انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 10:31am

پاسخ به موضوع  [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 18  بعدی
 دوربين هاي يون ياب 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

این عکساشه میخوام بدونم اگر مکان طلا باشه عکس مثلا بجا بنفش سبز رنگه یا نه باید عکس با نرم افزاری ویرایش بشه؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 9 اسفند1393 - 2:38pm
آواتار کاربر

درود دوستان
تشکر میکنم از آقا حمید عزیز که با استارت علنی نمودن این اطلاعات و مطالب این کتاب قدم بزرگی در جلوگیری از مورد سوءاستفاده قرار گرفتن بسیاری از هموطنان برداشتند.
هر چه بیشتر با منش و اخلاق این مرد بزرگ آشنا میشم بیشتر شیفته خوبیهاشون میشم و ای کاش و ای کاش چنین انسانهای بزرگی را بیشتر داشتیم که مملکت زخم خورده و خسته مان بسیار به قلب بزرگ و سرانگشت هنرمند این دلسوزان نیازمند است.
هر چه فکر میکنم نمیدانم چگونه تاکنون بنده این تاپیک را ندیده ام !!! اما در هر صورت فایلی که آقای mamood51 از کتاب جناب دیوید ویلانوا گذاشتند از بین رفته است. لطفا و لطفا و باز هم لطفا یکی از دوستان این فایل رو دوباره قرار بدهند چون بنده دو سه ساله که دنبالش هستم.
اگه دوستان مشکل آپلود داشتند ایمیل بنده:
sharabenab110@gmail.com
از همه شیرمردان ممنونم. :x

چه سرنوشت غم‌انگیزی، که کرم کوچک ابریشم، تمام عمر قفس می‌بافت، ولی به فکر پریدن بود
زنده‌یاد حسین منزوی

پنج شنبه 27 اسفند1393 - 12:29am

نیاز به کمک فوری برای تهیه کتابThe_Successful_Treasure_Hunters_Secret_Ma که حاصل تحقیقات یه پروفسوره و به قیمت 20 پوند تو سایت میفروشه اسم سایتhttp://www.truetreasure.info/SecretEmanual.htm?hop=sociale هر کی این کتابو داره من میخرم پیام بده

سه شنبه 25 فروردین1394 - 3:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به چه دردی ميخوره لطفا بگو

خدايا مددی کن

سه شنبه 25 فروردین1394 - 3:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

عزیزان انقده بحث رو عوض نکنید مثل ادم جواب یه نفر رو بدید من فیلتر درست کردم عکسشو گذاشتم یکی راهنمایی کنه دیگه

شنبه 29 فروردین1394 - 12:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saedkashi نوشته است:
عزیزان انقده بحث رو عوض نکنید مثل ادم جواب یه نفر رو بدید من فیلتر درست کردم عکسشو گذاشتم یکی راهنمایی کنه دیگه

ادب فراموش نشه لطفا [-X

شنبه 29 فروردین1394 - 1:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یکی بگه این عکسا جواب میده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خوب هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا سر کاریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکشنبه 30 فروردین1394 - 12:09pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز محیط انجمن جای داد و هوار کشیدن نیست! :D اگر بخوام با یک کلام جواب شما رو بدم باید عرض کنم سرکاریه!
اصولا دوربین با هر نوع لنزی هم که استفاده بشه باز نمیتونه یون رو ببینه! اساس این اسم دوربین یون یاب اصلا اسم اشتباهی هست. شما یک لنز مادون قرمز رو برای دوربین دیجیتال استفاده میکنین تا فقط به نور مادون قرمز اجازه عبور بدین. فرض هم بر این هست که خود اون مدل از دوربین دیجیتال دارای فیلتر حذف طیف مادون قرمز در داخل خودش نباشه! وگرنه اصلا عمل نخواهد کرد. اینکه اون مدل خاص از دوربین مورد استفاده دارای فیلتر حذف مادون قرمز هست یا نه ؛ چیزیه که گاها در مشخصات دوربین ذکر میشه. ولی راحت ترش اینه که شما کنترل تلویزیون رو که دارای فرستنده مادون قرمز هست و شما نمیتونین نورش رو ببینین ؛ جلوی دوربین دیجیتال بگیرین. اگر با فشار دادن دکمه های کنترل روشنایی واضحی از داخل دوربین مشاهده شد ؛ نشون میده دوربین میتونه امواج مادون قرمز رو دریافت کنه.
بهرحال در نهایت هم کاری که با نرم افزار انجام میشه دستکاری همین طیف مادون قرمز هست که میتونه به ارزیابی حرارتی از سوژه منجر بشه. این اصلا نه ربطی به یون داره و نه دفینه! هاله قابل مشاهده ای هم وجود نداره! تحت شرایط خاصی در روزهای خاص و در ساعات خاص و در اثر جذب کافی انرژی حرارتی از خورشید فقط ممکنه برای فلزات سطحی قرار گرفته در خاکی کاملا یکدست بشه از روی تصویر گمانه زنی هایی کرد!!! یک چیز کاملا شانسی برای اهداف سطحی هست. باقیش دیگه چیزی جز تصاویر هنری در سبک خودش نیست که منجر به تولید انواع هاله ها میشه! بهیچ وجه هم برای اهداف در عمق حتی 1 متر قابل استفاده نیست و تمام این دوربین های گنجیابی که در بازار میبینید چیزی جز کلاهبرداری نیستن! حالا بنده این ادعا رو مطرح کردم و توضیح ساده علمی هم براش دادم. هر مدعی اگر حرفی بر خلاف این داره تشریف بیاره اثبات کنه!

یکشنبه 30 فروردین1394 - 2:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
حمید نوشته است:
دوست عزیز محیط انجمن جای داد و هوار کشیدن نیست! :D اگر بخوام با یک کلام جواب شما رو بدم باید عرض کنم سرکاریه!
اصولا دوربین با هر نوع لنزی هم که استفاده بشه باز نمیتونه یون رو ببینه! اساس این اسم دوربین یون یاب اصلا اسم اشتباهی هست. شما یک لنز مادون قرمز رو برای دوربین دیجیتال استفاده میکنین تا فقط به نور مادون قرمز اجازه عبور بدین. فرض هم بر این هست که خود اون مدل از دوربین دیجیتال دارای فیلتر حذف طیف مادون قرمز در داخل خودش نباشه! وگرنه اصلا عمل نخواهد کرد. اینکه اون مدل خاص از دوربین مورد استفاده دارای فیلتر حذف مادون قرمز هست یا نه ؛ چیزیه که گاها در مشخصات دوربین ذکر میشه. ولی راحت ترش اینه که شما کنترل تلویزیون رو که دارای فرستنده مادون قرمز هست و شما نمیتونین نورش رو ببینین ؛ جلوی دوربین دیجیتال بگیرین. اگر با فشار دادن دکمه های کنترل روشنایی واضحی از داخل دوربین مشاهده شد ؛ نشون میده دوربین میتونه امواج مادون قرمز رو دریافت کنه.
بهرحال در نهایت هم کاری که با نرم افزار انجام میشه دستکاری همین طیف مادون قرمز هست که میتونه به ارزیابی حرارتی از سوژه منجر بشه. این اصلا نه ربطی به یون داره و نه دفینه! هاله قابل مشاهده ای هم وجود نداره! تحت شرایط خاصی در روزهای خاص و در ساعات خاص و در اثر جذب کافی انرژی حرارتی از خورشید فقط ممکنه برای فلزات سطحی قرار گرفته در خاکی کاملا یکدست بشه از روی تصویر گمانه زنی هایی کرد!!! یک چیز کاملا شانسی برای اهداف سطحی هست. باقیش دیگه چیزی جز تصاویر هنری در سبک خودش نیست که منجر به تولید انواع هاله ها میشه! بهیچ وجه هم برای اهداف در عمق حتی 1 متر قابل استفاده نیست و تمام این دوربین های گنجیابی که در بازار میبینید چیزی جز کلاهبرداری نیستن! حالا بنده این ادعا رو مطرح کردم و توضیح ساده علمی هم براش دادم. هر مدعی اگر حرفی بر خلاف این داره تشریف بیاره اثبات کنه!

البته قطعه ای وجود داره که بصورت اپتیک هست و میتونه یون رو آشکار کنه.

یکشنبه 30 فروردین1394 - 3:03pm
مدیر کل
مدیر کل

و البته اصلا مورد بحث ما این قطعات خاص نبود جناب پادمهر! :D شما اگر اصل مطلب رو قبول دارین میتونین تایید کنین که حداقل جلو بعضی کلاهبرداریها گرفته بشه.

یکشنبه 30 فروردین1394 - 3:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure