انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 3:41am

پاسخ به موضوع  [ 179 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 18  بعدی
 درایور سنسور ems-100 flc-100 حالشو ببرید 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود دوستان.
اونایی که تنظیم فیوزبیت مورد دارند این فیوز بیت رو بزنن مشکلشون حل خواهد شد.
FF DE
تیک اون فیوزبیت 05 رو نمیخواد بزنید.
دوستان لا اقل بیایید نفری که زحمت کشیده و مداری رو ارائه داده حمایت کنیم .
آقا بهزاد هم جز نوابغ برنامه نویسی ایران هستن .من ایشون رو میشناسم.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

چهارشنبه 7 تیر1396 - 6:40pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
درود دوستان.
FF DE

سلام دوستان
Mojtaba195 جان ممنون بابت راهنماییتون
من بابت این فیوزبیت اولیه 3 تا میکرو معیوب کردم
این فیوز بیت 05 واسه چیه؟
دوستان کسی میتونه تنظیمات ست کردن ماژول بلوتوث رو با تصویر توضیح بده؟
یاحق @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 7 تیر1396 - 1:20am

bina نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
درود دوستان.
FF DE

سلام دوستان
Mojtaba195 جان ممنون بابت راهنماییتون
من بابت این فیوزبیت اولیه 3 تا میکرو معیوب کردم
این فیوز بیت 05 واسه چیه؟
دوستان کسی میتونه تنظیمات ست کردن ماژول بلوتوث رو با تصویر توضیح بده؟
یاحق @};-

http://ntaco.ir/tag/%D8%AA%D9%86%D8%B8% ... t-command/

http://ntaco.ir/tag/%D8%AA%D9%86%D8%B8% ... t-command/

پنج شنبه 8 تیر1396 - 11:50am

Mojtaba195 نوشته است:
درود دوستان.
FF DE

سلام دوست عزیز. ای کاش تفکر همه مثل شما بود و به جای تخریب همدیگه کمک میکردیم یه پروژه مثل این تکمیل بشه و نواقصش رفع بشه (به جای اینکه همدیگه را سر کیسه کنیم)

پنج شنبه 8 تیر1396 - 11:53am

با عرض سلام مجدد خدمت آقا بهزاد و آقا امید و بقیه دوست
خواستم به اطلاع همه دوستان برسونم ایم مدار را ساختم و امروز تمام شد. چند نکته مبهم وجود داره که امیدوارم آقا بهزاد پاسخ بدهند.(البته قبلش بخاطر این مدار رایگان از ایشون تشکر میکنم)
اولا تو تنظیم فیوز بیت ها مقدار ext برار 5 نوشته شده که با این تنظیم آی سی پروگرام نشد و مجبور شدم بدون درج این مقدار پروگرام کنم.
دوم اینکه مقدار ولوم های s و ref مشخص نشده که من چون ولوم 20 کیلو داشتم از همون استفاده کردم که البته در تنظیم مقدار s مشکلی پیش نمیاد اما با چرخوندن بیش از حد ولوم ref سیستم پیغام low battery میدهد.
سوم اینکه با همین شرایط یک آهن ربای 7 سانتی را بیش از 60 سانت سنس نمیکند.
البته لازم به تذکر است که هنوز بخش نرم افزار visualizer را تست نکردم.
امیدوارم چشممان به راهنماییهای شما روشن شود.

سه شنبه 13 تیر1396 - 9:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

azadun نوشته است:
خواستم به اطلاع همه دوستان برسونم ایم مدار را ساختم و امروز تمام شد. چند نکته مبهم وجود داره که امیدوارم آقا بهزاد پاسخ بدهند.(البته قبلش بخاطر این مدار رایگان از ایشون تشکر میکنم)
اولا تو تنظیم فیوز بیت ها مقدار ext برار 5 نوشته شده که با این تنظیم آی سی پروگرام نشد و مجبور شدم بدون درج این مقدار پروگرام کنم.
دوم اینکه مقدار ولوم های s و ref مشخص نشده که من چون ولوم 20 کیلو داشتم از همون استفاده کردم که البته در تنظیم مقدار s مشکلی پیش نمیاد اما با چرخوندن بیش از حد ولوم ref سیستم پیغام low battery میدهد.

سلام.
اون فیوز بیت 05 رو نمیخواد بزنید و مشکلی هم در روند برنامه پیش نمیاد. علتش هم برمیگرده بهاینکه احتمالا برنامه مورد نظر با آردوینو نوشته شده است.
ولوم S برای حساسیت سنس هست که بنظرم ولوم 10 کیلو مناسب باشه.
ولوم ref فکر کنم برای بالانس باشه که اونم باید آقا بهزاد بگه ولی بنظرم 10 دور باید انداخت.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

چهارشنبه 14 تیر1396 - 2:34pm

Mojtaba195 نوشته است:
azadun نوشته است:

سلام.
اون فیوز بیت 05 رو نمیخواد بزنید و مشکلی هم در روند برنامه پیش نمیاد. علتش هم برمیگرده بهاینکه احتمالا برنامه مورد نظر با آردوینو نوشته شده است.
ولوم S برای حساسیت سنس هست که بنظرم ولوم 10 کیلو مناسب باشه.
ولوم ref فکر کنم برای بالانس باشه که اونم باید آقا بهزاد بگه ولی بنظرم 10 دور باید انداخت.

مدار کار میکنه اما برد آنچنانی نداره تازه اونم با تقویت کنندش.یک آهن ربای 7 سانتی دایره ای را بیش از 60 سانت نمیزنه.ظاهرا اینجا همه کاسب هستن کسی جواب درست حسابی نمیده. ظاهر قضیه اینجوری به نظر میرسه که اینها همش واسه تبلیغه. ما که از این پولهای مفت نداریم بیایم یه درایور بخریم اونم بعد از یه مدت صد در صد یه مشکلی توش پیش بیاد و دوباره آدم را سر کیسه کنن تا مشکل را برامون حل کنن ( آخه ما ایرانیها استاد این کارها هستیم. ).البته بلا نسبت آدم های دریا دلی مثل آقا حمید و بعضی از دوستان.

چهارشنبه 14 تیر1396 - 6:44pm

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت همه اساتید و دوستان
اول از همه یه تشکر مخصوص از مهندس بهزاد میکنم بخاطر این مگنتو متر رایگان و دلیل این تشکر را در ادامه متن متوجه خواهید شد.
بعد از گذاشتن کامنت قبلی مجبور شدم مجددا مدار را چک کنم و میکرو را با حساسیت بیشتری پروگرام نمایم با کمال تعجب دیدم همان آهن ربای 7 سانتی که قبلا بیش از 60 سانت سنس نمیشد این بار به راحتی از حدود 3 متری قابل سنس است و مدار مثل هلو قادر به شناسایی قطبهای آهن ربا می باشد . و ارسال تصویر به لپ تاب هم بدون مشکل انجام شد . قبلش هم خدمت تمام کسایی که قصد جبهه گیری در خصوص این کامنت را دارند عرض کنم بنده توی این چند سال روی هم شاید 30 کامنت هم نگذاشته باشم و هیچگونه رابطه سببی و نسبی با اعضای این انجمن ندارم (استاد حمید ظاهرا بتوانند این مطلب را تایید کنند)و البته نه خریدار هستم و نه فروشنده البته تخصص آکادمیک الکترونیک هم ندارم و همه چیز را تجربی یاد گرفته ام و از روی علاقه پس خواهشن از چسباندن انگ خودداری نمایید .
با تمام این توضیحات خدمت دوستانی که قصد ساخت این مدار را دارند اعلام میکنم مدار خیلی خوشکل و با برد معقول کار میکند (دقیقا طبق گفته آقا بهزاد عزیز) و هرگونه سوالی که در راه اندازی این مگنتو متر داشته باشید (البته فقط در بخش عملی نه تخصصی) با اجازه آقا حمید و آقا بهزاد در خدمت دوستان هستم (سوالات تخصصی از عهده اینجانب خارج بوده و زحمتش را با اجازه ،به اساتید عزیز محول میکنم). فقط خواهشن درخواست ساخت در قبال هیچ چیز ننمایند چون واقعا معذورم.فقط ای کاش آقا بهزاد به جای خالی کردن میدان ، تا آخر پای این مدار می ایستاد و دوستان را راهنمایی میکرد چون واقعا ارزشش را داشت.
فقط چند نکته در خصوص مدار وجود دارد که اگر رفع شود واقعا بی نظیر است :1- اولا مقدار ولوم ref مشخص نیست و با استفاده از ولوم ده دور 20 کیلو اگر از یک حدی کمتر یا بیشتر بچرخانیم مدار پیغام low battery اعلام می کند .
2- در محدوده خاصی از تنظیم ref با نزدیک شدن بیش از حد آهن ربا به سنسور ، باز هم مدار پیام low battery اعلام میکند .
واقعا جا دارد همینجا شخصا از مهندس بهزاد بخاطر مدار مگنتو متر رایگان و از مهندس حمید عزیز بخاطر مدار فزیاب fpl تشکر فراوان را داشته باشم امیدوارم بتوانم هر چه زود تر به نحو مقدور بخشی از سخاوتمندی ایشان را جبران نمایم

شنبه 17 تیر1396 - 8:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت شما دوست عزیز.
لطفا از فرمایشات خود یک عدد فیلم تهیه نمایید.
اون هم نه بصورت ثابت بصورت سنسور متحرک.
خیلی از دوستان هم میدونن با یک مدارساده وبالا بردن برخی مقادیر میشه تا بیست متر هم همون اهنربا رو آشکار کرد.
همه چیز عمق نیست ثبات وتصویر صحیح کالیبراسیون اتوماتیک...هم مهمه.
باتشکر

شنبه 17 تیر1396 - 2:14pm

shakib نوشته است:
سلام خدمت شما دوست عزیز.
لطفا از فرمایشات خود یک عدد فیلم تهیه نمایید.
اون هم نه بصورت ثابت بصورت سنسور متحرک.
خیلی از دوستان هم میدونن با یک مدارساده وبالا بردن برخی مقادیر میشه تا بیست متر هم همون اهنربا رو آشکار کرد.
همه چیز عمق نیست ثبات وتصویر صحیح کالیبراسیون اتوماتیک...هم مهمه.
باتشکر

با سلام .درسته فرمایش شما کاملا متین و صحیح است . ممکنه برد به این زیادی به همین دلیل که شما می فرمایید باشه چون من هم سنسور را ثابت گذاشته بودم اون را هم در اولین فرصت که مدار را تو جعبه گذاشتم در محیط باز تست کرده و فیلم تهیه میکنم و خدمت دوستان ارائه میدم . امیدوارم این مدار از این تست هم رو سفید بیرون بیاید.

یکشنبه 18 تیر1396 - 9:10am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 179 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 12 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure