انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 5:28pm

پاسخ به موضوع  [ 231 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 24  بعدی
 PDK-M 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان.
من کل فایل های ساخت را در یک فایل فشرده در زیر همین پست قرار می دهم که در آن کیفیت تصاویر هم خوب است . بازم هر مشکلی داشتین اطلاع بدهید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

پنج شنبه 12 بهمن1396 - 7:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم تصاویری از نصب کلید و برنامه اصلی

Nikola Tesla

پنج شنبه 12 بهمن1396 - 8:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مرسی از توجه وراهنماییتون اقا مجتبی
من مدارو مونتاژ کردم فقط bc549 و bc556رو با پسوند c پیدانکردم که باید اینترنتی سفارش بدم

پنج شنبه 12 بهمن1396 - 10:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Mojtaba195 نوشته است:
سلام دوستان.
من کل فایل های ساخت را در یک فایل فشرده در زیر همین پست قرار می دهم که در آن کیفیت تصاویر هم خوب است . بازم هر مشکلی داشتین اطلاع بدهید

thank you dear friend mojtaba :ymparty:

جمعه 12 بهمن1396 - 1:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس برای دیود از کدوم یک استفاده کنم ژرمانیوم یا معمولی

جمعه 13 بهمن1396 - 2:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز به نظر من دیود ژرمانیوم بهتره در صورت نبود میتونی ازنوع معمولی ۴۱۴۸ استفاده کنی

خدايا مددی کن

جمعه 13 بهمن1396 - 3:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
سلام دوستان
این اولین مدار پی دی کا است که بصورت قسمتی دیجیتال شده در اختیار دوستان قرار میدهم .
ابتدا باید عرض کنم که مداری که اینجا قرار می دهم یک مدار تحقیقاتی است و تا عملیاتی شود نیاز به تست های متعدد است لذا کسانی که توقع مدار آماده و حاضر دارند رو برآورده نخواهد کرد پس فعلا دوستانی که دستی بر آتش دارند وارد عمل بشوند تا باهمدیگر مدارو ارتقا بدیم .
این مدار الگو گرفته از مدار اصلی پی دی البته قسمت پسیو و مدار فرانکو است.
در این مدار از یک ولوم 10 کیلو و دو دکمه فشاری و یک ولوم 20 کیلو استفاده شده است .
نوسان ساز داخلی مدار کاملا کنترل شده و در دست اپراتور است که این فرکانس از یک هرتز تا یک کیلو هرتز قابل تنظیم با دکمه های فشاری و دیوتی آن از یک درصد تا 99 درصد هم توسط ولوم 10 کیلو قابل تنظیم است .
دارای نمایشگر میزان ولتاژ باطری و همچین میزان درصد بالانس است .
در این مدار بالانس با ولوم 20 کیلو انجام میگیرد که میزان آن در سطر دوم ال سی دی به اسم BL نمایش داده میشود و احتمال فراوان اکثرا تغییرات آینده در این قسمت از مدار انجام بگیرد .
با اینکه بالانس نسبت به حالت های مختلف پی دی کا تا حدودی کنترل شده است ولی اصلا برای من قابل قبول نیست .
فعلا در ساخت اولیه چون آزمایش هایی که من میخواستم رو برآورد کرد بنابراین با توجه به قولی که داده بودم مدار رو اینجا در اختیار عموم قرار می دهم و خوشحال میشوم دوستان در زمینه پیشرفت و ارتقا آن کمک کنند .
مدار دارای یک میکرو ATmega328 p است که باید به وسیله دو تا هگز پروگرم شود .
برای جلوگیری از سو استفاده مدار با 250 با روشن خاموش شدن و یا حدود 250 تا 300 ساعت استفاده در نظر گرفته شده است .
برای استفاده از برنامه ابتدا باید فایل هگز کلید (KEY.hex)را پروگرم کنید و در مدار قرار دهید تا کلید نصب بر روی میکرو کنترل نصب شود و مدار را راه اندازی کنید که پیام موفقیت در نصب بر روی ال سی دی گزارش داده خواهد شد .(به عبارتی فایل را پروگرم کنید و در برد قرار دهید و مدار را روشن کنید). این فایل را با فیوزبیت High Fuse : FF ,,,,, Low Fuse : D1 استفاده نمایید
سپس فایل هگز اصلی را پروگرم نمایید و استفاده کنید .(PDK-M2.hex) و این فایل را با فیوزبیت (High Fuse : FF ,,,,,, Low Fuse : D9)
بنده کل شرایط برای سو استفاده های احتمالی را در نظر گرفتم ولی بازم احتمال سو استفاده دارد که از نظر من آن کسی که بتونه سو استفاده کنه بهتر وقت بذاره و مدار جدید طراحی کنه .
ایده این طرح رو من در جایی فعلا ندیدم ولی احتمال فراوان قدرت خوبی خواهد داشت و تست های منم بیانگر این موضوع است .
امیدوارم دوستان استفاده کافی را از این طرح را ببرند و نتایج خود را در اینجا اعلام کنند تا در آپدیت های آتی مورد استفاده قرار گیرد .

سلام آقا مجتبی... تشکر و سپاس فراوون بابت چنین روحیه و ارادتون. خدا خیرت بده... انشالله که حسابی موفقیت آمیز باشه... ولی تا اونجاییکه میدونم در مداراتیکه دارن جواب میدن و کار میکنن. فرکانسها در حد چند ده کیلوهرتزه.. چیزی بین 55تا 120 کیلو.... در حالیکه در این مدار بین 1 هرتز تا 1 کیلوست. ایکاش رو بازه فرکانسی خیلی بالاتر متمرکز میشدید...... امیدوارم که موفقیت کاملی کسب بشه.

جمعه 13 بهمن1396 - 4:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس شرمنده به جای bc549و bc556نمیشه از ترانزیستور دیگه استفاده کرده چون همه قطعات رو دارم بجز این دو مورد

یکشنبه 15 بهمن1396 - 9:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

madrek نوشته است:
سلام مهندس شرمنده به جای bc549و bc556نمیشه از ترانزیستور دیگه استفاده کرده چون همه قطعات رو دارم بجز این دو مورد

سلام میتونید استفاده کنید
548 547 549 550
557 556 558
فقط یادتون باشه پسوند c داشته باشند

Nikola Tesla

یکشنبه 15 بهمن1396 - 5:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
سلام دوستان
این اولین مدار پی دی کا است که بصورت قسمتی دیجیتال شده در اختیار دوستان قرار میدهم .
ابتدا باید عرض کنم که مداری که اینجا قرار می دهم یک مدار تحقیقاتی است و تا عملیاتی شود نیاز به تست های متعدد است لذا کسانی که توقع مدار آماده و حاضر دارند رو برآورده نخواهد کرد پس فعلا دوستانی که دستی بر آتش دارند وارد عمل بشوند تا باهمدیگر مدارو ارتقا بدیم .
این مدار الگو گرفته از مدار اصلی پی دی البته قسمت پسیو و مدار فرانکو است.
در این مدار از یک ولوم 10 کیلو و دو دکمه فشاری و یک ولوم 20 کیلو استفاده شده است .
نوسان ساز داخلی مدار کاملا کنترل شده و در دست اپراتور است که این فرکانس از یک هرتز تا یک کیلو هرتز قابل تنظیم با دکمه های فشاری و دیوتی آن از یک درصد تا 99 درصد هم توسط ولوم 10 کیلو قابل تنظیم است .
دارای نمایشگر میزان ولتاژ باطری و همچین میزان درصد بالانس است .
در این مدار بالانس با ولوم 20 کیلو انجام میگیرد که میزان آن در سطر دوم ال سی دی به اسم BL نمایش داده میشود و احتمال فراوان اکثرا تغییرات آینده در این قسمت از مدار انجام بگیرد .
با اینکه بالانس نسبت به حالت های مختلف پی دی کا تا حدودی کنترل شده است ولی اصلا برای من قابل قبول نیست .
فعلا در ساخت اولیه چون آزمایش هایی که من میخواستم رو برآورد کرد بنابراین با توجه به قولی که داده بودم مدار رو اینجا در اختیار عموم قرار می دهم و خوشحال میشوم دوستان در زمینه پیشرفت و ارتقا آن کمک کنند .
مدار دارای یک میکرو ATmega328 p است که باید به وسیله دو تا هگز پروگرم شود .
برای جلوگیری از سو استفاده مدار با 250 با روشن خاموش شدن و یا حدود 250 تا 300 ساعت استفاده در نظر گرفته شده است .
برای استفاده از برنامه ابتدا باید فایل هگز کلید (KEY.hex)را پروگرم کنید و در مدار قرار دهید تا کلید نصب بر روی میکرو کنترل نصب شود و مدار را راه اندازی کنید که پیام موفقیت در نصب بر روی ال سی دی گزارش داده خواهد شد .(به عبارتی فایل را پروگرم کنید و در برد قرار دهید و مدار را روشن کنید). این فایل را با فیوزبیت High Fuse : FF ,,,,, Low Fuse : D1 استفاده نمایید
سپس فایل هگز اصلی را پروگرم نمایید و استفاده کنید .(PDK-M2.hex) و این فایل را با فیوزبیت (High Fuse : FF ,,,,,, Low Fuse : D9)
بنده کل شرایط برای سو استفاده های احتمالی را در نظر گرفتم ولی بازم احتمال سو استفاده دارد که از نظر من آن کسی که بتونه سو استفاده کنه بهتر وقت بذاره و مدار جدید طراحی کنه .
ایده این طرح رو من در جایی فعلا ندیدم ولی احتمال فراوان قدرت خوبی خواهد داشت و تست های منم بیانگر این موضوع است .
امیدوارم دوستان استفاده کافی را از این طرح را ببرند و نتایج خود را در اینجا اعلام کنند تا در آپدیت های آتی مورد استفاده قرار گیرد .

سلام آقا مجتبی... تشکر و سپاس فراوون بابت چنین روحیه و ارادتون. خدا خیرت بده... انشالله که حسابی موفقیت آمیز باشه... ولی تا اونجاییکه میدونم در مداراتیکه دارن جواب میدن و کار میکنن. فرکانسها در حد چند ده کیلوهرتزه.. چیزی بین 55تا 120 کیلو.... در حالیکه در این مدار بین 1 هرتز تا 1 کیلوست. ایکاش رو بازه فرکانسی خیلی بالاتر متمرکز میشدید...... امیدوارم که موفقیت کاملی کسب بشه.

سلام محمود جان .
ممنون از شما .
سیستم را بسازید و هر تغییری نیاز باشه براحتی قابل اجرا است .

Nikola Tesla

یکشنبه 15 بهمن1396 - 5:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 231 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 59 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure