انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 4:52pm

پاسخ به موضوع  [ 179 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 18  بعدی
 درایور سنسور ems-100 flc-100 حالشو ببرید 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
بهزاد عزیز این پاسخ از شما بعید بود! همه مگنتومتر ها حتی مگنتومتر ساده داخلی موبایل من و شما به فلزات گروه آهن و همینطور آهنربا حساسیت دارن و باید هم اینجور باشه. وقتی میفرمایین مغناطیس ؛ این شامل آهن هم میشه. دوست ما سوال مشخصی پرسیدن و اون هم این بود که برد آشکار سازی این درایور و سنسور EMS100 برای فلز آهن در ابعاد 30 در 30 سانت چقدر هست؟ وگرنه در سنس فلز آهن توسط مگنتومتر که شکی نیست.

مهندس جان مگنومتر ها فلز جدید سنس نمیکنن حتی یه قابلمه 1 متری فلزی هم بگیری 10 سانتی سنسور سنسش نمیکنه

دوشنبه 29 خرداد1396 - 11:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آقای بهزاد حالا شما چطور متوجه شدین که فلز قدیمی رو میزنن؟؟
اصلا چه چیزی باعث میشه که فلز قدیمی رو بزنند ولی جدید رو نه؟
آیا همون جریان اثر هاله و قطبی شدن این اثر در میدان مغناطیسی زمین باعث میشه؟؟

سه شنبه 29 خرداد1396 - 12:15am
مدیر کل
مدیر کل

بهزاد عزیز تعجب میکنم بدون دانستن اطلاعات اولیه در مورد مگنتومتر چطور مدار ارائه دادین؟! ساده ترین مگنتومتر قطب نماست و مشخصا به آهن حساسیت داره. نوع دیگری که امروزه در دسترس اکثریت هست مگنتومتر داخلی گوشی های هوشمند هست که از طریق برنامه های مختلف میتونین باهاش کار کنین و باز هم به آهن حساسیت داره. یعنی شما اینها رو تست نکردین یا منظورتون چیز دیگه ای هست؟! مگنتومتر باید به "فلز آهن" حساسیت داشته باشه وگرنه دیگه مگنتو متر نیست! این از اصول اولیه سیستمهای مغناطیس یاب هست. اگر برای شما حساسیت به آهن وجود نداره پس دستگاهتون ایراد داره. بحث امکان سنس فلز قدیمی از نوع غیر آهن بواسطه هاله مغناطیسی اون مطلب دیگری هست که ربطی به تست سنس فلز آهن نداره.

سه شنبه 29 خرداد1396 - 12:37am

xbehzad نوشته است:
حمید نوشته است:
بهزاد عزیز این پاسخ از شما بعید بود! همه مگنتومتر ها حتی مگنتومتر ساده داخلی موبایل من و شما به فلزات گروه آهن و همینطور آهنربا حساسیت دارن و باید هم اینجور باشه. وقتی میفرمایین مغناطیس ؛ این شامل آهن هم میشه. دوست ما سوال مشخصی پرسیدن و اون هم این بود که برد آشکار سازی این درایور و سنسور EMS100 برای فلز آهن در ابعاد 30 در 30 سانت چقدر هست؟ وگرنه در سنس فلز آهن توسط مگنتومتر که شکی نیست.

مهندس جان مگنومتر ها فلز جدید سنس نمیکنن حتی یه قابلمه 1 متری فلزی هم بگیری 10 سانتی سنسور سنسش نمیکنه

آقا بهزاد عزیز شما در کلیپ تستهایی که در گروه تلگرام گذاشتید در حال تست لوله های درون حیاط هستید در حالی که میگید مگنتومتر فلز جدید سنس نمیکنه . البته با کمی جستجو تو گوگل صدها کلیپ پیدا میکنید که در حال تست مگنتومتر با پیچ گوشتی و انبرد دست هستند . متعجب هستم از پاسخ شما .
در هر صورت من در حال ساخت مدار شما هستم مدار کاملا روشن شده و ارتباط بلوتوث هم مشکلی نداره طی امروز و فردا سنسور را میخرم و وصل میکنم تا ببینم چه جوابی خواهد داد . اینهمه هزینه کردیم این یکی هم روش . در هر صورت سعی میکنم در صورت صحت کارکرد مدار کلیپهایی با تستهای واقعی و مشخص ارائه دهم .

سه شنبه 30 خرداد1396 - 12:29pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
azadun جان ممکنه لطفا بگین میکرو رو با چه نرم افزاری پروپرام کردین؟
من موقع پروگرام طبق عکس صفحه قبل خطا دارم.
ممنون میشم راهنمایی کنین.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 30 خرداد1396 - 5:58pm

bina نوشته است:
سلام دوستان
یاحق

سلام بینا جان
با برنامه extreme_burner_avr . یعنی همون برنامه پیشنهادی مهندس حمید عزیز منتها باید کاتالوگ پروگرامرت رو بخونی ببینی این مدل آیسی را میتونه پراگرام کنه یا نه .ممکنه مثل من مجبور بشی طبق دیتا شیت آیسی یه مدار کوچیک براش درست کنی و به پرو گرامر وصلش کنی

چهارشنبه 31 خرداد1396 - 8:23am

با سلام خدمت همه دوستان .
دیروز سه شنبه کل بازار جمهوری را گشتم از جهان کیت بگیر تا پاساژ عباسیان و توکل اما ظاهرا به یمن وجود یک سری به ظاهر آدم سودجو که حتی ارزش ندارن لقبی روشون گذاشته بشه ریشه تمام سنسورهای ems100 کنده شده تا شاید بتونن کمی گرون تر به دیگران بفروشن (شرم آوره) . جالبه بعضی ها هم ازم می پرسیدن چند تا میخوای و شروع میکرد به زنگ زدن به جاهای دیگه و این واقعا تعمل بر انگیزه (ما ایرانیها ظاهرا به همدیگر هم رحم نمیکنیم) . البته من از استاد حمید عذر خواهی میکنم بخاطر این ادبیات.

چهارشنبه 31 خرداد1396 - 8:29am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
xbehzad نوشته است:
omidfullsystem نوشته است:
xbehzad نوشته است:
جناب. همین اقایی که به شما این پیامو داده به من پیام داده بود که قویتر از درایور من تا حالا جایی ندیده و حتی درایورهای دیگه ای هم ازم خواست با اپشنهای بیشتر ;)

و اما خود شما . شما هنوز نمیدونین برای نویزگیری سنسور از یه خازن با مقدار بسیار کم سر راه خروجی استفاده میکنن البته تقصیر شما نیست چون مدار مگنومترهای شرکتی رو ندیدین. ولی بالاخره جواب منو هم ندادین که از خروجی سنسور تک محوره چطوری خروجی 3 محور میگیرید؟ خودتونو مسخره کردید یا کاربرهارو؟ چند صد هزار تومن پول ارزش اینهمه کلاهبرداری رو نداره. در هر صورت من مدار شما رو هم عمومی کردم که مردم گیر کلاهبردارانی مثل شما نیافتن

سلام به همه دوستان فلزجو این دفه جواب شمارو فقط برای رفع ابهام میدم و الا من با شما بحثی ندارم وقتم هم خیلی با ارزشتر از اینکه که با بحث کردن با شماحروم کنم
بنده هم میتونم با تغییر در ای دی سی برنامه یه درایور بسازم اهنربا رو تا 20متر بزنه ولی چ فایده از اون طرف رنگین کمان تحویلم میده این اقا مدار شما رو با اهن ربا تست کرده دیده به به عجب مداریه به قول شما 15متر میزنه بعدش وقتی تصویر گرفته دیده اه اه تصویر که نگو رنگین کمان داده بهش بعد وقتی صداش در اومد از گروه انداختینش بیرون هرچند من شک دارم اصلا این درایور خودتون طراحی کرده باشید چون از لیست قطعاتتون مشخصه از ی سایت برداشته شده اگه اشتباه میکنم ثابت کنید
پیوست:
22.jpg

شما سر راه سنسور خازن گذاشتی نویزشو گرفتی درست ایا در خروجی دیتاش تاثیری نذاشته اینو باید اساتید نظر بدن
و اما در مورد کیت تقویت کننده ک چندین وقته دنبال مدارش هستی و چون بنده اطلاعاتی درموردش نمیدم میگی کلاهبرداریه اقای مهندس فکر کردی این ی مدار اپ امپ معمولیه مثل همونیه ک داخل درایورته خیر برادر
درضمن کلاهبردار کسانی هستند که این مدار رو داخل جعبه تروتمیز میکردن با ی سنسور ems به اسم ی سنسور روسی میفروختن 2.5میلیون بنده اگه میخواستم کلاهبرداری کنم که راه انهارو میرفتم ن اینکه کیتشو بفروشم 300هزارتومن
پیوست:
11.jpg
پیوست:
magnetometer_sensoe.jpg

این همون سنسوریه که شما خودت به به چه چه میکردی که ی پیچگوشتی در 290میزد حالا برو ببین اصلا اثری از این سنسور هست ن نیست چون با فروشندش صحبت کردم سنسورو از داخل وبلاگش برداشت اگه شما بودید ابروی طرف رو میبردید بنده اگر این مدار رو رسانه نکردم به خاطر همین داستاناش بوده شما الان ی درایور معمولی رو داری میفروشی 3میلیون حالا حساب کن درایورتو با این کیت ترکیب کنی حتما قیمتش میشه 10میلیون البته تقصیر شما نیسن ماها خودمون مقصریم که به امثال شماها بها دادیم بنده شما رو قبول ندارم اما استاد حمیدو خیلی قبول دارم هروقت امر کنه مدارو براش میفرستم تا درموردش نظر بده
درضمن درایوری که شما میگی عمومی کردی همون درایور قبلی خودته که معلوم نیست از کجا کپی برداری شده
پول دراوردن خوبه مهندس ولی از راه درستش و نه با این کارها

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آموزش مشاوره طراحی و انجام پروژه
پیج اینستا گرام
https://www.instagram.com/persianproject2020
کانال تلگرام
https://t.me/persianproject2020

چهارشنبه 31 خرداد1396 - 10:47am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
حمید نوشته است:
بهزاد عزیز تعجب میکنم بدون دانستن اطلاعات اولیه در مورد مگنتومتر چطور مدار ارائه دادین؟! ساده ترین مگنتومتر قطب نماست و مشخصا به آهن حساسیت داره. نوع دیگری که امروزه در دسترس اکثریت هست مگنتومتر داخلی گوشی های هوشمند هست که از طریق برنامه های مختلف میتونین باهاش کار کنین و باز هم به آهن حساسیت داره. یعنی شما اینها رو تست نکردین یا منظورتون چیز دیگه ای هست؟! مگنتومتر باید به "فلز آهن" حساسیت داشته باشه وگرنه دیگه مگنتو متر نیست! این از اصول اولیه سیستمهای مغناطیس یاب هست. اگر برای شما حساسیت به آهن وجود نداره پس دستگاهتون ایراد داره. بحث امکان سنس فلز قدیمی از نوع غیر آهن بواسطه هاله مغناطیسی اون مطلب دیگری هست که ربطی به تست سنس فلز آهن نداره.

استاد حمید تعجب نکنید من فکر کنم ایشون دنبال اهربا میگردن تا فلز چون تست های ایشون فقط با اهنرباست برای همین با فلز جدید اشنایی ندارن البته اینکه این سیستم ها فقط فلز قدیمی میزنه چیز درستیه اما منظور از فلز قدیمی طلاست ن اهن نمونه تست گرفته شده درایور خودم با پیچگوشتی اهنی در فاصله 220سانتی

http://uupload.ir/view/0r0w_kit_2sensor.avi

آموزش مشاوره طراحی و انجام پروژه
پیج اینستا گرام
https://www.instagram.com/persianproject2020
کانال تلگرام
https://t.me/persianproject2020

چهارشنبه 31 خرداد1396 - 11:14am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

azadun نوشته است:
bina نوشته است:
سلام دوستان
یاحق

سلام بینا جان
با برنامه extreme_burner_avr . یعنی همون برنامه پیشنهادی مهندس حمید عزیز منتها باید کاتالوگ پروگرامرت رو بخونی ببینی این مدل آیسی را میتونه پراگرام کنه یا نه .ممکنه مثل من مجبور بشی طبق دیتا شیت آیسی یه مدار کوچیک براش درست کنی و به پرو گرامر وصلش کنی

سلام دوستان
آزاد جان منم با همین نرم افزار پروگرام میکنم ولی نهایتش خطا میده.
راستی شما از کریستال خارجی استفاده میکنین؟
چه فیوز بیتهایی میزنین؟
لطفا عکسی از صفحه تنظیمات و موقع پروگرام بذارین.
یاحق @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 1 تیر1396 - 6:42am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 179 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 61 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure