انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 11:12am

پاسخ به موضوع  [ 231 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 20 , 21 , 22 , 23 , 24  بعدی
 PDK-M 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چرا همه ساکتن

خدايا مددی کن

چهارشنبه 8 آبان1398 - 8:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام برهمگی
مهندس مهندس حمید مقدار سلف گرفتم۴۰۰ تا۴۱۰ میحرو هانری شد مقدارcx چه خازنی بزارم،با سیم ۰۶

یکی همکه شد۹۰۰ میکرو اینم لطف کنید ،مقدارcx باسیم ۰۳

پنج شنبه 8 آبان1398 - 3:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
اقا مجتبی درخواستی دارم

در خصوص مدار بدلیل ایراد شماتیکی جدی در مدار احتمال تغییر ممکن نیست و ناکارامدی سیستم در بخش اسیلاتور کیلوهرتزی به بنده ثابت شده هست و بابت زحمتتان قدر دان خواهیم بود -هر چند امیدوارم بتونید درخواست بنده رو برای ویرایش و جایگزینی قسمتی از مدار برای سنس مدار فرانکو بپذیرید . که بنده و دوستانی که از روی پیشبرد طرح هزینه ای بابتش هم کردن متحمل هزینه اضافی نشن و میدونم فرانکو رو میشه با این طرح رشد داد و متحولش کرد و احتمال تغییرات برای شعاع زنی هم ممکن تر از این مدار خواهد بود - پس این لطف رو به بنده و دوستان بکنید . ممنونم

سلام . اون رگلاتور 7805 برای تغذیه میکرو گذاشته شده است و تغذیه خود مدار فرق دارد . بنابراین اگه اونو بیشتر بذارین میکرو میسوزه .
اگه منظورتون برای سنس خروجی سیستم فرانکو از این برنامه جواب بگیرین باید بگم که امکانش نیست چون برنامه نوشته شده در این فقط برای پی دی کا جوابگو است .
برای فرانکو من یک برنامه کامل و جامع و با ثبات نوشتم که دقت فوق العاده ای هم داره و کلیه ولوم ها حذف و در سه تا دکمه خلاصه شده .
ضمنا حساسیتش بهتر و بیشتر از نوع آنالوگش هست چون روی میکرو مگا 328 نوشتم میتونه تغییرات تا 0.005 ولت رو نشون بده یعنی 5 میلی ولت دقت نهاییش هست و البته میشه این حساسیت رو با دکمه هایی که هست کم و زیادش کرد و یک دکمه هم برای بالانس در نظر گرفته ام که بصورت حرفه ای بالانس میکنه حالا سایر مواردش بماند .
در کل با توجه به اینکه برخی دوستان مخصوصا استاد حمید قبلا بصورت تجاری نرم افزاری برای فرانکو نوشتن با نام تجاری فکر کنم تریشر و همچنین برخی مسایل دیگه ای که در این خصوص قبلا اتفاق افتاده بود فعلا بنده نمیتوانم در این شرایط مدار رو عمومی کنم و لطفا عذر منو بپذیرید . ولی بعد از مدتی حتما مدار یکپارچه و فایل هاشو عمومی خواهم کرد . فعلا منتظر هستم ببینم شرایط به چه صورتی پیش خواهد رفت و بعد تصمیم خواهم گرفت.
در عوض بزودی براتون یک مدار تولید فرکانس مربعی از یک هرتز تا یک مگا هرتز با تنظیم دیوتی سایکل اون از 0 تا 100 درصد خواهد گذاشت که میتونید از برد سیستم اکسپوفر مد آزاد هم استفاده کنید . یک سیستم کم خرج و بسیار کاربردی .
موفق باشید

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

جمعه 9 آبان1398 - 3:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asad135959 نوشته است:
سلام برهمگی
مهندس مهندس حمید مقدار سلف گرفتم۴۰۰ تا۴۱۰ میحرو هانری شد مقدارcx چه خازنی بزارم،با سیم ۰۶

یکی همکه شد۹۰۰ میکرو اینم لطف کنید ،مقدارcx باسیم ۰۳

برای اون 400 میکرو هانری بهتره از خازن 22 نانو فاراد و برای اون 900 میکرو هم از 10 نانو فاراد میتونی استفاده کنی

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

جمعه 9 آبان1398 - 3:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
برای ردیابی کدوم مدار مناسبتره؟میخوام یکی رو بسازم ولی نمیدونم کدوم مناسبتره!
مینوتوم؟PDK؟XS PLUS ؟
و برای مداری که مناسبترینه از روش دوتا انتن استفاده کنیم بهتره یا اینکه کل مدار با جعبه و به واسطه ی بلبرینگ بچرخه؟
البته فک کنم PDK از نوع یون یاب هست که خودش نمیچرخه و با ال ای دی و ... سنس رو اعلام میکنه.
ممنون

دوشنبه 13 آبان1398 - 10:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود
همینطور که خودتون فرمودید PDK با مینوتوم و Xs plus بحثش متفاوته
شما از بین او دوتا ردیاب به توصیه طراح بهتره مینوتوم رو بسازید
مدار PDK یک مدار آزمایشی هستش و هنوز به نتیجه نرسیده اگه به بحثهای تحقیقاتی علاقه دارید میتونید بسازید ولی دوستانی که ساختن فرمودند اینگونه پاسخگو نیست @};-

دوشنبه 13 آبان1398 - 11:05am
کاربر فعال
کاربر فعال

خب من مینوتوم رو ساختم و روی بلبرینگ سوار کردم ولی از چرخشها چیزی سردرنیاوردم و به نظر میومد که وقتی تو حالت افقی قرار گرفتنش کوچکترین تغییری ایجاد میشد میچرخید و در واقع عامل چرخیدنش سنگینی به یک جهت به خاطر تغییرات دست هست..حالا میخوام بدونم مینوتوم با همون بلبرینگ که فک کنم حالت توماسی میشه بهتر جواب میده یا با دوتا دسته انتنی که بصورت مجزا وصل بشن به مدار؟اگه انتنی باشه که شوکی که چوک به دست وارد میکنه اذیت کننده خواهد بود!در این صورت باید چوک رو حذف کنم؟

دوشنبه 13 آبان1398 - 11:49am
کاربر فعال
کاربر فعال

بحث جواب دادن توماسی و دو آنتنه بستگی به خودتون داره به اینکه شما در چه حالتی بهتر میتونید اپراتوری کنید. مدار ردیاب یه بحثه اپراتوری ردیاب یه بحث دیگه و مهم
شما باید بیشتر روی اپراتوریتون کار کنید تا دستتون راه بیوفته. در حالت دوآنتنه دسته ردیاب با دست ارتباط نداره که شوکش اذیت کنه یعنی نباید ارتباط داشته باشه
در رابطه با حذف چوک هم اقا مجتبی در تایپیک Xs plus توضیح دادند

دوشنبه 13 آبان1398 - 1:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
در کل ساخت این طرح رو به به کسایی که 400/500 هزارتومن براشون زیاده توصیه نمیکنم ، چون منم ساختم ، اما متاسفانه متوجه شدم ، ماهیت مدار pdk از شماتیک مشکله داره و نتیجه نگرفتم ، و کلا ن دستگاه pdk بدون تغییر هیچ کارایی ندارد ، فقط علاقه مندید و اگر پولشو دارین و بهتون فشار نمیاد بسازید ، و رو تغیبراتش کار کنید ،

چهارشنبه 22 آبان1398 - 11:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام برهمگی
کسی هست درباره کویل امگا یکم توضیح بده برایpd میخوام واگه کویل امگا رو اصلا نسازیم دسگاه کار میکنه
استاد حمید،لطفا میشه یه توضیح مختصری بدی،
دوستای عزیز لطفا راهنمایی کنید

چهارشنبه 11 دی1398 - 11:32pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 231 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 20 , 21 , 22 , 23 , 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Aaabolfazl و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure