انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 3:39pm

پاسخ به موضوع  [ 36 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 پشت پرده وچهره واقعی پی دی آلونسو و اسحاق شیاد 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

آقای اسحاق کلاهبردار پی دی ها رو به دلار می فروشه
ادعا کرده که پی دی آلنسو رو به 400 میلیون فروخته
بنده اازایشون حضوری پی دی توتم رو خریده بودم خیلی حقه باز پررو وکلاهبردار هست
از پس که بازارش کساد شده با شگردهای فروش به دلار و....دنبال بازارگرمی هست
نمی دانم کسی که تابلو سازه ونمی تونه ترانزیستور رو از تریستور تشخیص بده چرا اینقدر ادعای تبلیغ محصولات رادار زمینی را از شبکه جام را دربوق وکرنا کرده؟؟؟

شنبه 11 مرداد1399 - 10:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
درود
بنده هم ۴ سال پیش مدار اندریاسو کار کردم دوبار هم ساختم یکسال هم شبانه روز روش کار کردم اما جواب نداد
بعد فهمیدم چ خبره
دوباره ۳ ماهه روی برد ۶ تکه کار میکنم شاید ده تا نکته اساسی پیدا کردم اما نمیدونم کمه یا زیاد مثلا جعبه.خازنهای موازی.یااگر باتری کتابی استفاده کنی فقط باید اصل باشه تا جرقه رو نمایان کنه بنده در اوایل ک باتری کتابی استفاده میکردم بعد از کلی سروکله زدن به این موضوع پی بردم شاید یکماه اذیتم کرد.امااز پی دی ی غولی ساختن ک ادم نمیدونه مسیرش به کجا خطم خواهد شد
رازو رمزش یک طرف حرفو حدیثش یک طرف
جناب جهان شما از بس فکر کردید و وسواس بخرج دادید البته انقد خوندی درمورد پیدی اینطوری شده !فکر میکنم به چیزهای غیر اساسی هم فکرتون میره مثلا فرکانس مدار و این چیزا!

سه شنبه 27 مرداد1399 - 12:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
کار خاصی نمیکنه که والله :-B
آقا هادی دوست خوبم البته من پی دی رو نساختم اما در کل بعضی وقتا کارو یک مقاومت یا یک خازن میتونه خراب بکنه یا حل بکنه مهم اینه رفع عیب بشه وگرنه قرار نیست از صفر یک پی دی دیگه طراحی کنن که حالا هر کسی تونست با کم وزیاد کردن به قول شما یک مقاومت برد بالا از این سیستم بگیره که زده تو خال وگرنه حلوا حلوا دهن هیچ کس دیگه شیرین نمیشه.به قول شاعر ز عمل کار براید ورنه من آن مشک معطر به نگاه لیلی ام =)) .قبل از هر چیز به نظرم اثر دفینه باید مورد ارزیابی قرار بگیره و بعد میشه هر نوع وسیله الکترونیکی طراحی کرد مشکل عدم شناخت پدیده هست البته تا حدودی مبحثش باز شده شاید در آینده شاهد سیستمهای کارامد بودین.. :-BD

البته اقا بهرام شما پیدیو درست کردینا ی لوپ گردم گزاشتین براش
پی سی بی جدید هم براش طراحی کردین ک ایراد داشت
توتم و اونیکیم به قول خودتون مونو توتم هم درست کردین
با کم یا زیاد کردن یک مقاومت هم پیدی کار میکنه فقط بحث حساسیت بالا برای تنظیم این مداره
اثرات فلز هم بنده تا اونجایی ک درک کردم
اثرات زمین با فلز تبدیل به ولتاژ خیلی ریز در حد چند هزارم ولت میشن
که پیدی اون ولتاز ضعیفو وارد سیستمش میکنه از طریق فریت و موجب اشکار سازی میشه
این ولتاژ انقد ضعیفه که شما باید پیدیتو تکون بدی تا سیستمت حسش کنن
در این حد بنده فهمیدم

چهارشنبه 29 مرداد1399 - 12:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه دوست خوبم من هیچ پی دی رو نساختم چه از طرحهای قدیمی نه طرحای جدید که عمومی هستن.من نمیدونم چرا دوستان میخوان پی دی رو ببندن به نافمون :D علتی اگه داره بگید باور کنید من هر طرحی که کار کردم نتیجه کارهام توی تایپیک ذی ربط موجوده البته منکر ساخت توتم نیستم و دو مدل هم ازش ساختم یکی طرح اصلی بود و یکی هم تغییر یافته خودم که باز تغییرش دادم به یک مگنت زن یا بهتره بگم زاویه سنج مغناطیسی چون هر طرفی که تنظیم بشه همون طرف رو سنس میکنه جالبه نه به قطبین هم به شدت حساسه :D نمردیم یک قطب نمای الکترونیکی ساختیم :))
این رو دیگه نمیدونم اگه تغییرات مقاومت توی پی دی باعث بهبود یا ضعف نمیشه هر کسی که ساخته مختاره تا هر جور دوست داره دستکاریش کنه فقط متوجه نشدم بحث حساسیت بالا وتنظیم کردنش چه مشکلی داره منظورتون اینه اگه با حساسیت بالا تنظیم بشه ثباتش مختل میشه یا ....در کل من سیستمی که ابهام زیاد داره رو وقت واسش نمیزارم اگه دقت کرده باشین تنها چند نفر بیشتر نیستن که از پی دی حمایت میکنن مابقی دوستان هم که ساختن رضایت چندانی نشون ندادن البته من اگه بتونم قطعات با کیفیت ومشابه طرح رو پیدا کنم حتما پی دی رو میسازم اما هنوز نفهمیدم اخرش کدوم پی دی بدرد بخوره..پی دی جناب الونسو به نظرم معقولتره چون مورد تایید جناب استاد سنه دژ هم هست با این تفاصیر که ایشون کمی تغییرات تو مدار دادن..
در مورد اثرات پدیده بحث زیاده که میتونه درست باشه و هم میتونه نظر شخصی و سلیقه ایی باشه فعلا هیچ وسیله الکترونیکی برای سنجش نوع این سیگنال ساخته نشده فعلا فرانکو در صدر هست ومیتونه تا حدودی ماهیت این اثر رو مشخص کنه تا حدودی.این رو نمیدونستم واقعا پی دی برای سنس باید حرکت داده بشه :-?
ی مثال میزنم اگه یک آهنربا رو روی یک کلاف سیمپیچ حرکت بدین باعث میشه یک جریان ضعیف در سیمپیچ تولید بشه یعنی ی جور القای الکترونیکی.پس پی دی با فرانکو خیلی تفاوت میکنن از نظر سنس ماهیت اثر لااقل فرانکو ثابت کرده که بر اساس امواج تغییر یافته رادیویی از هدف سنس میکنه یک چیزی شبیه به نویز رادیویی اما پی دی یک پارامتر دیگه از هدف رو سنس میکنه.پیچیده شد X_X

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 29 مرداد1399 - 1:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

برای اینکه اینایی ک پیدی میسازن مونتاژ کارن مدار هم با مونتاژ کارش حل نمیشه همه فن هاشو باید دونست بعد انجام داد
بنده فرانکو رو هم من درست کردم نظر شخصیم اینه هر جا امواج رادیو نباشه و از شهر دور بشی نمیزنه
اونجا هم ک میزنه بنظرم عمقی نمیزنه
کلا اینجور سیستما عمقی نمیزنن
توتم رو هم قبول ندارم دوستم خیلی وقت گزاشت نزد ک نزد
حتی به پیدی هم شک دارم که ایا مثلا عمق ۳ متریو میزنه
وقتی درموردش نمیدونی نسازی بهتره همه فوتو فناشو دربیار بعد
وگرنه به هر دری بزنی جوابی نخواهد داد
بنده هم بعد از سالها تحقیق تستهای فراوون و فکر کردن یچیزایی فهمیدم مدار رو هم جم کردم اما فعلا کالیبرش نکردم صبر کردم زردی ک قایم کردم زمانی زیادی ازش بگذره
خود امیر حسین یجا اومده بود گفته بود با این بار زدم فلان کردم الان نمیدونم چرا داره توباکس میسازه دیگه خیلی زحمت کشیدم براش باید ببینم تهش چی میشه بعد اینم اگر عمق بالایی نزنه میرسیم به هیچ سیستمی ک همش ساخته شد و راضی نبودیم

پنج شنبه 30 مرداد1399 - 10:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
برای اینکه اینایی ک پیدی میسازن مونتاژ کارن مدار هم با مونتاژ کارش حل نمیشه همه فن هاشو باید دونست بعد انجام داد
بنده فرانکو رو هم من درست کردم نظر شخصیم اینه هر جا امواج رادیو نباشه و از شهر دور بشی نمیزنه
اونجا هم ک میزنه بنظرم عمقی نمیزنه
کلا اینجور سیستما عمقی نمیزنن
توتم رو هم قبول ندارم دوستم خیلی وقت گزاشت نزد ک نزد
حتی به پیدی هم شک دارم که ایا مثلا عمق ۳ متریو میزنه
وقتی درموردش نمیدونی نسازی بهتره همه فوتو فناشو دربیار بعد
وگرنه به هر دری بزنی جوابی نخواهد داد
بنده هم بعد از سالها تحقیق تستهای فراوون و فکر کردن یچیزایی فهمیدم مدار رو هم جم کردم اما فعلا کالیبرش نکردم صبر کردم زردی ک قایم کردم زمانی زیادی ازش بگذره
خود امیر حسین یجا اومده بود گفته بود با این بار زدم فلان کردم الان نمیدونم چرا داره توباکس میسازه دیگه خیلی زحمت کشیدم براش باید ببینم تهش چی میشه بعد اینم اگر عمق بالایی نزنه میرسیم به هیچ سیستمی ک همش ساخته شد و راضی نبودیم

درود شبانگاهی. @};-
خب همه که تحلیلگر مدار نمیشن یا طراح تا ی مداریی صداش درمیاد همه بسیج میشن بسازن تا یک دری باز بشه قربونت
نه این درست نیست . من بیرون شهر به خوبی سنس دارم و باید هم همینطور باشه اگه طرح رو به امواج رادیویی مرتبط بدونیم که هست معمولا تو بیابون ودشت امواج رادیویی به خوبی وباقدرت بیشتری تو محیط مدوله میشه مخصوصا امواج کوتاه که همه جا هست و کمتر جایی پیدا میشه امواج رادیویی نداشته باشیم مگه اینکه بگیم این طرح کلا با امواج اف-ام کار میکنه که درست هم نیست چون فرانک با موج مدوله شده به صورت مستقیم سرو کار نداره وخیلی کم این امواج رو دریافت میکنه وبیشتر تاثیر امواج روی دفینه هست فقط مابین کوه اگه قرار بگیری این احتمال وجود داره که سنس ضعیف تر بشه اما در مورد نقطه زنی با فرانک بستگی به شعاع محیطی که سنس شده داره و به راحتی میشه محل دقیق پیدا کرد.بعد در مورد این کاملا توضیح میدم :YMPEACE:
آره من هم همون موقع که توتم ساختم اصلا راضیم نکرد وکار به بیابون هم نکشید کلا فراموشش کردم :-Q
این رو دیگه نمیدونم چون نساختم اما اگه شعاع زنی خوبی داشته باشه میشه روی عمق زنیش هم حساب کرد البته این نظر شخصیمه
خب حقیقتش قصد ساخت داشتم اماحرف وحدیث زیادی داره از ساختش منصرف شدم همین فرانک به نظرم خوبه
انشالله واست جواب بده.این دوستتون امیر حسین از بچه های انجمنه.خب چی بگم فایده دروغ چیه به خودمون که نمیتونیم دروغ بگیم اگه به بار رسیده نوش جونش توباکس هم یک سیستم خوب وبدرد بخوریه من هم خیلی مشتاقم بسازمش فعلا کارهاشو کردم (طراحی مجدد وتغییر بعضی قسمتها + برد تفکیک+ برد صوت مجزا سه منظوره مولتی تن برای تفکیک وحالت آل متال) در مجموع سه تا برد 10 سانتی شده با 19 عدد تراشه :D گذاشتم زمستون که بیکار میشم بسازم ببینم چه کردم @};-

جمعه 30 مرداد1399 - 2:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

متاسفانه توباکس رو هم ساختم چند بار اسکلتشو عوض کردم المینیوم بعدشم چوب اذیت میکرد
دوباره توباکس دیجیتال رو ساختم بردش خوب بو اما تو حالت ثابت وقتی بلندش میکردی از هوا میزد برعکسشم میکردی همینطور!زمان زیادی هم صرفش کردم درستش کنم نشدک نشد!
پولونس رو ساختم توی خاک یک متر بیشتر نفود نداره
توتم ک کلا نمیزنه اسباب بازی هس اما یکی میگف حفررو میگیره
اسپوفر رو ساختم خیلی جاها تست زدم قبولش ندارم میگفتن باید بچرخه روی اهداف با دست
میچرخوندم :D
سیستمی دیدی که خوب میزنه اذیتم نمیکنه به ما هم بگو

جمعه 31 مرداد1399 - 8:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب سیستمهای دست ساز مشکلات خودشون رو هم دارن البته سیستمهای شرکتی هم چندان بی عیب وایراد نبوده ونیستن.بین اینهای که معرفی کردین من هیچکدومشون رو نساختم به غیر توتم که تجربه جالبی هم بود .مشکل دوستانی نظیر شما اینه که هر طرحی رو تو انجمن دوستان دیگه قرار دادن شیرجه زدین تا بسازین و اصلا هم نمیدونین دنبال چی هستین اگه فلزیاب میخواین فلزجو واگه ردیاب میخواین فرانکو .زمانی که مهندس روی چنس کار میکرد و طرح خودشون رو عومی کردن من حتی اونجا هم نرفتم ببینم چه خبره وبااین که میدونم فلزیاب خوبی هست اصلا نساختمش بعدها که فلزجو رو مهندس رونمایی کردن به شدت مشتاق شدم و ساختم و خیلی هم ازش راضی ام و از ایشون هم کمال تشکر دارم.با این حال من نمیدونم مشکل شما دوست خوبم چیه که از این شاخه به اون شاخه می پرید فلزجو واسه من یعنی قدرت.ثبات .دقت .و سرعت معنی میده چیزای دیگه رو هم نیازی نمیبینم که بگم برین بسازین فرانکو هم اینطور که برداشت کردین نیست من دیشب بیرون شهر تو کوه داشتم کار میکردم و بدون اینکه ذره ایی اذیتم کنه یا بوق بیخود بزنه از یک محیط نسبتا طولانی اسکن گرفتم که یک جا سنسی داشتم که نشون دهنده یک حفره بزرگ بود این رو تو تاپیک خودش مطرح میکنم تا دوستان کسب تجربه کنن و شما هم از این لاک ناامیدی بیرون بیاین و با همین دو سیستم اپراتوری خوب یاد بگیرید مطمئن باشین سراغ هیچ سیستم دیگه ایی نمیرید برید بیرون و کسب تجربه کنید با حوصله ودقت روی ساخت همین دو سیستم کار کنین و بعد از نتیجه خوبش حیرت میکنید دیگه نیازی نیست ده مدل سیستم بسازین.اما توباکس یک فلزیاب بی رغیب میتونه باشه این تیپ فلزیابها رو باید تا حد ممکن درست واصولی جمع کرد صرف اینکه با چوب یا آلومینیوم درست کردین وجواب نگرفتین مشکل از سیستم نیست از خود ماست.بهتر بود اول به نوع اسکلت بندی توباکس دقت میکردین وبعد شروع به ساخت میکردین البته توباکس ساشو هنوز هم جا واسه طراحی بهتر داره اما مشکل فعلی مدار نیست اسکلت بندی نادرست .علت ناکارامدی این سیستم ساخت ناصحیح وانتخاب درست اسکلت .اگه به سیستمهای توباکس نظیر تام یا اس سی یا گرت توجه کرده باشین همه این سیستمها از کویلهای سبک وخاصی استفاده میکنن که باعث کم شدن وزن و کم شدن فشار از هر دو طرف به میله وسط میشه.اینجا ما توباکسی داریم که وزن هردو کویل بدون استفاده از قاب نزدیک به 1کیلو هست واگه از قابهای چوبی استفاده بشه وزنش به مراتب بیشتر میشه واین یعنی زمانی که سیستم رو در حالت کاوش بگذاریم وحرکت کنیم میله وسط باید وزن چند کیلویی از هر طرف رو تحمل کنه ومدام از تنظیم خارج میشه.بهترین راه این هست که میله وسط رو تقویت کنیم نظر من استفاده از الومینیوم به قطر 4یا5 سانت با طول 20سانت هست وهردو لوله رابط به کویلها رو 3سانت بگیرید و طوری به همدیگه محکم کنید که ذره ایی لقی نداشته باشه.البته این تاپیک مربوط به پی دی بود بهتره مابقی مشکلات توباکس رو هم اونجا مطرح کنیم که از نظم خارج نشیم.سپاس :YMPEACE:

یکشنبه 1 شهریور1399 - 2:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بنده حمله به هیچ مداری نبردم
اولش هم گفتم توباکس رو با الومینیوم ساختم الومینیوم هم مثل شمشه بنایی بود حتی صدم میل هم تکون نمیخورد
مشکل اینجاس فلانی اومده گفته فلان سیستم خوبه
بعد من رفتم این سیستم رو با وسواس زیاد ساختم که به خیال خودم برم بیرون!مثلا این خازنو اون قطعه رو فلان سیمو عوض کن نفوذش خوب شه بعد از کلی کار دیدم قبریکه فاتحه میدم توش مرده نیس دوباره سراغ سیستم دیگه ای رفتم حتما ساختم و روشم کارکردم
فرانکو هم ۳ چراغه ساختم هم ده چراغ نظرمم هم عوض نخواهد دونه دونه سیستمهارو با ساختم زمان گزاشتم تست زدم علاوه بر امواجی که ممکنه بعضی جاها نباشه قطعا نفوذ خوبی نداره
و چنس بردش کمه خب ما توقع برد بیشتری داریم
شاد باشین

یکشنبه 2 شهریور1399 - 9:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر تو رفیق سینه سوخته @};-
خب البته تا مدار هم ساخته نشه که نمیشه نظر داد اما اکثر مدارات تو نت مورد دارن یا ضعیف عمل میکنن یا از اساس مشکل دارن
اما توباکس به نظرم سیستم جون داریه .حالا چرا میگی نفوذش . مگه عمقی که تو خاک میزنه با هوا چقدر فرق میکنه یعنی خیلی زیاده. از نظر من ممکنه کمی ثباتش کم باشه که دلیل داره اما عمق زنیش رو فکر نمیکنم تا این حد بد باشه یعنی بین دوستانی که ساختن کسی جدی این مسئله رو بیان نکرده :-? اگه مشکل فقط ثبات باشه دلیلش خیلی سادست اینجا ما با قطعات انالوگ سروکار داریم که همشون یک تلرانس و ضریب حرارتی مخصوص به خودشون دارن حتی خازنهای ام کا تی هم تلرانسشون فرق میکنه همه این خازنها هم یکی نیستن اگه به پشت یا روی این خازنها نگاه کنید یک حروف انگلیسی که مشخصه اون خازن هست رو مینویسن مثلا (کا یا جی ) اینها تلرانس رو نشون میده ویک عامل بی ثباتی مهم و اصلی اوسیلاتور یا نوسانساز مداره که اون هم انالوگه و به خازن ومقاومت و ولتاژ تغذیه وابسته هست هر کدوم اینها کمی بالا یا پایین بشن یا کمی گرم یا سرد بشن فرکانس نوسانساز کمی تغییر میکنه همین عامل باعث بی ثباتی تو مدار میشه البته چون توباکس ما با تغییرات فاز ودامنه سرو کار داره کمی این مشکل پوشش میده وگرنه با این پیک بالایی که تولید میکنه اگه قرار باشه به شکل دیگه ایی طراحی میشد که وضعیت خیلی بدتر از این بود.من خودم به شخصه معتقدم توباکس ساشو هنوز جای کار داره میشه یک جاهایی رو تغییر داد.
خب لااقل فرانکو رو جایی ببر که سیگنال قوی هست این دید که بیابون امواج ضعیفتره اشتباهه برعکس مکانهای باز مثل دشت وبیابون خیلی قویتر هم هست.اگه ملاک کار گرفتن امواج با انتن فرانکو هست که اشتباهه چون فرانکو امواج رو خیلی قوی دریافت نمیکنه که اگه دیدی مکانی نتونستی اثر آسمون بگیری معنیش این میشه که اونجا نمیشه کار کرد.چنس رو هم من به همین خاطر که ضعیف بود نساختم اما فلزجو برد خوبی داره لااقل بین فلزیابهای بازاری برد بهتری میده.اصلا هم با فلزیابهای توی نت قابل مقایسه نیست.الان با فلزجو با لوپ70 معمولی دایره ایی یک سکه رو57 سانت توی خونه میزنم که این لوپ واسه این فلز بزرگ محسوب میشه.یک عدد قوطی رب یک کیلویی رو 170 تو خونه زدم دیگه از این بیشتر فلزیابی نیست که بخواد بزنه.فقط تفکیک سیستم من یکم بالاتر نشون میده اما دقیق بوده هر چی گفته غیر فلز درست بوده تا الان.
ببین سه راه بیشتر نیست .1-اگه پول داریی که میتونی با تحقیق وتفحص یک سیستم معقول بسته به نیازت بخری.
2-اگه پول نداری باید خودت بسازی وباهاش هم بسازی 3- کلا دنبال گنج پژوهی نری
من هم واست روزای خوب وشادی رو آرزو میکنم همیشه مثبت اندیش باش خدارو چه دیدی شاید اصلا به هیچ کدوم اینها هم نیاز نداشتی وخدا ی جور دیگه بهت نظر کرد :-BD

دوشنبه 2 شهریور1399 - 2:15am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 36 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure