انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 1:29am

پاسخ به موضوع  [ 179 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18  بعدی
 درایور سنسور ems-100 flc-100 حالشو ببرید 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام مهندس .وقتتون بخیر

در مورد سنسور آقا حمید ... مهندسی که همیشه و در هر حال به فکر مردم و مصرف کنندگان واقعی بودین
واقعیت را بپذیرید این سنسور شاید کم یاب باشه ولی موجوده.حالا به این قیمت مثل مدار جان بکر نیست که باید یک نفر رو درخارج گیر بیاری هزار جور سرت کلاه بزاره وو....
میشه تهیش کرد...

در مورد پروگرامر این شرکت هم واقعا لزومی نبود که ملت از این پروگرامر استفاده کنند یا بهتر بگم در مورد پروگرم کردن واقعا مشکلی به وجود نمیامد به طور مثال اگر با پروگرمرstk500 پروگرم میکردند که بنده هم همین پروگرمر را دارم و خیلی شیکو مجلسی پروگرم شد و کاملا اوکی داره کار میکنه... کم بود ضعف در الکترونیک و یادگیری رو از این ماجرا جدا کنید.

مهنس جان شما نیتتون همیشه خیر بوده ولی گاها شده که محدودیت شما برای دستگاه ها و ساختش تر و خشک را با هم سوزونده . مثالی باز هم از خودم میزنم. بنده چند سال پیش که مدار چنس رو میخواستم بسازم زیاد از الکترونیک سر در نمیاوردم(الان هم در حد همین مونتاژ خوب و...) قطعات رو میشناختم از پس لحیم کاری هم برمیامدم ولی پی سی بی نمیتونستم بزنم . 4 دور من این هزینه قطعات رو دادن و پی سی بی با اطو زدم هر دفعه یک مشکلی از جانب پی سی بی پیش اومد .تا این که به مبلغ 100 هزار تومن. یکی این فیبر خالی بدون قطعات رو برام زد با چاپ لیست قطعات و من تونستم مدار رو مونتاژ کنم و بالا اومد.از اون به بعدم هم هر مداری با اطو زدم خوب در نیومد و به مشکل خورد به خاطر همین هر مداری میگیرم اول خودم بردش رو طراحی میکنم. این محدودیت به خاطر خیر خواهی شما بود و این که دست فروشندگان رو کوتاه کنید ولی دامن من مصرف کننده واقعی رو هم گرفت چون واقعا لزومی نداشت من برم تو کار فیبر و اسید وو.... من کارم باید یه چیز دیگه باشه!
خودتون هم که شاهدین فروشندگان همیشه کار خودشون رو میکنند. اگه بتونن برد رو کپی کنن میکنن. جعبه عوض کنن میکنن...تا نهایتش اینه که ردیاب شمارو 2 برابر قیمت میفروشن.از ردیاب 35 انحصاری تر که نداشتیم؟؟ این سیستم رو پیاده کردند روش.شما میفرمایین من چه گناهی کردم که گیر فروشندگان و کلاه برداران افتادم؟ ما هم میگم ما چیکار کنیم که ثابت کنیم مصرف کننده ایم و بنده برای اون مورد که عکسش رو پی وی فرستادم براتون دقیقا به این سیستم نیاز دارم و موقعیت زمین شناسی نیست... بنده الان چیکار کنم؟منه مصرف کننده باید بگم که آقا حمید باید پولامو جمع کنم بدم یه کلاه بردار که دیتا لاگر و بردش رو بهم بفروشه...چون چاره ای ندارم... این بی انصافیه که شما دائما حرف از کلاه برداران و فروشندگان میارین... ببخشید که این رو میگم...گور باباشون!
ما از مگنومتر واقعا انتظار فلزیابی نداریم به هیچ وجه که اگر داشتیم همون پالسی شما به بهترین نحو انجام میده و همه هم قبول داریم. فقط برای حفره یابی که همونطور که جناب سنه دژ فرمودند که بدون این که در جریان مورد من باشند اشاره کردند بهش. لازم داریم .با علمی که شما دارین شاید بتونین سنسور رو مهندسی معکوس بکنین و مردم خودشون سنسور رو پی سی بیشو بسازند مثلا و اون سیم پیچ رو خریداری بکنند مثلا...
شاید دستگاه شمارو فروشندگان به اسم خودشون بزنند و بفروشند و....
ولی مطمئن باشین که یک سری مصرف کننده واقعی هستتند که خیلی کم انجمن میان و اون هان که شمارو دعا میکنند. و از همه مهم تر میدونند که دستگاه متعلق به شماست و خودشون مصرف میکنند و نیازی هم به دادار دودور نمیبینند
واقعا فکر میکنم حرف دلم رو زدم و خواهشی نمونده که از شما بکنم...
ممنونم که پاسخ دادین بهم

@};- @};-

شنبه 25 شهریور1396 - 9:28pm

sajad1372 نوشته است:
سلام مهندس .وقتتون بخیر

در مورد سنسور آقا حمید ... مهندسی که همیشه و در هر حال به فکر مردم و مصرف کنندگان واقعی بودین
واقعیت را بپذیرید این سنسور شاید کم یاب باشه ولی موجوده.حالا به این قیمت مثل مدار جان بکر نیست که باید یک نفر رو درخارج گیر بیاری هزار جور سرت کلاه بزاره وو....
میشه تهیش کرد...

در مورد پروگرامر این شرکت هم واقعا لزومی نبود که ملت از این پروگرامر استفاده کنند یا بهتر بگم در مورد پروگرم کردن واقعا مشکلی به وجود نمیامد به طور مثال اگر با پروگرمرstk500 پروگرم میکردند که بنده هم همین پروگرمر را دارم و خیلی شیکو مجلسی پروگرم شد و کاملا اوکی داره کار میکنه... کم بود ضعف در الکترونیک و یادگیری رو از این ماجرا جدا کنید.

مهنس جان شما نیتتون همیشه خیر بوده ولی گاها شده که محدودیت شما برای دستگاه ها و ساختش تر و خشک را با هم سوزونده . مثالی باز هم از خودم میزنم. بنده چند سال پیش که مدار چنس رو میخواستم بسازم زیاد از الکترونیک سر در نمیاوردم(الان هم در حد همین مونتاژ خوب و...) قطعات رو میشناختم از پس لحیم کاری هم برمیامدم ولی پی سی بی نمیتونستم بزنم . 4 دور من این هزینه قطعات رو دادن و پی سی بی با اطو زدم هر دفعه یک مشکلی از جانب پی سی بی پیش اومد .تا این که به مبلغ 100 هزار تومن. یکی این فیبر خالی بدون قطعات رو برام زد با چاپ لیست قطعات و من تونستم مدار رو مونتاژ کنم و بالا اومد.از اون به بعدم هم هر مداری با اطو زدم خوب در نیومد و به مشکل خورد به خاطر همین هر مداری میگیرم اول خودم بردش رو طراحی میکنم. این محدودیت به خاطر خیر خواهی شما بود و این که دست فروشندگان رو کوتاه کنید ولی دامن من مصرف کننده واقعی رو هم گرفت چون واقعا لزومی نداشت من برم تو کار فیبر و اسید وو.... من کارم باید یه چیز دیگه باشه!
خودتون هم که شاهدین فروشندگان همیشه کار خودشون رو میکنند. اگه بتونن برد رو کپی کنن میکنن. جعبه عوض کنن میکنن...تا نهایتش اینه که ردیاب شمارو 2 برابر قیمت میفروشن.از ردیاب 35 انحصاری تر که نداشتیم؟؟ این سیستم رو پیاده کردند روش.شما میفرمایین من چه گناهی کردم که گیر فروشندگان و کلاه برداران افتادم؟ ما هم میگم ما چیکار کنیم که ثابت کنیم مصرف کننده ایم و بنده برای اون مورد که عکسش رو پی وی فرستادم براتون دقیقا به این سیستم نیاز دارم و موقعیت زمین شناسی نیست... بنده الان چیکار کنم؟منه مصرف کننده باید بگم که آقا حمید باید پولامو جمع کنم بدم یه کلاه بردار که دیتا لاگر و بردش رو بهم بفروشه...چون چاره ای ندارم... این بی انصافیه که شما دائما حرف از کلاه برداران و فروشندگان میارین... ببخشید که این رو میگم...گور باباشون!
ما از مگنومتر واقعا انتظار فلزیابی نداریم به هیچ وجه که اگر داشتیم همون پالسی شما به بهترین نحو انجام میده و همه هم قبول داریم. فقط برای حفره یابی که همونطور که جناب سنه دژ فرمودند که بدون این که در جریان مورد من باشند اشاره کردند بهش. لازم داریم .با علمی که شما دارین شاید بتونین سنسور رو مهندسی معکوس بکنین و مردم خودشون سنسور رو پی سی بیشو بسازند مثلا و اون سیم پیچ رو خریداری بکنند مثلا...
شاید دستگاه شمارو فروشندگان به اسم خودشون بزنند و بفروشند و....
ولی مطمئن باشین که یک سری مصرف کننده واقعی هستتند که خیلی کم انجمن میان و اون هان که شمارو دعا میکنند. و از همه مهم تر میدونند که دستگاه متعلق به شماست و خودشون مصرف میکنند و نیازی هم به دادار دودور نمیبینند
واقعا فکر میکنم حرف دلم رو زدم و خواهشی نمونده که از شما بکنم...
ممنونم که پاسخ دادین بهم

@};- @};-

با سلام خدمت همه دوستان و با کسب اجازه از مهندس حمید
سجاد جان دلیل اینکه ساخت مدار با اتو خوب در نمیاد استفاده از کاغذ گلاسه هست که معمولا باعث پخش شدن جوهر و چسبیدن کاغذ به فیبر هست به جای کاغذ گلاسه از کاغذ پشت بچسب های لیبل استفاده کن. بی اندازه روغنی هست و نیاز به فشار اتو هم نداره و بعد از 30 ثانیه کاملا بر روی مس با حداکثر کیفیت چاپ میشود. تنها نکنه آن اینست که اول مدار را روی کاغذ آ4 چاپ میکنی و کاغذ روغنی زیر لیبل را کمی بزرگتر از ابعاد مدار برش داده و روی مدار چاپ شده روی کاغذ گذاشته و گوشه های آن را چسب زده و دوباره پرینت میکنی در آخر بعد از چاپ مجدد کاغذ روغنی چاپ شده را با قیچی برش میدهی. حال فیبر مسی را که ترجیحا فایبر گلاس باشد را روی یک تخته سه لا یا فیبر نازک گذاشته و مدار چاپ شده را روی آن با دقت تنظیم و گوشه های آن را با چسب نواری به تخته میچسبانی و سپس یک برگ آ4 روی طرح گذاشته و اتوی داغ را روی آن میکشی فقط زیاد فشار وارد نکنید. کاغذ آ4 برای نچسبیدن چسب نواری به اتو می باشد.در آخر همه را در زیر شیر آب خیس میکنید. خواهید دید که کاغذ روغنی به راحتی بدون هیچ مشکلی جدا شده و حتی محل سوراخ کاری ها نیز تو خالی خواهد شد. نمونه کار را میتوانید در زیر مشاهده کنید. نیازی به پرداخت های گزاف هم نیست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 25 شهریور1396 - 11:17pm
مدیر کل
مدیر کل

sajad1372 عزیز فرمایشات شما متین ولی عرایض من همون هست که نوشتم. بهرحال باید هم حساب ثواب رو کرد و هم کباب! در نظر بگیرین بنده اگر وظیفه ای هم داشتم و دارم همه اونها رو خودم به خودم تحمیل کردم و باید تا آخرش پاسخگو باشم! وگرنه در حالت کلی و بخصوص بعد این چند سال کار و مشخص شدن خیلی چیزها الزاما وظیفه جدیدی بر عهدم نیست. همونطور که عرض شد مشکلات کمیابی و گرانی سنسور مربوطه در کنار کارامدی اثبات نشده این نوع سیستمها حداقل برای بنده و سودجویی همیشگی سودجویان که اصلا از حالت سودجویی فراتر میره و به کارشکنی و اتهام زنی و توهین بیمورد منتهی میشه در کنار نا وارد بودن اکثر دوستان سازنده و عدم توجه دقیق به راهنمایی و توضیحات ما که خودش کلافه کنندست و در نهایت حکایت شوق و ذوق ابتدایی اما نا امیدی بابت کارکرد نهایی که قطعا همیشه پایین تر از خیالات اکثر دوستان هست و ... همگی مشکلات مشخصی در این مسیر هستن. وگرنه عرض کردم به جمع بندی خوبی برسم اقدام میکنم.
ساخت این سنسورها البته امکانپذیر هست ولی فقط توسط کسانی که خیلی وارد و دقیق باشن و حتما اسکوپ خوبی در اختیار داشته باشن. در حالت کلی اصلا ساخت این سنسورها بلحاظ دقت و ظرافتی که نیاز داره ساده نیست و خودش به تنهایی یک پروژه محسوب میشه!

شنبه 25 شهریور1396 - 11:46pm
آواتار کاربر

درود به همه ى خوبان ايرانى و ساير نقاط البته فقط اريايي ها
بنده كسى رو تو كف نگذاشتم سرم شلوغه جانم
اول از مديران سايت اجازه بگيريد و اجازه بدن بنده مدار و شماتيك مدار و زار رو زندگى اين سيستم رو ميزارم
فقط بگم اين سيستم كاملا توسط من كه چه عرض كنم توسط ديگران تست شده
حالا ديگه با خود شماست و ١٠٠٪‏ كار ميده چون نسخه ى كپى شده از مدار OKM هست حالا بسته به نوع تنوع شماهاست كه نامش ميخواين OKM باشه يا مثلا national or Persian scan
منتظر جواب مديران هستم

Heinrich Himmler- Reichsführer SS

چهارشنبه 5 مهر1396 - 5:12am
آواتار کاربر

shakib نوشته است:
یاروسال 94ثبت نام کرده...
پنج تا پست گذاشته....
شیشمین پستش میخوادبشه اطلاعات درایورمگنومتر :D

در ضمن جناب ميزان پست ها ملاك نيست جانم تجربه ملاك هست
درسته بنده سال ٩٤ ثبت شدم اما به دلايلى پستهام ثبت نميشد حالا جاى بحث نداره تا چند وقت پيش كه اجازه ثبت شدن پيدا كردم
من بيشتر ميخونم و از تجربيات همه لذت ميبرم تا مطلب نوشتن
حالا اگر باور نداريد يه محكى بزنيد تا بنده رو بهتر بشناسيد
شما هر مدارى يا هر شماتيكى و ... بديد بنده سريعا اناليز ميكنم و معكوسش رو با تمام جزيئات بهتر و شماتيك كاملا گويا تر و pcb كاملا حرفه ايي تحويل ميدم چون شغلم اينه

درايور مگنومتر در كل سيستم نرم افزارى 8 بيتى هست و بخوبى شركت تونسته با سنسور و ماژول بلوتوث بدون اختلال و با انتقال داده ها به نرم افزار ارتباط داشته باشه
اين سيستم معمولا بهتره كه تك سنسور كار بشه تا هزينه ها كمتر بشه

چهارشنبه 5 مهر1396 - 5:24am

Abelonia نوشته است:
shakib نوشته است:
یاروسال 94ثبت نام کرده...
پنج تا پست گذاشته....
شیشمین پستش میخوادبشه اطلاعات درایورمگنومتر :D

در ضمن جناب ميزان پست ها ملاك نيست جانم تجربه ملاك هست
درسته بنده سال ٩٤ ثبت شدم اما به دلايلى پستهام ثبت نميشد حالا جاى بحث نداره تا چند وقت پيش كه اجازه ثبت شدن پيدا كردم
من بيشتر ميخونم و از تجربيات همه لذت ميبرم تا مطلب نوشتن
حالا اگر باور نداريد يه محكى بزنيد تا بنده رو بهتر بشناسيد
شما هر مدارى يا هر شماتيكى و ... بديد بنده سريعا اناليز ميكنم و معكوسش رو با تمام جزيئات بهتر و شماتيك كاملا گويا تر و pcb كاملا حرفه ايي تحويل ميدم چون شغلم اينه

درايور مگنومتر در كل سيستم نرم افزارى 8 بيتى هست و بخوبى شركت تونسته با سنسور و ماژول بلوتوث بدون اختلال و با انتقال داده ها به نرم افزار ارتباط داشته باشه
اين سيستم معمولا بهتره كه تك سنسور كار بشه تا هزينه ها كمتر بشه

با سلام خدمت همه دوستان
دوست عزیز از نحوه اظهار نظر دوستان و اعضای زخم خورده انجمن ناراحت نشو . این ذهنیت از عملکرد خود شما بوجود آمد .اومدی یه حرفی زدی و رفتی دیگه پیدات نشد (بگذریم که قبلش یه تمسخری هم نسبت به دوستان داشتی)
حالا دوباره پیدات شده میگی اجازه مدیران رو میخوای .آخه عزیز جان اگر برای گذاشتن مطلب تو انجمن اجازه لازم بود که خود مدیر تمهیداتی پیاده میکرد که بدون اجازه ایشون مطلبی رویت نشه . در ضمن خود مهندس حمید وقتی با سخاوتمندی مدار فلزجو را با اون امکانات رایگان در اختیار همه گذاشته چطور میتونه مخالفت داشته باشه که شما مدارتو منتشر کنی . در ضمن اینهمه مدارات مختلف تو پست های مختلف ارائه شد کسی این بازی ها رو در نیاورد حالا من نمیدونم شما یا دنبال بهانه هستی یا اینکه دوست داری همه التماست کنن .؟؟؟؟؟!!!!!!!

چهارشنبه 5 مهر1396 - 2:28pm
مدیر کل
مدیر کل

Abelonia عزیز همونطور که دوستمون فرمودن بنده هم مثل سایر دوستان از درج هر مطلب مفیدی از جمله طرح یا مدار در انجمن استقبال میکنم و این موارد اصلا نیاز به اجازه مدیر نداره. فکر هم نمیکنم در هیچ انجمنی گذاشتن مطلب مفید برای کاربران نیاز به اجازه داشته باشه! بهرحال با اینکه معنی این اجازه گرفتن شما رو درست متوجه نشدم ولی پیشاپیش از جانب کاربران بابت زحمتی که قراره بکشین تشکر میکنم. @};-

چهارشنبه 5 مهر1396 - 3:14pm
آواتار کاربر

ببينيد دوستان حالا بخاطر دوركرد بنده نباد دلخور شد بهرحال كار و زندگى اولويت داره و اصلا وقت نشد بيام به وب سايت خوب شما سر بزنم ببينم كه ايا استقبالى شد يا نه
حالا من فردا شب طرح PCB و كد هگز رو ميزارم
فقط بگم هيچ نمونه ايى ديگه ايى نيست يا بگم ورژنش رو تغيير دادم كه گيج و سردرگم بشيد
طرح pcb بسيار جامع و مدار هم بسيار حرفه اى كشيده شده و تك رو هست براى كسانى كه يك روزه برد مدارچاپى رو ميخوان سخت نيست
ليست قطعات رو هم ميزارم
اين رو ميزارم چون ديگه بچه ها تبليغات بيهوده رو دنبال نكنن تو وب سايتها
فقط بنظر من بهتر كاربرانى كه قست ساخت وسيله رو دارن از سنسور Flc100 استفاده و از شركت اشتعفان ماير نمايندگى رسميش تو تهران هست سفارش بدن كه كاملا بسته بندى شده و حقيقى ١٠٠ ميكروتسلا ميباشد

پنج شنبه 5 مهر1396 - 2:54am

Abelonia نوشته است:
ببينيد دوستان حالا بخاطر دوركرد بنده نباد دلخور شد بهرحال كار و زندگى اولويت داره و اصلا وقت نشد بيام به وب سايت خوب شما سر بزنم ببينم كه ايا استقبالى شد يا نه
حالا من فردا شب طرح PCB و كد هگز رو ميزارم
فقط بگم هيچ نمونه ايى ديگه ايى نيست يا بگم ورژنش رو تغيير دادم كه گيج و سردرگم بشيد
طرح pcb بسيار جامع و مدار هم بسيار حرفه اى كشيده شده و تك رو هست براى كسانى كه يك روزه برد مدارچاپى رو ميخوان سخت نيست
ليست قطعات رو هم ميزارم
اين رو ميزارم چون ديگه بچه ها تبليغات بيهوده رو دنبال نكنن تو وب سايتها
فقط بنظر من بهتر كاربرانى كه قست ساخت وسيله رو دارن از سنسور Flc100 استفاده و از شركت اشتعفان ماير نمايندگى رسميش تو تهران هست سفارش بدن كه كاملا بسته بندى شده و حقيقى ١٠٠ ميكروتسلا ميباشد

با سلام
اگر واقعا این کارو بکنی منت سر هممون گذاشتی. امیدوارم بتونیم جبران کنیم. همه بچه ها همیشه دنبال یه مگنتومتر تصویری خوب بودند. مطمن باش همه بچه ها قدر دان شما خواهند بود

پنج شنبه 6 مهر1396 - 4:43am

با سلام مجدد
Abelonia عزیز لطفا یه فایل توضیحات در مورد قسمتهای مختلف مدار، نقاط تست، و طرز کار و تنظیمات هم بزار. که بدونیم چطور باهاش کار کنیم و در صورت بروز مشکل چطور عیب یابی کنین

پنج شنبه 6 مهر1396 - 6:54am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 179 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: babrestan و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure