انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 11:28pm

پاسخ به موضوع  [ 231 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24  بعدی
 PDK-M 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
سلام کسی از دوستان میدونه سنس دست از چه سانتی حالت نرماله؟

مجبور شدم چون حساسیت کمه، طرح تقویت آنتن فرانکو رو با تغییر زدم رو pdk :D حساسیتش رفت بالا که دست رو سنس میکنه از 20 30 سانتی و هویه رو از 50 سانتی میگیره و آسمونم سنس میکنه، اگر دیدم خوبه، اگر دیدم خوبه احتمالا قسمت اسیلاتور 8 مگاهرتز رو هم به طرح اضاف کنم ببینم چطور میشه ;) B-) :-?

سلام .
به شرط درست ساختن این مدار کف دست رو از حدود 20 سانتی سنس میکنه و حساسیت مدار شما درسته بنظر

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

شنبه 27 مهر1398 - 3:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asad135959 نوشته است:
سلام ممنون چشم حتما انجام میدم الان مشکلی که دارم چراغ سبز یکسره روشن هست،بعد یکسره بوق میزنه،چه لوپ وصله،چه نیست،وقتی۵۵۵ عوض میکنم صدا قطع میشه ولی چراغ سبز بازم روشن نتونستم مشکلو پیدا کنم لطفا کمک کنید،مشخصات مدارم تو دو صفحه قبل موجوده،من مدار اقا مجتبی رو نساختم فرق داره،اقا مجتبی گفت همین طرح مثل اینکه ساخت،

سلام . دوست عزیز ببینید قطعات رو درست نصب کردید و اتصالی ندارد اگر همه چیز حل بود پایه های ال ای دی رو تغییر بدهید .
ضمنا باید بتونید مدار رو بالانس کنید اگر های بالانس بشه یکسره خواهد بود .
در مورد کویل و مشخصات که پرسیدید با توجه به این که فرکانس دقیق مطرح نیست طبق همون توضیحات بسازید حله.
ضمنا این مدار یک مدار آزمایشی هست و همون ابتدا هم گفتم

Nikola Tesla

شنبه 27 مهر1398 - 3:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
Mojtaba195 نوشته است:
جهان بین نوشته است:

مجبور شدم چون حساسیت کمه، طرح تقویت آنتن فرانکو رو با تغییر زدم رو pdk :D حساسیتش رفت بالا که دست رو سنس میکنه از 20 30 سانتی و هویه رو از 50 سانتی میگیره و آسمونم سنس میکنه، اگر دیدم خوبه، اگر دیدم خوبه احتمالا قسمت اسیلاتور 8 مگاهرتز رو هم به طرح اضاف کنم ببینم چطور میشه ;) B-) :-?

سلام .
به شرط درست ساختن این مدار کف دست رو از حدود 20 سانتی سنس میکنه و حساسیت مدار شما درسته بنظر

تشکر ، یه سوال ایا در مورد نقطه سنس ای مثلا باید بگیم از 60 درصد سنسو بوق داریم یا برای هر مدار با قطعات متفاوت تغيیر میکنه نرمال چقدره؟ در کل مشکل مدار بنده حل نشد ، مدارم حساس نیست با لوپ ، مجبور شدم یه طبقه امپلی فرانکو رو با تغییر وصل مدار کردم و ورودی رو دادم به لوپ و خروجس رو با ولوم کنترل دادم ورودی لوپ مداردم ، بنظرم ترانزیستورهای bc تقلبیه و حساس نیستن ، در کل حساسه و تنظیمش خیلی سخت شده

یکشنبه 28 مهر1398 - 6:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
جهان بین نوشته است:

سلام .

تشکر ، یه سوال ایا در مورد نقطه سنس ای مثلا باید بگیم از 60 درصد سنسو بوق داریم یا برای هر مدار با قطعات متفاوت تغيیر میکنه نرمال چقدره؟ در کل مشکل مدار بنده حل نشد ، مدارم حساس نیست با لوپ ، مجبور شدم یه طبقه امپلی فرانکو رو با تغییر وصل مدار کردم و ورودی رو دادم به لوپ و خروجس رو با ولوم کنترل دادم ورودی لوپ مداردم ، بنظرم ترانزیستورهای bc تقلبیه و حساس نیستن ، در کل حساسه و تنظیمش خیلی سخت شده

سلام . خیر تا بالاتر هم میتونید ببرید حتی 90 درصد که البته این امر داخل خانه و محیط شهری کمی مشکل هست و باید بیرون تست کنید .
در مورد کاری که انجام دادید بنظر یک طبقه افزایش دادین که نمیدونم نتیجه اش چی میشه . با اینکه نتیجه همین مدار هم در سایه ابهام هست .
بنده فقط اومدم pdk رو طوری کردم که بتوانید تنظیم درست انجام بدهید بطوری که در مدل آنالوگ آن خیلی سخت بود میزان بالانس رو بفهمید حالا اگر مدار کارایی دارد یا ندارد مربوط میشه به ذات خود مدار و طراح آن .

Nikola Tesla

دوشنبه 29 مهر1398 - 8:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنونم از لطفتون ، من این مدار رو میپسندم ، کنترل سیگنال با نمایش بالانس راحته ، در حال حاظر بدنبال ساخت فرستنده برای این مدارم و تستهایی رو دارم انجام میدم ، فقط یه مورد ، اقا مجتبی عزیز ، ایا امکانش هست ، میکرو را با فرکانسها تا 59000 کیلو هم قرار بدهید ، اگر این لطف بکنید ، ممنون میشم

سه شنبه 29 مهر1398 - 1:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
سلام خدمت عزیزان فلزجو .
به نظر شما برای فرسنده میتونیم از فرسنده توتم در این مدار استفاده بکنیم . یه آیسی 555 و یدونه ترانزیستور bc108 هم داره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 30 مهر1398 - 10:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
سلام . ببخشید طریقه اضافه کردن آمپلی فرانکو رو به این مدار بیشتر توضیح میدین . لطفا در صورت امکان با عکس . ممنون از بزرگواری شما

سه شنبه 30 مهر1398 - 3:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
ممنونم از لطفتون ، من این مدار رو میپسندم ، کنترل سیگنال با نمایش بالانس راحته ، در حال حاظر بدنبال ساخت فرستنده برای این مدارم و تستهایی رو دارم انجام میدم ، فقط یه مورد ، اقا مجتبی عزیز ، ایا امکانش هست ، میکرو را با فرکانسها تا 59000 کیلو هم قرار بدهید ، اگر این لطف بکنید ، ممنون میشم

درود . متاسفانه فایل های این مدار رو در انبوهی از فایل های دیگه گم کرده ام .
موفق باشید

Nikola Tesla

سه شنبه 30 مهر1398 - 5:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم مدار بنده :ymhug:

بدن و دستم رو از 2-3 متری و حتی بیشتر سنس میکنه اونم بطور دقیق در فاصله هایی خاص :-H ---- بنظرم واقعا طیف سنجه و مثه اثرات رنگین کمان اثرات محیط رو در هارمونیهای فاصله میزنه مثلا اگر فلز مس تو دستم باشه یا با چوب دو متری نزدیک لوپ کنم 183 سانتی واکنش دارم البته شاید دستمو میگیره و بعد در یه سنس دیگه در 240 سانتی یه سنس دیگه در 23 سانتی و جالببه سانتیمترهای دیگه حساس نیست و گاهی هم حالتش فرق میکنه برای فلزات دیگر 8-| :-H و به فلزات تو دستم واکنش متفاوتی داره X_X البته هنوز شک دارم فلز رو بزنه چون تو محیط نویزی و تو محیط خونه هستم - کلا خنده داره :)) =)) بری سمت چپ مدار عدد منفی میشه و فلز و دست بره نزدیک منفی میشه و تو فواصل دیگر هی کم میشن تا یه نقطه سنس داشته باشن---اگر بری اونور لوپ عدد میره بالا . حکایتیه :-J - واکنش لوپ کمی زیاده و از کناره ها هم مقداری سنس دارم - اما ثباتم خوبه و فرصت تست بیرون نداشتم -. لوپ خیلی حساس شده بخاطر چیدمان متفاوت . به مادون قرمز نور مهتابی و لامپ جرقه واکنش داره----هرچند مدار رو باید با ویرایش چیدمان قطعات و تغییرات به حد سنس فلز حتی روی خاک رسوند که فک کنم مسیر یکه داخلشم بسی جالب و جذابه
در کل بطور شبانه روزی در حال بررسی فرمایشات جناب استاد سنه دژ هستم که راز این مدار رو کشف کنم . :-BD :ymhug:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 1 آبان1398 - 5:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kambiz1985 نوشته است:
سلام خدمت عزیزان فلزجو .
به نظر شما برای فرسنده میتونیم از فرسنده توتم در این مدار استفاده بکنیم . یه آیسی 555 و یدونه ترانزیستور bc108 هم داره

فک کنم تاثییر مثبتی بتونه بذاره :- BD ----- خب دوست عزیز میتونید شماتیک لطف کنید بررسی کنم . ممنون

چهارشنبه 1 آبان1398 - 7:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 231 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure