انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 4:38pm

پاسخ به موضوع  [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18  بعدی
 دوربين هاي يون ياب 
نویسنده پیغام

پوریا نوشته است:
شکیب جان اصله دیگه هاله طلا هست سه تا سکه 8 گرمی تو نیم متری.

نوع دوربین شما چیست ؟ فیلتر چی استفاده کردی؟

دوشنبه 23 شهریور1394 - 11:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوربین 350 یا 400 کنون و فیلتر هم ir 720 که باید تست بشه.البته 90 در صد این کار اپراتوری هست به این سادگی هم نیست که با نصب یه فیلتر بتونید هاله رو شکار کنید.در ضمن بگم به امید عمق زیاد با این سیستم نباشید.

سه شنبه 24 شهریور1394 - 8:34am

پوریا نوشته است:
دوربین 350 یا 400 کنون و فیلتر هم ir 720 که باید تست بشه.البته 90 در صد این کار اپراتوری هست به این سادگی هم نیست که با نصب یه فیلتر بتونید هاله رو شکار کنید.در ضمن بگم به امید عمق زیاد با این سیستم نباشید.

پوریا جان
امکانش هست نتیجه تست هات رو برای من بفرستی؟

سه شنبه 24 شهریور1394 - 6:38pm

قبل از اینکه روش کار را شرح دهم این را باید خاطر نشان کنم که بعضی دوربین‌های دیجیتال ( و اکنون شاید بیشترشان) دارای فیلتر حذف نور مادون قرمز بر روی سنسور یا جلوی لنز هستند که به همین دلیل کلا استفاده از این نوع دوربین‌ها برای عکاسی مادون قرمز منتفی است. بنابر این قبل از اینکه به عکاسی مادون قرمز فکر کنید، مطمئن شوید دوربین شما چنین قابلیتی را دارد. برای تست این موضوع از یک کنترل مادون قرمز مثل کنترلر تلویزیون می‌توان استفاده کرد. در حالی که دکمه افزایش صدا یا دکمه دیگری را فشار می‌دهید از نمایشگر دوربین به لامپ مادون قرمز کنترل نگاه کنید. (در دوربین‌های SLR که نمایشگر زنده ندارد، چند عکس با سرعت پایین بگیرید). اگر نوری در لامپ دیدید، دوربین شما قادر به عکاسی مادون قرمز است، وگرنه دارای فیلتر ضد مادون قرمز بوده و قادر به ثبت نور مادون قرمز نیست.
دوربین‌های دیجیتال بر خلاف چشم ما قادر به مشاهده نور مادون قرمز هستند، ولی برای اینکه بتوان یک عکس با نور مادون قرمز گرفت، باید از ورود نورهای مرئی به درون دوربین جلوگیری کرد. بنابر این به فیلتری نیاز دارید که به غیر از نور مادون قرمز، جلوی سایر نورها را بگیرد. ساده‌ترین راه حل خرید یک فیلتر مادون قرمز است. ولی خوب این نوع فیلتر ها بخاطر استفاده کم و خاص بودن گران هستند و به علاوه تمام لذت ساختن آن را از دست می دهید!
راه حل چیست؟ فیلم‌های اسلاید برای این که بتوانند در مقابل گرمای پروژکتورهای نمایش اسلاید دوام بیاورند، به گونه‌ای ساخته شده اند که نور مادون قرمز را (که حرارت تولید می‌کند) از خود عبور دهند، حتی در نواحی که کاملا سیاه باشند. یعنی فیلم اسلاید نور نخورده، و ظاهر شده را می‌توان به عنوان یک فیلتر مادون قرمز استفاده کرد!
نکته: اگر دهانه لنز دوربین شما بزرگتر از 35 م.م. است باید از اسلاید 120 م.م. استفاده کنید تا بتواند کاملا روی لنز را بگیرد.
مراحل آماده سازی
1- به یک فروشگاه فیلم و اسلاید بروید و یک رول اسلاید 35 یا 120 (باتوجه به دهانه لنز دوربین‌تان بخرید. در صورتی که موجود بود اگر فیلم تاریخ مصرف گذشته بگیرید ممکن است خیلی ارزان‌تر یا حتی رایگان باشد.
2- فیلم را به همان صورت بدهید ظاهر کنند. البته به عکاسی توضیح دهید که برای چه منظوری این را می‌خواهید و تاکید کنید فیلم نور نخورده است و می‌خواهید به همین صورت ظاهر شود، تا دچار اشتباه نشوند.
3-اسلاید ظاهر شده را بگیرید. اسلاید کاملا سیاه است، اما قادر به عبور نور مادون قرمز است. اسلاید را می توانید با قرار دادن جلوی لنز یا جاگذاری درون حلقه یک فیلتر UV ارزان قیمت استفاده کنید.
طبق مقایسه‌های فنی صورت گرفته (+)، میزان عبوردهی این نوع اسلاید معادل فیلتر‌های استاندارد IR موجود در بازار است. حتی می‌توانید از دو لایه روی هم فیلم هم استفاده کنید. مشاهده نتیجه استفاده از این فیلتر برای عکاسی مادون قرمز

پنج شنبه 17 دی1394 - 11:51am

سلام خسته نباشیدیه سوال ازاقامهندس حمیدتصویربدست اومده بااین فیترهاسیاهوسفیده .پس نمیشه رنگی رودرش دید.اماشمامیگیدکه رنگ قرمزدیده میشه .یک فیلم دراپارات دیدم که یک نفربایک فیلترودوربین عکاسی ولپتاب این کاروانجام داد.وبعدبایک فلزیاب نقطه روجستجوکردوبعدچندسکه طلادرعمق بسیارکم دراورد.میشه یکم راهنمای کنید

پنج شنبه 17 دی1394 - 11:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام علیکم

ممنون از اطلاع رسانی دوستان گرامی

دوستان اینجوری بحث کردن به جایی نمیرسیم
منی که از از دستگاه و... همچنیم این سیستم ها سر در نمیارم با خوندن این مطالب
هرکی ی نظری میده یکی میگه بدرد نخوره یکی میگه من دارم عالیه .حال بحث اینه ما کاری به درد خوردن یا نخوردنش نداریم میخوایم این سیستم رو امتحان کنیم

حالا من از مطالبی که خوندم به این نتیجه رسیدم و به شما عزیزان میگم ایا این راه راه کار آمدی هست یا خیر ولی خواهشا دوستانی که تخصص دارن و اطلاع دارن جواب بدن تا سردرگم نشیم

دوستان من میخوام اینکارو انجام بدم آیا راه درسته یا در اشتباهم و متوجه نشدم

4 تا پرده عکس نگاتیو مال این دوربین قدیمی هست میدم ظاهر کنن که نور نبینه
بعد بذار رو هم 4 تا قطعه عکس رو و دو تلق شیشه ای این ور اونورش بذارم و بذارم جلو دوربین 8 مگاپیکسل گوشیم و شروع به عکس برداری محل کنم
و بعد عکسارو آنلایز کنم

آیا تمامه کار یا خیر؟

از این تکرار ساعتها
از این بیهوده بودنها
از این بی تاب ماندنها
از این تردیدها
نیرنگها
شکها
خیانتها
از این رنگین کمان سرد آدمها
و از این مرگ باورها و رویاها
پریشانم …
دلم پرواز میخواهد !

پنج شنبه 17 دی1394 - 7:07pm

سلام خسته نباشید فکنم حالاحالاها بادتونوبت باشیم تاجواب ماروکسی بده ..

شنبه 19 دی1394 - 4:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام علیکم
والله من کمی تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که این سبستم اگر کار بکنه و دقیق باشه برای فلزات سطحی هست
ولی خودم به شخصه خواستم امتحان کنم ولی این عکس های نگاتیو قدیمی گیر نمیاد تا فیلتر رو بسازم

از این تکرار ساعتها
از این بیهوده بودنها
از این بی تاب ماندنها
از این تردیدها
نیرنگها
شکها
خیانتها
پریشانم …
دلم پرواز میخواهد !

شنبه 19 دی1394 - 7:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

چیزی که شما احتیاج دارین:
1-یک عدد فلاپی(براحتی گیرمیاد)
پیوست:
cmr 1.jpg

2-خارج کردن دیسک داخل آن
پیوست:
cmr 2.jpg

3-قراردادن جلو دوربین گوشی و استفاده!(از مادون قرمز کنترل تلویزیون عکس گرفتم)
پیوست:
cmr 3.jpg
پیوست:
cmr 4.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند."مهاتما گاندی"

یکشنبه 20 دی1394 - 12:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

goldseeker نوشته است:
چیزی که شما احتیاج دارین:
1-یک عدد فلاپی(براحتی گیرمیاد)
پیوست:
cmr 1.jpg

2-خارج کردن دیسک داخل آن
پیوست:
cmr 2.jpg

3-قراردادن جلو دوربین گوشی و استفاده!(از مادون قرمز کنترل تلویزیون عکس گرفتم)
پیوست:
cmr 3.jpg
پیوست:
cmr 4.jpg

:ymhug: :x :ymhug: :x :ymhug: :x

سلام علیکم
واقعا عالی بود دست شما درد نکنه واقعا فیض بردیم راهنمایی عالی بود

حالا دوست عزیز نظرتونم در مورد کاربرد این طرح بگید که اگر باری در مثلا در نیم متری زمین باشد میشود با این طرح آن را یافت؟کلا نظرتونو اگه میشه بفرمایید ممنون میشم
:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

از این تکرار ساعتها
از این بیهوده بودنها
از این بی تاب ماندنها
از این تردیدها
نیرنگها
شکها
خیانتها
پریشانم …
دلم پرواز میخواهد !

یکشنبه 20 دی1394 - 6:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: J4320694686 و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure