 5 شهریور1393 - 11:52am

اگر دوست داشتید این پست را ادامه دهید من را در جریان بگزارید.اطلاعات خوبی دارم که ممکن است به درد تان بخوره.به این خاطر این را گفتم چون از تاریخ آخرین ارسال خیلی گذشته

متشکرم

شنبه 5 مهر1393 - 6:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
سلام.دوست عزیز بنده مشتاق دانستن اطلاعات مفید شما هستم
خوشحال میشم ادامه بدید

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

شنبه 5 مهر1393 - 7:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست عزیز اگه ممکنه ما رو در جریان اطلاعاتتون قرار بدین ممنونم.خیلی وقته این تاپیک سرد و ساکت شده.

شنبه 5 مهر1393 - 10:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

angel-hope نوشته است:
اگر دوست داشتید این پست را ادامه دهید من را در جریان بگزارید.اطلاعات خوبی دارم که ممکن است به درد تان بخوره.به این خاطر این را گفتم چون از تاریخ آخرین ارسال خیلی گذشته

متشکرم

دوست گرامی نیکی و پرسش.ما منتظر تجربیات و راهنمایی شما هستیم. @};-

یکشنبه 22 آذر1393 - 12:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

angel-hope عزیز منتظر اطلاعات مفید جانبعالی هستیم :-\

سه شنبه 25 آذر1393 - 11:34am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
بر اساس طرحی که جناب محمد فرموده بودن با استفاده از فیلم عکاسی و اجرای بسیار دقیق جزییات تنها چیزی که رویت شد نقطه تار دواری در کانون دید دوربین بود که باعث شد برخی از دوستان به اشتباه بیوفتند!
اگر این کار شدنی باشه به نظر میاد سنسورهای میکروبالومتر کارایی بیشتری در این زمینه داشته باشند.

دوشنبه 15 دی1393 - 10:10am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure